41
Hogyan tegyünk be egy saját betűtipust a windows készletébe hogy midnen program számára használhatóvá váljon ???
  • hPi
    #41
    Enyhén halott topic, de talán valaki idenéz.
    Univers Com font családot keresem, ha valakinek megvan...
  • aki9013
    #40
    sziasztok! egy betűtípust keresek...az alábbi képen az egyik reklámtáblán lévő "forrás" felirathoz hasonló betűtípus kellene, előre is kösz a segítséget

    a kép: http://mork.nyugat.hu/Scopes/default/var/improxy/NyugatBigPicture/144258.jpg
  • Evin
    #39
    Ha csak bemásolta a Fonts mappába, és nem telepítetted, akkor az a gond.
  • extrafiu
    #38
    Üdvözletem. Lenne egy problémám nékem. Leszedtem a netről egy betűtípust, amely nem tartalmazta az ű,ő betűket valamint ezek nagybetűs alakját. A High Logic Front Creator-t használom szerkesztésre, és mint már máskor most is tettem bele ékezetes betűket. Megcsináltam, beállítgattam, átneveztem, satöbbi, és belemásoltam a betűkészletbe. Wordben és egyéb szövegszerkesztőben tökéletesen működik. A Photoshop egyáltalán nem látja, a Sony Vegas látja, viszont az ékezetes betűkből egyet sem támogat, még azt sem ami alapból benne volt, például: é,á,ó. Kitöröltem őket a betűkészletből, majd újra beleraktam őket. Az eredeti betűkészletet megnyitva egyetlen karakter sem látszódik, és bár nem tartalmaz ű,ő betűket, már azokat is ír. Ez enyémet még mindig fel nem ismertségi probléma, és hibák gyötrik. Valaki sejti mi lehet a bibi?
  • LuDax
    #37
    Köszönöm!
  • av256
    #36
    Előfordulhat, hogy 1-2 fontot nem jól kezel.
    Ha minden fontnál ezt csinálja, akkor próbáld ki a Fontlab Studiot.
    Nekem azzal még nem volt gond.
  • LuDax
    #35
    Sziasztok!
    Font Creatorral kiegészítettem egy fontot őŐ és űŰ-vel. Hozzárendeltem a szükséges karakerkódot, mentettem másnéven, töröltem a régit, installáltam ezt. A probléma az, hogy nem látszanak a változtatott betűk. Egyik sem. Fogalmam sincs, mit rontottam el.
    Mi lehet a gond?
    Előre is kösz a segítséget!
  • hungary27
    #34
    szivesen
  • nemelaveg
    #33
    Köszi
  • hungary27
    #32
    ugy is belehet h vezérlőpult>betütipusok és bemásolod oda a fájlokat
  • hungary27
    #31
    it lehet h találsz:LINK
  • nemelaveg
    #30
    Sziasztok! Tudnátok ajánlani nekem olyan betűtípust, ami hasonlít egy kicsit az írottra és van benne ő és ű is?
  • Domikee
    #29
    Szia, sajnos nem egyedi a problémád, úgy néz ki a windows frissitésekkel jött valami ami okozza, mert ahol be van kapcsolva az auto update mindenhol jelentkezett, bár a barátom csinált egy rendszervisszaállitást olyan időpontra amikor még jó volt, és nem oldódott meg a probléma.
    Én megpróbálnám az utolsó hotfixeket eltávolítani, a rendszervisszaállítás nem biztos, h. megteszi.
  • Lukacsmacska
    #28
    Közben rájöttem: a wordbe másolom a szöveget, csere gomb és pl. az ő-t cserélje o-ra. Így már egyszerűbb, de az a poén hogy ha átállítom a nyelvet magyarról angolra, akkor már mutatja az ékezeteket
  • Lukacsmacska
    #27
    Nem teljesen idevágó, de azt szeretném kérdezni, hogy meg lehet-e valahogy egyszerűen csinálni azt, hogy egy szövegben az ékezetes betűket kicserélje ékezet nélkülire? Mert az mp4 lejátszómra szeretnék szövegeket rakni, de az ékezet helyére egy szóközt rak, és így nem nagyon működik. Ha valaki tudna egy egyszerű megoldást megköszönném
  • robos
    #26
    Én javasolnám, h használj vmilyen Font Manager programot, és azzal próbáld meg felinstallálni az otf, type1 fontokat a system alá....
  • ssc-suni-hu
    #25
    Betutipusokat invalidkent erzekeli a Windows

    Sziasztok!

    Hatalmas betutipus problemam van.
    Az gesz windows nem latja az Open Type es Type1-es fontokat.
    Csak a True Type fontokat.

