66
Ezt most miért csinálja?
  • ollie
    #25
    ezt értem, és nem is állítom hogy nincs igazad, de az is lehet, hogy a 9700-as nem is megy 2x AGP-s lapon (legalábbis nem normálisan). de az eredmény nyílván ugyanaz lenne, ki kellene cserélni az alaplapot.
  • Inquisitor
    #24
    Na mégegyszer:
    Az egy dolog, hogy a chipset milyen AGP-t tud, az meg egy másik, hogy az alaplap milyet tud meghajtani! Az gyártófüggő!
    Pl. BX-es deszkákban sok alaplapnál NEM mentek a GF3/R8500 kártyák, sőt olyan is volt, ami a GF2-t se vitte!
    Viszont itt a gyártó "sporolásán" múlt a dolog, hiszen a 2x AGP specifikációnak mindegyik megfelelt. Ilyen alaplapok voltak az Abit BX-es deszkái (nem mindegyik revizió!), de például én egy AOpen-ben hiba nélkül hasynáltam az R8500-öt.

    Viszont a 9700 nem picit többet követel.
  • ollie
    #23
    most akkor az alaplap csak 2x AGP-s? mert akkor persze hogy nem működik a 8x-es karesz. mindenhol azt olvasom, hogy a 8x-es kártyák többsége csak 4x-es és 8x-es portban müxenek. persze vannak kivételek is.
  • Inquisitor
    #22
    "A masik lehetoseg esetleg a fastwrite kikapcsolasa."
    Azzal nem kll fáradnia, a 2xAGP nem is tudja. :)
  • [Jakuza]
    #21
    En a helyedben hasznalnam a smartgart-uninstall.exe-t mert sok helyen gondot okozz a AGP 4xes lapoknal a smartgart.
    Innen leszedheted: Smartgart uninstall
    A masik lehetoseg esetleg a fastwrite kikapcsolasa. De szerintem ha a smartgart leszedese nem orvosolja a problemat, akkor a lap lehet a ludas.
  • ollie
    #20
    tedd azt. szerintem még kölcsön kérhetnél egy tápot valakitől és azzal is kipróbálhatnád. de persze még mindig lehet, az is hogy az alaplap valami miatt nem tudja jól kezelni a kártyát, mint ahogy Inquisitor írta.
  • Antromorph
    #19
    Van még1 5letem ,szóval csak annyi, hogy lehúzom a két cdromot, floppyt a tápról, és megnézem csinál-e ilyet drájver feltelepítése után.
  • Antromorph
    #18
    haver mondta, hogy majd áthozza a legújabb drájvert, nemtom ,hogy fog működni vele, de majd kipróbáljuk.
    Ha nem megy, fogom a kártyeszt és a tépomat majd visszahajtok velük az üzletbe vagy annak szervízébe, aztán kipróbáljuk ott a saját tápommal, illetve egy nagyobb táppal, csak mert tényleg akkor akarok tápot venni, ha muszáj
  • Antromorph
    #17
    Thx
    Már tegnap elkezdtem letölteni, de véletlenül
    a dap-ban 'remúvoltam' szegényt(16Megánál tartott),és nekem modemes kapcsolatom van.
  • ollie
    #16
    tényleg jó ötlet lenne kiprószálni a legújabb catalysttel.
  • ollie
    #15
    catalyst és az ati oldaláról le lehet tölteni. de a gyári driver-t is az ati csinálta, legfeljebb beleírték, hogy powermagic.
  • Davidus
    #14
    Nekem nincs ati kártyám de ha lenne akkor nem a dzsunka powermagic drivert pakolnám alá hanem azt amit nemtom hogy hívnak de mindeki használja:)
  • ollie
    #14
    nem nőhet az áramfelvétel a driver miatt. itt valszeg télleg táp probléma lesz. valszeg nem bírja a tápod.
  • Antromorph
    #13
    itt vagyok ismét sziasztok
    Én is tudom, hogy ez a rendszer nem fogja teljesen kihasználni a radeon képességét, és szándékomban áll új alaplapot procit venni(van rá 70 ropi), viszont azért vettem,
    1. mert nekem nem kell 9800 se 9700Pro
    2. a valamivel olcsóbb tipusok(9600-asok) pedig lassabbak a 9700-nál
    3. Ezt a kártyát az Ati kivonja a piacról, mert inkább ezt veszik meg mint a 9600-at(ez meg új model ügye).

