13279
  • Davidus
    #166
    Már most is így van.
  • Coine, The A&O
    #165
    Kircsi lesz, amikor minden nap suli után tépnek a kisjátszón a 14 éves gyerekek.
  • Taranov
    #164
    igen, ezekszerint a törvények sem segítenek sajnos
  • Coine, The A&O
    #163
    Utálom ezt a szart, mert a testvérem ezzel teszi tönkre magát.
  • tomsolo
    #162
    keresek másik tárhelyet
  • tomsolo
    #161
    egy kis érv az alkohol ellen:
    (bocsi ha nem müxik)
    paksi endre jókedvű
  • Gery1980
    #160
    Blasta pajti, mikor fogod fel végre, hogy nincs értelme senkit sem győzködni:)
    Csak magadat hergeled....szard már le, hogy ki mit gondol az egészről, nem ez a lényeg.Azért mert valaki elítéli te meg én meg a többiek még ugyanúgy jól szórakozunk!:)
  • Crokin
    #159
    No Comment.
  • Crokin
    #158
    Ne vitázz má' ilyen korlátolt emberekkel, semmi értelme.A lényeget meg úgyis elszívod :)
  • Taranov
    #157
    Ha még mindig nem érted, hogy mi a válaszom a 154-es üzenetre, találd ki magad, nem érdekel, elmondtam már a véleményemet.
  • Taranov
    #156
    na akkor megint elismétlem. Az alkohol (mármint túlzott mértékben való fogyasztása) egy nagyon rossz és gyilkos dolog. utólag betiltani nem lehet, és nem is lenne szabad, hiszen az étkezési szokások támogatják az aperitif italt, egy-két sört, és kaja után egy pohár bort.
    Azonban a füvezést semmi. Max. ti akartok füvezni, tönkreteszitek magatokat, és majd néztek.
    Ennyi.

  • Taranov
    #155
    meg a cigi is, csak a koffein meg a cigi nem nagyon látszik meg, az alkohol pedig a kereszény kultúra része, a sör pedig egy jó dolog, és a bor is egészséges.
  • Blasta
    #154
    Megértem egyszer is amit mondani akarsz...

    Csakhogy ez SZERINTED rossz dolog!
    Senki másnak nincs joga hozzá, hogy betiltsa, megtiltsa nekem, hogy bármi (szerinted) rossz dolgot műveljek a szervezetemmel...
    EZ AZ ÉN KIBASZOTT MAGÁNÜGYEM! SAJÁT KIBASZOTT JOGOM, AZT TENNI A SZERVEZETEMMEL, AMIT ÉN JÓNAK GONDOLOK! Érted?

    Másrészt meg ugye nem gondoltad komolyan, hogy a malátából készült italtól nem visz el a mentő...
    Tudod abban is ugyan az az alkohol van, mint a többi szeszes italban. Ergo attól is lehet ALKOHOLMÉRGEZÉST kapni!

    A bódult állapotra meg nem is válaszolnék. Úgy látszik mégnem láttál malátától MATTRÉSZEG embert.
    Azt pedig gyorsan felejtsd el, hogy a bódultság nem= részegséggel. Ugyan úgy nem tudod kontrollálni meged ha be vagy baszva!

    Csak tudod a marihuannától nem leszel bódult állapotban. Tiszta marad az ítélőképességed, tudsz tőle járni (az más kérdés, hogy elég lassan :-DDDDDDD), nem esel tőle össze, stb....
  • Taranov
    #153
    NEm érted még mindig?
    Az alkohol, illetve a BERÚGÁS egy nnagyon rossz dolog. Nem kell mégegy ugyanilyen rossz dolog.
  • Taranov
    #152
    nnyugi, nyugi, az is zavar. De nem kell még egy ilyen rossz dolog, mint az alkohol.
    Egy elég.
  • Taranov
    #151
    a malátából készült italtól meg nem kerülsz bódult állapotba és nem visz el a mentő.
  • Taranov
    #150
    A törvénynek kéne megtiltania, ugyanis isten rossz dolgokat is nyomott nekünk, azért, hogy megtanuljunk ellenállni.
    Ha az emberek nem tudnak, majd a törvénynek segítenie kell.
  • Taranov
    #149
    De szerintem ebben az esetben az emberektől meg kell vonni a jogot, annak érdekében, hogy az adott terület kultúráltabb legyen, ne járkáljanak az utcán drogosok, ne hívják óránként a mentőt, és legfőbb, hogy ne haljon meg annyi ember.
  • Taranov
    #148
    Örülök, hogy unreg vagy, és jó ha tudod, hogy láttam már drogost, összeesve az utcán, én hívtam hozzá a mentőt. Jól megérdemelné, hogy lecsukják, mert az utcán fetrengeni tilos!
    És valóban, ezek a kijelentések engem jellemeznek, de nem zavar, ez a véleményem, és minden embert a szavai jellemeznek mások előtt. Szerintem.
  • mikike
    #147
    a feministák is így kezdték...
  • Kandurex
    #145
    Egymás mellé tette Davidus :))
  • batman
    #144
    a második smiley nagyon király :)
  • Davidus
    #142
    VS
  • Gery1980
    #140
    Akkor is úgy gondolom, hogy ennek a témának a kivesézésére éppen elég egy topic, függetlenül attól, hogy hhol található.Ráadásul az már egy bejáratott hely, rengeteg hozászólással, információval.
    Most megint kezditek előröl az egészet előről?!..Nem látom értelmét!
  • Kandurex
    #139
    #22
    "Viccelsz ugye? Csak nem akarod, hogy egy ilyen téma ami minimálisan (na, jó, valamivel több, mint minimális) ugyan érinti a politikát de igazából az állampolgárok problémája vagyis (rólunk) általános eszmecsere, mint ilyen átkerüljön a politikába???"

