50
  • Citadella1
    #50
    Én még nem de most probáljuk fel törni és véglegesen kitörölni a Microsoftot hogy új windows rendszert ne tudjanak kiadni
  • Citadella1
    #49
    most probáljuk fel törni és véglegesen kitörölni a Microsoftot hogy új windows rendszert ne tudjanak kiadni
  • juhász á7
    #48
    ti már törtetek fel jelszót??
  • irkab1rka
    #47
    Na ezért vagyok kurva ideges a céges rendszerre.
    Mi a faszért baszogatnak, hgoy 30 naponta cseréljek jelszót, tegyek bele kisbetű-nagybetű-szám-specjelet, és ne használjam az utolsó 10 jelszót.
    Van még aki komolyan gondolja, hogy a username/pass authentikáció "biztonságos"???
    A secureid talán több mint 10 éves, de vannak már más megoldások is.
    Amúgy szerintem a mouse gestures alapú login lenne a legegyszerűbb és a legbiztonságosabb, egyben 0 extra hardware-es megoldás. Csinálsz 5 kört az egérrel, más amúgy sem tudja, hogy merre szoktad rángatni, és nehéz kézzel leutánozni. Ez sem véd a poloskák ellen, de azok ellen nem is szoftweresen kel védekezni (hanem rf zajkeresővel).

    Mireez: hagyjátok már abba ezt a "linux ingyen van" dumát. Semmi nincs ingyen. És megsúgnám, hogy a linux csak nagyobb cégeknek éri meg, ahol meg tudják fizetni a hozzáértő rendszergadát és a biztonsági auditot. Winfos alatt jobban tervezhető a költség, még ha magasabb is, de mondjuk egy kisvállalatnak elég sok lóvét kell felköhögnie, ha nem egy - ide jött a Géza és felrakta a linuxot - megoldást akar... Az ilyesminek a biztonsági fokozata egy céges win95 kint az interneten szintje van...

    Olvasd már el "i" hozzászólását a biztonságról. Ha valaki bemegy és törölte a májeskúel instance-odat, a teljes könyvelésedel, akkor kicsit drága lesz a linuxod... mire másodszor is felállítod...

    Benedecko: tudod hova nem lehet betörni a netről? :) level 3-ra, mert nem vagy a neten egyátalán :))) (nem vagyok szakértő, a level 3 lehet, hgoy level 5 - olvassatok utána)
  • mireez
    #43
    Bazz, te magadtól vagy ilyen hülye, vagy neki készülsz? A linux ingyenes, a Windows-ért meg fizetni kell! Ha nem tetszik a Windows, ne használd, ott van neked a az ingynes stb. stb. Linux, amit már leírtam!
  • Benedekco
    #42
    azért mert a bill géc féle rendszerprogramnak nevezett moslékot úgy rákényszerítik a vásárlókra mint állat! nemtom öcsém! amúgy (igaz ez tök más megközelítés) nagyon sokan használnak Trabantot aszt mégsem jobb mint 1 jaguár
  • Dr.Tápfesz
    #37
    Hi ALL. Valaki megtudja szerezni ezt a progit?
  • Cat #34
    ja, és a webszerverben még vinyo sincs, kisfloopyról bootol, amit utána kihuzol a gépből, és nincs benne merevlemez csak egy cdrom, azon tárolja a stabil honlapokat
    na ezt tényleg törhetetlen :D
  • b
    #32
    hát én máshova kérném. túl sok ott mostanában a hadihajó.
  • mireez
    #30
    és inkább, mint a tiéteké
  • mireez
    #29
    Mondhattok bármit! Attól még lámák maradtok! A Windows tovább hódít elnyom minden mást, ami szarabb nála. Nem véletlen, hogy Windows XP olyan gyorsan elterjedt.

    Amúgy Morpheus. Ti meg támadjátok a rendszert! A megoldás egyszerű: Ne használjon Windowst, az aki szerint ez szar, és van jobb is! ENNYI!!!! És nincs semmiféle probléma. De ezt már egyszer leírtam. Van egy haverom, utálja a Windows-t, ME van neki és Linux. Nagyon nagyon utálja a Windowst, de mégi csak van neki Windows a szupi Linuxsza mellett... de miért?

