160
Ye Olde
  • takysoft
    #160
    Nagyon helyes!
  • Botond #159
  • AdamBast
    #158
    Megjelent a remaster verzió a játékból, feljavított grafikával, de választható a régifajta grafika is!
  • Shep
    #157
    Dosbox
  • takysoft
    #156
    általában valami billentyűkombináció.
    Talán Alt+I de fene emlékszik.
    Simán hozd be a menüt, és ott a subtitle opció. gondolom scummvm-et használsz hozzá.
  • Shep
    #155
    CD-s verzióban mivel tudom a feliratot bekapcsolni?
  • Neton
    #154
    No igen, tényleg szebb, bár a DOTT túl sok újat már nem fog mutatni nekem, de valszeg pár év múlva majd megint előveszem. :)

    Etherealok, ne is mondd. 3 nemrég nyírt ki egy egész csapatot úgy, h egymásra lövöldöztek a népek. :)

    OpenTTD-t ismerem, barátom csinálta a fordítást, bár én angolul joban szeretem, valahogy nem fogom megszokni a magyar városneveket soha. :)
  • takysoft
    #153
    Persze jó kis játék ez, de miért baj az, ha bevetjük a mai techikát, hogy még jobb legyen egy kicsit.
    Először is. Egyik kedves ismerősöm, és én hónapokon keresztül, kemény munkával és teszteléssel lefordítottuk a játékot magyar nyelvre. Hát nem emek dolog ezt a kedves kis játékot a saját nyelvünkön játszani? Igyekeztünk mindent elkövetni, hogy a lehető legeredetibb, és legjobb legyen a fordítás, és büszkén mondhatom, eddig mindenkinek tetszett.
    (őszintén remélem, nem követi sok más igénytelen fordítás példáját. tényleg nagyon igyekeztünk).

    Próbáljátok ki ti is a fordítást, és nagyon örülnék, ha megírnátok, hogy tetszett!

    A másik a grafika. Persze az eredeti játéknak is szép grafikája van, de hát azért annak idején a korlátok egész máshol voltak. Mind a DosBox, mind a ScummVm beállítható különböző grafikai filterek kezelésére(ezek benne vannak a programban.
    Én a ScummVm-et ajánlom, mert kompatibilis, és sokkal gyorsabb, mint a dosbox(főleg számít ha a filterek is be vannak lőve)

    A filterek közül 3-at emelnék csak ki.
    A sima "2x" és "3x" filterek csupán a felbontást növelik grafikai változtatás nélkül. egyszerűen nagyobb a kép.(ha ablakban játszol, jól jöhet). (a dosbox és a scummvm is alapból "2x" filtert hazsnál, mert a régi játékok felbontásuk miatt a mai monitorokon nem is igazán látszódnának)
    Egyszerűbb filter még az AdvMame (ennek is van 2x és 3x-os változata is). Neke annyira nem tetszik, mert picit túlságosan összemos.

    Az én Kedvenc filterem a Super2xSAI. Nagyon szépen élesít, és a grafika eredetiségét nem rontja el.

    Példa: sima 2x:


    És ugyanez Super2xSAI-val:


    Mindenki eldöntheti kell-e ez neki. Szerintem nem rontja el a játék eredetiségét. Hisz ba belegondolunk, egy mai játékban ki gondolkodik rajta, bekapcsolja-e az antialiast, vagy sem:D Ha teheti, bekapcsolja:D

    Neton:
    Az UFO szintúgy a kedvenceim között van. Ha van kedved, akkor nézd meg a weblapomon található (általam készített) Online UfoPedia-t. Biztosan kedved leled benne, és elmosolyogsz a régi emlékeken. (azok a jó kis vesződségek az Ethereal-okkal, mi? :D)

    A Transport Tycoon esetén pedig az Open Transport Tycoon Deluxe projektre hívná fel a figyelmed. Ez egy ingyenek csomag, ami a játékot a mai konzolokon is futtathatóvá varázsolja, illetve erősen bővíti annak lehetőségeit. (pl hosszabb állomások, új vonatok, persze csak ha te is szeretnéd, hisz a projekt igyekszik hű maradni az eredeti hangulathoz. a térkép akár 1600x1200-ban is látható, így nagyobb monitorokon a pálya nagyobb ívben belátható. és a kezelés is sokkal egyszerűbb.)
    És persze natív tud magyarul. Milyen élmény már, mikor Tycoonban alapvetően Mezőkeresztúr Traszport-al indulo, majd buszokat csinálok Veszprémből Tatabányára. (sajnos a "ő" "ű" betűt elréséhez meg kell válnunk az eredeti fontkészlettől, vagy ez a 2 betű nem látszik. Persze ritkán is fordul elő, így nem nagyon zavaró).
    Ismétlem, ez tényleg egy olyan projekt, ami nagyon igyekszik, hogy az eredeti játék hangulatát mindenképp fokozza, és semmiképp se rontsa.
    Biztos vagyok benne, hogy nagyon fog tetszeni.

