67
Van egy partíció a sajátgép szerint, amit nem lát a lemezkezelő
  • galocza
    #67
    néha szokott segíteni (az én w98as világomban) egy fdisk /mbr.
    persze a fura partíciót utána még törölni kell pqmagickel. egy pajtásom 1x játszadozott linux+w98 dologgal, majd törölni akarta a linux partíciót és az újabb (akkor 6os?) pqmmel nem tudtuk, csak a régebbivel (talán 5?). szóval jó kis mulatság, pqm segíteni fog, de nem feltétlenül a legújabb 8(.
  • TheZsenyka
    #66
    Arghhh :D
  • donpedro
    #65
    Aha, sejtem már mi van, az én gépemet is elkapata a Terminátor-láz: Rise of the Machines...

  • donpedro
    #64
    Nos, sajnálattal kell közölnöm, hogy a fdisk nem működik, ugyanis akermelyik menüpontot választom, a gép lefagy, és nem megy tovább.

    Másrészt feltettem egy vírusirtót, amely sikeresen talált is egy fertőzőtt fájlt, amelyet azonban megjavított, bár én a biztonság kedvéért azért gyorsan le is töröltem, de a probléma nem szűnt meg.

    Közben újabb érdekességekre bukkantam, konkrétan létrejött az egyik partíciómon egy olyan könyvtárcsoport, amelyet nem én hoztam létre... Egy Program files könyvtárról van szó, amelyben további alkönyvtárak találhatók (Common files, stb.). Nem tudom, hogy került oda mert sehonnan nem hiányzik, és nem is volt ismerős a tartalma. Ezt is letöröltem. Először egyébként azt hittem, hogy a rendszerpartíciómról került át a másikra, mert a sajátgép szerint a C: partíciómon felszabadult mintegy 500 MB hely, pedig én hozzá se nyúltam, de onnan sem hiányzik semmi.

    Ha valakinek van ötlete, szóljon.
  • donpedro
    #63
    Csak most tudtam újra leülni a gép elé, szóval még mindig nem próbáltam meg a non-dos partíció törlését, és igazság szerint most nem is akarok vele vacakolni, mert épp 60 kbyte/s-el száguld a letöltésem az Edonkeyról (ADSL), és ha most kilépek, akkor megint egy óra mire újra felgyorsul...
  • Roll
    #62
    Ezt egy másik témában olvastam: A visszahozatal sem volt semmi! Mármint a vinyát nem tudta olvasni semmilyen rendszer, még a partition magic sem, úgyhogy dos, fdisk, delete non-dos partition, aztán fat32 létrehozás és formázás, majd megpróbálkoztam easy recoveryvel: 0 directories, 0 files found (amire azért számítottam), aztán óvatos közlés, hogy elveszett minden adatotok (szerződések, címek, telefonszámok, levelek) ezután mosolyogva újratelepítése a jól bevált és méltán elhíresült win98-nak...
    Hát ezt nem kívánom senkinek! :))
  • Roll
    #61
    Beszélek egy pár haverral aztán délután visszanézek.
  • Roll
    #60
    Sziasztok! Sikerült a non-dos particioval?
  • TheZsenyka
    #59
    Sajna nem találtam mefoldást a maxblastban.

    Hé... ne csináld... hát a non dos partíciókon belül nagy eséllyel legyalulhatnád a cumót... ne viccelj már. Azonnal nézd meg :) Legfeljebb nem törölsz semmit. A méretéből úgyis látod, hogy melyik partícióról van szó. Végén kiderül hogy végig a kezedben volt a megoldás. Rögtön eldobom magam.
  • donpedro
    #58
    lol.. a népszerű témák között az ötödik helyre kúsztunk előre... :)
  • donpedro
    #57
    Valaki meg tudja mondani, hogy mi számít NON-DOS fájlrendszerű partíciónak? Csak azért, mert az fdiskben van olyan opció, amely törli a NON-DOS partíciókat, de nem mertem használni, nehogy lenyomja az NTFS rendszerűeket, mivel nem tudom, hogy azok hova tartoznak.
  • donpedro
    #56
    Felismeri, sőt, nem is egy, hanem két ilyen partíciót is lát, de nem lehet módositani.

    Azt írja, hogy Test FAT, valamint azt, hogy a 9964 szektoros vinyon ez a 9964. szektorban van.

    Ezen kívül valami olyasmit ír a tényleges partíció után, hogy a boot sector nincs lezárva.

    A valós partíciókat lehet módosítani, vagy törölni benne, de ezeket nem. Érdekes még, hogy amikor végignyomtam rajta az advanced search funkciót, akkor már eleve csak a 9963-ik szektorig vizsgálta vinyót, és nem is talált semmi hibát.

