6
  • Zocsi
    #6
    Nyilván nem töltötték fel az SG-re a teljes képeket, csak tömörített formátumban. Lehet, hogy picit nagy a méretük. Szvsz a Hubble elég ütős stuff csak már idejétmúlt technológia. Várom a frissítést a NASA-tól. Már beigérték, vagy mi....
  • Bonewerkz
    #5
    mindenesetre azert a jo oreg Hubble-tol elesebb kepeket vartam volna el, mint amik itt vannak... elvileg a HST az univerzum legsarkaban figyeli a galaxisokat, vagy mi...
  • Kosh
    #4
    Megnéztem 70/700-as távcsővel 175x nagyítással, hát mit ne mondjak a médiában megjelenő "70x nagyítással akkorának látszik mint a Hold szabad szemml" egy jó nagy kamu, olyan 3-4 mm átmérőjű pöttyöt képzeljetek el, a középső alakzatból valami kis részlet kivehető
    meg a hósapkát is sejteni lehet de amúgy nem nagy szám (Jupiter+Szaturnusz nagyságrendekkel jobb, de ez nem csoda a méret miatt)
  • [HUN]PAStheLoD
    #2
    de ha helyette egy űrhajót küldenek tele japcsikkal akik a nikonjukkal meg a canonnjukkal kattingatnak a mars felé az jobb lenne
  • [NST]Cifu
    #1
    Ezek a Hubble által valaha készített legjobb felvételek, amit már nem fog tudni felülmúlni az űrteleszkóp

    És hosszú ideig semmi más sem, mivel a HST utóda, az NGST elsősorban nem a naprendszer kutatására épül, és a HST esetleges valódi utódja csak valamikor 2015 körül várható.... Talán...

    És bevallom, ez engem igencsak elszomorít...