    A mai napig van egy Cyrix 5x86-osom, bár nem 100%, hogy még elindulna:D

    gcsomesz: Telfonon akkor tudsz DOTT-ot játszani, ha Symbian-on a készülék, mert ScummVm nincs java-ra. (hisz c++-ban írták.) de symbianra van c compiler, így készült belőle telefonos verzió.
    Haverom nokiáján pl fent van a Dott:D


    Még egy apróság. Ha valaki Day of the Tentacle-t szeretne játszani, bizonyosodjon meg róla, hogy a CD-s verzióval játszik. Ellekező esetben le kell mondania a szinkronhangokról.

    (nagyobb torrent site-kon a "scummvm" vagy "scumm pack" kifejezésekre érdemes rákeresni...)

    Na. Nagyon este van, megyek is alukálni.
  • Neton
    #152
    Hiába elcsépelt, ez így van. Én a mai napig az UFO: Enemy Unknown-t, Master of Orion 2-t és a Transport Tycoon Deluxe-ot tartom az etalon játékoknak. Azóta volt próbálkozás mindből, de egyik roszabb volt mint a másik. Hiába szép a grafika, bugosak, tele van koncepciós hibákkal, stb stb. Najó, az UFO: Aftermath (vagy Aftershock) az jó hangulatos volt, de a bázis managelés abból is hiányzott. Na kicsit elkanyarodtam a topictól. Szóval DosBox gyönyörűen viszi nálam a CD-s DOTT-ot is. :) Amúgy én is haveromnál játszottam először, mert neki volt Pentium 166 MMX-e amin asszem már ment a cucc, de lehet már a DX4-100-as gépen is elfutott (Cyrix név mond valakinek még valamit?:)) Szóval jó kis stuff. :)
  • MerlinW
    #151
    Én PDA-n szoktam játszani vele Scummal:)
  • gcsomesz
    #150
    Simán DOSBox-al játszom vele.
    Eszméletlen,hogy 4-es voltam amikor ezzel játszottam a haverom gépén.Csak nekik volt olyan amin elindult,mert ők olyan cégnél dolgoztak.He-he.Most meg...na mind1...a telefonomon is elfutna,de mekkora 5letekkel van tele,nem semmi.Rég nem csináltak ilyen jó játékokat,mintha már csak a látványon lenne a hangsúly.Na jó..de ez már elcsépelt.
  • takysoft
    #149
    magyarítást pedig tessék mellé telepíteni!
  • takysoft
    #148
    wow.... de dosban játszod? mert scummvm alatt nem megy a videojáték

    Érdekesség: az a videojáték a DOTT előző része. Maniac Mansion a neve.

    ettől függetlenül ajánlom figyelmedbe a ScummVm-et. szépen kompatibilisen viszi a játékot.
  • gcsomesz
    #147
    Megvan.F8 majd alt+x.Ezt a poént...:D
  • gcsomesz
    #146
    Nem tudja valaki,ha a bélyeg-es srác szobájában elkezdetem a video játékkal játszani,akkor hogyan a fenébe kell kilépni belőle?ÁÁÁÁ
  • Neton
    #145
    Na igen, szerintem ezzel mind így vagyunk. Aki meg nem ismeri, nem tudja miről maradt le. Legalább pár óra tömény röhögésről. :)
  • takysoft
    #144
    :D
  • Molnibalage
    #143
    Minden idők legjobb point&click játéka szerintem. Persze azért vannak más jó jáékok is, de nálam ez a bajnok.

