13279
  • Gladiator
    #304
    Kandurex: ha ilyen "DEKURVÁRABESZÍVTUNK ÉS UTÁNA MEKKORÁKAT RÖHÖGTÜNK GECA " sztorikat akarsz olvasni akkor csekkold ezt: http://bigacsiga.goldengate.hu
    Itt nagyon király történetek vannak.
  • Faki
    #303
    Nem kell egészen a filmszakadásig elmenni! Modom akkor úgy hogy jókedvig iszol... Pl sörözgetsz és kezdessz beállni, de nem vagy matt részeg, még tisztában vagy mit csinálsz. Szal nem kell a végletekig elmenni, mert betépni is lehet úgy hogy ülsz, magadelé nézel és röhögsz...
  • fm
    #302
    "Ha az ember pörögni akar, inkább később szív."

    lehet füccsivel is pörögni és be lehet úgy tépni,hogy járni se tudj bár nekem még nem sikerült (ha az ájulást nem számítjuk ide)


    "...részeg ember ... épp kedve van azt csinálja (mondjuk rá)."
    ált. nem is emlékezik rá mi történik ilyenkor és utólag baromira szégyelli magát,hogy milyen faszságokat tett,ha bevillan 1-2 kép.

    fű vs. alkohol - egyik se jobb a másiknál,mind2 függőséget,aggressziót válthat ki,betegségeket stb... de érdemes kipróbálni őket,akár együtt is :)

  • Manta
    #301
    A részeg ember lehet, hogy öszinte, de nem tudja azt csinálni, amit akar, főleg ha már járni se tud, beszélni is nehezére esik.

    "Valaki buli miatt szív, hogy jobban pörögjön, pfff."

    Ha az ember pörögni akar, inkább később szív.
  • Faki
    #300
    Fűvezik az ember qrva hülyének érzi magát, mondjuk relaxált hülyének... Nemtom, aki relaxálni akar tanuljon meg jógázni, vagy fasztudja, de miért kell egyből a legegyszerűbb szarsághoz nyúlni?
    Valaki buli miatt szív, hogy jobban pörögjön, pfff.
    Na és akkor itt az alkohol esete. Egy részeg ember lehet szánalmas meg minden, de a legbelsejét hozza ki, szal eltűnnek a gátlásai és önmagát adja. Amihez épp kedve van azt csinálja (mondjuk rá).

    Na azt akarom mondani, hogy szerintem az ember amíg fiatal próbáljon ki pár dolgot, legyen nyitott, de maradjon egy bizonyos határokon belül. Ne legyen seggrészeg, ne legyen állandóan betépve stb stb. Inni is tudni kell. Aki filmszakadásig iszik az már hülyeség. Hányni meg belefeküdni qrva nagy poén 16 éveseknek.
    Nah ennyi az én véleményem. (lehet utálni )
  • TheZsenyka
    #299
    Nyomjatok egy kis anyagot.
  • Sir Quno Jedi
    #298
    Adj nekik aprót azt húzzanak a sunyiba ! Faszom se akar belekeveredni valamibe a lenyomozható számával !
  • magus
    #297
    amúgy eddig 2x kértek tőlünk az utcán telefont hogy hadd telefonáljanak egy rövidet kifizetik. mind a 2x füvet próbáltak szerezni...
  • bdf
    #296
    negatív...
  • Sir Quno Jedi
    #295
    Téves információ, tipikus organikus megközelítés.
  • Kandurex
    #294
    A módosított adatbázis, avagy a 214. -170. cím 6-os bejegyzése: Zöldike és a Mari kapcsolatát az SG 2003. júl. 16. 22:13 által megcímzett, lehetséges kapcsolatáról szóló bejegyzést kéretik majd ide másolni.
  • Sir Quno Jedi
    #293
    Ha azonban a lányra gondolsz, nem árt ha már elmúlt 14 !
  • Sir Quno Jedi
    #292
    Irdalva, roston nem lehet rossz !
  • Sir Quno Jedi
    #291
  • bdf
    #290
    Srácok, eldurrantunk egy zöldikét???
  • Sir Quno Jedi
    #289
    Összesen "0" összefüggést találtam a zöldike és a marihuana között (SkyNet adatbázis) ! Azonnali javítás a címben indolkolt !
  • Sir Quno Jedi
    #288
    Zöldike
    Hal

