221
Van valakinek valami ötlete??
  • RelakS
    #86
    Nekem egy időben folyamatosan leállt másodpercekre az egerem. RA2 alatt ez különösen bosszantó volt. Azután kiderült, hogy eltört benne a földkábel, csak azt nem értem, hogy hogyan, merthogy az egy árnyékoló kábel is volt egyúttal...
  • rushman
    #85
    Lehet, hogy valaki távolból buherálja a géped. Ezt általában Keylogger-ekkel csinálják, ha legközelebb ilyen van, próbáld megszakítani a kapcsolatot, és ha abbamarad, akkor tuti, hogy valaki szivat!
  • fm
    #84
    sztem szar az egér. én már tapasztaltam hasonlót..
  • Bandew
    #83
    Egyszer voltam egy háló patyn, és egy gyereknek volt egy programja amvel mindenkit kiidegelt. Azt tudta csinálni ugyanis ezzel a programmal, hogy mások gépén tudta irányítani az egeret. Megnyitotta pl. a tulajdonságokat stb. Nem tudom, hogy neten keresztűl műxik-e, de lehet, hogy valaki ezzel hülyül. Persze ez egyáltalán nem biztos.
  • Balo
    #82
    H E L P!!!!!

    Ez nem tudom, hogy win hiba-e, de

    néha az egérkurzor önálló útra kel, irányíthatatlan, és össze-vissza rakja az ablakokat: áthelyez, bezár, átméretez. Mitől lehet ez? Valami vírus? Vagy rossz az egerem?
  • polesz
    #81
    Plíz segítsetek!!!!! Vírusírtás után a köv. habaüzenet jelenik meg a winfos 98se ujraindításakor : Powerreg Scheduler érvénytelen laphihát okozott a kernel32.dll modulban , majd
    Korlátozások : A művelet a sz.gépen érvényes korlátozások miatt megszakadt. Hogyan lehet ezeket a korlátozásokat mexűntetni? Mi lehet a baj?

  • Tovi
    #80
    Milyen tűzfalad van? Nekem simán jön a render.hu Zonealarm Pro mellett
  • Tovi
    #79
    Semmi gond nem lesz. A Windows onnan rakja vissza a letörölt, ill. a más progik által felülírt fájlokat. Ha nem találja ott, úgyis bekéri a telepitőcd-t.
  • youth #78
    Sziasztok!

    Én is megkaptam de hogyan: A render.hu-t akartam emgnézni de én csak tűzzfal nélkül tudom tehát kikapcsoltam erre megjelent a 60 másodperces vidámságra faksztó kis ablakocska :)))

    Újraindult a gép, kitöröltem a winfos dllcache könyvtárat, felettem a frissítést és most úgynézki jó!

    De a könyvtár törlése nem hoz bajt a fejemre??? úgy értem mire jó a könyvtár???
  • Hoz_Hun
    #76
    Az poén volt...:(
    Nem vagyok egy szuper helyes író, de hát ez van. Valahogy nekem is információt kell cserélnem!
  • Galy
    #75
    vazz....
  • Hoz_Hun
    #74
    Előfordul az ilyen...vagy ijen...vagy mitom' én..:)
  • Tovi
    #73
    olvasd el a 13 hozzászólásomat
  • Galy
    #72
    megilyedni = megijedni

    jézusom....

  • Hoz_Hun
    #71
    Liveupdate-d a virusölőd. Már majdnem 11-én majdnem mind kiadta a frissitését ami felismeri.
    A live update után mindenlépp nézd át a rendszered, mert nem mindenkinél okoz közvetlen problémát. Jobb félni mint megilyedni.
    Meg szerintem töltsd le a Symentec Removal Tools-ját. Kicsi progi, freeware, és ha bármi beütne ezzel a gennyel, rögtön lekaphatod.
  • youth #70
    Sziasztok!

    Innen: C:\WINDOWS\SYSTEM32\DLLCACHE
    Mindent lehet törölni? Én ugyan nem kaptam még meg de nem is akarom, inkább elkerülni..

