221
Van valakinek valami ötlete??
  • rage
    #41
    Akinek nincs fent XP alatt ez a biztonsági patch , az megszívhatja ezzel...
    Vagy legalább blokkoljátok a 135-ös portot.
    Amúgy a HKEY_Local_Machine/Software/Microsoft Windows/Current Version/Run alá (ahol a minden indításkor elindítandó programok szerepelnek) berak egy "windows auto update" kulcsot

    Ezt innen ki kell törölni, továbbá ,keressetek rá az msblast.exe ,
    illetve a gyökérkönyvtárban lévő rpc.exe,tftpd.exe, rpctest.exe
    file-okra

    Mind a négyet ki kell törölni, s ha ezek, illetve a registry bejegyzés kitörlődött, már csak fel kell tenni a fent említett , megfelelő nyelvi verziójú javítást
    A vírus neve :
    Worm.Win32.Autorooter

    Javítás:
    http://microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyId=2354406C-C5B6-44AC-9532-3DE40F69C074&displaylang=en



  • TheZsenyka
    #40
    Intézőben:

    Tools\Folder Options\View

    És itt: Hidden Files and Folders ---> Show hidden files and folders

    Magyarnál valami ilyesmi lehet:

    Eszközök\Könyvtárak\Nézet

    Rejtett fájlok és könyvtárak---> Rejtett könyvtárak és fájlok megjelenítése


    Total Commander (Windows Commander):

    Configuration\Options\Display

    Show Hidden/System files

    Magyarban kb:
    Beállítások\Általános beállítások\Képernyő

    Látszik a rejtett /system fájl

    Ennyi.
  • Bandew
    #39
    hogy kell bekapcsolni, hogy mutassa? (lehet hogy hülye vagyok, de tényleg nem tudom, meg most fáradt vagyok a keresgéléshez)
  • dashed_
    #38
    kosz Bandew.. vhogy pont atsiklottam azon a hozzaszolason ;)
  • TheZsenyka
    #37
    Ha továbbra is rendetlenkedne a gép peccs után (esetleg közben) akkor töröljétek a C:\WINDOWS\SYSTEM32\DLLCACHE könyvtár tartalmát. (Ha nincs bekapcsolva a rejtett fájlok/könyvtárak kijelzése akkor nehezen találjátok meg, szóval be kell kapcsolni) Csak a tartalmát, a könyvtárat ne! Akkor is törölhetitek ha hetvenmillió fájl van benne (preventálva minden kérdést hogy szabad-e) egész nyugodtan, ezek "gyorsítótárazott" (cache-elt) rendszerfájlok illetve rendszerbe ágyazódó fájlok. SEMMI ÁRTALMASAT nem tesz, illetve lelövöd vele az esetlegesen aktív régi de még hibázó fájlokat.
  • Bandew
    #36
    Lásd:#23
  • dashed_
    #35
    aze kivancsi vagyok mitol is csinalja ennyi embernel ezt a hibat..
  • dashed_
    #34
    na felpeccseltem.. remelem mostma nem szorakozik velem..
  • Alien
    #33
    tényleg ha leszedtem azt a fissitést , akkor készen vagyok? mert a Norton nem jelez semmit, hogy lenne virusom
  • Alien
    #32
    Milyen durva már, hogy mindenkinél előjött a hiba
  • fm
    #31
    köszi.
  • dashed_
    #30
    lol!!! nalam is pont ugyen ez a problema..

  • TheZsenyka
    #29
    http://microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyId=2354406C-C5B6-44AC-9532-3DE40F69C074&displaylang=hu

    Azért írtam be, ha bármi gáz lenne. Ugyanez linkelt formában katt ide.
  • Bandew
    #28
    Rákattintok és nem csinál semmit. :(((
  • TheZsenyka
    #27
    Miért nem?
  • Bandew
    #26
    HELP!!!!!!
  • Bandew
    #25
    Istenem nem tudom letölteni ezt a szart!!!!!! :(((
  • Bandew
    #24
    Azt meg hun kő?
  • TheZsenyka
    #22
    Mert a rejtett könyvtárak/állományok nem látszanak... kapcsol be a rejtett fájlok megjelenítését.
  • Bandew
    #21
    Nekem nincs ilyen könyvtár.
  • Bandew
    #19
    AZ elöbb nem olvastam el a hozzászólásokat, mert gyorsan cselekedtem mielőtt elkezdi, de most elolvastam, és hát mit mondjak. Elég durva. Mi ez valami virus?
  • Bandew
    #18
    KIRÁLY nekem is pont ez a problémám!!!!!!!!!!!!!!:DDDDDDDDDDD
    Gondoltam nyitok egy topicot, de elötte benézek ide!:DDDDD
  • TheZsenyka
    #15
    Ha törlitek a könyvtár (C:\WINDOWS\SYSTEM32\DLLCACHE\) tartalmát, akkor van valami esélyetek hogy le is töltsétek a peccset, különben mielőtt leszedhetnéd esetleg újraindul.
  • Tovi
    #13
    Tutira. Én már telepítés után törölni szoktam őket. Ha valami progi felülír egy fájl-t, akkor onnan állítja vissza a windows. Aki biztonságra megy ne törölje, de sok értelme nincs.
    Ja, még valami: ha valakinek helyhiánya van, akkor nyugodtan törölhető a Windows\driver cache\i386 könyvtár tartalma, és a komplett help könyvtárat is.
  • Jóska Kapitány
    #12
    ITT a mewgoldás


    http://www.hwsw.hu/perl/ultimatebb.cgi?ubb=get_topic&f=2&t=003289
  • Alien
    #11
    Ez hihetetlen, nálam is jeletkezett a hiba. TheZsenyka amit mondtál könyvtárat nekem abban 2255 file van.... tutira törölhetem őket?
  • fm
    #10
    nagyon sok mindenkinél!! ez a durva,már másik topicban is kérdezik.

    amugy nekem se teljesen oldódott meg a hiba,mos nem lehet chatelni,meg sms-t irni netről.
  • fm
    #8
    nekem is fenn van már fél éve az xp,de most jelentkezett először ez a hiba!
  • TheZsenyka
    #5
    Királyság.
  • TheZsenyka
    #3
    Van egy "C:\WINDOWS\SYSTEM32\DLLCACHE" könyvtár, azt totálisan tölöjétek ki. A könyvtárnév maradjon!
  • Alien
    #2
    Jah, és vki mondja el legyen szives, hogy hogyan kell képet feltölteni, mert lehet, hogy,úgy egyszerűbb lenne, ha látnátok a képet:)
  • Alien
    #1
    Sziasztok, lenne egy óriási nagy problémám. Az egyik barátomnak kiirt egy hiba üzenetet az Xp.Íme: A rendszer leállítás alatt van, mentse minden munkáját, és jelentkezzen ki. Minden nem mentett módositás el fog veszni. A leállitást NT AUTHORITY/SYSTEM kezdeményezte ...Lelállásig hátra lévő idő: 00:00:53...Üzenet: A Windowsnak újra kell indulnia, mert a következő szolgáltatás váratlanul befejeződött.Távoli eljáráshívás(RPC)...........ennyi. Ha van valakinek ötlete, akkor segitsen, mert a barátaimaml nem tudtuk megoldani:((