66
Ezt most miért csinálja?
  • Gerry
    #66
    51-52C teljesen normális, nekem eléri néha a 61-62C-t is, de nálam meleg van eléggé.... Az nForce2-es drivernek semmi köze a hőmérséklethez, de tedd fel a 2.45-ös verziót, az semmi "furcsaságot" nem művel a HDD-vel, és teljesen jól müxik!
  • Antromorph
    #65
    Nekem semmi, én is használok Asus alaplapot(P3BF)
    Csak kiváncsi voltam vajon elfogult-e egy kicsit Borg az Epox iránt? De úgy látszik mégsem.

    Más....

    Benn van a gépemben már az új lap, minden frankón megy, 4x lefutattam loopolva a 3dmark2001-et, egyenlőre jó minden. Most éjjel is nyúzni fogom. Ám valahogy a processzor hőmérséklete megváltozott. Valszeg ez azért lehet mert a hőmérséklet szenzor szinte rátapad a processzor belső felületére(mikor lerögzítettem a foglalatban helyén kellett tartanom, mert a szenzor felnyomta egy kicsit), és így zárt házban terhelés nélkül olyan 48-49C fok terhelve meg csak 51-52C fok. Hát ez elég érdekesnek tünik.
    A procira a bordát biztos jól tettem fel, le is ellenőriztem.
    Mit tudtok ezzel kapcsolatban mondani. Mégvalami:
    szerepet játszhat ez ebben, hogy nem raktam fel még az nvidia Nforce2-es alaplapi drájvert?

    Esetleg, ha fel kell tenni, akkor melyik verziót rakjam fel, mert olvastam arról, hogy a CD-n lévő drájver furcsaságokat művel a HDD-vel. Hát én meg nem akarom kitenni szegényt ennek.

    THX
  • ShaiHulud
    #64
    miert mi bajod az abittal es az asussal ?:D
  • Borg
    #63
    Igen.
  • Antromorph
    #62
    Oké erre tényleg nem gondoltam, hogy mondjuk a táp hibája lenne, de a leírásod után ezen is vaciláltam. Pont egy másik tápot nem sikerült beszerezni, amelynek van 4 pontos 12V-os csatlakozója ennek a tesztnek az elvégzésére, így tényleg egyszerűbb volt bevinni a lapot a szervízbe. Mert, ha ott ment volna, akkor tudom a tápom a vétkes. És ne mond hogy csőlátású vagyok. Ha mondjuk egy Abit, vagy egy Asus alaplap csinálta volna ezeket a hibákat, akkor is a tápot jelölted volna meg e kető közül a fő vétkesnek?
  • Borg
    #61
    Azért kell ilyen kijelentéseket tenni, mert csőlátásod van, és úgy próbálsz segitséget kérni itt, hogy közben SZARSZ rá hogy mit mondanak neked.
    Szal a hiba az Ön készülékében van. Minek irtad ide, ha nem érdekel amit mondanak?

    Mert ugyanúgy lehetett volna a táp a gondja.
  • Antromorph
    #60

    Ezt írta Borg:

    "hagyjad, hiába.
    Valamiért megrögzötten az alaplapot hibáztatja, holott semmi köze nincs hozzá.
    Egész egyszerűen 133 FSBn nem kajált annyit a proci, meg egyebek, és vitte a táp.
    Vagy a smartgartot le kellene szedni az ATI driverből, kipróbálni 4X AGPn stb.
    De ilyen csőlátással úgysem fog előbbre jutni."

    MIÉRT KELL ILYEN KIJELENTÉSEKET TENNI??????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Nehogy azt hidd csak neked van igazad hülyegyerek, kivételek mindig vannak.


    És most akkor következzenek a legújabb fejlemények:

    Az alaplapot visszavittem a szervízbe (HERTA), ahol tettek bele egy 2500+ Barton procit, 2x 256MB DDR400-as ramot, egy Gainward Ti4200-es videókártyát. Mindez az asztalon foglalt helyet egy Likom 420W-os táp(fekete króm színű, aranyozott ventillátor diszítéssel, 2 tápventi)
    kíséretében, 30GB-os maxtor hdd. Az oprendszer Windows 2000 volt.
    Drájverek fennt voltak. A 3dmark2001 qurva gyorsan kifagyott. A szervízes kihozott egy másik ugyanilyen 8rda3+ alaplapot és 6x loopolva lefutott a 3dMark2001 egymásután. Ez volt vagy 3/4 óra kb.
    És kicserélték egy másik 8rda3+ alaplapra, melyenek gyári száma: 030429000179.(Kaptam a polcról egy másikat)

    Csak holnap fogom megint összeszerelni, ha meglesz az infineon memóriám.

