40
AdsL megosztása 2 masina között lehetséges?
  • ufinger
    #40
    Válasz Marsunak.
    Próbáld ki ezeket a linkeket :
    http://www.netbroadcasting.tv/myspeed/
    http://www.giganews.com/test_connect.html
    http://bandwidthplace.com/speedtest/
    www.datanet.hu
    http://www.computers4sure.com/speed.asp ...
    http://www.toledorocket.com/perftest/uploadtest/fileselect.asp
    http://www.adslteszt.matav.hu/
    ez pontosan megmutatja a sebességedet (bár az ADSL-szerződésedben is le van írva)
    A letöltési sebességed a mindenkori forrástól függ.
    A 100 Mb/s az a hálókártyád sebességét jelöli, nem az InterNet sebességét.
  • ufinger
    #39
    Rapid..
    Részedre a megnyugtató megoldás nem a NetLimiter (ami miatt sok helyről ki is rúgnak), hanem a cFosSpeed nevű programocska.
    Ez egy ADSL optimalizáló program.
    Ezzel a feltöltések nem lassítják be a letöltést.
    Esetleg mellé még használhatsz valamilyen limites DC-t is.

    Nálunk 3 (!) gépre van routerrel szétosztva a Net (2048/196) és senki sem panaszkodik a sebességre.
  • Rapid81
    #38
    Itt az egészben, mint mondtam, a hangsúly a DC++on van. Webről mindketten tudunk full sávszéllel tölteni. Amúgy valóban kell a limitálás, mert akkor elviszi a két gép egymástól a sávszélt.
  • Roll
    #37
    "ha nincs a feltöltés korlátozva, akkor lefelé 120k helyet 16k-val tudok tölteni" - hát hallod ha ez nálad így van akkor ott valami nagyon nincs rendben.
    Nem akartalak megbántani, csak hülyéskedtem.

    Nálunk is 2 gép van adsl-el, és egy d-link routerrel. Nem használunk semmi korlátozó progit, mégis mindkét gépen jól megy a net.

    Próbáltál már mindkét gépen egyszerre egy adsl sebesség tesztet????
  • Rapid81
    #36
    Én meg azt nem értem miért vagy ellenszenves. Ez a fórum azért van, hogy segítsenek emberek egymáson, nem?!
    Azért megy 2 dc, mert nem ugyanazt töltjük, nem uigyanaz az ízlésünk. Meg, ne kelljen már megkérni a másikat, hoyg ezt, meg ezt töltsd már le, hanem letöltjük magunknak. Ilyen egyszerű a válasz.
    Arról, meg, hogy nem annyira veszélyes a dolog, csak annyit, hogy ha nincs a feltöltés korlátozva, akkor lefelé 120k helyet 16k-val tudok tölteni, mert a feltöltés elviszi az egészet a francba!
  • Roll
    #35
    Azért annyira nem veszélyes a dolog.

    Egyébként meg nem értem minek megy 2 gép 2dc-vel, mikor a sávszél így is úgy is ugyan akkora, valamilyen villanyóra pörgetési verseny résztvevői vagytok?
  • Rapid81
    #34
    Jó, csak akkor a feltöltés elviszi a letöltési sebességet!
  • Roll
    #33
    Szeritem szedd le a gépről a netlimitert. Nálam is anélkül megy és a router gond nélkül megoldja.
  • Rapid81
    #32
    Helló everybodri!
    Leírom a helyzetet:
    ADSL routerrel megosztva 2 gépre, 2 gépen egyenként netlimiterrel korlátozva a sávszél a full sávszél felére, hogy egyenlő legyen az elosztás. Valamint a gépeken fut 1-1 dc kliens. Azonban ha az egyik a megengedett sávszéllel tölt, akkor a másik csak annak negyedével vagy kevesebbel tud, és viszont, valamint alig pár userhez connectel, míg a másik sokhoz. Mitől lehet ez?? Már cfost is próbáltuk, de semmi változás. Amúgy mindkét dc aktív, különböző portokon.

    Remélem valaki tud segíteni!
  • marsu
    #31
    kösz
  • Realtibi
    #30
    szerintem nagyobb mert nekem 384 es van ismerősömnek meg 512 es és ő neki nem töl ilyen gyorsan mint neked
  • marsu
    #29
    Helló

    A kérdésem a következő Adsl kapcsolatom van.
    Amikor letöltök a flashget-el akkor 63 kb/s el jönnek le a dolgok.
    Egyébként a kapcsolodási sebesség az 100,0 mbps

    A kérdés milyen adsl kapcsolatom van??

    384-es 512-es vagy nagyobb??
  • MuchACHO79
    #28
    Sziasztok!

