13279
  • Manta
    #118
    Mivel dicsekedtem faszmajom? Nem flémeléek, te szerencsétlen, de ha hülyeséget írsz, és tudomásom van róla, akkor kijavítalak, hogy okuljál belőle.
  • Kandurex
    #117
    igen élek a gyanúperrel.
  • Kandurex
    #116
    Tudod Én bevállalom, hogy vészmadár vagyok, de Te ne dicsekedj vele, hogy mit tudsz!

    (előre írom, én elítélem az szó legdurvább értelmében, ritkán anyázok, de ez ügyben ha kell megteszem, ezért kérlek ne flémelj a baromságokkal, hogy a kattogás mit jelenthet...sztem egyértelmű:biztos nem azt jelenti, hogy már elmúlt 8 óra és lekésel egy találkozót)
  • Crokin
    #115
    Nagyon sok egyetemista, értelmiségi is füvezik. Többen, mint gondolnád.
  • Kandurex
    #114
    "Én tudom... "

    mi a fene, úgy látszik nem vagyok tisztába a használók arányáról.
  • qwert
    #113
    Vagy elment lopni, rabolni, hogy az anyagra való pénzt minden áron előteremtse!
  • Kandurex
    #112
    Ilyesztő=ijesztő
  • Manta
    #111
    Már megint egy sokat tapasztalt vészmadár. Én tudom mit ért kattogáson, nem kell túldramatizálni.
  • Crokin
    #110
    Márpedig az emberi agy tényleg tartalmaz,előállít thc-t. Lehet, hogy nem véletlenül. És fájdalomcsillapítóként is igen hasznos.
  • Crokin
    #109
    Ez csak poénszámban megy, ha épp nincs de szívnék! Abszolúte nem komoly.
  • Kandurex
    #108
    "Tehát a természet már az elején tudta, hogy mi a jó."

    Tudod te, hogy mit beszélsz???????
  • Kandurex
    #107
    "Maximum kattogog néha, de az lekezelhető :)"

    Ezt a mondatod én kicsit ilyesztőnek tartom, ha már kattog, hidd el fog majd az még dörömbölni is.
  • Crokin
    #106
    És egy kis meditációval összekötött fűvezésnél nincs is jobb. Legalábbis igen érdekes dolgokon kezd el gondolkodni az ember. Tudod, free your mind! :)
  • Sir Quno Jedi
    #105
    Igen a drog-ra nem indok a cigi, kávé, alkohol, MERT azok is károsak és egy szint fölött azokra is le kéne csapjon a törvény keze (vagy lába). Mindet szabályozni kéne és nem drog-tól függetlenül kezelni !
  • batman
    #104
    a saját írását :)
  • Crokin
    #103
    Én már több, mint 5 éve fogyasztok marijuana-t. És SOHA, egyszersem próbáltam ki mást, csak fű és kész. Pedig lett volna rá alkalmam, de én mondtam, hogy az nekem nem kell. Ennyi idő után asszem már tudok véleményt (szubjektívet) mondani a fűről. Depresszió: csak az tőle depis, aki amúgy is hajlamos rá. Mert a fű az adott pillanat tudatállapotát erősíti fel, tehát ha nagyon szar kedvem van, akkor nem fogok beszívni mert lehet, hogy csak rosszabb lesz. Ezért előtte mindig felvidítom magam, ráhangolódok és utána már jó móka lesz. Függőség: Egyszersem éreztem úgy ezalatt az 5,6 év alatt, hogy "ha most nem kapok cuccot, akkor fejbelövök egy nyugist az aluljáróban és elveszem a pénzét drogra!" Maximum kattogog néha, de az lekezelhető :)
    Nameg ez a drog szó. Ne általánosítsunk, de ha már valaki elítéli a drogot, akkor amikor sörözik,cigizik,kávézik épp az illető, álljon a tüköt elé és köpje szemen magát, mert ott áll egy rohadt drogos!
  • bdf
    #102
    Az örökzöld téma...
  • batman
    #101
    hát %-t én sem tudnék mondani az biztos :)...a társadalmi megítésével kapcsolatban pedig igazad van, függetlenül attól, hogy az véleményem szerint nem helytálló
  • Kandurex
    #100
    Mit is szeretnél javítani?
  • Kandurex
    #98
    Nem egészen látod át a helyzetet, szavaidból ítélve te nagy valószínűséggel a drogok legalizálása pártján állsz. Gyakorlatilag az összes hozzászólásom ezen topicba nem a fű pillanatnyi állapotott okozó hatásáról és a drogok napjainkba belevitt használásáról, hanem a drogozás következtében előforduló társadalmi elfordulások, a drogzó személy családjának nehézségeiről, magának a drogozónak életviteléről és, mint a drog veszélyeiről írtam. Pluszba a drogozók elítéléséről, amit úgy egyébként ellenzek.

