147
Megéri, ha az ember kicsit gyorsabbért sokkal többez fizet?
  • Narancs
    #147
    Kis feszt azért kellett emelni, de még bővel elbírták. AM2-vel még nem volt dolgom, nem járt a kezeim közt, de ha már mindent cserélsz, szerintem ne a kifutó cuccokat vedd meg, pláne ha az új alig, vagy semmivel sem drágább.
  • AnonyX
    #146
    Hmm.. tényleg? 533@800 on. Nem is tudom. Akkor elgondolkodok még a dolgon hogy 939 vagy AM2. Neked milyen a konfigod? Milyen procit tuningoltál? Meg milyen AM2-s procit érdemes venni? pl. 3700+ SanDiego is van AM2 ben?
  • Narancs
    #145
    Ez ne tartson vissza, ha cserélsz mindent akkor már inkább az újabbat vegyed szvsz. Amúgy DDR2 húzható mint a barom, nekem a két 533-as PQI is vitte a 800-at.
  • Narancs
    #144
    Újabb steppinget akartam mondani, igen.
  • dara
    #143
    Csak arra vigyázz, hogy E4-es legyen. Az E6 sokkal kevésbé tuningolható. Az OPN alapján meg tudod különböztetni őket.
  • AnonyX
    #142
    Aham szóval tuning téren király. Ennek örülök. Akkor nagy valószínüséggel a 3700+ os lesz a választás. Ja de ezek 939-esek. Nem akarok AM2-t. Mert csak alaplap, proci meg videokari csere lesz. AM2-t meg majd mikor a 800MHz es DDR2-k jobban ellesznek terjedve.
  • dara
    #141
    Ugyan az az architektúra csak a cache kétszerese a Venice-ének. Az meg sok vizet nem zavar.

    Amiben az E4-es San Diego egyértelműen jobb, az a tuningpotenciál.
  • Narancs
    #140
    San Diego sokkal jobb vétel. Újabb architektúra, átlag 2.8-3.0GHz-ig húzható, dupa annyi cache van benne, szal fain.
  • AnonyX
    #139
    Szerintetek melyik proci a jobb vétel?
    AMD Athlon64 3700+ (SanDiego, 2.2GHz - 1024KB L2)
    vagy
    AMD Athlon64 3800+ (Venice, 2.4GHz - 512KB L2)
    A 3800+ kb. 4000Ft al drágább. Nemtudom melyik lenne a jobb, nekem a SanDigo magos 3700+ a szimpatikusabb, szerintetek melyik a jobb?
  • korn
    #138
    csősztök! egyszerű a kérdés, melyik amd procinak a legjobb árTteljesítménye az A64-ek és az x2-esek között köszi
  • Inquisitor
    #137
    Milyen lap kéne, mert körülnézhetek. Amúgy egy nagy halom NF4 és NF5 lapot kapni, főleg Asus, MSI, GigaByte, meg pár érdekes ECS és AsRock. Proci is van, de valamiért hiánycikk, kis utánjárást igényel.
  • Inquisitor
    #136
    El lett mondva párszor lejebb, hogy NEM. De az a húzhatóbb.
  • gabor86
    #135
    Hy!
    Amd 3700+ -ból csak san diego magosat adtak ki?
  • bertino
    #134
    AMD A64 X2 AM2 3800+ dobozos 3év br:87k
    AMD A64 AM2 3800+ dobozos 3év br:75k

    hoppáré
  • bertino
    #133
    na ezaz, így már tudok viszonyítani, köszönöm
  • SoS zolesz
    #132
    www.pcland.hu
  • bertino
    #131
    nem tudnátok megmondani M2es lapot/procit mikortól forgalmaznak ?
    vagy csak én találok mindig olyan boltot, ahol még nincs ?
  • [Jakuza]
    #130
    67k itthon :P
    http://webshop.novacomp.hu/termeklista.php?P_ID=12502&ID=26520
  • izb
    #129
    mondjuk értelme nem sok lenne sajna...
  • FaithMeN
    #128
    en kb + 6k-val fizetnek tobbet es AM2-es X2 4000+-ot tudnek venni.
  • AnonyX
    #127
    Az én álmom egy AMD Athlon64 X2 3800+ .... Most 277 euroért tudnék szerezni legolcsóbban.. Az kb. 72000 Ft azhiszem. Ami azért elég sok még, remélem az árcsökkentés érezhető különbséget hoz majd, várok egy hónapot a gép ujitással és majd kiderül mi lesz. Reménykedek benne hogy jó áron lesz, ha nem akkor meg veszek egy 3000+ osat ideiglenesen, bár szerintem az utóbbi variáció a legvalószínűbb.
  • dara
    #126
    Az L2 cache méretére maga az architektúra nem érzékeny igazán. Ezért lehet K8-ból értelmes teljesítményű Value procit csinálni (alias Sempron). Ellenben a NetBurst-tel, ami viszont meglehetősen érzékeny erre (érdemes megnézni a Cerkák teljesítményét, márha lehet annak nevezni).