    Kb 15 gépre kéne leosztanom egy 512es utpn csatlakozó adslt.
    Először beleraktam a win98as gépbe 2 lankártyát, és az egyikre beállitottam a lant, a másikra meg az adsl-t. Müködik mindkettő, ugyhogy rádobtam egy winproxyt, mert ugye korlátozni is kell az usereket. Erre a winproxy talált 3 ipcimet. Egyik a lan, a másik az adsl lankártyáé, egy meg a külső (de fix) ip cim. Na beállitottam 2 belsőt, meg egy külsőt, és gatewaynek beállitottam a klienseken ennek a gépnek az ipjét. Elsőre egész jónak nézett ki a dolog, meg is örültem neki. Bejött az origo, de korán örültem. Több cimet kipróbálva egész soknál irta ki a 430as hibát. Unable to resolve hostname. Na ez már gond. DNS nem működik... Hurá.
    Hát gondoltam mi a pcsának 2 kártya a gépbe. Bekötöm a hub-ba a gépet lanon, és az adsl modemet rákötöm crosslink kábellel. Igy tettem, és lám igy is működik. Aztán meg igy már csak 2 ip cimet ismert fel a proxy egy belsőt, és egy külsőt. De a dns probléma ugyanúgy fennáll. Egyes oldalak bejönnek, mások nem.
    Hát hivtam a vivendis helpdesket. Mondom dns cim van? Van! Beállitottam a szervergép tcp-ip protokolljában, a proxyban, és a kliensgépen is. De igy sem franyák. Sőt. Nem is tudom pingetni a 213.163.59.10-et. (vivendi dns).
    Ujratelepitettem a hálózatot, hátha azzal van gond, aztán win reinstall. Igy sem lett más a végeredmény. Hát win update. A hiba ugyanez. Kezdenek suicide gondolataim lenni, ugyhogy aki tud az segitsen. Köszi!
  • rushman
    #27
    általában a szolgáltató adja, de elvileg egy jól felszerelt hardverüzletben is kapsz ADSL bridge-t.
  • Rigley
    #26
    honnan lehet ADSL modemet szerezni ?
  • Culram #25
    INkább ADSL-ed legyen mint chellod. Tapasztalatból mondom. Nekem a chello sebességileg nem jött be.
    Van egy eladó ADSL Routerem 25000 Ft-ért megszámítom. Debrecen.
  • Pharaoh
    #24
    Meg van osztva nálam is az ADSL, és a második gépen valami miatt néhány weblap egyszerűen nem jön be. Ez mitől lehet?
  • Sound
    #23
    ADSL megosztással kapcsoltba érdeklődj a www.hwsw.hu fórumaiba. Ott is a Hálózatoknál keresd. Lesz egy csomó
  • sumi
    #22
    hali.1kérdésem lenne.még megvan a csellóm,de már megrendeltem az adsl-t.van rá mód,hogy a rendeléskor megadott e-mail fiókomhoz hozzáférjek,v +kell várni még ténlegesen bekötik.
  • NeoMaN
    #21
    aha, ezt már nem vágom. nálunk állandójan megy az egyik gép :)
  • dtk1985
    #20
    Nekem router is fog kelleni mert meg akarom majd osztani a netet 2 gep kozott anelkul hogy allandoan bekapcsolva kene lennie a szerver gepnek. Az erdekelne hogy ebben az esetben direkt adsl-es router kell (ha van ilyen) vagy megteszi egy egyszeru is.
  • NeoMaN
    #19
    sima utp kábel amúgy...
  • NeoMaN
    #18
    Hálókártyán kívűl semmi nem kell hozzá.
    Router minek? Az akkor kell, ha több gép lesz beledugva... :)
    Szal kapsz 1 adsl modemet (ami rushman szerint nem adsl modem, nemtom), ebbe megy a vonal, és ebből a modemből megy a gépedbe + a telefonba a kábel. Ennyi. A csatlakozás ugyanúgy "betárcsázással" történik, mint modemes kapcsolat esetén. XP-hez semmi nem kell, Win98-hor RASPPPOE (vagy mi) progit kell feltenni. ennyi.
  • dtk1985
    #17
    annyit mar megtudtam hogy splittert raknak fol es a splitterbol egy kabel megy az adsl routerbe vagy modembe. Ez amugy egy rj-45 ethernet kabel?
    Ja es minden router kepes betarcsazasra vagy direk olyat kell vennem amiben van PPPoE?
  • dtk1985
    #16
    egy lama kerdes: ha bekotik hozzamam az adsl-t milyen cuccok szuksegesek hozza? halokartyam van es azonkivul meg mi kell?
  • dtk1985
    #15
    kosz mar nagyjabol ertem csak mostanaban lesz adsl-em es gondoltam utananezek hogy hogyan is mukodik
  • rushman
    #14
    Olyan, hogy ADSL modem nincs, ADSL Bridge viszont van.(szőrszálhasogatás, vagy sem, a kettő nem ugyanaz!)