    Köszi
  • Hoz_Hun
    #69
    Köszi szépen.

    Egyébként sikeresen leszedtem. Nekem a sima virisölő NortonAntivirus annak ellenére hogy felismeri nem képes törölni. Én csak a külön erre a célra fejlesztett w32.blaster.worm.removal.tool sikerült leszednem. Az is Symantec. Szépen gyorsan elintézte... :)
  • Tovi
    #68
    Idézet:
    A féreg szavakon kívül tettekkel is támad, augusztus 16-tól kezdve az év hátralévő részében minden nap DDoS (elosztott szolgáltatás-megtagadás) típusú támadást indít a Microsoft által üzemeltetett Windows Update oldal ellen, másodpercenként 50db 40 bájtos csomaggal bombázva a webhelyet. A legtöbb vírusirtó program a legújabb vírusdefiníciós adatbázissal már képes felismerni és eltávolítani.
  • Hoz_Hun
    #67
    Mindenkinek ajánlom, hogy mindentől függetlenül kapja le a msblast.exe-t. Azt írják 15-ke után (vagy agusztus hónap után) elindít valami gennyet. Nem világos hogy mit, mármint nekem nem világos. De bekopizom:

    If the current month is after August, or if the current date is after the 15th, the worm will perform a DoS on "windowsupdate.com."

    With the current logic, the worm will activate the DoS attack on the 16th of this month, and continue until the end of the year.
  • Hoz_Hun
    #66
    http://securityresponse.symantec.com/avcenter/venc/data/w32.blaster.worm.removal.tool.html

    itt a link ezt próbáld
  • Hoz_Hun
    #65
    Tölsd le a symantech oldalárol a FixBlast-ot. Azt tegnap fejlesztették ki direkt a msblast.exe ellen. Az oldalon le van írva részletesen, hogy kell. Gyakran nem lehet símán leírtani. XP ki kell kapcsolni a restoret, mert az alapból visszahozza. Ha ennek ellenére sem tudja akkor safe módban kell írtani, mert csak úgy kaszálja le.
  • CSOCSO
    #64
    amugy nem elég ez a microsoftos irtás amit kiadtak.. attol nem lesz ujraindítás de ms blast megmaradt...
  • CSOCSO
    #63
    nah gyönyörű mondhatom...
    tegnap bekaptam ezt a szart én is.. amugy is szar volt az xp-m..hiába 2 hetes volt..lassu volt az ie de használhatatlanul lassú.. amugy is formatálni akartam miatta... tegnap 22 kör meg ez a geci bejött...
    oké nem tudtam mi ez.. de aztán nagyonf elidegestett mikor már 1 perceket adott minden indítás után.. oké.. azt hittem a amatáv okoskodott valamit..kicsit ideges is lettem...aztán telefonon konzultáltam egy amcsi ismerőssel és mondta neki is ez van..aha az fasza ... akkor nem matáv.. oké.. akkor virus..akkor format..formatáltam..felraktam szűz xp. ere első indításnál megszolalt hogy hello 1 perced van hátra... nah majdnem felrobbantam hogy mi a geci...
    felhvtam ádit nem e tud valamit.. de aszondja mindenkinek ez a baja.. sg-n már vannak topicoc meg minden...én eg azt hittem valami világháló összeomlás hogy még az amcsiban lévő ismerősnek is tegnap jött elő:)
    no mindegy.. mondta menjek fel netre és szedjek le javítást.. netre???? nincs netem..valamitől nincs netem...azota kiderült hogy ez a rpc geci tehet rola az baszkurál valamit az ip vel..legalábbis valami mittom én mi hasonló olt írv a norton oldalán...nagynehezen leszedtem 1 perc alatt az egészet..feltettem.. oké...hibaüzenet vére nem volt de még mindg nem volt rendesen net...fasza... semmit nem tudtam cisnálni..alvás.. most reggel felkelek gép bekapcs...norton szol: msblast.exe!!!!! mondom neki oké.. de 120 szor hiába oké zom le semmi.. nem akarja törölni a file-t csak repairálni...nemtom mé nem törli vagy kérdezi meg hogy törölni akarom-e..oké.. mellette nyomtam egy liveupdatet.. meg is volt.. majd szolt a liveupdate hogy hello restartolj..mondtam neki oké.. ujraindult a gép..van net mint atom és sehol az msblast...
  • [Jakuza]
    #62
    De lassuak a fiuk.
    Ugylatom akkor lehet hinni annak amit mondtam. :)))
  • Galy
    #60
    http://www.microsoft.com/technet/treeview/?url=/technet/security/bulletin/MS03-026.asp