    Mind a mai napig emlékszem arra, hogy hogyan kell végigtolni OLYAN mély nyomott hagyott bennem, pedig kb. 9 éve volt ez...
  • Gordis2k
    #142
    Köszönöm igen kicsit macerás volt rájönni mert ugye az első pillanatban rontottam el:) egy idő után úgy döntöttem előről kezdve jobb esélyem van és hip hop meg is lett!:) Azért köszi:)
  • Trishtan
    #141
    Aki a klaszikus Sam and Max-hez keres végigjátszást, annak nem kell tovább kutakodnia: http://www.adventuregames.hu/?q=node/1309

    Gordi: a zseblámpa akkor világít, ha az irodában felveszed a lila égőt.
    A toronyhoz messzelátójához pedig szükség van egy nagyítólencséhez is, amit az egérütőgetős móka mellett találsz.
  • takysoft
    #140
    Gondolom a "hivatalos" szó jelentését nem kell elmagyarázni:D
    na ez nem az:D

    Ez egy fan-game. Sok játékhoz léteznek fan-kezdeményezések, de szinte minden fan game vagy pici csúnya idétlen vacak, vagy behal a projeck még az elején:D

    Ahogy elénzem itt se nagyon vannak még akár demo állapotban sem:D


    Ha érdekel komoly fan-game, akkor nézd meg a Broken Sword 2.5-et! A BS 2 után kezdtek neki, mikor még így volt, hogy nem lesz több rész. Az nem zavarja őket, hogy el elmúlt 4-5 évben azóra annak lett 2 folytatása, meg váltottak 3D-re, meg ilyenek:D

    Jó ideig a "kijön, mikor kijön" volt a FAQ-ban, de néhány hónapja elkezdték 2008-ra ígérni. Van egy kisebb tech-demo is, ha meg fent van az oldalon.

    Nem szép dolog DOTT2-nel elnevezni egy fan-game-et.... moondjuk...

    Ennyi erővel a Monkey Islandnek vagy 20 része lenne:D
  • mamuszka
    #139
    Hali!

    Ez a címe a második részének : The return of the tentacles ! Ez tuti! Keressetek rá! :)))
  • Gordis2k
    #138
    JAJA akárcsak a Sam and MAX
  • campy
    #137
    20 perc alatt végigvittem ez rekord! Ha bele gondolok csak 9 évesen ismertem meg a gamet és akkor már 1999 volt ->1993-as game! nem semmi és még mindig népszerű!
  • Gordis2k
    #136
    azota mar meglet leporgettem:)

    a leges legelejen a lampabol a vilanykorte elmaradt): meg az irodaban:)
  • gyege
    #135
    én végignyomtam már többször, gondolkozni kell és próbálkozni, aztán rájössz, ha leirod hol jársz részletesebben, segithetek.
  • Gordis2k
    #134
    Esküszöm ehez a játékhoz nincs végigjátszás elakadtam..

    Nekem pörög a torony és a zseblámpa sem világit.
  • evasom
    #133
    A nagylábak partyján az asztalon találsz egy borosüveget. Vidd a jégkaparót (konyha, fagyasztó ablaka) a fémhajlítós ürgéhez, és ő csinál neked belőle dugóhúzót. Ezzel aztán be tudod dugni a hógömböt.
  • takysoft
    #132
    ügyi ordel.. kész a magyarítás!
  • Gál Gergő
    #131
    Üdv!
    Nemtom nézi e ezt valaki, de talán tudtok segíteni.
    Elakadtam a Sam&Max-ben. Nem találom a hógömbre való reteszt, amibe az örvényt lehet bezárni. Régen megvolt, de most fogalmam sincs hol lehet.
  • takysoft
    #130
    sam&max régen volt....
  • rorr
    #129
    van a távcső mellett két drót kösd bele, a lencséd erősítsd a távcsőre és....irányithatod az éttermet a távcsővel!!!
  • ordel17
    #128
    Készítem a Sam & Max magyarítását!
    Csak lenne egy kis gondom a tesztnél! A világ legnagyobb fonal labdájának étterménél amikor használom a felszerelt távcsövet, azt nem tudom irányítani, egyfolytában balra megy! Nem tudja valaki, hogy mit kell vele csinálni?
    Fontos lenne!
  • takysoft
    #127
    melyiket?.... sok változat eleve tud magyarul
  • Erick92
    #126
    Helló nem tudja valaki a dc++ honnan lehet lemagyarositani?
  • takysoft
    #125
    kész a magyarítás, letöltető a portálról
  • takysoft
    #124
    talan hetfore lesz teljes itthon tesztelos verzio, onnet kb szerdara kadom, de ez csuszhat, mert beteg vagyok picit. meghuzodott az izmom, ma se forditottam semmit.
  • Johnny23
    #123
    érdekel hát
  • Ch_Slater
    #122
    ki kell cserélni a két ágyat ha jol emlexem
  • Bircsike
    #121
    Valaki tud segíteni? A padláson a macskától hogy vegyem el az egeret? Ha az ágyra ráülök akkor odajön de mire odamennék az egérhet addigra visszajön.