    A kártyesszel akkor kezdődik a gond(egy kis ideig műxik, majd újraindul) amikor feltelepítem a gyári cdről a drájverét.
    Az lehet-e, hogy a drájver telepítése után a radeonomnak megnövekszik az áramfelvétele?



  • Inquisitor
    #12
    Fentartom, hogy a BX-es alaplap az AGP-n NEM tud elég kakaót adni a kártyának, és ezen a legjobb táp se segít.
  • Cat #11
    radeon 9700 alá legalább 2 ghzes proci kéne, különben szart se érsz vele, iszonyatosan visszafogja a kártyát
    egyébként sztm is a táp a gyenge
  • Gerry
    #10
    Az az alaplap szerintem nem fogja elvinni rendesen a Radeon 9700-at! Esetleg BIOS-frissítés lehet, hogy javít a dolgon, de MINDENKÉPPEN AJÁNLOTT lenne lecserélni az alaplapot (+procit +RAM-ot)...
  • Davidus
    #9
    Minek 633-as celeron mellé 9700-as radeon? Az árából lehetbe upgradelni a gépet szépen.
  • Laalee
    #8
    működnie kell!

    System Requirements
    RADEON 9700 PRO requires connection to your PC's internal power supply for operation. Consult your system builder or OEM to ensure your system has an adequate power supply. Otherwise ATI recommends a 300 watt power supply or greater to ensure normal system operation where a number of other internal devices are installed.
    Intel® Pentium® 4/III/II/Celeron™, AMD® K6/Duron™/Athlon®/Athlon XP® or compatible with AGP 2X (3.3v), 4X (1.5V), 8X (0.8v) or Universal AGP 3.0 bus configuration (2X/4X/8X).
    128MB of system memory
    Installation software requires CD-ROM drive
    DVD playback requires DVD drive
  • Emery
    #6
    Szvsz folosleges penzkidobasnak tartom hogy ebbe a gepbe ilyen VGA kartyat vettel. Inkabb csereltel volna alaplapot. Ebbe a lapba nem is fog mukodni megfeleloen az a kartya. Ez olyan mintha Trabant kaszniba akarsz BMW motort beletenni.
  • Inquisitor
    #4
    Inkább a 1,5V-os videokártyának nem kéne 3V-on szaladgálnia??? :(
  • ShaiHulud
    #3
    lehet hogy a tap nem birja...
  • Inquisitor
    #2
    Jézus atyaúristen!
    Egyáltalán ad képet EBBEN az alaplapban???

    A legtöbb BX-es deszka még a húzósabb 4xAGP kártyáknak SE tudott elég kakaót adni, azokba még a GF3 vagy a Radeon 8500 SE működött, pedig azok felét se eszik ennek.
    Ez az egyik fele, a másik meg az, hogy mit írtak a tápodra (W) és abból valójában mennyit tud leadni (ezt márkások esetén jelzik vagy eleve olyan tápnak árulják), szerintem a te esetedben mindkét "probléma" bejátszik :(
  • Antromorph
    #1
    Tegnap kedden vettem egy PBA Radeon 9700-ast.
    Otthon beteszem, újratelepítem az XP-t, felrakom szépen a gyári drájvereket(v3.2), újra indítom az XP-t, és pár perc múlva a monitorom (SYNCM 957MB) StandBY-ba kapcsol(a monitor kikapcsolása 'SOHA'-ra van állítva az energiaellátás ablakban)
    Hát ez meg mi, mi az, hogy gyári drájverrel nem működik sehogyse, igyekeztem ,lefuttatni egy 3Dmark2001-et, de az meg lefagy. Most mit csináljak? Vigyem vissza? Segítsen nekem már valaki?

    A gépem:
    Asus 440BX alaplap(P3BF), 384MB RAM, Celeron 633@997Mhz-en, a táp egy KME 300 Wattos,erre van rákötve egy 40GB Maxtor 7200-es vinyo + 2 cdrom, a gépbe van még egy Sb1024 hangkártya, meg 1 hálókártya.
    Eddig mminden jól szuperált egy Geforce2 GTS videokártyával.