    Én azért csalódtam Borg kollégában.

    Kösz mindenkinek, aki nem hülyézett le

    ERŐ LEGYEN VELETEK! FEEL AMD POWER!




  • Borg
    #59
    hagyjad, hiába.
    Valamiért megrögzötten az alaplapot hibáztatja, holott semmi köze nincs hozzá.

    Egész egyszerűen 133 FSBn nem kajált annyit a proci, meg egyebek, és vitte a táp.

    Vagy a smartgartot le kellene szedni az ATI driverből, kipróbálni 4X AGPn stb.

    De ilyen csőlátással úgysem fog előbbre jutni.
  • ShaiHulud
    #58
    masik tappal amugy neztetek ? mert ha nem akkor eleg nagy eselye van annak hogy tenyleg a tappal lesz a gond...es nem a mobo val.
  • Antromorph
    #57
    Nem fogom most magyarul leírni, itt van amit az epoxnak fogok nemsokára elküldeni. Ebbe azért van más érdekesség is. Tessék elolvasni.

    To Epox customer’s supports team


    I have bought an Epox new type 8rda3+ Socket A based Nforce2 chipset motherboard in Hungary, which manufacture number is 030527 B00285. The follow components were built in this:

    Processor: AMD 2500+ Barton core (effective 333 Fsb)
    Cooler: Globalwin CAK4-88T full copper (to Athlon XP 2800+)
    Memory: 512 MB capacity Samsung type PC 3200 DDR memory (effective 400Mhz)
    Graphic card: ATI Radeon 9700 with 128 MB videoram
    HDD: 40 Gigabyte capacity Maxtor HDD (7200RPM)
    Cdrom drives: Plextor cdwriter (48/24/48), Pioneer DVD 117
    Power Supply : DTK 400W PFC

    I have expertly built in theese components to a DTK standard type ATX midi tower case.
    After system’s turning on I changed the ’Load Optimized Defaults’ and AGP fast writes option off (because ATI Radeon cards don’t like if it is on) in Bios and saved it before exit. Afterwards I installed MS Windows XP Professional OS, set-up all drivers to my hardware components, and have continually my system run 3dmark(3dmark2000,3dmark2001) test programs in default options. After some minutes I have experienced that the system frozed or halted and in this event the cold reset could help only. At first I have suspiciously thought the reason of theese symptoms could be the memory or videocard. I turned off my computer, and pluged out Power Supply from the connector.
    I have borrowed a 512MB capacity type PC3200 memory, and built in my system, but frozen again after some minutes (4 between 20 minutes) when 3d programs were running.
    Next step: changing for video card type Geforce2 Gts in stead of my Ati radeon (of course the ati drivers uninstalled correctly, and set-up nvidia detonator to the other ). Symptom was alive. Theese components were tested other system where operate normally.
    So failure searching was going on. I got two AMD Barton 2500+ processors to test in this system. I tried all of theese but the failure was same as beforehand. Sure my processor operates correctly. The failure could come from the mainbord, and I think so that the chipset can be heating under default operating, perhabs it caused the frozens. That’s why I have decided to change my processor front side bus 166Mhz to 133Mhz with default factor in Bios settings (the memory freqvency was assigned ’By SPD’ value as beforehand was), because consumption of chipsets must be lower if system operate in lower freqvency.
    After all the system has already been operating correctly in 3D application too for long time, so the failure has slided away.

    I would have been expected not to be any problems with this mainboard, but it scaled to a high catagory range.
    I wonder what you suggest to me in connected with failure?
  • [Jakuza]
    #56
    Te mirol beszelsz ?
    Epox lapja van , de Abit VGAval is fagyott neki ezt irja.
    Amugy megegyszer leirom, ha ilyen fagyasok elofordulnak akkor erdemes a SmartGart Uninstallerrel leszedni a SmartGartot. Az eredmeny 80-90%ban a fagyas megszunese lesz.
  • Borg
    #55
    btw, a www.8rdafaq.com -on is leirják, hogy érdemes levenni a bordát a NB-ről, és a dzsuvát kiszedni alóla, majd pasztával ujra rakni.
  • Borg
    #54
    Szerintem tutira nem az alaplap a gond.
    Nekem is 8RDA+ van, és a borda felforrósodik rajta néha, de sosem jelent fagyást. Ugyanúgy passziv hűtés van rajta mint a 8RDA3+on.