    Az ADSL hidak zöme mindkettővel tud csatlakozni.
  • dtk1985
    #13
    egy kulso adsl modem hogy csatlakozik a gepre? usb, utp, vagy mind2?
  • CéZé
    #12
    ipconfignál megnézed az ip-d és ami az adsl felé megy hálókártya azt arra állítod...a másik kártyát 192.168.0.1-re a másik gépben pedig 192.168.0.2

    ha fix ip-re van állítva sokkal gyorsabban indul a géped
  • VinylToy #11
    Sziasztok!

    Nekem olyan segítségre van szükségem hogy:

    Adott két gép az egyikben egy Realtek8029(AS) hálókártya ez csatlakozik az ADSL külső modemhez, és van még benne egy Realtek8139 PCI hálókártya, amivel a másik gép van összekötve egy 10 m hosszú kábellel, a másik gépben VIA VT6102 típusú alaplapi hálókártya a helyi háló nagyon fasza de az internet megosztásnál a kliens gépnél a kezdőoldal bejön gyorsan, viszont utána semmi vagy nagyon lassú a net! Mi lehet a baj?

    Aki tud segítsen!!!

    Köszi:)
  • dikki*yysw
    #10
    Lehet, nem tom. Nekem most külön géppel, linux osztja a netet, annak pl. rohadtul statikus ip-je van és megy klafán :D
  • Imremagdi
    #9
    ez müködik modemes kapcsolat estén is ? a freewebnek mi a dns cime ?
  • Blasta
    #8
    Mellesleg be lehet állítani amit dikki is mondott, csak az nem szabályos, ennyi...
    De megy úgy is...
  • harczos
    #7
    ez teljesen igaz, és így is lett megoldva.
    biztos kicsit megkavarodott dikki a végére :)
  • Blasta
    #6
    Ácsi!
    FIX IP-vel nem megy az ADSL! Az első hálókártya IP-jét nem szabad statikusra állítani, mert az gáz. Azt dinamikusan kell hagyni!
    A második hálókártyán lehet belőni fix IP-t (192.168.0.2 pl) majd a MÁSODIK gép hálókártyáján ismét fix IP-t (192.168.0.3 pl).

    Legalábbis nekem így megy.
  • Kaszi46
    #5
    köszi sikerált megoldani már müxik kösz a helpet
  • dikki*yysw
    #4
    Szal: egyikbe bemegy a net, beállítasz 192.168.0.1 -es ip-t, 255.255.255.0 -s subnet maskot, másik hálókarit ugyanilyen subnet maskkal, de mondjuk 192.168.0.2
    a másik gép meg 192.168.0.3 és megy.
  • dikki*yysw
    #3
    "Gerry tegnap 21:34 | Válasz erre | #7

    Nos, az XP-s gépen ha bekapcsoltad az Internet kapcsolatmegosztást, akkor 192.168.0.1-es IP címmel kell rendelkeznie (Ha nem ez, akkor nincsen beállítva a kapcsolatmegosztás...). Add meg elsődleges és másodlagos DNS kiszolgálónak a szolgáltatótól kapott címeket, ha nem tudod, akkor hagyd üresen, de telefonon az ügyfélszolgálat meg tudja mondani (például nálam GTS DataNet van, azoknak 194.149.0.157 és 194.149.0.156 a 2 kiszolgálója). Ezekután érdemes kikapcsolni a Windows XP beépített tűzfalát, mert bekavarhat.

    Jöhet a második gép. IP címe legyen fix, mert az a biztos, vagyis állítsd be neki a 192.168.0.2-t, és subnet mask legyen itt is 255.255.255.0 (a másik gépen is ez kell hogy legyen...), ezekután add meg itt is a 2 DNS kiszolgáló IP címét, mint a másik gépen. Majd, és ez a legfontosabb, add meg default gateway-nek (alapértelmezett átjárónak) a másik gép IPcímét, vagyis 192.168.0.1. Ezzel a hálózati rész készen is van. Indítsd el az Internet Explorert, és az eszközök, internet beállítások menüben a kapcsolatok fülnél add meg, hogy helyi hálózatról kapja a gép a netet, de erre a műveletre használhatod a beépített Internet kacsolat varázslót, mert azzal még egyszerűbb a dolog.

    Na, ennyi kb. a dolog, ha valami nem világos, akkor kérdezz, lehet, hogy itt-ott kissé hülyén fogalmaztam... "
  • dikki*yysw
    #2
    Lehetséges.
  • Kaszi46
    #1
    szoval ha lehetséges akkor lenne pár kérdésem! előre is thx