    Mostmár csak a maxblastban bízom, remélem Zsenyka talál valami használható infót. Addigis körülnézek a Google-al.

    Mindenesetre kösz mindent, jó éjt.
  • Roll
    #55
    Felismeri?
  • donpedro
    #54
    N akész a lemez, megyek, kipróbálom.
  • donpedro
    #53
    Nem tudom vinyóról futtatni, mert a hiba miatt nem látja a vinyómat.
  • Roll
    #52
    Mi van ha csinálsz egy boot floppyt és a progit winyóról futtatod?
  • donpedro
    #51
    Hello.
  • donpedro
    #50
    Piszok lassan másolja a lemezre a gépem a progidat...
  • Roll
    #49
    Ok. Majd holnap visszanézek. Remélem sikerül. Hello!
  • donpedro
    #48
    Megvagyok, de még vizsgálódom, bár lehet ez eltart egy darabig, mivel ki kell lépne a winxp-ből. Beírom az eredményt, nem akarlak feltartani.
  • Roll
    #47
    Na mizu elvesztél?
  • Roll
    #46
    Csak dosból fog futni.
  • Roll
    #45
    Én sem ismerem de az írták róla Fat12/16/32,Ntfs stb. Tud particiót törölni,létrehozni,elveszettet megkeresni.
  • donpedro
    #44
    Gondolom rakjam ki egy lemezre, aztán hogyan tovább?
  • donpedro
    #43
    Jó lenne tudni, hogy ezzel most mit csináljak...
  • Roll
    #42
    Még várok. Kiváncsi vagyok.
  • donpedro
    #41
    Meg, köszi, mindjárt kipróbálom.
  • Roll
    #40
    Megvan?
  • Roll
    #39
    Ok, már küldöm.
  • donpedro
    #38
    Bocs, nem tudtam, hogy ez a cím van megadva az infómban, az már kb. két éve megszűnt.
  • donpedro
    #37
    Várj, a [email protected] ra küldd, mivel a donpedro24-es mailcím már nem létezik.
  • Roll
    #36
    Már elküldtem, szólj ha megérkezett, azt még megvárom aztán alszom. Sok sikert!
  • donpedro
    #35
    Pech.

    Egyébként menetközben érdekes dolgok történtek.

    Épp válaszolni akartam neked, amikor a gépem nemes egyszerűséggel eszméletét vesztette. Áramingadozás lehetett, mert egy pillanatra a TV, és az ADSL modem is lement de ezek azonnal visszakapcsoltak, viszont a gép nem. Sőt, a bekapcsológombbal sem lehetett újraéleszteni.

    Áramtalanítottam az egészet, és azonnal bekapcsolt, de a Windows indítása sikertelen volt című menü jött be. Én azért a normál mód elindítása mellett döntöttem, és simán visszajött minden, ahogy kell.

    Ezzel együtt sem jutottam előrébb.
  • TheZsenyka
    #34
    Ahh... működik, csak be volt lőve a "Report no FDD to OS", na mindjárt csekkelem.
  • Roll
    #33
    Találtam egy progit, a leírás szerint kezel mindent.(remélem)
    E-mail-en küldöm. Nem tudom hogy működik mielött megkérdeznéd,de van hozzá dokumentum a doc könyvtárban.
  • TheZsenyka
    #32
    Hát a sors keze beleszólt a történetbe. Valami gáz van a floppy meghajtómmal. Sorry, nem használtam már pár évszázada. (arghh)
  • TheZsenyka
    #31
    Arghh :)

    Most már betöltöm akármi lesz, a menü csak beindul nekem is. Nézz vissza vagy negyed óra múlva.
  • donpedro
    #30
    Jó kérdés, nem tudnám megmondani, de mivel a Partition Magic helpjében azt olvasom, hogy vírus is okozhat ilyet, ezért most gyorsan leszedek valami vírüsölőt, és csak azután tudom megnézni.
  • TheZsenyka
    #29
    Valahol az indításkor kell lennie olyasminek (erősen emlékekből melózik az agyam) hogy automatikus telepítés vagy full kézi. Ilyesmi nem merült fel indításkor? (MAXBLAST)
  • donpedro
    #28
    Hát épp ez az, én sem tudom merre keressem, csak azt, hogy a jobb felső sarokban van egy help, és ott van ilyen, hogy Custom Partitioning, ebben pedig leírja, hogy lehet törölni egyes partíciókat, de a helpből nem lehet átlépni a menübe.