    Nem hallgatsz rám, de tutira a tápod szar.
  • ShaiHulud
    #53
    istenem itt is sotet vagy :D epp ezaz hogy EPOX a volt es ABIT ra valt:D es abit eleg korrekt :D bar elvileg epox is...de nekem asus van :D
  • Ruffi
    #52
    Hát igen Epoxot kellett volna venni
    Abit nem tul jo
  • Antromorph
    #51
    szóval az egészmindenséget ott teszteltük, ahol a procit vettem. Kipróbáltuk még +2 AMD Barton 2500-as procival meg egy Abit Geforce Ti4200-assal, és ugyanúgy fagyott. Egyébként egy kicsit elegem lett a szervízes hozzáállásától(AMD így szar, meg úgy...blalblalbla, "fél év alatt tönkremennek") ő egy megszállott intelfan az biztos.
    Mindenesetre az alaplappal van valami nagy gáz(nem tudom, de nekem is nagyon melegnek tünik a chipset-en a hűtőborda hőmérséklete, megjegyzem most láttam, hogy az Abit NF7-esen van a chipset-en hűtőventillátor), úgy, hogy holnap megyek a Hertába. Sajnos ez már nem fért bele a mai napba.
    Hát egy felsőkategóriás alaplaptól ezt lehet elvárni??

    Kívánjatok szerencsét.
  • Antromorph
    #50
    Lehet, hogy kiszedem a lapot és megyek szervízbe vele a procival együtt, aztán majd kiderül valami.
    Este, ha jövök a fórumra, majd leírom mit mondtak.
    Thx a hozzászólásaitokért.
  • Borg
    #49
    És miért zárod ki a TÁP hibáját? Ezt nem értem. Egy DTK 400W semmire sem garancia (sajnos).

    A legújabb BIOS is okozhatja a gondot amúgy, próbáld meg a júniusit belerakni, nekem a 8RDA+ azzal megy jól.
  • Antromorph
    #48
    Egyébként 333Mhz-es memóriasebességnél is ugyanúgy fagy a cucc, mint ha effektíve 400Mhz-en lenne hajtva.
    Ezek a pénteki-szombati tapasztalataim voltak.
    Kezdetben a memóriára gyanakodtam, és visszavittem, nem tudtak adni mást, így visszaadták a lovettát. Hát amit Borg kolléga mondott, azt sajnos most nem tudom kipróbálni.
    De az biztos, hogy nem Ram mert a haverom 266-os memóriájával is ezt csinálta, és nem videókártya a hiba mert Geforce2 Gts-sel is fagyott.
    A táp nem hiszem, hogy ludas lenne: DTK 400W PFC
    A legújabb 2003.07.21-es bios van fennt.
    Hát én már nem is tudom, most mit csináljak??
  • Borg
    #47
    Futtass prime95-öt pl, 1-1.5 órán át egyfolytában.

    Nézd közben, hogy a hőmérsékletek, és a FESZÜLTSÉGEK hogyan változnak.

    Ha a prochőmérséklet 60fok fölé ugrik az már lehet gond (bár igy nem ezzel lesz a gond szvsz), ugyanigy ha a chipset 40fok felett jár. (nem a NBen méri sajnos, igy valójában több az mint 40)

    Ha meg a feszültségekből az 5V terhelésre 4.7V alá megy, és/vagy a 12V 12.4V fölé, vagy nagyon ugrálnak föl le, hullámzanak, az is gond lehet!

    Mondanám, hogy futtass BurnK7-et esetleg, azzal 10perc után kijöhet a gond, csak ha gyenge a tápod, akkor kinyirja... szal rizikós...
  • Gerry
    #46
    Akor alaplap vagy proci lehet a bűnösvagy esetleg próbáld ki 166-on az DSB-t, és 333-on a memóriát, vagyis szinkronban, mert lehet, hogy a memó a ludas, de inkább az alaplap vagy a CPU. Mellesleg BIOS-t próbáltál már frissíteni?
  • NeoMaN
    #45
    r_gamma - Brightens/Darkens the screen. This setting varys according to the brightness on your monitor. Default is 1 but this can be set lower to darken image (eg: 0.79010) or it can be increased to brighten the image (eg: 1.10000). Experiment to find the optimal amount.
    Tehát lehívod a konzolt, beírod: r_gamma utána space majd az értéket amit szeretenél, utána tab majd enter. 1 a default nagyobb számmal fényesebb a cucc.


