97841
QE4UCUtvAwMCUQgeEAVR


  • Bebut
    #96837
    Mennyezet hűtés van, és nem klíma. Ez nem szárítja ki a levegőt, de lassabban is reagál.

    Zacskós rízs vagy hagyományos inkább?
  • atiapuka
    #96836
    Nekem alaptermészetem a veszekedés elkerülése. De ha mégis 'belémkötnek', akkor megpróbálok logikus és ésszerű érveket felhozni az álláspontom megvédéséhez. Ha úgy látom, hogy semmi értelme meggyőzni a másikat az igazamról, akkor ráhagyom és továbblépek ...

    A munkahelyeden van klíma? Ebben a melegben értelmesebb kérdésre nem futja.:P
  • Bebut
    #96835
    Legtöbb filmet TVn otthon, mostanában inkább laptopon nézem.

    Nem mert nem tudom hova kell vinni.

    Hogy zársz le egy veszekedést?
  • chhaya #96834
    Élvezem. Még jobban élvezném, ha nem lenne trópusi párás idő, de így is okés.

    Hozol nekem vattacukrot, ha szépen megkérlek?
  • Zephyr Retiring
    #96833
    Egész nap hűsöltem a lakásban. Felújítunk, pakolunk. Így ki lehet bírni..

    A legtöbb filmet min, illetve hol nézed általánosságban?
  • Bebut
    #96832
    Alaskai rálhalászok vagy szavannás oroszlán, gepárd háború. Bár régen volt időm ilyenekre.

    Hogy bírod a meleget?
  • Zephyr Retiring
    #96831
    Kizárt dolog. Sajnos nagyon elkényelmesedtem az asszony mellett.

    Dokumentumfilmek közül akad amit szívesen nézel?
  • Bebut
    #96830
    Vizet vacsorára.

    Megélnél a jég hátán is?
  • Zephyr Retiring
    #96829
    Ha mindenképp választani kell, legyen egy billiárdmeccs, de ha tehetem egyre sem.
    Engem untatnak a labdajátékok, a lovi, a küzdősportok, de még a sakk is.
    Játszani szívesen játszom bármit amire meginvitálnak, csak nézni ne kelljen. Számomra még a horgászás is büntetés lenne

    Te mit ittál legutoljára?
  • Bebut
    #96828
    Igen többször is. Milánóban többször, de a helyi csapat meccseit is gyakran látogattam.

    Melyik sportág mérkőzésére mennél el legszívesebben?
  • Zephyr Retiring
    #96827
    Jelenleg 2 hét vakáció/pihi idehaza. Jövőre Törökországot fontolgatjuk...de ez még változhat.

    Jártál valaha stadionban élőben bármilyen meccset nézni?
  • Musachy
    #96826
    Két-három kivételével az összes meccset láttam. De ennyivel jó ideig kifújt részemről a foci. Csak ilyesféle nagyobb eseménykor érdekel.

    Ha még nem vakációztál az idén, akkor hová mégy? Ha voltál már, akkor mi a terv jövőre?
  • Zephyr Retiring
    #96825
    Látom, a barátokra nem sokan szakítotok időt...
    Kérdésfrissítés..

    Hány meccset néztél végig az idei VB alkalmából, illetve kiknek drukkolsz idén?
  • Zephyr Retiring
    #96824
    Lakásfelújítási projekt folytatása (1000 évnek érzem máris)...
    Következő hétvége: irány a hegyek, mindenki visszajelzett, hogy ráér

    Milyen sűrűn szakítasz időt a barátaidra közös programok tekintetében? (kirándulás, hegyi vagy kerékpártúra, motoros, buszos, vonatos vagy autós kirándulás stb..)
  • Zephyr Retiring
    #96822
    Mindenben amiben sikeres akarok lenni...
    Azt figyeltem meg, hogy az életem nagyon is rendben van minden fontosabb területen ami nekem számít: egészség, otthon, család, hivatás és mondjuk a barátok. Ugyanakkor nagyon nincs rendben azokon a területeken, ahol nem én irányítok: szerencse, pénz vagy éppen a fórumozásra szánt időbeosztás (ami mindig több lesz, mint szeretném..)

    Mit terveztél erre a hétvégére?
  • Bebut
    #96821
    Igen, rengeteg időt spórolnék vele. De a motoromat megtartanám.

    Sikeresnek érzed magad?
  • chhaya #96820
    Felismerem a cirill betűket. És halvány lövésem se lenne, hogy kerültem orosz nyelvterületre.

    Használnád a teleportálást, ha elérhető lenne a mindennapokban?
  • kamionosjoe
    #96819
    Elég felszínes az angoltudásom, de azért nagyjából rájövök, hogy miről dumálnak.

    Mennyire érted az oroszt orosz nyelterületen élőben?
  • Calver
    #96818
    éltem angliában (brrrr), bővebb és változatosabb volt a szókincsem mint az ott születetteknek
    folyékonyan kommunikálok és akár tolmácsolok is angolul, bár kell egy pár nap amíg átáll rá az agyam.

    te?
  • Zephyr Retiring
    #96817
    No problémó..végül is tettél fel kérdést..

    tudatos vásárló bővebben itt.

    Zenékben is is. Van ami eredetiben jobb, van ami feldolgozva. Mondok egy példát..
    Szeintem a '84-es Scotch - Delirio Mind és a '93-as Lenny Kravitz - Are You Gonna Go My Way kizárólag eredetiben (album verzió) a legjobb.
    A Modern Talking - You're My Heart You're My Soul (New Version 2017) feldolgozás viszont simán übereli a '85-ös eredetit..