    #26
    Mert tudniillik a BAL és a JOBB oldal ebben pláne nem ért egyet, és ez még egyel több ok nekik szidni egymást.

    #28
    Ehhez a drogosoknak mi köze? És nekünk, mint hellyel-közzel kívűlállóknak akik csak, mint téma a közötünk lévő emberek problémájáról beszélgetnénk, kezdjünk el inkább politizálni? Tekintve, hogy a probléma súlya rég túlépett a politika régión.

    #30
    Nem. Nem mi fogunk elkezdeni politizálni, hanem azok, akik politikai kérdést látnak emögött a téma mögött! Vannak jópáran ezen a fórumon akik így látják (neveket nem mondok).
    Szerintem ezért lesz ennek a topiknak a pol-ban a vége.

  • Gery1980
    #138
    Ott a polban az ezzel foglalkozó topic, mégis minek kellett még 1-et nyitni?

    Egyébként meg narkó rulez!:D
  • Davidus
    #137
  • Eye-scream
    #136
    Szvsz nem jó ötlet az alkoholizmus legvégső, alkoholfüggő, soha ki nem józanodó álapotát összevetni a kábítószerek legenyhébb formájával. Ha azt veszitek az alkoholfogyasztás alapjául akkor párosítsátok mellé pl. a heroint használókat... Itt mind azt mondjátok, hogy ti sosem szoktok rá keményebb drogokra, elhiszem, de ettől még tény, hogy sokan igen. Azt is elhiszem, hogy még sosem veszélyeztettétek sem magatokat sem senkit, de én már segítettem beszívott gyereket lerángatni az ablakpárkányról...
  • Davidus
    #134
  • Crokin
    #132
    Én a jövőnek élek, Attól függ, mit tekintesz annak. Ha te a jövő úgy érted, hogy mit fogok csinálni 10,20 év múlva, vagy nyugdíjas koromban, akkor én tényleg nem a jövőnek élek. Én nagyobb távlatokban gondolkodom :)
  • Crokin
    #131
    Keblemre, igazat szólsz. Hányok a kereskedelmi tv-ből ömlő befolyásolástól. De nem ez a téma, hanem ez
  • Kandurex
    #130
    "Carpe di em!" :)

    De éljünk a jövőknek is.
  • Crokin
    #129
    Sokmindent szeretnék, de a nyugatot(Ámérikát) követni ebben a dologban biztos nem. Jól elba*ták. Nézd meg hollandiát, ott érdekes módon meg tudták oldani a problémát.(Ami szerintem nem is probléma, csak utantkozó emberek, akiknek nincs jobb dolguk csinálnak belőle azt.) Vagy svájc, anglia, belgium.
  • Crokin
    #128
    Én teljesen épeszűnek tartom magam, meg a környezetem is. Tudom hogy a cigi káros, mégse teszem le, mert élvezem. Ugyanez igaz a fűre is. Az élet rövid.
  • Manta
    #126
    Ha kultúrált lettél volna, talán másképp válaszolok...
  • batman
    #125
    Felesleges lerohanni valakit azért, mert ragaszkodik a véleményéhez! Olvasd el végig amiket írt, és találsz egy qrva fontos részt! Most nem pontosan fogok idézni:
    "SAJNOS én nem tudok különbséget tenni lágy és kemény drogok között" Ezt jó lenne, ha belátnád, mert biztos jó oka van rá, hogy így gondolja, legyen az bármi.
  • Kandurex
    #124
    "faszmajom"

    ....örülök, hogy megértetük egymást, erről karatyoltam. Örülök, hogy felfogtad és emberi módon próbálsz komunikálni.
  • Kandurex
    #122
    Istenuccse örülök neki, hogy sötésség van ilyen ügyekbe nálunk, komolyan, jó tudni, hogy nem fajultak még el annyira a dolgok mint nyugaton.

    Sokszor mondják, hogy levagyunk maradva a Nyugathoz képest úgy 20-30 évvel. Ez igaz, ott valamikor a 70-80 évekbe ment a fűvezés a tipikus jointolás ...most nézd meg hová fajult. Mit szeretnél? Kövessük őket?
  • Kandurex
    #121
    Idézek valamit, innen és tőlem:

    #98
    "Pluszba a drogozók elítéléséről, amit úgy egyébként ellenzek."


    Betegségnek tartom a drogzást, amiből ki lehet és épeszű ember ki akar gyógyulni.
  • Crokin
    #119
    NE ÍTÉLJ, HOGY NE ÍTÉLTESS! Ez egy füvesdrogos jelmondata, filozófiája. De ha te így beszész, akkor Te lehet, hogy rosszabb vagy mint én.