  • Antromorph
    #44
    Sziasztok
    a proci alapból 38-43C fok körül szokott lenni,
    ha terheltem, nem ment fel legalábbis eddig 50C foknál magasabb hőmérsékletre. Az Epox-nak a laphoz adott gépfigyelő programjában ilyen értékeket jelzett ki.
    a proci 2500+ Barton magos (Dobozos változat)
    a feszültség amit, kap a bios szerint defaulton van.
    a hűtő egy tiszta réz Globalwin CAK4-88T 2800-4000RPM hőmérséklettől függően váltakozik.
  • Gerry
    #43
    Mekkora proci, és mennyi feszt kap, plusz Borg kérdése is nyitott, vagyis mennyire melegszik?
  • Borg
    #42
    Ha a proci órajelének (FSB) csökkentésétől stabilabb lett, akkor valszeg proci, vagy chipset a gond okozója.

    Első körben mennyire melegszik a proci?
  • Antromorph
    #41
    bocsi a téma miatt, dehát változnak(a videokaresszel semmi baj 100%) az idők és nem akartam új topikot nyitni.
  • Antromorph
    #40
    Egyenlőre még mindig a 3.2-es Catalystet használom. A Return To Castle Wolfenstein gaménél nem sötét a kép, nem úgy mint a Q3-nál.
    egyébként az ati kezelőpulton is szórakoztam a gammával de ez q3-nál annyit ér, mint a halottnak a beöntés.
    Ja mégvalami. Képzeljétek el, hogy nem futnak le a 3Dmarkok rendesen, nagyon rövid idő alatt csontra fagy a tesztelés közben. Először a memóriára gondoltam+videókártya (minden rendszerbeállítás defaulton, agp FW kikapcs), és aztán fogtam és megváltoztattam a biosban a proci fsb-jét 166Mhz-ről 133Mhz-re és a memóriát 200Mhz(effektive 400Mhz) valós órajelre, természetesen a szorzót default(11) értéken hagytam és a 3dmarkok többszörösen loopolva lefutottak fagyás nélkül. Most akkor az alaplapnál vagy a procinál van a hiba???Plííííz Help!!!


  • Gerry
    #39
    Catalyst 3.6 esetleg? Játékból felveszed a gammát az sem segít? Vagy driverből, nemtom melyiket próbáltad már...
  • Borg
    #38
    Nekem az EliteForce megy tökéletesen 3.2+8500al... (Q3:TA engine)
  • Antromorph
    #37
    Nos megvan a gép. majd még írok róla, ha gondoljátok.
    De most inkább rátérnék egy furcsa dologra.
    Elindítom a quake3-at, ami szépen be is tölt stb.. cask egy kicsit sötét a képe.
    Hiába állítom a fényerőt a sw-ből, semmi nem változik.
    Volt valakinek ilyen tapasztalata a Catalyst 3.2 verziójú drájverrel Quake3-azás közben?
  • Borg
    #36
    "Azt tudnotok kell, hogy ebben a lappan alapból lehet állítani a szórzót, fsb-t is, anélkül, hogy grafitoznám a proci megfelelő hidjait. "

    Spanyolviasz:)

    Az összes Nforce2 lap tudja oldani a szorzólockot, és tud FSBt is emelni, stb...
  • Antromorph
    #35
    Szóval megvannak az alkatrészek, kivéve a proci, mert azért majd holnap megyek.
    Nos az alaplap egy Epox 8rda3+ -os lett, elmodhatom, hogy a gyártó nagyon bőkezűen bánt ezzel az alaplappal, ugyanis mellékelt hozzá 2 db szilikon boritású hdd kábelt, 2 SATA adatkábelt(és 2 hozzávaló tápkábelt),a ház hátuljára felszerelhető FireWire kivezetést, szokásos FDD kábelt, csomó leírást, cd,floppy stb...
    Azt tudnotok kell, hogy ebben a lappan alapból lehet állítani a szórzót, fsb-t is, anélkül, hogy grafitoznám a proci megfelelő hidjait.

