97841
QE4UCUtvAwMCUQgeEAVR


  • piros mogyi
    #97158
    Nem. Majd, ha a miénket iktatják megnézem.

    Mióta sg-zel?
  • becauseIsaid
    #97157
    A 911-et. A filmekben is mindig azt hívják.

    Nézted az elnök beiktatását?
  • kamionosjoe
    #97156
    A 112 segélyhívót.

    Te kit?
  • Bebut
    #97155
    Semmi,

    Kit hívsz fel először, ha történik veled valami?
  • chhaya #97154
    Néha a macskámat annak számítom, igazit nem.

    Te?
  • kamionosjoe
    #97153
    Nekem mind1, akármelyik lesz beadatom.

    Tartottál már valamilyen vadállatot otthon?
  • becauseIsaid
    #97152
    Hamvasztás.

    Melyik Covid vakcinát preferálod, a nyugatiakat vagy a keletieket?
  • kamionosjoe
    #97151
    Igen, két cukor, tejjel.

    Saját temetésedre hamvasztást vagy koporsós temetést szeretnél?
  • chhaya #97150
    Laptop.

    Kávézol? Hogy iszod?
  • Bebut
    #97149
    Pénzt.

    Milyen eszközről sg zel?
  • kamionosjoe
    #97148
    Egy tankönyvet GKI vizsgához kb. 3 évvel ezelőtt.

    Gyűjtesz valamit?
  • Zsombor99
    #97147
    Az idei első alkalommal rendesen félreírtam az évszámot, mivel angol szövegbe kellett, és ugyebár az angolok úgy mondják az évszámot, hogy "twenty-twenty-one", és persze, hogy ezalapján elsőre "20201"-nek gépeltem! Naná, hogy csak utólag tűnt fel...

    Mire számítasz az idei évben? Szerinted idén már végre vége lehet az "itthonlét kényszerének"?
    Utoljára szerkesztette: Zsombor99, 2021.01.11. 07:43:41
  • piros mogyi
    #97146
    Az izoláció felerősődése. És ezzel kapcsolatos a félelmem is, hogy az emberek közötti elidegenedés csak mélyülni fog.

    Milyen könyvet vettél utoljára?
  • chhaya #97145
    Többször kellett már leírtam és az esetek többségében el is rontottam.

    Mi volt a koronavírus legnegatívabb hatása az életedre?
  • csintalanul
    #97144
    Ha van ihlet, akkor jön azonnal, ha pedig nincsen akkor max 10 percig.

    Leírtad már idén a dátumot? És siikerült elrontani?
  • kamionosjoe
    #97143
    Kérdés az összes többi sg felhasználóhoz: Milyen komolyabb témák érdekelnek?
    Mostanában például repülés, repülőgépvezetés.

    Mennyi ideig gondolkodsz egy kérdés kitalálásán?
  • boleron1
    #97142
    Engem is érdekelne mások véleménye, addig is, amíg nem jelennek meg, a saját véleményem az, hogy megváltoztak a körülmények mind társadalmi, mind politikai, mind gazdasági értelemben. Felnőtt egy generáció, amelyik fiatal, ők pedig egy megváltozott körülményekben nőttek fel, s eltérnek az idősebb korosztálytól. A jelen fiatal generáció már egy fogyasztói orientáció gazdasági-politikai világban nőttek fel, amelyben nem a klasszikus értékek fontosak, amelyekkel még az idősebb generáció foglalkozott. Korábban a nagyobb fórumokat nagy cégek működtették, és nem voltak elkötelezettjei a gazdasági és politikain szereplőknek annyira. Ilyen volt pl. az Origó fóruma, egy kifejezetten nagy látogatottságú, gazdag témalehetőségekkel, és jól kialakított felhasználói felülettel. Azután a Telekom-ban gazdasági-politikai irányt változtatott, és megszüntette a fórumot. Még az Index az, amelyik működik a régiek közül, de az már egyértelműen politikai beállítottságú, amilyennek 2003-ban megismertem, keményen moderáltak már akkor is. Az Origó fóruma így kifejezetten élvezet volt. Az SG-vel pedig az a gond, hogy nem egy jól rendszerezett fórum, amit anno szóvá is tettem, de nem talált meghallgatásra, így elmaradtam ró
    la.
  • csintalanul
    #97141
    Én most sem vagyok idehaza. És pont ettől értékelem jobban a magyar fórumokat.

    Kérdés az összes többi sg felhasználóhoz: Milyen komolyabb témák érdekelnek?

    Kérdés no 2: Miért nem ezekről társalog itt a fiatalság? Mi higult fel, vagy romlott el?
  • boleron1
    #97140
    Lehet, hogy elkéstem a visszatéréssel, de sokáig nem is voltam idehaza, meg több fórumon is jelen voltam, a s együtt ez már sok volt. Ugyanakkor rengeteget változott a világ, a társadalom, a politika, a gazdaság, a tudomány...úgy érzem lehet miről beszélni és véleményt cserélni. Csak sajnos azt látom, a legtöbb embert a könnyű témák érdeklik inkább, a kicsit komolyabb témák nem. engem meg olyanok mint a Való Világ, a pusztán jókat lehet trécselni, mások sutaságain röhögni, ez nem igazán érdekelt sosem.
  • csintalanul
    #97139
    Itt egy kicsit elkéstél. Sg-nek már csak egy töredéke pörög, jellemzően az IT szektorhoz köthető része.

