14177
- Ennyien nézik most a topikot!
a1_2012_10_25_5uo9ccoy91.jpg
  • Buddy
    #262
    hmm...ez milyen tantárgy volt? :)

    igen hallottam, nameg, hogy Kufi távozik :( Rau is morog, valszeg ő is távozik
  • OPM
    #261
    ÉLŐBEN MEGY A BAYERN-COTTBUS!!
  • OPM
    #260
    Megvolt ma a vizsgám, sztem nagyon jól sikerült!!!!!
    Ilyeneket kérdeztek h egyetértek-e Hitzfeld kirúgásával meg miért ilyen egyeduralkodó a Bayern a német csapatok közül :D

    egyszer elbaxta a vizsgáztató mer aszonta
    "Hitzfeld wurde gefeiert" (Hitzfeldet ünnepelték)
    aztán gyorsan kijavította "gefeuert" (kirúgták)

    akkorát röhögtem, aztán inkább visszafogtam magam :))

    a hét híre, nemtom hányan hallottátok:
    LIZA VISSZATÉR MÜNCHENBE!!!
    és már idén játszhat a BL-ben is!

  • Buddy
    #259
    hmm...lehet, bár ezt annyira nem néztem még...
    de ezek szerint neked már 20-nál is több bajnoki címed van :)
  • OPM
    #258
    buék neked is!

    halljátok, ezek a csillagok pontosan hogy vannak a mezen?
    5 nyert bajnokság = 1 csillag?
  • Zolcsi01
    #257
    BÚÉK!!!
  • OPM
    #256
    Salihamidzic kimentette fiait a szökőárból

    Hasan Salihamidzic, a Bayern München bosnyák válogatott sztárja az utolsó pillanatban mentette ki fiait, Salint és Nikót a szökőár hullámaiból, amikor az múlt vasárnap lecsapott a Maldív-szigetekre, ahol a labdarúgó és családja év végi vakációját töltötte.

    "Nehéz leírni a történéseket. Hirtelen, egyik pillanatról a másikra, hatalmas hullámok árasztották el a strandot, és magukkal ragadták az embereket. Mindenki pánikba esett. Az volt a szerencsénk, hogy feleségemmel, Esterrel időben észrevettük a növekvő vízszintet, és biztonságba tudtuk helyezni a parton játszadozó fiainkat, Nikót és Salint. Mások nem voltak ilyen szerencsések... Még mindig az események okozta sokk hatása alatt vagyunk"- nyilatkozta a német sajtóban Salihamidzic, aki január 1-én ünnepelte 28. születésnapját, és ebből az alkalomból utazott családjával a Maldív-szigetekre.

    "Másnap felszálltunk az első repülőgépre, és menekülésszerűen elhagytuk a szigetet. Hazautaztunk Münchenbe, ahol ugyan hideg van, de nem fenyeget a szökőár...."
  • OPM
    #255
    "...ha Abramovics elképzelései bejönnek, akkor a januári transzferidőszakban a bajorok négy alapembere - vagy legalábbis a játékoskeret oszlopos tagja - kerülhet Moszkvába. A ghánai Sammy Kuffour (28), az "argentin Beckenbauernek" becézett Martin Demichelis (24), a világbajnoki ezüstérmes veterán védő, Thomas Linke (35) és a még mindig csak 23 éves paraguayi Roque Santa Cruz átigazolása szerepel a pénzember tervei között.

    Kuffour eladása a Bayernnek is érdekében állna, ugyanis az 1996 óta a csapatot 175 Bundesliga-mérkőzésen erősítő hátvéd szerződése a nyáron lejár, s még most utoljára ki lehetne préselni ötmillió eurót a vevőből. Linke kontraktusa is lejár jövő nyáron, neki már 339 Bundesliga-meccsnyi tapasztalata van, de jövője már kevesebb, érte aligha kapnak annyit a bajorok, mint Kuffourért. Santa Cruz és Demichelis 2007-ig a Bayern szerződtetett labdarúgója.

