16
Ac97-es mennyire kompatibilis
  • fleston
    #16
    SOS Segítséget szeretnék kérni! A laptopomon: Hp 510 tegnap Skype használat közben elment a táp(áram) és a gép visszakapcsolásakor már nem működött a hangkártyám. Zenét sem játszik le és a Skype-ot se tudom rendesen használni.Nagyon gáz próbáltam többször és többféleképpen frissíteni a drivert de nem javult meg. Azt se tudom tönkrement a kártya vagy csak szivat???
    Ilyen dolgokat látok kiírva:

    tipusa: Hang-, video- és játékvezérlők
    gyártó: Conexant
    hely: 0. PCI-busz, 30. eszköz, 2. funkció

    Az eszköz nem indítható el. (Kód: 10)
    Az eszköz hibaelhárításához kattintson a Hibaelhárítás lehetőségre.

    Ha videót akarok lejátszani akkor ez:

    The following pin(s) failed to find a connectable filter:
    Audio Swicher::Out
    D:\VIDEÓK\Rhone.mp4::Audio Out
    ffdshow Audio Decoder::Out
    Audio Switcher::Out

    Hálás volnék ha valaki tanácsot adna mit tegyek!
    (Hp 510, windows Xp Prof.)
  • Ironmask
    #15
    Na most nekem olyan problémám van,hogy nem rég vettem egy új PC-t,amibe alaplapra integrált hangkártya van,és rá akartam kötni a Hi-fi-met,a PC-re,és úgy jártam,hogy nem szólt a Hif-Fi hangfala,csak búgott,és most már a PC hangfalam se szólal meg,mondjuk még az nap este le szaladtam haverhoz,és adott egy hangkártyát,és most az van a gépembe,de elképzelhető,hogy sikerült kinyírnom az alaplapra integrált hangkártyát??
    Mert én hülye mikor a gép be volt kapcsolva,akkor dugtam be,a jack kábelt lehet,hogy tönkre vágtam?Vagy megpróbáljam,hogy kikapcsolt állapotban vissza dugjam az integrált hang kártyára a kábelt,hátha még isműködik??Meg lehet még menteni,vagy teljesen el****tam??Gigabyte alaplapom van!Várom a válaszokat,és a tanácsokat,köszönöm!
    XBOX360,P4 1.8 GHZ,GForce 8600GT (512MB)
  • gyongyb
    #14
    Sziasztok!
    Nekem egy asus alaplapon van nvidia nforce 2 ultra 400-as hangkártya.
    A problémám az, hogy egyszer csak elment a hang. Azóta újratelepítettem a windowst, megnéztem az eszközkezelőben minden rendben és a driverrel is.
    A bemeneti és kimeneti jeleket látom hogy érzékeli a hangerőknél, de ha rákötök bármi, fejhallgatót, hangszórót, ott nem szól.
    Van valami ötletetek?
    Nagy szükségem lenne rá, mert zenekarral kell felvételt készíteni, új hangkártyára meg nincs pénzem.
    Remélem rendbe lehet hozni :S
  • jaki88
    #13
    Sziasztok! Nekem az lenne a gondom, hogy van egy Abit IS7-E2 alaplapom, minden rendben van, csak a hang nem szólal meg. Felteszem a driver cd-ről a hang driver-t és nem működik. Az alaplappal lehet a gond? Vagy mi lehet a gond, sima hangszóró párról van szó, Creative szóval ezzel nem lehet baj (ráadásul teljesen új, most vettem). Egyszer megszólalt aztán többet soha.:) Nem tudom mi lehet a baj, nem tudok rájönni, ezért kéen egy kis segítség.:) Előre is köszi a segítséget.
  • Gerygrey
    #12
    Ugyanilyen problémám van nekem is, napok óta guglizok a témában, ráadásul viszonylag sürgős lenne. Szerintetek működhet egy jack-jack kábelt kötni a hangszórókimenetből a line outba, vagy felejtsem el? (ha elfüstölne a módszertől ez a buzi hang"kártya", az se lenne baj, azzal a marhával együtt aki kitalálta ezt az egész integrált baromságot - nem hiszem el hogy egy felső-középkategóriás alaplapra egy olyan gyártó mint az Asus, nem tud normális hangkeltőt hegeszteni)
  • Lonestarr
    #11
    Nem igazán megy, de azért köszi!
  • Dj Faustus #10
    "nem tudok felvenni "what u hear" "
    1. Vedd elő a Windows hangerő-vezérlő-pultját (Start menü/Futtatás menüpont-ba írd be sndvol32).
    2. Beállítások/Tulajdonságok menüpont
    3. Hangerő beállítása: Felvételhez; a következő hangerőszabályzók megjelenítése - itt legyen kijelölve minél több. Keress olyasmit hogy Monitor, Wave, Stereo/Mono Mix (ezek a csatornák vannak az SB Live-nál megszokható "What U Hear" helyett)
    4. Az előbb említett Monitor, Wave, Stereo/Mono Mix csatornák hangerejét húzd fel.

