208
Miért?
  • Pempő
    #208
    Megint csinálja.
  • PResident Evil
    #207
    nekem jó lett, de suxoltam vele egy keveset :)
  • Dynamic
    #206
    megbíznák-megbízNÉK
    #197
  • batman
    #205
    ha már itt tartunk...a nÉk mit jelent? :)
  • batman
    #203
    szlovákul azt jelenti veszély :)
  • szando
    #201
    nabazz... pár napja megjelent a gépemen egy gyanús winejelftq.exe, ami mindig a neten lógott... Éppen aznap frissítettem a navot, gondoltam, ha nem szól, akkor nincs semmi gond. erre ma jön az üzenet: backdoor.trojan vírus... hát anyád.
    csak tudnám, hogy hogy került a gépemre... esetleg a blaster "behozta"? :D
  • batman
    #200
  • batman
    #199
    Remélem ez csak elírás volt: "én megbíznák benne"
  • szando
    #198
    Van NAVom is, és frissítem is 1-2 naponta
  • szando
    #196
    Én a symantec.com-ról letöltöttem egy progit, ami átnézte a vinyókat és azt mondta, hogy nincsen blasterem. ez akkor már tuti?
  • Ron Ragm
    #195
    hoppá csak nem egy elégedetlen, kirúgott alkalmazott? :)
  • Dzsini
    #194
    pl. innen:
    http://www.hwsw.hu/hir.php3?id=22432

    "A kártevő augusztus 16-tól kezdve az év hátralévő részében minden nap DDoS (elosztott szolgáltatás-megtagadás) típusú támadást indít a Microsoft által üzemeltetett Windows Update oldal ellen, másodpercenként 50db 40 bájtos csomaggal bombázva a webhelyet."
  • [HUN]PAStheLoD
    #193
    honnan veszed?
  • Dzsini
    #192
    onnantól hogy júli 16 óta fent van a windowsupdate-en a javítás...

    ja, egyébként megvan mit fog csinálni.. hétvégén DDOS-t indít az összes fertőzött gép pont a windowsupdate.com ellen...
  • dikki*yysw
    #191
    Én nem figyeltem, csak hallottam a többiektől hogy létezik ilyen. :) No de mindegy.
    A többivel nem bosszantalak, mert most fáradtak vagyunk ehhez.
  • Pheel
    #190
    Nem azon múlt, hogy mekkora fan vagyok. Ha figyelsz a gépedre, akkor szinte sosem szopsz be semmit...

    Ha meg nem, akkor lehet bármilyen oprendszered, akkor is beszívod a hibákat.
  • dikki*yysw
    #189
    Csak mint nagy M$-fan, bíztam benne hogy a több millió fertőzöttől géptől eltérően te nem részesültél a világ Windowsos felét ért hepajból :)
  • Pheel
    #188
    Tényleg nem, de hogy jöttem a képbe? :)
  • Blasta
    #187
    De lófaszt nemis!
    :-DDDDDDDDDD
  • Galy
    #186
    ja, akkó' alapból sz@r volt a rendszered!

    :-)))))))))))))))))
  • Blasta
    #185
    Nos.
    XP reinstall után vagyok!
    A microsoft peccs amit a lenti linkről szedtem le és telepítettem, szétkúrta a rendszerem. De olyan szinten, hogy a peccs install után a boot kb 5-8 percig tartott, majd egyből hibát generált, nem volt tálcám, startmenüm, egy MP3 lejátszásánál a mediaplayerrel egyből ugatott, hogy RPC-vel van gondja. Hálózati kapcsolatok nem látszottak, netre nem tudtam csatlakozni...

    Az XP frissitése során újfent hibát generált és leállt a telepítő.
    Egy teljes újratelepités segitett csak. Ezután már felment gond nélkül a peccs.