    A több processzor(mag) kihasználása viszont csak sw támogatás kérdése, ebben gyakorlatilag csak a játékok vannak lemaradva, méghozzá nagyon (persze vannak kivételek, de az ritka, mint a fehér terror). Aki video/hang feldolgozással foglalkozik, CAD-ezik, 3D modellezéssel üt agyon az idejét netán ebből él, az bizony rengeteget profitál egy DC prociból.
  • SoS zolesz
    #125
    Igen mert én nem csak játszok hanem fotoshopolok meg videótömörítek meg ezt egyszerre is jó lenne :)
  • [Jakuza]
    #124
    Mi sok egyszerre ? Hiszen nem is kell a 11K-n kivul fizetned semmit, amit amugyis most rakoltottel volna a gepedre.
    Add el a gepet ne tetovazz.
    A tobbit meg ujonnan mind megkapod.
    1 nappal azutan, hogy eladtad a cuccaid mar meg is veheted a gepet, nem kell ezen ragodni.
  • Inquisitor
    #123
    Az nincs meg, de tegnap volt egy 9-ért, azt hiszem OEM GigaByte, a PH-n ...
  • ffxi
    #122
    Ez így sok nekem 1x-re, de majd tudom, hogy kihez forduljak. Ha el kap az idegbaj, ill. irigybaj.
  • [Jakuza]
    #121
    En tudom hogy AGP csak a kategoriara voltam kivancsi, hogy milyen.
    Lehetett volna akar MX440 is.
    Szerintem a legjobb megoldas es koltsegkimelo ez a kombo.
    775Twins-HDTV R2.0 12,5k (Fogadja a Conroe procikat is,DDR-I,DDR-II tamogatas valamint van egy X300 alapu integralt VGA is rajta)
    Tehat atmeneti megoldaskent akar a VGAdat is eladhatod, amiert kerhetsz ugy 13k-t.
    Az egyutt 40k ha a lapodat procidat is eladod.
    Marad tehat 27,5K a procira esetleg VGA-ra, ha nem felelne meg atmeneti megoldaskent az integralt.(Inquisitor kerdezd meg mert latott multkor egy X600at 6k-ert, hatha meg van meg)
    De ha nincs akkor is 11k-ert mar kapsz X600at hasznaltan, amni a regi kartyaddal egyenerteku.
    10K egy 2600os 775os Celeron hutovel.
    Tehat mindenkeppen belefersz a penzedbe, sot meg marad is.
    Felrarakod a penzt eladod egy honap mulva a Celeront es 20Kert vehetsz egy 805Ds ketmagos teljeserteku procit.
    Vagy maradsz az integralt kartyanal addig, ami nem nagy eresztes de kibirhato vele siman egy honapig.
  • ffxi
    #120
    SocketA-shoz csak AGP, tehát AGP ATI9600.
  • [Jakuza]
    #119
    Lehetni lehet.
    Frekit kell hozza emelni, de ennek mondjuk nem sok koze van ahhoz, hogy megvedd e most vagy sem.
    En nem vennem, hiszen pl Prohardveren 3000+ A64et lehet 20Kert venni, ami ugyebar nem Sempron.
    S mint mondtam, az Intel 2 magos procijai (805D) lesznek 20k korul Juliustol, az AMD is csokkent 20-50%al termekektol fuggoen, szoval semmikeppen nem eri megvenni a cuccot.
    Ha ram hallgatsz inkabb minnel gyorsabban megszabadulsz a socketAs laptol es procidtol, amig meg adnak erte valamit.
    Ha szerencsed van es kifogsz valami kevesbe jaratos embert aki pl a gyerekenek akar venni gepet talan eltudod adni a ket cuccot 16-18K-ert.
    Ha hozzateszed a 11k-t az 27-29k.
    Abbol pedig mar most is jobb cuccot lehet venni raadasul ujonnan.
    Amugy milyen VGAd van ?
  • ffxi
    #118
    De most mondták a 64bit totyikban, hogy nem lehet Sempron2600-ot húzni.
  • [Jakuza]
    #117
    Hasznaltan ?
    Ne vedd meg hasznaltan ezert az arert mar procit is kap az ember hasznaltan. :P
    12,5 a bolti ara sarccal. Lattam en mar 754es 2600+os Sempron procit is 9k-ert.
    Ha ram hallgatsz nem veszed meg.Ennyi rafizetessel, ha eladod a lapodat es procidat, mar joval jobb lapokat es procikat fogsz kapni egy honap mulva, szinte ezen az aron.
  • ffxi
    #116
    Semmi egész cucc, csak lecserélem SocketA-s XP1700+ Sempron2600+'ra. És 11k-t kér a srác.
  • [Jakuza]
    #115
    Mennyit akarnak az egesz cuccert ?
  • Inquisitor
    #114
    Miért, a többlet magot igen? :)
  • ffxi
    #113
    Használt a cucc, úgyhogy mind1.
  • [Jakuza]
    #112
    Ne cserelj varj meg egy honapot a vasarlassal.
    Ugyanis mind az AMD es az Intel arat csokkent.
  • ffxi
    #111
    SocketA-s!! Lecsrélem az XP1700+, megéri?
  • dara
    #110
    Nem nagyon fogod érezni a többlet cachet.
  • zolo
    #109
    Milyen foglalat van az alaplapodban?
    Ha sempront veszel,az olyan,mintha inteléknél cerkát vennél.Játékra jobbak az athlonok.Mire akarod használni?Milyen processzort cserélsz?
  • SoS zolesz
    #108
    Hi az lenne a kérdésem, hogy ha AMD processzort veszek akkor megér nekem 20.000 magyar forintot 512 kb-es L2-es tár helyett az 1 mb-os?
    Konkrétan AMD X2 4200+ vs. 4400+ ról lenne szó!
    A választ előre is köszönöm!