    Ha barmilyen programmal vagy a windows beepitett fontkezelojevel szeretnek egy betutipust feltenni, mindig azt irja ki, hogy invalid, nem betutipus formatum.
    Ezeket a betutipusokat mar evek ota hasznalom es eddig is hasznaltam, csak par hete a mar eddig felinstallalt betuket nem lattak a programok.
    Mindet leszedtem es ujbol feltennem oket, de nem engedi.

    Valami alapszintu windowsos problema lehet.

    Barmi ottlet jo lenne, mert ez miatt nem szeretnek windowst installalni.

    Koszonom elore is a segitseget.
  • DJviolin
    #24
    Sziasztok!

    Én egy AvantGarde BK BT-Bold nevű betűtípust keresek, de sehol sem találom. Még a fizetős oldalakon sem. Valkaki tudna segíteni?

    Üdv:
    DJviolin
  • neevous
    #23
    Hello! lenne 1 problémám letöltöttem egy betűtípust, ami nagyon bejön, de nincsennek benne ékezetes betűk. Letöltöttem a font szerkesztő programot, de lammer vagyok hozzá. Lehet, nagy kérés, de be tudna-e nekem rakni valaki ékezetes betűket?
    FONT
  • montressor
    #22
    Sziasztok!

    Van egy truetype fontom, ami sajnos a hosszu ő es ű-t betuket nem tartalmazza, a tobbi magyar viszont benne van. Fogtam, hat egy kiprobalhato progit, a fontcreator-t es masoltam a hosszu ó es ú-t, megduplaztam a vonast. Beallitottam, h rendre: $0150,$0151,$0170,$0171 legzenek Ő,ő,Ű,ű. A program tesztjeben megjelennek a betuk, ha irok, de a writepad es ps-ben (foleg ez erdekel) nem, hanem atvalt mas betutipusra. Mitol lehet ez?
    kosyonom
  • lang14
    #21
    thx
  • Evin
    #20
    Ez egy elég jó progi font szerkesztéshez, 30napos próbaverzió.
    Ezzel könnyen átírhatsz bármit.
  • Dj Faustus #19
    Kezdetnek
    Folytatásnak
  • moonman
    #18
    Link
  • geri777
    #17
    honan tölthetek le betütipusokat ?
  • lang14
    #16
    hogy lehet egy TTF betűtípust cakk pakk átnevezni... hogy egy programban ne pl STencilia hanem Prison Break jelenjen meg?
  • Dj Faustus #15
    "hogykell egyedi betütipusokat csinálni ?"
    Ha weboldalra kell, és nem kell sok szöveg, akár bármelyik képszerkesztő programmal rajzolhatsz.
    Speciális betűtípusokat nem használhatsz a weboldalon kenyérszövegként (nem olvasható -> látogató nehezebben olvassa -> látogató elhagyja az oldalt) - annak érdemes csak talpatlan (Arial, sans-serif) betűtípust használni; másrészt nem minden böngésző engedélyezi a betűtípusok letöltését/telepítését.

    Bár vannak rá célszoftverek: Fontographer, Font Creator, FONmaker, stb (keress rá Google segítségével a font making/font drawing szókapcsolatra).
  • geri777
    #14
    hogykell egyedi betütipusokat csinálni ?
  • Zetorg
    #13
    kicsitt off:
    tudtok olyan oldalakat, ahonnan ékezetes betűtípusokat lehet letölteni?
  • ChevyG #12
    prézli törölgeti a hozzászolásokat
  • Maximus4
    #11
    Köszi!Úgy nézem ez is jó lenne,talán bár nem nekem kell.Igazság szerint olyasmi program kellene amivel a windows-on lévő összes betűtípust ki lehetne nyomtatni egyszerre nem egyesével.Grafikai munkákhoz kellene és kb. 4000 betű van.Azért kérdeztem a fontos-t,mert erről hallottam,hogy ez ilyen és ingyenes.De még egyszer köszönöm még keresgélek.
  • artschi
    #10
    vagy pl. Adobe TypeManager 4.1
  • Maximus4
    #9
    Sziasztok!
    Nem tudjátok véletlenül,hogy honnan lehetne letölteni a font-os (vagy valami ilyesmi)nevü programot?
  • blackgamer
    #8
    köszi szépen! ez tökéletes!
  • PetruZ
    #7
    Én ezt használom: katt.
  • blackgamer
    #6
    ismertek valami ingyenes font view-s progit ami a mintákat kirakná egymás alá, és gyorsan végig lehetne futni vele pár száz font-ot?
  • PResident Evil
    #5
    "köszönöm, köszönöm a közönség segítségét" :)))
  • PetruZ
    #4
    A "File" menüben van egy "Install new font...", arra gondolt.
  • PResident Evil
    #3
    nekem Xp-m van és nincs fonts ban file install ;)
  • Cat #2
    start settings control panel fonts file install :)