458
vinyós topik
  • rat42
    #98
    Köszi mindenkinek,
    akkor megpróbálom valakivel leformáztatni, hátha aztán észhez tér!

    (csak azt nem értem hogy volt már ugyanebben a gépben egy 250GB-os Samsung is ami teljesen rendben volt, bár az SATA-s volt!!! Esetleg a SATA az teljesen más tészta ilyen szempontból???)
  • Inquisitor
    #97
    Inkább fordítva. Bár lehet az NForce-ok hirhedt IDE drivere is ludas, de hallottam érdekes dolgokat SATA ügyben is (rendszertelen időnként megál vagy belassul a vinyó, akár bootolás közben is), szóval igen.
  • rat42
    #96
    Nem szeretik a Nforce-ok a Samsung vinyót?
  • Inquisitor
    #95
    Próbáld meg ismerős gépében felismertetni, particiónálni és formázni. Ha nem megy, vagy nem lehetséges, és a probléma se oldodik meg, akkor el kell vinni a céghez, hogy nem jó és elmondani mindezt. Ha ők azt állítják semmi baja, akkor formáztasd meg velük, ha elég smucikok, ezért pénzt fognak kérni ... ha meg rossz, akkor cseréljék ki. Én babonás vagyok NForce deszkába nem tennék Samsung vinyót ;)
  • rat42
    #94
    SP2-van a gépen, a jumperelést végignéztem, az stimm. Amúgy semmit nem látna a vinyóból.
    Partiotion Magic se látott semmit belőle.
    Vezérlőpult/Új hardver hozzáadásával se talált semmit.

    A vinyó amúgy 13400,- volt!
  • Inquisitor
    #93
    Ajándékba? Lol.
    Vagy veszel hozzá 60-100.000Ft-ért rendes U320-as vezérlőt, vagy nézel használt piacon U160-as vezérlőt olyan 20.000 körül.
    Egy ilyen vinyó árán adhatta volna ajándékba egy komplett gépet inkább :D
  • Inquisitor
    #92
    Tippek:
    Valaki formázta/particionálta olyan gépen, ami nem támogat IDE vinyóból ekkorát?
    Át van a jumper állítva kisebb vinyó méretre?
    XP SP1-2 fent van?
    Nézd meg valami jóféle particiónáló progival (Partition Magic pl.), hogy mit lát a vinyóból.
  • rat42
    #91
    JA, és régebben volt már rajta 250GB-os SATA-s Samsung vinyó, az műkődött rajta rendesen.
  • rat42
    #90
    Hello mindenki, a problémám a következő amiben a segítségeteket szeretném kérni.
    Vettem egy 160GB-os Samsung vinyót amit nem lát az XP. A BIOS még látja, de az is csak ~33,8GB-nak látja.

    A gépem:
    Asus K8N-E Deluxe
    AMD Athlon 3000+
    GF-6600GT
    ...
    És amik az IDE-n vannak:
    PM: 40GB Hitachi HDD
    PS: *** 160GB Samsung HDD *** az új
    SM: Pioneer DVD-RW
    SS: 80GB Maxtor HDD (RACKben)

    Mi lehet a bibi???