    ;)
  • [Jakuza]
    #59
    Hat en meg megneznem azokat a csunya msblast.exe fileket kozelebbrol amik okozzak ezek az esemenyeket.
  • [Jakuza]
    #58
    Magyar XPhez itt a magyar javitocsomag az XPhez a masik amit irtam Angol.
    Dcom RPC Exploit javitas (MAGYAR)
  • [Jakuza]
    #56
    Mint mar irtam a masik topicban.

    ma 10:32 | Válasz erre | #706

    Ez egy Dcom RPC exploit.
    Az RPC buffer tulcsordulast hasznalja ki.
    Az MSnel fent van a patch, de ugy is megoldahato a javitas, ha a Control Panel - Felugyeleti eszkozoknel letiltod vagy atallitod , hogy ne kapcsolja ki a gepet. Bar en a patchet ajanlom inkabb. Dcom RPC Exploit Javitas
  • Punker
    #55
    Csatlakozom a klubhoz nekem is előjött ez a sz*r. :(
  • [Jakuza]
    #54
    Itt a megoldas. Dcom RPC Exploit Topic
    Feltettem a MStrol letoltheto patch linket is oda.
  • Hoz_Hun
    #53
    Ja egyik okozója az W32.Blaster.Worm. tegnap jelent meg a piacon az új kis aranyos. A symantec 6 óra alatt kifejlesztette a megoldást le lehet tölteni. Elég durva féreg. Ja a format álítólag nem segít, ugy hogy ha valaki erre adja a fejét az particionáljon is.
  • Hoz_Hun
    #52
    Nekem is megjelent tegnap ez a hiba. Találtam egy nagyon hasznos külföldi forumot. Nézzétek meg. Én csak este tudom kipróbálni az ottani megoldásokat, de úgy tűnik sokaknak sikerült kibekkelni.

    Katt ide!
  • Tarathiel
    #51
    Maga a könyvtár pedig itt van:

    C:\WINDOWS\SYSTEM32\DLLCACHE vagy C:\WINNT\SYSTEM32\DLLCACHE
  • Tarathiel
    #50
    Egyébként a leggyorsabb megoldás a DLLCACHE törlésére: Start/Futtatás: SFC /PURGECACHE
  • selwik
    #49
    Amúgy honnan a szarból eredt ez a féreg? Én elég sokfelé megfordulok a neten, volt is már vírusom, de ezt megúsztam...

    Azér a peccset felraktam, bár ahogy látom időzítve volt a kis dög:(
  • SoftFX
    #47
    Na nem csak én jártam így...:(
    Mi a legutobbi álláspont, mit kell csinálni?
  • AtomHeart
    #46
    Ez a fereg engem sem kimelt...
  • Corey
    #44
    Wow, nálam is jelentkezett ez a hiba, még jó hogy elnéztem ide a fórumba.. nálam egy gond van, hogy még a rejtett fájlok-mappák megtekintésének engedélyezése után sem találok ien DLLCACHE könyvtárat... valami ötlet? előre is köcc!
  • Bandew
    #43
    Kösz. Több mint 2000 fájl volt ott.:D
  • harczos
    #42
    intéző magyarban:
    eszközök/mappa beállításai/nézet->rejtett fájlok és mappák megjelenítése

    a tcmd magyar az ua. :))