    Esetleg létezik egy Virtual Audio Cable nevü szoftver - hátha az helyettesíteni tudja az általad kívánt hatást.
  • Lonestarr
    #9
    sziasztok! Az a gondom, hogy nem tudok felvenni "what u hear" , vagyis (winamp, media player, ..vagy akármi) hangforrásból, alaplapi hangchipem van ASUS M2N-E alaplap-Soundmax 8 csatornás, és nem tudna valaki ajánlani egy progit (vagy kettőt) amivel meg tudom oldani ezt vagy ne is keressek ilyet? Eddig még nem találtam (kb 21-et töltöttem le) és jó lenne ha sikerulne vmi. Köszi előre is.. :)
  • fery02
    #8
    Hali! Van egy integrált hangkártyám. Nos, az vele, márha egyáltalán vele van a baj, hogy ha a gépre rádugok bármilyen fej-fül hallgatót, akkor nem szól bennük mély hang. Viszont 5.1-es hangszettemen meg szól. A segítséget előre is köszönöm!
  • dia
    #7
    sziasztok
    Kellene egy kis segítség:

    Vettem egy asus p4p800s-x alaplapot és játékoknál nagyon recseg a hang.
    Minden más alkalmazásnál tökéletes( filmek,tv stb)
    Játék közben is változó ha egy játéknál pl nem mozgok és az eget vagy a földet nézem akkor alig hallatszik de ha sok minden van a képen akkor nagyon hangos.
    Na ez biztos nem érthető
    azért ha valakinek van ötlete...előre is köszi
  • steweee
    #6
    legújabb driver kell hozzá:
    drvhu_05-29_wdm_a359.exe -filét keresd a neten, vmelyik magyar oldalon is ratja van, hwsw.hu vagy drivers.hu
    nálam tökéletes minden játék alatt, korábban sb.live! 5.1-em volt mert régi driverekkel tényleg gond volt
  • ricsi1
    #5
    hi!
    nem teljesen ide tartozik,de nem akarok új topőikot nyitni...
    a mikrofonooms bezsélgetések nem teljesen jönnke össze,mivel búgok,halk avygok stb,és nem a mikrofonnal van a baj,már mindent átnéztünk,csak az maradt,h nem jó a bemenet,vagy elállítódott rajta vmi.ezt miylne progival lehet megnézni stb.
    köszi
  • dikki*yysw
    #4
    (5.1 Fun: bruttó 11500 ft)
  • dikki*yysw
    #3
    Sétálj el a boltba, és vegyél egy Audigy2-t vagy Terratec Aureon 5.1 Sky-t.

    Ha sok a 23-25ezer ft hangkarira, akkor egy Aureon 5.1 Fun is kitűnő választás lehet.

    Ezekkel nem lesz gondod, az integráltat pedig el is felejted, hogy létezett.
  • zoli..
    #2
    Ilyen durva géphez csak tudsz venni egy normális hangkártyát! Az AC97-el nekem régen csak gond volt! Az összes játékban szaggatott a hang(igaz nem restartolt,ugyhogy nálad még rosszabb a helyzet)
  • Antromorph
    #1
    Egyszerűen hihetetlen, de ha kedvem támad az Operation Flashpointtal játszani, a játék elindulásakor semmilyen hangprobléma nincs.
    Majd ahogy csinálok mondjuk egy egyszerű küldetést, a hang elmélyűl és le is lassúl.
    Ezek után általában egy kis idő eltelte után a gép restartól.
    A gamét nem paccseltem és nem is eredeti forrásból szereztem, de előző P3-as gépemen remekül elszaladgált, igaz abba SB live volt.
    Találkozott valaki ilyen problemmel, ennyire kompatibilis cucc ez az integrált 6 csatornás AC97-es hangchip?
    Végezetül a gép:
    mb: Epox 8rda3+ (legfrissebb bios)
    ram:512 MB Infineon DDR400-as
    proc: AMD 2500+ Barton
    video: ATI Radeon 9700 NP
    Táp: DTK 400Watt

    THX