    Csak gondoltam beírom, hogy lehet nagyot szopni ezzel a kis tetü féreggel. Azt hiszem, Zone alarm-ot felbaszom kurva gyorsan...:-D
  • Laalee
    #180
    a fertőzött gép gyakorlatilag feltör magátol egy találomra kiválasztott védtelen gépet, feltelepíti magát azt kész. elég röhelyes, hogy egy scripttel fel lehet törni akár a nagy windows 2003 szervereket is.
  • Galy
    #179
    olyan tcp portot használ, hogy nem kell csinálnod semmit, észrevétlenül bemegy :)

    nem e-mail, nem website!

    cool vírus, hogy baszná meg aki írta :)
  • Blasta
    #178
    Még van, most jön le a peccs, de most megállta a letöltés a picsába....
  • Blasta
    #177
    Amúgy engem az érdekelne, hogy a bánatban jött be a gépemre a féreg?
    Nem vagyok láma, nem nyitogatok ismeretlen küldeményben csatolt fájlokat, nem engedélyezek makrókat a word doksikban etc, etc...

    Szal hogy érkezhet? Magától nem kerül csak úgy be az explórerbe namááá :-D
  • Galy
    #176
    ha még mindig csinálja, akkor van még vírusod :)
  • Galy
    #175
    COPY-PASTE nálam is előjött, sőt az egérrel való másolgatás sem ment :)
  • Blasta
    #174
    Nektek volt olyan bibi is, hogy egyszerűen nem müködik a COPY-PASTE funkció sem?

    Mert nekem nem megy. Próbáltam COPY-PASTE-elni a patch címet és letölteni, de nem müködött a PASTE funkcióm.
    Tegnap amikor először kidobta a gép a leállítás üzenetet, egyből próbáltam PRINTSCREEN-nel csinálni róla egy fotót, de nem tudtam bepaste-elni a panit-be se. Szal ez nekem furcsa.

    Amúgy le lehet állítani, ezt az újrainditást, legalábbis nekem sikerült a szolgáltatásoknál a Távoli eljáráshívás opcióinál kiválasztottam, hogy az első hibára ne legyen újrainditás. Így ki lehet húzni, hogy legalább a peccs leérjen...
  • Kandurex
    #173
    Ez is a cél! Egy profi nem fog HL kulcsok után kutakodni, nem fogja resetelni (törölni) a géped mert ez lenne a heppje. Egy profinak mást jelent a kihívás. Egy rossz arcú cracker -nek viszont teljes más célja van. És ezek a hiénák a legveszélyesebbek, nemde bár?
  • Munch
    #172
    A tűzfal egy profit nem fog meg. Csak a sok kis lófaszjóskát a subsevenjével.
  • Kandurex
    #171
    naja, legközelebb nem lesz ilyen szerencse, hogy csak egy "resi" vírus kolbászol be.... mi van ha a következőnek valami ilyesmi lesz a forráskódjába: format c:\ (d: (e: (f: /q esetleg Fdisk :) vagy mondjuk a registry -be fog turkálni mindenféle kulcsokért (pl. majd egy drágán megvett HL2 kulcsért és közkincsé rakja a neten)..... bár....ti dolgotok...nem kell túzfal..minek? Megvagyunk nélküle...pffff
  • Kandurex
    #170
    ..............
  • selwik
    #169
    Nekem sincs tűzfalam, egyszer felraktam, de nem értettem a beállításához, és állandóan felugró ablakokkal idegesített még egy index.hu megnyitásakor is. Multizás közben rohadt kellemes, mikor beugrik egy ablak.

    Ettől függetlenül még sose töröltek semmit a gépemről, és vírusom is csak kétszer volt amit kb 10 perc alatt leirtottam. Nincsenek haragosaim a neten, nem lassítom tovább a gépem ilyenekkel, így is jó hosszú már a taskbar.


    selwik a bátor :DD
  • dikki*yysw
    #168
    (pedig ha valami, ez már mérvadó! :D)
  • dikki*yysw
    #167
    Sőt én is.
  • [Walaki]D`Lair
    #166
    én is...:D
  • dikki*yysw
    #165
    Én sem, nem erről volt szó.
  • Manta
    #164
    No de miért kell ezért lámázni, meg "te kis bátor"-ozni? 4-5 éve kíválóan megvagyok tűzfal nélkül, de nem kell hogy ez idegesítsen téged.
  • szando
    #163
    ja és ez az exe közvetlenül a dokuments and settings/user könyvtárban van. normális ez?
  • szando
    #162
    Találtam itt valamit: winejelftq.exe
    nekem ez gyanús. a kerioban a remote addressnél szerepel a walrus.com. ez egy internetszolgáltató. láma vagyok a firewallokhoz, úgyhogy segíccsetek plz