    Mindenesetre ha létrejön a klubcsere, Valerij Gazzajev, a CSZKA szakvezetője minden kétséget kizáróan a legjobb orosz futballcsapattal rendelkezne."


  • OPM
    #254
    Pár átigazolási pletyka:

    Zugänge: Philipp Lahm (zur Saison 2005/06, VfB Stuttgart, ausgeliehen)

    Mögliche Zugänge: Patrick Owomoyela (Arminia Bielefeld)

    Abgänge: Piotr Trochowski (wechselt sicher in der Winterpause, entweder zum VfB Stuttgart oder zum Hamburger SV)

    Mögliche Abgänge: Ze Roberto (Atletico de Madrid), Vahid Hashemian (Hertha BSC Berlin, Borussia Mönchengladbach, SC Freiburg, VfL Bochum), Martin Demichelis (River Plate Buenos Aires, Argentinien), Sammy Kuffour (FC Middlesbrough/England), Owen Hargreaves (Manchester United/England), Thomas Linke (Blackburn Rovers/England), Tobias Rau (1. FC Nürnberg)

    Owomoyela tényleg nagyon jól jönne! belőle rövid időn belül nagy sztár válhat
    de érdekes hogy Petrovról már szó sincs pletyka szinten sem... :(
  • Zolcsi01
    #253
    Sikerülni fog!
  • OPM
    #252
    htx!
    valamit ki tudok szedni talán ebből is
    most vagy 3 honlapról próbálok egy egységes szöveget alkotni
  • forzajuve
    #251
    egy kukkot nem értek belőle, de talán...

    http://www.activityteam.de/fc_bayern/fc_bayern_muenchen/geschichte/geschichte.htm
  • Gabe18
    #250
    Aha,hát azt sajna passzolom...
  • Gabe18
    #249
    EZ az,de sajnos úgytünik elfogyott...
  • OPM
    #248
    hát ja, csak amíg azt végigolvasom, kijegyzetelem a nekem kellő részeket, lefordítom és megtanulom....
    nekem max 4-5 oldalas anyag kellene lehetőleg német nyelven
  • Gabe18
    #247
    2001-ben a kiadtak Bayern München cimel egy könyvet a csapatról magyarul.
    Aréna 2000 kiadó.
    Abban van elég bő történet leirás is.Esetleg azt megpróbálhatod beszerezni,ha jobb nem lesz.
  • Zolcsi01
    #246
    Ja.
  • OPM
    #245
    komolyan??
  • Zolcsi01
    #244
    Őszi bajnok a Bayern München!
  • OPM
    #243
    tudna valaki mondani nekem egy lapot, ahol normálisan, összefüggő szövegben, németül le van írva a bayern története? nem találtam sehol se olyat, ami nekem is tetszene... januárban egy német vizsgán a bayernból kell előadást tartanom
  • OPM
    #242
    Ki ad többet Petrovért?



    "A Bayern München csapata egy fordulóval a téli szünet elõtt a Bundesliga élén várja folytatást, azonos pontszámmal a Schalkével. A bajorok már tárgyalnak arról, hogy kikkel tudnák megerõsíteni együttesüket a januári átigazolási idõszakban, a kiszemeltjük pedig nem más, mint Martin Petrov, a bolgár válogatott és a Wolfsburg szélsõje, aki az EB-n a nemzeti tizenegy legjobb játékosának bizonyult. A müncheniek Zé Roberto utódját keresik elsõsorban, a "Farkasok" azonban elsõ hallásra nagy összeget, tizenkét millió eurót kérnek Petrovért.

    A Bayernnek azonban meg kell küzdenie az Atletico Madriddal és a Deportivo La Corunával is a bolgárért."

