67
Van egy partíció a sajátgép szerint, amit nem lát a lemezkezelő
  • Roll
    #27
    Aha.
  • donpedro
    #26
    Mármint a maxblastban?
  • donpedro
    #25
    A Partition Magic nem válik be. Az egész vinyóra egyszerűen azt írja, hogy 78 GB BAD, mindez sárga színű, ami a fájlrendszerek tekintetében azt jelenti, hogy other, tehát nem FAT, illetve NTFS...
  • Roll
    #24
    Mindkét winyom maxtor. Kicsit segíts mert elakadtam, miután betölt a program ott merre tovább?
  • donpedro
    #23
    Neked Maxtorod van?
  • donpedro
    #22
    OK, bár előbb azért még inkább érdeklődőm máshol is, tudod, apám féle "inkább kétszer mérni, mint egyszer sírni" bölcsesség...
  • Roll
    #21
    Majd én megnézem, megkeresem azt a custom partitiong-ot.
  • TheZsenyka
    #20
    Sajna nem tudom kipróbálni neked a cumót, mert nincs maxtor winyám... Ha van valami fejlemény, azért ne habozz tudatni velünk.
  • donpedro
    #19
    Az a bajom, hogy a lemezkezelők nem látják a partíciómat, mert nem winchesterre kitalált fájlrendszerű (tehát nem FAT16, FAT32, vagy NTFS), és így gyanítom, hogy a Partition Magic se fogja látni. Nem kell elküldeni, 10 perc múlva lejön a netről, de azért kösz.
  • Roll
    #18
    Próbáld meg ezzel a progival: Partition Magic 8.0 egyszerű kezelni. Lehetőleg a dos-ost mert az megbízható. Ha akarod elküldöm emailben.
  • donpedro
    #17
    Én sem értettem, hogy miért FAT 12, bár azt nem tudtam, hogy ez floppykon szokott lenni. A lényeg, hogy le tudnám szedni, ha tudnám hol a Custom Partitioning, de az öt főmenü egyikében sem találtam ilyet, bár az első kettőt nem nagyon mertem bolygatni.
  • TheZsenyka
    #16
    FAT12???? Az floppy lemezeken szokott lenni... ??!
  • donpedro
    #15
    Na, félig már célban vagyok, de még nem egészen.

    A Maxtor a hunyó, van rajta egy FAT12-es (?)partíció. Csakhogy nem találom a Custom Paritioning menüt a Maxblast-ban. A Help szerint van ilyen, de nem tudom melyik menüben keressem, mert nem nagyon merek kutakodni, mivel mindkét vinyó tele van, és 140 GB-nyi anyagot nem nagyon tudnék backup-olni.

    Tudnál még ebben segíteni? Vagy bárki, aki használta már ezt a Maxblastot.
  • donpedro
    #14
    Mégegyszer kösz, már leszedtem mindent és megcsináltam a lemezeket, remélem megoldja a gondomat.

    Ha esetleg lesz még kérdés, természetesen itt jelzem. Szóval köszi.
  • TheZsenyka
    #13
    Akkor röffenj a linkekre és cselekedj :D Csak legyél óvatos.
  • TheZsenyka
    #12
    Western digitalhoz a cumó: Lifeguard. Vigyázz, nehogy ezekkel a progikkal megsemmisítsd a mostani partíciókat, semmi ZERO FILL-t meg hasonlót ne indítsd el :D 5x gondold meg hogy mit nyomsz meg, inkább olvasd el többször és csak akkor cselekedj ha biztos vagy a dolgodban.
  • donpedro
    #11
    Hát ez jó, lol... Kb. 10 perce keresgélem a linket a Matrox!!, illetve a Western Design!! oldalán. :) Véletlenül sikerült mindkettőt! elírnom, és nem vettem észre a hibát egész mostanáig...
  • TheZsenyka
    #10
    Maxtorhoz a cumó: MAXBLAST 3 grafikus felületű DOS-os holmi. Ugorj a linkre és kattanj a Download Maxblast3-ra. (Felül lesz) a másikat keresem még.
  • TheZsenyka
    #9
    Keresem. Mindjárt lesz link.
  • donpedro
    #8
    Ja és természetesen KÖSZ az eddigi segítséget, ha egyedül kéne ezzel szarakodnom, már a kardomba dőltem volna. (Pocsék napom volt tegnap, és a mai is hasonlóan alakul... Remélem ebből nem lesz rendszer.)
  • donpedro
    #7
    Jó lenne, ha tudnál adni egy download linket, mert én nem nagyon találom a Maxtor, vagy WD oldalán ezt a Disk managert.
  • donpedro
    #6
    Az egyik vinyó WD, a másik Maxtor, mindkettő 80 GB.