  • Benedekco
    #28
    izé elfelejtettem mondani WinXP van a hálózati gépeken (4 db gép)és a serveren ami az ADSL modemre csatlakozik hálókártyával
  • Benedekco
    #27
    Én pl akarok 1 biztos hálózatot ahova senki sem tör be a netről!
  • Benedekco
    #26
    Ön Mr. Gates seggnyalója???
  • b
    #25
    azt hiszem terád értette morfeusz azt, hogy "vannak olyanok akik az életük árán is védik a rendszert".

    egyébként te sötét úr hadseregébe tartozol?

    hmm.., matrix-xp.
  • mireez
    #23
    te legalább vmi konkrét észszerű dolgot írtál....
  • mikike
    #21
    vagyis nekünk egyszerű usereknek mi a teendőnk?
  • Zoldalma
    #20
    Valami maradandot avagy ertekelhetot is tudsz irni? Vagy csak ennyi sikerult most igy hirtelen? :o))
    Apropo a BSDket kihagytad...
  • mireez
    #18
    Takarodjanak a p?cs?ba, sok Windows fikázó lámer! Ha nem értetek egy OS-hez (pl Windows, itt ugye nem 9x seria, hanem legalább 2000, de inkább XP) kussoljatok róla! Használjatok Linuxot és viruljatok, hogy nektek egy igazi biztonságos, bugmentes, feltörhetetlen, sose "szorul frissítesre" OSetek van! Jah, és mindent támogató, sőt minden által támogatott OSetek van!
  • Pheel
    #16
    Lehet figyelni, hogy ki mit forgalmaz a helyi hálózatodon, lehet detektálni, hogy milyen MAC címmel rendelkező kártyák forgalmaznak, sőt! lehet, hogy újat mondok, lehet szűrni a MAC cím alapján, hogy egyáltalán használhatja-e az illető a hálózatot vagy sem. Rendes, fontos adatokat forgalmazó helyeken ezt meg is teszik. Elég sajnálatra méltó az olyan cég, ahol csak úgy feldughatsz egy laptopot a helyi hálózatra...
  • Pheel
    #12
    Itt most betörésekről volt szó, nem arról, hogy ki mit pitiánereskedik a főnöke dolgaival... Amúgy ahhoz, hogy egy átlagos hozzá nem értő vezető dokumentumait benyúld, nem kell ilyen törés. Lazán ott szokták hagyni a gépeiket...
  • Pheel
    #10
    Hát ha te mozgatod az ADMIN jelszót a hálózatban, akkor meg is érdemled, hogy feltörjenek...
  • CAD
    #9
    Igy van, nagyon perem cikk ez sajnos, semmit nem irt, hogy milyen jelszokat, milyen korulmenyek kozott lehet feltorni, milyen korulmenyek szuksegesek etc. ez igy egy forintott sem er.
  • Pheel
    #6
    Könyörgöm, legalább az eredeti oldalt linkeljétek be! Mivel is kezdik ott?

    "First you have to have administrator rights on your computer."

    Mikor lesz egy normális rendszerben egy behatolónak admin joga? Ha feltöri. Akkor meg már minek feltörni? Ráadásul ha spec karakter is van a jelszóban és nem ilyen gagyi ibolya meg gizike, akkor nem ennyi a feltörése.

    http://lasecpc13.epfl.ch/ntcrack/

    http://lasecwww.epfl.ch/pub/lasec/doc/Oech03.pdf
  • Randal
    #4
    Ez már igaz, itt tényleg csak az segíetne, hogyha véletlen karakterek generálna. de végülisazt is visszafejtené nem?
  • Gabo
    #3
    A probléma az, hogy Te hiába használsz magas szintű biztonsági előírásoknak megfelelő jelszót, ha a rendszer azt könnyen visszafejthetően tárolja el. Itt az eltárolt jelszó visszafejtéséről van szó, nem pedig a jelszavad kitalálásáról. Ha valaki hozzá tud férni a jelszavakat tároló állományhoz és alig néhány sec. alatt vissza tudja fejteni, akkor lehet akármilyen fejlett védelem és tűzfal a cég rendszerén a felhasználók jelszavaival már teljesen szabadon mozoghat a rendszeren belül.
  • mireez
    #2
    az MS meg megmondta, hogy

    "S_Gwr562%"++=Uk,.-g??m-*/4736FJ!/=+!6246ehDTRR!"

    féle jelszavakat használjunk... akkor mi a probléma? :)
  • mireez
    #1
    na, rajta!