    Zé Roberto utódját???
  • Zolcsi01
    #241
    Edzésszünet Kahnnak és Lucionak

    Az Ajax elleni meccs elõtt Felix Magath két védekezéssel foglalatoskodó játékosnak szünetet engedélyezett. Hétfõn Oliver Kahn (influenza) és Lucio (fáradtság) kihagyta az edzést. De mindketten felszállnak kedden az Amszterdamba tartó gépre. Éppen úgy, mint Kuffour. A ghánai szombaton a Nürnberg ellen influenza fertõzés miatt hiányzott. Már ismét edzésbe állt.



    Hosszú szünet Sagnolnak

    Willy Sagnolmnak visszatérõ egészségügyi próblémák miatt ismét hosszú kihagyás vár . Az orvosok a 27-éves játékosnak 7 hét szünetet írtak elõ. A következõ 10 napban gipszet kell viselnie.

    Még 1.000 jegy kapható a Stuttgart elleni meccs elõtt.

    A téli szünet elõtti utolsó mérkõzés a VfB Stuttgart ellen lesz, és 1.000 belépõjegy kapható még. A jegyeket dec. 10-én, pénteken a nyitva tartó pénztárakban lehet megvásárolni a Säbener Straßéban, vagy on-line-on.fcbayern.gportal

    A holnapi meccsre jelölt kezdõ 11-ek

    Ajax Amsterdam: Vonk - Trabelsi, Grygera, Escudé, Maxwell - de Jong, Sneijder, Galasek - Rosales, Anastasiou, van der Vaart

    FC Bayern: Kahn - Kuffour, Kovac, Lucio (Demichelis), Rau - Hargreaves, Ballack, Frings - Deisler - Pizarro, Makaay

    Vezeti: Lucilio Cortez Batista (Portugál)
  • R9
    #240
  • OPM
    #239
    Carlos Tevez, a Boca Juniors ifjú csatára a brazil Corinthianshoz szerződött

    A Corinthians tizenkilenc és fél millió dollárt ajánlott az athéni olimpia gólkirályáért, akit korábban a Bayern Münchennel, az Atlético Madriddal és a Valenciával is összehoztak. Pompilio szerint Tevez januárban csatlakozik új csapatához. A 20 éves tehetség döntéséről nem nyilatkozott, de az utóbbi időben többször is kijelentette, hogy távozik a Bocából.
  • Buddy
    #238
    én is hiányolom, annak ellenére, hogy 34 éves már, feldobja a Bayern játékát is, ha bent van...kora ellenére sokkal többet tesz a játékhoz, mint Ballack
  • Zolcsi01
    #237
    Ebben egyetértek
  • OPM
    #236
    én nagyon örülnék neki ha újra játszana a válogatottban!
    nagyon hiányoznak onnan sajnos az olyan kreatív egyéniségek, mint ő
  • Zolcsi01
    #235
    Schollt még talán a nemzeti 11-ben is újra láthatjuk

    Bár megsérült a hétvégén, elképzelhetõ, hogy a 2006-os VB-re készülõ német válogatottban ismét láthatjuk majd a jelenleg már 34 esztendõs Mehmet Schollt. A Bayern München középpályása a Mainz elleni bajnokin arc- és járomcsonttörést szenvedett, így ismét hosszú kihagyás vár rá. Jürgen Klinsmann még a sajnálatos eset elõtt egy nappal beszélt arról, hogy esetleg ismételteg ismét szerepet adna a veterán játékosnak. A 36 válogatottbeli szereplést jegyzõ Scholl utoljára 2002 elején kapott meghívót a nemzeti tizenegybe.

    "Mehmet olyan, mint egy igazi dzsóker, és még nem tudom biztosan, de elképzelhetõ, hogy meghívnám a VB-t megelõzõen néhány mérkõzésre. Még nagyon sok idõ van addig, bármi megtörténhet, de a teljesítménye figyelemfelkeltõ, és bármikor képes meglepetést okozni" - nyilatkozta a szövetségi kapitány a Bildnek, aki egyébként a 96-os EB-n maga is együtt játszott jelenlegi kiszemeltjével az Európa-bajnokságon.
  • OPM
    #234
    Scholl súlyosan megsérült

    Kettõs járom- és állkapocscsont-törést szenvedett Mehmet Scholl, a Bayern München és a német labdarúgó-válogatott játékosa. Scholl a Bundesliga elsõ osztályába nemrég feljutott FSV Mainz elleni, 4-2-re megnyert meccs 24. percében ütközött szerencsétlenül Jürgen Kramnyval.