    Hogy F2F vesszük évezredes hagyományokra visszanéző alkoholt és a drogot elég nagy hülyeségnek tartom. Meg egyszerűen nevetségesnek.
  • Kandurex
    #97
    Először úgy gondoltam, hogy százalékosítva adok meg értéket, vagyis milyen gyakorisággal lépi át valaki azt a bizonyos határt. De mivel nem vagyok tisztába teljesen ezen számokkal (hülyeséget meg nem akarok írni) inkább átírtam így. Egyébiránt igazad van, előbb - utóbb -ot átfogalmaznám erre: a kezdő drogozásból nagy eséllyel lesz nehéz.
  • bdf
    #95
    Bizony!
  • batman
    #94
    A leányzó fekvésének megváltozása nézőpont kérdése, viszont a legutolsó gondolattal végképp nem tudok egyetérteni, sőt szerintem kifejezetten téves gondolat. Ez nem egy kőbevésett haláltuti folyamat, amit így ki lehet jelenteni, hanem egyéni igény kérdése, környezeti hatás, illetve befolyásolhatóság kérdése. Az általánosítás borzasztó tévutakra tud vezetni. Ha ez ilyen egyszerű lenne, hogy pl. füves cigi -> statárium -> fejlövés, akkor nem lenne most ez téma.
  • bdf
    #93
    Àll a faszamár...
  • Punker
    #92
    :)
  • Sir Quno Jedi
    #90
    Gúdforja !
  • Kandurex
    #89
    Világos, hogy mit akarsz ezzel bizonyítani. Csak. Nézünk rá gyakorlati példákat nem maradjunk meg jó politikus módjára az elméleteknél. tehát, tegyük föl, hogy jársz egy középiskolába ahol a végzősők egy pár üveg sör társaságában vidáman beszélgetnek, ideológizálgatnak. Ugyanezt a képet cseréljük le füves cigire. Ugye? Mennyivel másabb a leányzó fekvése.

    Másrészt pedig pontosítsunk az alkohol és a drogszármazékok miatt bekövetkezett halálesetek közel 1000X-se a drog javára.

    Bár nem a fű miatt, de sajnos én nem tudom a kettőt különválasztani, a kezdő drogozásból sajnos előbb - utóbb kemény lesz.
  • Sir Quno Jedi
    #88
    Amúgy lehet, hogy van némi félreértés itt ! Mintahogy azt sem büntetném, aki megiszik egy pohárka pezshőt, úgy azt sem aki elszív egy marcsát, mindössze van egy határ, ami után alkoholistának/drogosnak minősül valaki, no ott kezdődnének szankciók ! Ez nem rasszizmus, egyszerűen az állampolgárokat meg kell védeni a deviáns egyedektől, legyenek azok alkoholisták, kemény drogosok, vagy sima bűnözők ! NEHOGY MÁR egy drogosnak/alkoholistának/bűnözőnek több joga legyen mint nekem, aki tiszta vagyok ! Csak erről van szó !
  • tomsolo
    #87
    én is szivesen kerülnék most a lágerbe!
    pl. Dreher lager, Amstel Lage :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
  • Blasta
    #86
    Te lehet, de mások nem
  • Sir Quno Jedi
    #85
    Ki mondta, hogy az alkoholisták és alkoholos befolyás alatt bűntényt elkövetőket nem zárnám hasonló lágerbe ?!!!
  • Sir Quno Jedi
    #83
    Asszem, ha továbbolvasod a hozzászólásomat, rájössz, hogy ugyanarról beszélünk !
  • Blasta
    #82
    Azért hasonlítom az alkoholt a fűhöz, mert az egyik tilos, a másik legális, mégis a legális a veszélyesebb, míg az illegális ártalmatlanabb...
  • Sir Quno Jedi
    #81
    Mert ki mondta, hogy kezelést kapnak ott a lagerben ?!! Inkább úgy képzeld el, mint egyfajta haláltáborba oltott elfekvő drogosoknak. Ha kibír egy hónapot magától tisztán (ez ugye kimutatható) és túléli, akkor esetleg kijöhet, már amennyiben nem követett el bűnöket, mert akkor vagy ott rohad meg, vagy megy a sima szigorított fegyházba !
  • Blasta
    #80
    A topik címéhez még hozzátenném:
    Odi!

    Más is hívja így? Mi így szoktuk! Mostanság a hülye Gery ha teker egy rakétát, akkor híresebb űrhajók neveit adja nekik.
    Mostanában Osirisokat szokott csinálni. Aztán felröptetjük Osirist az uccsó útjára...:-DDDDD
  • Kandurex
    #78
    Nincs keveredés én csak hasonlítgattam.
  • batman
    #77
    tisztázzunk valamit...a joint nem egy kábítószer neve, hanem a füves cigi. A speed pedig amfetamin származék, nem pedig természetes anyag, mint a canabis. A heroin pedig ópiumból készül...szal ne keverjük a szezont a fazonnal...
  • Kandurex
    #76
    A tanultat nem így értettem :) Közben kérlek vess egy pillantást a marihuana, mint a topic alcímében szereplő drog fajtára... ez már durvább, mint a speed, joint, bár kétségtelen, hogy nem éri el a heroin és az ópium részt.
  • bdf
    #75
    Nem szabad az alkoholt a fühöz hasonlítani, úgy ahogy egyik drogot a másikhoz sem!
    A mérték pedig definíció kérdése.
  • Blasta
    #74
    Ott a pont!!!!!!!!!!!!!:-DDDDDDDDDD