    A memória végülis egy 512MB-os kétoldalas Samsung lett, amire 2 év gart kaptam, Infineon sajna már nem volt nekik.
    Aztán beszereztem egy DTK CAS-74S4PG ezüst színű
    plexi oldallapos házat 400Wattos DTK táppal.
    qurva jól néz ki, és tök könnyen szerelhetők bele
    a cuccokk, a vinyót még csavarozni sem kell benne a rögzítéshez, a ház oldallapja is csavarozás nélkül levehető. Ráadásul jó a szellőzése is.
    Na majd, ha holnap összereakom és nem lesz semmi gáz, akkor vagy itt vagy egy megfelelő témában közzéteszem a teszteredményeket.

    Egyébként köszi a tanácsokat.
  • dikki*yysw
    #34
    Kircsi lesz így ez a konfig, jó használatot :-)
  • ollie
    #33
    A konfig jónak tűnik, bár az Epox lapokat nem ismerem. Szerintem a lap legyen nforce2-es és lehetőleg min. Asus minőség. A ram meg hynix vagy infineon, ne samsung. Egyébként jónak tűnik minden. A 2500+ biztos jól ki fogja használni a kártyát.
  • Gerry
    #32
    Nekem R9700-am van, gyárilag PRO BIOS volt belesütve (Club3D), és stabilan müxik. Igaz a RAM-ok, és a kártya tetején egy kis fémlap (nemtom pontosan mit takar/hűt) melegszik rendesen, kézzel alig lehet megfogni, ám még SOHA egy darab fagyást, vagy képhibát nem produkált nekem.
  • Gerry
    #31
    Én is írtam már, hogy valószínűleg a BX-es lap nem lesz jó, de nem nagyon hittek nekem... Meg már én is hallottam olyan esetről, hogy BX-es lapban ment az R9700, ezért nem mondtam 100%-ra, hogy nem megy. (Igaz, amiről én tudok, az az alaplap egy kicsit módosítva lett, pár kondi cserélve lett rajta, mert már a GF3-at sem vitte stabilan, ám kondicsere után ment minden rendesen egy 300W-os Chieftec táppal!)
  • Antromorph
    #30
    Szóval a témát inkább a 'Bx lap hülyül nem a Radeon' címűre kellett volna meghírdetni
    Örülök, hogy nem a radeon a vétkes.
    Kinek mennyire melegszik a Radeonja 9700 v. Proja?
  • Antromorph
    #28
    Még egy kérdésem lenne:
    Szerintetek előfordulhat az, hogy a PowerMagic PBA Radeon 9700-esem talán egy feltuningolt Radeon 9500 Pro(Radeon 9700-as Bios-szal), csak mert amikor kivettem a haver gépéből kicsit melegebnek éreztem a kártyát?
    Remélem nem hallottatok iyenről ezzel a gyártóval kapcsolatban.
  • Antromorph
    #27
    Sziasztok

    Kipróbátam a kártyát haverom gépében(Abit KDE7, Thunderbird 1,3GH proci,256DDR RAM,300Wattos táp, Windows XP Prof OS) 2X-es és 4X-es AGP üzemmódban (mert a AGP 8X nem tudja) az eredit gyári drájverekkel hajtottuk meg a kártyát.
    Gyönyörűen működött mind a két AGP módban, korábban ismert hibának se híre se hamva.
    Teszteltük 3dMark2001 és 3dMark2003 programmal, és mivel más nem volt nagyon kéznél csak a Pontifex2 igy még azt is megnéztük 1280x1024-es felbontásban 32 bit mellett.

    Ezekután tényleg azoknak a fórum kollégáknak van igazuk akik a BX-es lap-ra gyanakodtak. Hát ő a legyengébb láncszem. Bár tavaly kölcsönkaptam egy (BBA) Radeon 8500 64MB-os kártyát és az ati catalyst drájverekkel nagyon jól működött a BX-es lapomban, leszámítva, hogy az FS2002 bugzott vele.

    Asszem akkor ezen a héten kell megvennem az új felszerelést (alaplap:Epox 8rda3+,proci:Barton 2500 XP,ram:512MB samsung v Hynix,ház: DTK 400Wattos DTK táppal)
    hát ezekre gondoltam. Szerintetek is jó választás egy Radeon9700-eshez?

    és végül
    köszönöm a hozzászólásaitokat
  • Borg
    #26
    NEM fog menni BXes alaplapban.
    Hiába driver ide vagy oda, a BXes lapok AGPje még nem tud elég, és stabil feszt adni nekik.

    Még anno egy 8500ast sem tudott elvinni egy abit bx6 rev2.

    Teljesen felesleges szenvedni vele, venni kell rendes alaplapot annak, aki ilyen videokártyát akar.