    A 34 esztendõs Scholl egyébként végigjátszotta a meccset, sõt õ szerezte csapata második gólját. Ennek ellenére biztosnak tûnik, hogy hetekre kidõlt a sorból, s legfeljebb az vigasztalhatja, hogy a bajorok jelenleg az elsõ helyen állnak a bajnokságban.

  • Buddy
    #233
    a sport1.de-n olvastam nemrég...persze attól még lehet hülyeség, de találgatás nélkül, tényként közölték
  • OPM
    #232
    ALLIANZ ARENA

    ...márcsak 185 nap...
  • OPM
    #231
    Most minden szép és jó a Bayernnél!



    Idilli hangulat uralkodik Münchenben a Säbener strassén, a Bayern játékosai élvezik a siker ízét. A Bundesliga elsõség, és a keddi, fölényes BL-diadal után rózsaszínben látják a világot, merész nyilatkozatokra ragadtatva magukat.

    "Versenyben vagyunk a Bajnokok Ligájában, bejutottunk a Német Kupa negyeddöntõjébe és elsõként akarunk a téli pihenõre vonulni. Nagyon jó csapat formálódik itt, amely képes lesz majd nagy nemzetközi sikerekre is" - nyilatkozta a veterán csapatkapitány, Oliver Kahn.

    "Meg kell nyernünk a hátralevõ három mérkõzésünket, és akkor biztosan felhõtlen karácsonyt ünnepelhetünk"

    Karl-Heinz Rummenigge is elégedettségének adott hangot, elmondása szerint idén gond nélkül jutottak tovább a BL csoportkörébõl.
  • R9
    #230
    hogy szerepelhetett
  • R9
    #229
    Én mindent Gerd Müllertől tanultam.Mindig gólt kell lőnöm,úgy mint Roynak vagy Claudionak.És Felix Magath alatt esélyt kaptam.Hisz bennem,örült Guerrero szerepelhetett a profiknál!
    :D
  • OPM
    #228
    "„Ich habe alles von Gerd Müller gelernt. Ich muss immer ein Tor machen, so wie Roy oder Claudio. Und unter Felix Magath habe ich jetzt die Chance dazu. Er glaubt an mich“, freut sich Guerrero über seinen Durchbruch bei den Profis.
  • OPM
    #227


    "Nach 18-monatiger Unterbrechung steht der FC Bayern wieder da, wo er auch am Saisonende stehen will: Auf Platz eins."

  • OPM
    #226
    A "Kaiser" szerint a kapus túljutott a csúcspontján.



    Meglepõ nyilatkozatot tett a német "kapuskérdésben" Franz Beckenbauer. A Bayern München elnöke eddigi védencérõl, Oliver Kahnról állítja, hogy túl van pályafutása zenitjén: - A 2002-es világbajnokság volt Kahn csúcspontja, Oli Ázsiában emberfelettit teljesített, egyedül vitte a csapatot a döntõbe - így Beckenbauer. - Amit az elmúlt tíz évben õ a német futballért tett, az felülmúlhatatlan, ám el kell fogadnia, hogy már õ sem lesz a régi. Ugyanakkor nem hiszem, hogy Jens Lehmann bármikor is hozni tudná Kahn korábbi formáját.
  • R9
    #225
    mivan?ez hülyeség!!!
  • Buddy
    #224
    Kuffour már aláírt az Internél....de Zé Robertot minek akarják kidobni????? Ezek tiszta barmok....
  • OPM
    #223
    Zickler?? Scholl??
    CSAK A TESTEMEN KERESZTÜL!!

    úgy hallottam Kuffour sem akar maradni :(