    Mi hozott ide (vissza)?

    Én egy-két játék fórumot olvasgatok illetve ventillálok a netnek eme eldugott bugyrában.
  • boleron1
    #97138
    Sok téma érdekel, és rengeteg téma szokott lenni. Közben persze társasága is akad az embernek. Nekem van olyan ismerősöm, nem is egy, akit valamelyik fórumon ismertem meg, s miután a fórum kifújt, azóta is levelezünk privát.
  • boleron1
    #97137
    Na mondjuk én eleve nem szórakozásból, unalomból fórumozok, hanem tapasztalatcsere, véleménycsere és ismeretszerzés miatt. Ha érdekel egy-egy téma, akkor az nem tud untatni. A fórumokon rengeteg érdekes téma szokott lenni, épp azért szerettem. Ha ezek között nem talál valaki neki megfelelőt, ott más gond lehet.
  • boleron1
    #97136
    Rendesen eszik, kétszer kap egy nap, de ha 5x kapna, akkor is enne utána.
  • csintalanul
    #97135
    Miért szoktál fórumozni? Egy bizonyos téma érdekel, vagy a társaság miatt jársz ide vagy amoda?
  • csintalanul
    #97134
    Szerintem - de ez csak az én magánvéleményem - nem jobbak és nem is rosszabbak. Az egyetlen hajtóerő, ha meg van az indulat, vagy motiváció valamit a másikra reagálni. Ez lehet pozitív vagy negatív is. Viszont az unalom, az ami megöli a fórumozást. Ilyenkor keresel egy másik érdekesebb témát illetve társoságot.
  • csintalanul
    #97133
    Csak nassolgat, vagy rendesen eszik? Amikor eszik mennyit? Itt a főétkezésére gondolok. Lehet, hogy az nem működik, és azért kivánja később is.
  • boleron1
    #97132
    Lehet benne valami, bár pl. a Facebook 2004-ben indult, és több főrumot tudok, amelyik csak jó 10-15 évvel később fuccsolt be, s nem más közösségi oldalak miatt, hanem egyesek nem látták értelmét a nagy véleménykülönbségek mentén vitázni, illetve a moderátorok miatt, akik között többen önkényesen jártak el. Az itt épp távozó fórumozó is ezt hozta fel okként, ami miatt távozik. Ugyanakkor a nagy véleménykülönbség más közösségi oldalakon is megvannak. Mitől jobbak vagy érdekesebbek azok?
  • becauseIsaid
    #97131
    Nyilván a közösségi oldalak (fb és tsai) térhódítása miatt a klasszikus fórumozás kihal.

    Miért van, hogy az emberek sokszor nem a kérdésre válaszolnak?
  • boleron1
    #97130
    Mindjárt egy másik kérdésem is van, miután látom, hogy egy fórumozó elköszönt, elhagyja a fórumot, s elég rossz véleménye van róla, főleg a moderátorokról. Kérdésem: Vajon miért fuccsol be minden fórum előbb-utóbb?
  • boleron1
    #97129
    Hát, régi-új vagyok igazság szerint. A kérdést illetően pedig úgy gondoltam, magától értetődik, azaz vajon általános, hogy a macskák folyton ennének, ha nem, akkor az én macskámnál mi lehet az oka?
  • chhaya #97128
    Vizet iszom a legtöbbet, azon kívül talán teát és cikóriát. Teát bármikor, mert csak a koffeinmentes gyümölcsteákat szeretem (ha erre vonatkozott a napközben iszom-e kérdés).

    Mi a leghosszabb idő, amit ugyanazon a munkahelyen töltöttél?
  • Zsombor99
    #97127
    Nevelőapám legalább háromszor is: egyszer reggel, legalább egyszer napközben a munkahelyén, és végül délután még egyszer itthon miután hazaérkezik. Úgy tartja, hogy a megmaradt kávé már nem olyan jó, mint ha akkor frissen készült volna.

    Szoktál-e napközben is teát inni, avagy mit szoktál inni napközben?
  • Bebut
    #97126
    Soha.

    Vizen kívül mit iszol legtöbbet?
  • csintalanul
    #97125
    Lemaradt a kérdés, de még új vagy, kérdezek helyetted.

    Szoktál kávézni?
  • boleron1
    #97124
    Van egy macskám, amelyik szeret játszani, de állandóan enne.
  • Calver
    #97123
    hiperaktív macskával játék, aki úgy szereti csak kergetni a célpontját, ha az ember fut vele. megvan a napi testedzés.

    van valami kisállatod?
  • kamionosjoe
    #97122
    Aki miattam idegeskedik az magára vessen.

    Sportolsz valamit?
  • Bebut
    #97121
    Sör, jó kis német.

    Milyen idegesítő szokásod van?
  • kamionosjoe
    #97120
    Amikor megébredek, szerencsére még egy napot ráérek pihenni.

    Milyen alkoholos italt ittál legutóbb?
  • csintalanul
    #97119
    most Cyberpunk 2077

    Mikor kelsz holnap?