    A Compo (Tinca Tinca) egyik elnevezése.
    Egyéb nevei: cigányhal, gyászkeszeg, haldoktor, nyálkás compó, önhal, sárhal, tathal, vargahal, varjú hal.
  • Sir Quno Jedi
    #287
    Zöldike
    Lány utónév, a 22.-én születettek számára ajánlott.
  • Kandurex
    #286
    izéé....szösz, vagy mi...
  • Kandurex
    #285
    ŐŐő....a pihécske: olyan kis szösz, ami pl. a takarón vagy a párnán....:)))
  • Sir Quno Jedi
    #284
    OFKÓZ !
  • Gery1980
    #283
    Letöltötted az adatbázisodból?:D
  • Sir Quno Jedi
    #282
    ZÖLDIKE (Chlorophytum comosum)


    Gyorsan növő növény. Lehajló levelei, vékony, lecsüngő szárain tavasszal és nyáron növő apró, fehér virágai, majd az utána kifejlődő kis sarjnövénykék teszik vonzóvá.

    Keskeny leveleinek középvonalában fehér vagy krémszínű csík fut végig.

  • Sir Quno Jedi
    #281
    Zöldike
    Chloris chloris

    Kertekben, parkokban, kisebb erdőkben évente kétszer költ, kedveli a fenyőket. A második költésnél rendszerint felhasználja az előző fészkét. A tengeliccel ellentétben nem az ágvégre, hanem a sűrű lombkoronába rakja a többi pintyénél egyszerűbb fészkét. Az öreg madarak a begyükben felpuhított magvakkal etetik a fiókáikat. Állandó madár, védett.
  • Blasta
    #280
    Rájöttem, a topik címében ez a "zöldike" szó kibaszottul idegesít...:-DDDD

    Így se hívja senki, az tuti :-DDDD
  • Gery1980
    #279
    Legyünk azáért tárgyilagosak.
    Igaz, hogy hagyományos értelembe vett fizikai függést nem okozhat a thc, de mentális ragaszkodást kiválthat az egyénből.
    A testi reakcióknak, változásoknak pedig (bár nem bizonyítottan, de én hiszem) a legtöbb esetben lelki okai vannak.Ebből adódóan hiába is fogadjuk el a tényt, hogy kizárólag az érzéseinket ejtheti rabul a fű, mert nagy mennyiségű és rendszeres fogyasztás mellett, egy hirtelen elvonás akkora lelki megterhelést eredményezhet, hogy annak külső jelei is megmutatkozhatnak.
    Több példát is felsorolhatok arról, hogy a környezetemben állandó jelleggel füvet fogyasztó egyének az elmaradást követően nem tudtak napokig, hetekig rendesen aludni, zavartak és dekoncentráltak voltak, izzadtak, levertek és gyengék voltak.
    Ez sajnos viszont tény.
    Persze ha az ember nem jut el a napi fogyasztás szintjére akkor ez elkerülhető, és a már ráaszokottak leszokása is jóval előbb megtörténhet mint keményeg drogok esetén, hiszen a tünetek enyhébbek, és a függés sem olyan erős.És fonos, hogy pl. egy heroinnal szemben az ember teljes biztossággal leállhat akár végérvényesen is.
    Tehát a lényeg a mértékletesség és az, hogy tudd hova tenni a dolgokat...és akkor megint visszakanyarodtunk oda, hogy mindez személyiségtől függ.
  • Blasta
    #278
    Már moderálva lett ez a rész szerencsére....
  • Blasta
    #277
    Jajj ezt hagyjuk!
    Orvosilag bizonyított tény, hogy testi függőséget nem okoz! Nézz utána!
    Nincs miről leszoknom, mert nem szoktam rá a fűre, vágod?
    A cigire rászoktam, nem tudom abbahagybi, már próbáltam. Biztos sikerülne, de nem is akarom olyan erősen egyelőre!
  • Gery1980
    #276
    A topicról és a témáról pedig csak annyit, hogy ha már eszmét cserélünk erről a témáról, akkor jó lenne ha kizárólag olyan vitapartnerek kapcsolódnának be akik épp érvekkel és kellő intelligenciával viseltetnek.Jó lenne ha mellőznénk a tartalmatlan, kizárólag a másik sértegetését szolgáló kommenteket, mert azzal csak saját magát járatja le az ember, és maga a vita is komolytalanná válik ezáltal.

