49
  • Improve
    #49
    Van egy dolog ami csak érintőlegesen lett említve: mégpedig a programok mérete. Az IE6 telepítője 70MB, a mozilláé 13MB (ebben van ugye levelező, irc stb. is), az Opera pedig 3,2MB. Ezekután azthiszem látszik melyikek használnak kevesebb erőforrást.
  • galocza
    #46
    hát ebbe minek raktam ennyi zt? mind1, reggel van.
  • galocza
    #45
    és ügyes és okos és praktikus és kicsi.
    idejét nem tudom, mikor találkoztam olyan oldallal, amit mozzillával nem tudtam megnézni (kivéve ms oldalakat - de az nem a moz bűne). talán 1 éve. biztosan van sok - csak én nem látogatom őket 8)

    egyébként kíváncsi vagyok, hányan használnak iet kiegészítők nélkül - úgy ugyanis a gyakorló mazochizmus maga.
  • Tomcat
    #44
    7.20 már nem szívózik SG Mehet gombbal, én emg tegnap óta azt használom, szal így oicit jobb az SG fórum. Piros onmouseover szöveg viszont gány :(
  • Cat #43
    a hatosban még megy, szoval operáék csesztek el vmit sztm
  • [HUN]PAStheLoD
    #42
    jah és a 2 kattintás helyett ajánlom a tab aztán space kombót :)
  • [HUN]PAStheLoD
    #41
    összességében nekem nagyon teccik az opera csak nem lehet vele SG-zni :(
    Aki tudja hogy a "Válasz erre" gombot hogy lehet beüzemelni operában az szóljon vagy hallgasson mindörökre :)
  • b
    #40
    számomra a mozilla azért nyerő, mert ingyenes és cross-platform. az 1.2 óta pedig egész stabilnak mondható. az csak hab a tortán, hogy van benne levelező, hírolvasó, irc illetve kalendárium kliens.

    az is igaz, hogy van egy két számomra is idegesítő hiányossága de remélem idővel majd azok is belekerülnek. no meg a rettentő memória éhsége is zavaró lehet.

    összeségében mindenkinek csak ajánlani tudnám, hogy próbálja ki a legutóbbi stabil verziót!
  • SirBubu
    #39
    pakura: szerintem az, hogy valamit az ember megun, és újítani szeretne, valami mást kipróbálni, azt azért lehet értelmes érvnek nevezni.
    olyan hatalmas problémám nincs az IEvel, nagyjából nem érdekel, hogy ki mien böngészöt használ - én egyelöre operát.

    a mozillát is leszedtem, megnéztem, kicsit prüttyögtem vele, aztán letöröltem - nem fogott meg.
  • Pheel
    #38
    Oks. Én MSIE-re értettem valamiért...
  • Pheel
    #37
    Tényleg érdekelne az a tök szabályos megoldás...

    Nem kell a forrás, de az url-t beírhatnád, hogy lássam azt a tök szabályos megoldást...
  • Tomcat
    #32
    Pheel: Opera 7.11 -el esett meg SG fórumon, hogy a megírt hozzászólást 1xerűen nem küldte el, ha csak úgy szimplán rákattintottál a Mehet gombra, nem történt semmi a 2. kattintásig, mikor is elküldte a cuccost... nemtom miért, de így volt

    pakura: szvsz senki nem mondta hogy az M$ rühellése miatt váltott IE valamelyik alternatívájára...
  • Pheel
    #31
    "A legcsekélyebb mértékben sem zavar, hogy akinek csak msie van, az ezeket a linkeket nem tudja elérni. Így jártak... :))"