    Egyébként újra megpróbáltam feltelepíteni a Win 98-at, és ott azt is írja a hibaüzenetben, hogy a hiba a partíciók létrehozásakor történt.

    Viszont furcsa módon a Winxp telepítő működik, bár az se látja ezt a partíciót.

    Másrészt megnéztem az fdisk nevű programmal, ami az indítólemezen volt, de amikor információt kérnék a partíciókról, akkor az fdisk lefagy.
  • TheZsenyka
    #5
    Milyen winyód van? Töltsd le a gyártó oldaláról (pl Maxtor) a hozzá licenszelt Disk Manager-t. Ezek jellemzően 1.44MB-os disk image-ek és önmagukat kiírják floppy lemezre. Ezek tutira látni fogják a partíciókat és kezelni is tudják őket. Ha nem találod, írd be milyen winyád van és megnézem neked hol van a hozzá való Disk Manager.
  • donpedro
    #4
    Egyébként nem zavarna a dolog, ha minden normálisan működne, de sajnos nem működik minden normálisan.

    A net lassabb lett, és olyan lassan bootol, mint még soha. Ráadásul szükségem lenne a Win 98-ra, de a hiba miatt nem tudom felrakni.
  • donpedro
    #3
    De nincs semmilyen Win 98, mondom, hogy csak WinXp van a gépemen, A Win 98-at csak most akarom felrakni. Ráadásul a legtöbb partíció nem NTFS, hanem FAT rendszerű.

    Bebootoltam az XP CD-vel is, de ott sem látja a partició manager.

    A NON-Dos partíció nem tudom micsoda.

    Nem csak Win98-as indítólemezzel néztem, hanem WinXP-sel is. És ott is érvénytelen meghajtót ír ki, ha váltani akarok.
  • TheZsenyka
    #2

    -egy tipp: bootolj az xp cd-vel és amikor eljutottál a telepítésig (nem fogod telepíteni) akkor nézd meg, hogy a telepítőbe épített partíció manager tudja-e kezelni a cumót!

    -NON-DOS partícióként sem látja a cumó a felesleges partíciót? (a Win98)

    -oké hogy nem látja a logikai meghajtókat a bootolás után a WIN98, hiszen nem kezeli az NTFS partíciót.

  • donpedro
    #1
    Szeretném a segítségeteket kérni, mert olyan próblémával kerültem szembe, amellyel még nem találkoztam.

    Két vinyó van a gépemben, összesen hat (4+2)partícióval, és mindkét vinyón WinXP oprendszer van, mivel az egyik vinyó egy haveromé. Szeretnék feltenni Win98-at az XP mellé, és ezért elkezdtem különböző bootmanagereket használni, mivel fogalmam se volt arról, hogy hogy kezdjek hozzá. Miután felraktam az egyik bootselector-t rájöttem, hogy nem erre van szükségem és uninstalláltam.

    De a lényeg, hogy ezután megjelent a sajátgépben egy új partíció, amit nem tudok használni, és az XP disk managere sem látja!

    Éppen ezért megszüntetni sem tudom, és nem is működik, amúgy se lenne rá semmi szükség, viszont amióta létrejött, azóta nem tudom elindítani a Win98 telepítőlemezt, mert mindig leáll memóriafoglalási hibával, pedig kb. 30 perce még működött. Ha pedig indítólemezről bootolok, akkor egyáltalán nem látja a winchestereket.

    Valaki segítsen rajtam!!!