    ...remélem értik a célzást az érintettek...
  • Kandurex
    #275
    Tudod, majdnem minden dohányos kivétel nélkül ezt mondja: akkor szokok le amikor akarok!
  • Gery1980
    #274
    Ez is egyénfüggő.
    Tény, hogy vannak akik rászokhatnak akár még a THC-ra is, vagy a fű után átnyargalnak valami keményebb drogra, de ez a rizikófaktor az alkoholfogyasztásnál is ugyan úgy fentáll, azzal a különbséggel, hogy ott nincs túl sok alternatíva, hiszen egyetlen tipusú hatóanyagról beszélünk.
    Na de ettől még nem tiltják be az alkoholfogyasztást!
  • Blasta
    #273
    ...de nekem pszihéset sem okozott!
    Ha többé nem lehetnem füvet szerezni, nem lenne semmi gond.
  • Kandurex
    #272
    A kávé nem okoz? A tea nem okoz? A cigi nem okoz?
  • Blasta
    #271
    Ja bocs!
    TESTI függőséget nem okoz mint az alkohol, cigi, KV, stb...
  • Gery1980
    #270
    Pszihés függőséget okozhat...
  • Kandurex
    #269
    Ilyet írni. Ezt magad se gondoltad komolyan. :((
  • Blasta
    #268
    De a fű nem okoz függöséget, és ez tény!
  • Gery1980
    #267
    A másik dolog amit nem értek, hogy miért kell ellenségeskedni folyamatosan.
    Én soha az életben nem baszogattam senkit azért, mert lerészegedik és mulat.Pedig nincs szánalmasabb látvány egy részegen tántorgó és üvöltöző embernél..De mégis megtartom magamnak a véleményem, és nem is akarok szólni, mert ha ő ettől boldog, akkor had csinálja.Mert ez a legfontosabb, az egyén boldogsága, hogy örüljön az életnek, és találja meg a harmóniát.
    Na de kérdem én, akkor ezt visszafele miért nem lehet elvárni?Miért kell folyamatosan feszegetni a témát?
    Csak annyi a különbség a két dolog közt, hogy a mai társadalomban az alkoholfogyasztás az ami tömegesen elfogadott, legális módja az "önbutításnak", a narkotikumok pedig, melyeknek egyes fajtái jóval ártalmatlanabbak a szervezetre, mint mondjuk a rendszeres alkoholfogyasztás, a rossz, amitől óva intenek mindenütt.
    Ráadásul hatalmas képmutatás az egész, hiszen mintenki tisztában van azzal, hogy mekkora mértékű is a drogfogyasztás a föld népe közt!
    Ősi, letünt kultúrákban nem volt probléma ez a kérdés és mégis minden működött magától.
    De mára az emberek bezárkóztak, beszűkült a gondolkodásuk, görcsösen ragaszkodnak a megszokott sémákhoz, a jól bevált szabályokhoz, és nem képesek nyitva maradni az új (régi új) irányába.
  • Blasta
    #266
    Right!
  • Kandurex
    #265
    Igazából, mint maga a drog szó a fentebb írt anyagokról származik. A tulajdonságok amit maga a kábítószerek (itt most csak és kizárólag a mari,zöldi, stb-re gondolok) okoznak, nagyon hasonlít a kávé a tea a cigi stb. hatására. Ergo: függőséget okoz. Neked maga a szó azért nem tetszik, mert negatív képzettársítás jön létre