    Hehe! Na az ilyen butus emberek ellen született a telnet meg a wget :-P

    Bármit csinálsz, ha le tudom valahogy tölteni, akkor azt is tudom, hogy honnan :-PPPPPP
  • Pheel
    #30
    Kettőt kell rá kattintanod?!? Erről kicsit bővebben is írhatnál!
  • Pheel
    #29
    Nem akarok kérkedni, de az enyémen meg 8 db gomb van :) És mégsincs egyik sem back-forward-ra állítva. Arra ott a billzet. Illetve forward amúgy sem kell, back meg backspace, de ha nagyon kell, a billzetemen van direkt back gomb is :)
  • Tomcat
    #23
    Honnét tudjam... :-? Kérdezd St. hisz ő írta ilyen Opera friendlyre a kódot :D
  • Tomcat
    #20
    nálam 2 :)
  • Tomcat
    #18
    jobban bejött... kétségtelenül szubjektív :)

    fülek: lehető legjobb dolog :) (egyéni vélemény megintcsak :D ) Én főleg emiatt váltottam anno mozillára. Fülek... sorrend rendezhető Operában (teljesen felesleges amúgy), illetve 1xerre több fül tartalma is láthatóvá tehető (~osztott képernyő, s asszem ez nincs mozillában)

    A stb-t részleteznéd, mert eddig ez semmi volt... :))
    Ő izé :) Tudod, a feeling :D:D Asszem kénytelen leszek elismerni, hogy tudásra lényegében azonos szintű a 2 ellenfél, de engem az Opera jobban meggyőzött, nemtom miért, jobban tetszik, na! ;) Ízlések és pofonok...

    hmm 7.20b7 esetén elég egy kattintás az SG fórum Mehet gombjára... :)
  • SirBubu
    #17
    én azért tértem át operára, mert meguntam IEt, és kíváncsi voltam másra is. sok szépet olvastam róla, és tulajdonképpen megtetszett külsöre is. aztán megismertem az egér-mozdulatsorokat is, amelyekkel gyorsabb a böngészés. azóta ezt használom (egér mozdultsorok: jobb gomb nyomva+egér balra: 1 oldal vissza; jobb gomb nyomva+egér jobbra: 1 oldal előre; jobb gomb nyomva+egérgörgö le/fel: oldalak közti lapozás stb.). jópofa proginak találom, ötletesnek. bár valóban vannak gondjai 1es oldalak megjelenítésével. és csak akkor fizetös, ha el akarod tüntetni a reklámbannert belöle, de ez engem nem zavar.
  • Tomcat
    #15
    elismerem... néha-néha én is használom a sárkányt :D Inkább, mint IE :)

    jobb: nekem nagyon bejött a mouse-gestures, kényelmesebb a pop-up írtója, jobb a fülek nyitogatása, stb :)
    hiba: több oldalon elhasal, ha csak részlegesen is...
  • Tomcat
    #12
    pakura: többség szvsz nem a microsuxx rühellése miatt vált, hanem azért, mert a másik két nagy vetélytárs 1xerűen jobb sok tekintetben. nem elhanyagolandó cucc, hogy kényelmesebbek (alapból pop-up írtás, tabbed-browsing, stb.) Emelett elég kevés oldal (najó, egyre kevesebb inkább) macerás velük... Próbáld ki az Operát, esetleg a mozillát egy picit, s meglátod miről beszélek :)

    Amúgy M$ simán kinyomhatott volna egy feltúrbózott IE -t, DE NEEEEM, majd Longhornt mindenki megveszi szépen, aki IE-zni akar továbbra is. Billy boy mentalitás No comment... :)

    opera vs. mozilla: Opera egy árnyalatnyival jobb, akárki akármit mond :D
  • Lola.
    #6
    Én egy 40 Mbites T3-as vonalon próbáltam operát (7.11), de semmivel nem tűnt gyorsabbnak. Betöltése éppenhogy lassabb volt, bár ez magyarázható, hogy explorer "mindig fut" win alatt.
    Ellenben sok oldal hibás vele, pl a supergamez is (pl. forum válasz). De a mozillánál szerintem is jobb.
  • lck
    #5
    Opera 31200 kb/s -nél érezhetően gyorsabb az IE -nél.
  • [HUN]PAStheLoD
    #4
    opera tényleg szebb jobb kényelmesebb DE vannak hibái nagy és zavaró hibák és fizetős ...
  • galocza
    #1
    moz rulz