101
Sulinet, avagy hogyan kell támogatni a népet!
  • rushman
    #18
    Lehet.
    Más, hogy ezzel kinek segítenek. Nekünk, vagy a forgalmazó/gyártónak...
  • Punker
    #17
    pont tegnap néztem a sex-es vicc lapot, van rajta pár értelmes cucc is.
  • The Garrett
    #16
    Figy tegnap voltam CD-t venni a boltban. CSaj sulinet configot akart venni. Kérdezte hogy van ez az xy config... ebbe nem lehetne 2.2 es procit? Azt mondta az eladó hogy: megoldjuk. És lett benne.
  • Punker
    #15
    igen
  • PResident Evil
    #14
    de akkor digicamot is lehet venni szimplán ? mert én csak azokat az ominózus PC-ket láttam... Raptor... T-Rex... T-Rex Plus... LOL LOL LOL
  • Punker
    #13
    várható volt hogy ez lesz mikor közölték hogy számtech-hez semmit nem értő emberek dolgozzák ki.....
  • rushman
    #12
    lehet, nem lehet. Tiltott! A sulinetes szerződésedben pont ezt írod alá!! Más kérdés, hogy mit csinálsz vele...
    Amúgy, ha lízingeled(tartós bérlet) 8 azaz nyolc évig nem adhatod el, nem bővítheted!
    NYOLC év, mennyit is amortizálódik addíg a gép. Gyakorlatilag nullára...
  • Punker
    #11
    pontosan :(
    és tudod mi a röhej hogy mégis viszik a cuccot, mert a sok láma aki ház alapján vesz gépet beszívja hogy ez neki megéri.
  • rushman
    #10
    Örülnünk kéne, hogy legalább ez van, de én ezt az egészet rossz szájízzel fogadtam. Ti hogy vagytok vele?
  • The Garrett
    #9
    MErt nem konfigot kell venni hanem alkatrészt. Ahogy punker is mondja.
    Amugy meg lehet módosítani a konfigon ha azt akarsz mindenáron.
    2. Külföldi árakkal nem érdemes összehasonlítani a magyar árakat, mert mire eljut hozzánk valami cucc addig annyi szar-t rápakolnak hogy minimum 2x drágább :P
    kiszámolatam hogy olcsóbban veszek egy egeret ha kimegyek innen bécsbe pl vonattal és megveszem ott. :P erről ennyit
  • Punker
    #8
    ok akkor máshogy mondom, a monitorral és a fényképezőgéppel b*sznak át a legkevésbé.
  • rushman
    #7
    Azt sem, Ausztriában kb -40-50% -al olcsóbb, és nem is mentem messzire...
  • rushman
    #6
    És még nem is tagadják:
    A sulinetes konfigok kb+10%-al drágábbak a más, nem sulinetes konfigokhoz képest!!

    Röhej, és felháborító
  • Punker
    #5
    és erre most jöttél rá? sex-es akcióban csak monitort és fényképezőgépet érdemes venni.
  • PResident Evil
    #4
    hát igen... parasztnak nézik az embert !!!
  • rushman
    #3
    Mindegyik sulinetes konfighoz integrált(max 32MB) videocard jár!!! Jó, nem?
  • Davidus
    #2
    278 ropi és integrált videokártya? Ezek azt hiszik hogy a számítógépekhez rajtuk kívül senki se ért?
  • rushman
    #1
    Muszály ennek nyitnom egy topicot!

    Szóval, van ez a hiperszuper SulinetExpressz, amivel bizonyos személyek támogatva vannak számítógép vásárlás terén.

    Egy érdekes infot szeretnék megosztani minden nem határ menti fórumozónak. A napokban kezembe került az említett program prospektusa, ahol kiszúrtam egy konfigurációt, ára 278.000,- HUF. Nos, tegnap találtam a postaládámba egy osztrák METRO katalógust, amiben szembe ötlött egy kísértetiesen hasonló gép, ára (átszámítva) 184.000 HUF? ami még annyival jobb is a sulinetes géptől, hogy TFT monitort, valamint nem INTEGRÁLT videokártyát kap a kedves vásárló.

    Leszögezném, ausztriában nincs se sulinet, se adóvisszatérítés, és semmi hasonló úgynevezett parasztvakítás. Van viszont 1000-1500 EURós átlagkereset.(250.000-370.000 forintos átlagkereset)

    El lehet gondolkozni....