    Mennyire érted az angolt idegen nyelvterületen élőben?
    Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2018.07.05. 10:09:37
  • atiapuka
    #96816
    Szerintem az a tudatos vásárló, aki ha bemegy egy boltba, tudja mit akar venni, és nem körbejár, és ha meglátja a polcon, hogy ez is kell, meg az is kell, akkor leveszi. Na tudatos vásárló pl. a párom, meg én, tudattalan anyám. Vele nem is szívesen megyek vásárolni.:)

    Zenékben az eredetit szereted inkább, vagy az extended, remix, átdolgozott verziókat?

    Én általában a remixeket nem szeretem. De különválasztanám a remix-eket és mondjuk a hosszabb, extended verziókat. Ezekből elég sok tetszik. Szeretem az olyan számokat, ahol egyszer csak elhallgat a vokál, és csak a zene szól ...
    Bocsesz, hogy válaszoltam magamnak.:P
  • Zephyr Retiring
    #96815
    Kérdéseitek elárasztották az SG-t...
    Akkor legyen: nem mindent, de a legtöbb ételt melegen szeretem. A fagyit pl. nyilván nem

    Mit értesz tudatos vásárló alatt?
  • chhaya #96814
    Ha lábosban maradt a kaja, akkor tűzhelyen, ha dobozban, akkor inkább a mikróban.
    De ritkán használom, az ételek zömét jobban szeretem kihűlve, hidegen, mint újramelegítve.

    Te minden maradék kaját melegítesz?
  • Bebut
    #96813
    Attól függ mit és memnyit. Munkahelyen viszont csak mikro van.

    Tudatos vásárló vagy?
  • Zephyr Retiring
    #96812
    Épp pár perce hazafelé The Twins - Ghosts of Yesterday. Friss mjúzik.
    Valaha nagy kedvenceim voltak a srácok. Pl. 1983 A Wild Romance album..

    Mikrohullámú sütőben, vagy inkább tűzhelyen melegíted az eledeled?
  • chhaya #96811
    Szerencsére nem. Nincs és nem is volt hitelem soha.

    Milyen zenét hallgattál legutóbb?
  • Zephyr Retiring
    #96810
    Az előző kecóm. Drágább lett még a jelenleginél is, azt ugyanis még svájci frank alapon vettem..

    Téged érintett/érint az egykori svájci frankos hitel "rendezése"?
  • Bebut
    #96809
    Nagyjából ugyan úgy.

    Mi volt a legdrágább dolog amit vettél? Megérte?
  • chhaya #96808
    Azt hiszem, igen. Bár attól is függ, hogy kinek kell beismerni.

    Mennyire viselkedsz másképp neten, mint élőben?
  • Zephyr Retiring
    #96807
    Utoljára azzal a személlyel, akit a legjobban szeretek. Hülye voltam, meggondolatlan és ráadásul még igazam sem volt a vitában. Remélem tanulok ezen hibámból.

    Könnyen beismered ha tévedsz?
  • chhaya #96806
    Extrém módon gyűjtögető családból származom, az ő szemükben pazarlónak számítok, barátom viszont könnyen kidob bármit, szerinte gyűjtögető vagyok. :D Átlagoljuk a kettőt... azért még mindig sok cuccot elrakok, amit nem tudok felhasználni, legfeljebb csak később dobom ki...

    Miért kiabáltál utoljára valakivel?
  • Calver
    #96805
    szinte semennyire. szerszámaim vannak bőségesen és elrakok valamit ha később jó nyersanyag lenne belőle javítgatáshoz, de dolgokhoz egyéb téren egyáltalán nem ragaszkodok, könnyedén szelektálok és kukázok bármit.

    te?
  • chhaya #96804
    Igyekszem. Van bevásárlótáskám, úgyhogy ahol ingyen adják a szatyrot, ott is visszautasítom. :D (És nagyon ideges vagyok, amikor mégis kell vennem, mert elfelejtem elrakni a sajátomat.) Zöldséget-gyümölcsöt általában zacskó nélkül, vagy többet teszek egybe, csak mérésnél veszem ki. Pékárut inkább papírzacsiba. De amit kénytelen vagyok megvenni, azt se dobom ki, hanem halmozódnak (több szatyornyi zacskó és szatyor, ismerős?), mert hátha kell még.

    Mennyire vagy hajlamos a gyűjtögetésre? ("Majd csak jó lesz még valamire" alapon...)
  • norbre
    #96803
    Egy huzamban 40km teljesítmény túra.. eleinte önszántamból, a végén már muszáj volt menni hogy ne ragadjak az erdőben :D
    A legtöbb egymás utáni szakaszokból (3-5 napos túrák) 50-70km.

    Mennyire kerülöd az egyszer használatos műanyagokat (zacskók, szatyrok, uborkacsomagolás stb)


  • Zephyr Retiring
    #96802
    Fodrásznak kb. 20%-ot is ha elégedett vagyok....ételfutárnak nem, mert azt kártyáról rendezem.
    Azt pedig úgysem kapná meg..

    Mi volt az a leghosszabb táv, amit gyalog tettél meg (kényszerből vagy akarattal)?
  • chhaya #96801
    Szoktam, kb. 10%-ot.

    Te?
  • Zephyr Retiring
    #96800
    Legközelebb Pestre egy hosszú hétvégére. Hosszabb legutóbb idén ez volt (katt)
    Valamint lesz még egy hetes téli "nyaralás" is szilveszterkor valamerre a hegyekben..

    Szoktál borravalót adni? (fodrásznak, pizzafutárnak stb..) Ha igen, hány százalékot?
  • Peter1
    #96799
    Egyre inkább.

    Mész valahova nyaralni vagy otthon töltöd a szabadságodat?
  • chhaya #96798
    Nem.

    Mennyire vásárolsz céltudatosan?
  • Zephyr Retiring
    #96797
    Levendula, mentol.

    Blansíroztál már?