    Pls, HELP!!!
  • Szuni
    #89
    Én azt szeretném kérdezni, hogy szert tettem egy ilyen vinyóra: 300GB Hitachi Ultra320 SCSI 10KRPM. Ajándékba kaptam, csakhogy scsi-kártyám nincs. Milyet kéne vennem, kifejezetten ehhez a vinyóhoz? Voltak scsi vinyóim régebben, az azokhoz való vezérlőkáértyák már boiztos nem jók - azok még ma már megmosolyogtató két gigásak voltak :-). Nézegetem az alkatrészlistákat, de fogalmam sincs, milyet kéne vennem - ha valaki tudna segíteni...
  • lpmaskmancick
    #88
    a sata sokkal gyorsabb az ide-nél
  • lang14
    #87
    mi akülönbség gyorsaságilag egy ide, egy Sata és egy Sata II. között? láttam egy WD 250-es SATA-s vinyót 16MB másodtárral 5év garival 27k ért megéri?
  • lpmaskmancick
    #86
    ja és ne legyen annyira drága
  • lpmaskmancick
    #85
    én terveznék venni még1 80gb-s vinyót,azt kiderítettem hogy ata csatlakozós,de mi a külömbség a 7-es és a 8-as verzió között?mert ezt úgytervezném hogy ez rackbe lesz belerakva.és van egy asus a7v8x-x alaplapom a gyári bios-szal(kb 3 éves alaplap,a géppel együtt).tim miylen vinyót javasolnátok.feltételek:halk és gyors legyen
  • Lechner
    #84
    Most van a gépemben egy 20gb-os IDE vinyó az régi.Ja XP fönn van. Most telepítettem Sata drivert cd-ről amit az alaplaphoz adtak. BIOS-ban hol kell engedélyezni?
  • Inquisitor
    #83
    Pár gyors kérdés: XP SP2 fent van? Particionáltad a vinyót? Engedélyezve van a Biosban a SATA vezérlő?
  • Lechner
    #82
    Sziasztok!
    most kötöttem be az új 160gb samsung vinyómat 8MB-os S-ATA.A vinyón a jumpert oda tettem amit mutatott a hozzá adott papír.Az aplapon is jó helyen van.
    Amikor bekapcsolom és kezd betölteni kiírja a samsung vinyót de a windows-ban nem ismeri fel.Az alaplapom Asus A7N8X-E deluxe.A BIOS-ban nem tudom hol kell állítani.
    Létszi segítsetek!
  • VTomi75
    #81
    Kérdés visszavonva, probléma megoldva, lúzer voltam
  • VTomi75
    #80
    Segítsetek! Van egy 80-as SATA Seagate vinyóm. A múltkor volt itt egy másik ilyen cucc és RAID Stripe konfigurációban felküldtem rá az XP-t. Minden frankó volt, de az új vinyónak beteges hangja volt ezért kivettem a gépból, közöltem a BIOS-sal, hogy ezentúl nem kívánom igénybe venni a RAID szolgáltatást, és az 1 db 80-asra visszatettem az XP-t. Cool. Tegnap viszont SUSE 10.1 ment volna az XP mellé, de a telepítő mindig közli, hogy ez a lemez egy RAID tömb része és enyje-bejnye és gondok lesznek. FDISK/MBR, FIXMBR, FIXBOOT, stb.... Nincs több ötletem. Ezt miért csinálja? Nem megy fel a Linux, pedig a drive már rég nem a RAID tömb része.
  • vezeték
    #79
    milyen 120 gigás vinyót érdemes venni 15-20 HUF között???
  • Mihail
    #78
    Van vkinek tapasztalata MAXTOR Diamondmax 10 300 GB 7200RPM SATA2 16MB-os
    winyoval? Ezt viszik az Nforce 2-es lapok? mint pl. asus a7n8x-e deluxe?
  • VTomi75
    #77
    Nos? Semmi tipp?
  • izb
    #76
    ezt már szeretem.
  • VTomi75
    #75
    Adott egy ICH5R és rajta lógva 2 db SATA 80Gbyte HDD. RADI0-t szeretnék és érdekelne, mekkora csíkokra kéne szabdalni a cuccokat az optimális sebességhez (stripe size kbyte-ban).
  • ity
    #74
    tárgytalan, megvana megoldás :)
  • ity
    #73
    Meg tudná mondani nekem vki mi a különbség a sata2 és a sata2e között?
  • ulrik
    #72
    Mennyire lehet gáz, hogy a 160gigás vinyo 1 particion van, tehát ez nem lehet a hiba oka, hogy fagyogat install közben a gépem, mert új ez a vinyo, szval ezzel lesz vmi gondom.
  • balu666
    #71

    Nekem egy 300GB Seagate 7200rpm S-ATA II 16MB cache winchester van, és telljesen meg vagyok elégedve vele, mind telljesítményben, mind hangügyileg.
  • Banyapapa
    #70
    SATA-s vinyokrol érdeklödnék picit.
    Szeretnék venni egyet (250-est),ezek mennyire hangos vinyok?
    Hütése meg lenne oldva,oldarol ventivel,szal remélem azzal nem lenne gondja neki.

    Vagy pontosabban,melyik vajh a leghalkabb ha ilyen akad?:)
  • czky
    #69
    ua
  • acsati
    #68
    a SATA-II-nek kell külön csatlakozo vagy ugyan az mint a sima SATA-sé?
  • oroy_
    #67
    teszteld le mashol is, es ha minden rendben vele akkor alaplap vezerlovel van valami.
  • ulrik
    #66
    Sziasztok!

    Lenne egy olyan kérdésem, hogy van egy új WD 160GB Pata vinyom MSI K7N2 delta-L
    alaplapban, és a scandisk 4/5 résznél egy bizonyos százalék után lehal állandóan és nem értem mért, illetve az xp-t is csak nagy gyötrelmek árán tudtam rárakni, de nem értem mért, illetve az install alatt is kifagyott párszor meg miután felment rá xp utána is fagy néha, ha programokat installálok, kb. 4x raktam újra a xp-t rajta volt bios frissítés kábel csere, de nem javult meg és nem tudom mitől lehet, nem bad sectoros a vinyo

    Szerintetek?
  • oroy_
    #65
    Seagate Leaks 750GB Barracuda 7200.10 Details
  • Inquisitor
    #64
    USB Legacy be van kapcsolva a Biosban?
  • colos01
    #63
    ez a probléma h azt most nemtudom kipróbálni mert már nekem is eszembe jutott ez
  • izb
    #62
    egy másik vinyót bele tudsz rakni a mobilrackbe?
    kiváncsi lennék rá,hogy ezzel működik e.
  • colos01
    #61
    nincs semmi közvetlenül kapcsolódik
  • izb
    #60
    -tehát másik gépben megy
    -adott gép USB csatija jó,mert más USB eszköz működik rajta
    -tehát minden jó és még se megy a dolog.

    Nincs véletlenül az adott gép USB portja egy kis usb kábellel megtoldva?
    mondjuk hogy elérjen az asztal másik részébe az eszköz?
  • colos01
    #59
    nemér meg annyit hiddel nekem
    a másik gépem felismeri úgyhogy nem a vinyóval van a baj