458
vinyós topik
  • Piko888
    #458
    Srácok havernak vagy egy scsi vinyója a gépben, szeretne egy másikat is betenni akkor azt is scsi kábellel tudja vagy van más megoldás? Sajna az scsi vinyók ára már az egekben van. ELöre is köszi.
  • 16gaborm
    #457
    Jó áron,eladóóó!!!
  • Zénó13
    #456
    Hello!
    Egy kérdésem lenne: a HDD translatet mire kell állítani? Bit-Shift vagy LBA-Assistant?
    Előre is köszi!
  • MaSzKa
    #455
    Samsung Story 1 TB

    de nincs rajta esata
  • nesto
    #454
    Heló! Külső meghajtó ügyben melyiket ajánlanátok:
    Samsung Story 1 TB
    vagy
    Western Digital My Book 1TB
    ?
  • MaSzKa
    #453
    igen pont azért javítottam

    1TB-os a javasolt ezért és 2x akkora a cache és a tárhely is mindezt +6500ft-ért
  • zooleeh
    #452
    koszi de az egyik ott 16 mega bufferes nem?
  • zooleeh
    #451
    koszi :)
  • MaSzKa
    #450
    elnéztem

    ezt vedd:
    Samsung SpinPoint F3 1TB (HD103SJ) 18500ft 3év
    Samsung SpinPoint F3 500GB (HD502HJ) 16MB 3v 12000ft
  • MaSzKa
    #449
    samsung f3 500gb 32mb sata2 12500ft 3év
  • zooleeh
    #448
    hi! 500 gigas 32 mb buffer -es vinyobol milyent ajanlotok?
  • borzoli24
    #447
    Sziasztok
    Pár napja az eszközkezelőben a SCSI és RAID vezérlőknél illesztőprogram hiányt ír ki. Az XP indulásakor mindig előjön az új hardver telepítés ablak. Bootoláskor a felbontás vissza áll kb 800x600 ra.De az XP már rendesen 1024x780.
    Volt már valakinek ilyen gondja, javaslat?
    Előre is közönöm.
  • MaSzKa
    #446
    kikapcsolása után
  • WiZZ
    #445
    Sziasztok!
    Egy ideje azt csinálja a vinyóm, hogy a gép kikapcsolása után kb. 5 perccel furán elkezd kerregni. ha megint bekapcsolom a gépet és kikapcsolom, akkor már nem kezdi újra a kerregést. Mitől lehet ez?
    Samsung HD501LJ 500GB-os, amúgy teljesen jól működik.
  • MaSzKa
    #444
    Samsung!F3-ast
  • GyaxyBoy
    #443
    Sziasztok!

    Melyik szerintetek a jobb és miért?!
    Mindegyik: Sata 2, 16MB Cash, 7200rpm, 500GB!

    WD GreenPower, WD Blue Power, Hitachi, Samsung!
  • MaSzKa
    #442
    F3-ast
  • Wanted
    #441
    Hi!
    Milyen vinyót vennétek Samsungból?
    1Tb F3-ast, vagy 1,5Tb F2-est?
  • MaSzKa
    #440
    van élettartamos is
    cikk a ph-n van
  • Morphin
    #439
    mennyire megbízhatóak ezek? olvastam valahol, hogy még nem elég kiforrott dolog ez.van valami élettartam gari ezekre? illetve mennyi időt lehet nekik jósolni?
  • MaSzKa
    #438
  • MaSzKa
    #437
    vidd vissza ahol vetted
    oldják meg
  • MaSzKa
    #436
    mindig a legújabbat
  • MaSzKa
    #435

    http://ipon.hu/hir/vizallo_hdd_az_a_data_tol/8941
  • vachel
    #434
    Rendben utánajárok és kipróbálom,írok ha van fejlemény :) Köszi
  • duracellmumus
    #433
    üdv!
    hagyományos 3,5"-os vincsinek kell a szaft rendesen, nem fog menni még 2USB-vel sem...

    legalább 10W-kell neki az induláshoz...

    volt nekem is 3,5-ös külső keretem 250-es ide-s maxtorral, a külső tápja elvileg 20w-ot adott de folyamatosan klatyogott másoláskor a vincsi...és tönkre is ment...

    most egy WD mypasport-ot használok:)


  • duracellmumus
    #432
    üdv!
    pqm8-nem a legalkalmasabb erre, az én 500GB-s samura azt írta hogy az egész partíció hibás...

    Minipe xp-re keress rá. kiírod az iso-t

    ez egy boot-os lemez ami tartalmaz mindenféle progit..

    van rajta 6 féle lemez particionáló program, nem emlékszem melyik volt a nyerő...
  • [Jakuza]
    #431
    Valaki nem tud ajanlani kulso 3.5" IDE winchester hazat ami nem kulso tapos es USB 2.0 szabvanyu ? Az se baj ha hybrid es sata-t is tudja, de mindenkeppen tudnia kellene az IDE vinyot kezelni.
  • vachel
    #430
    nem baj azért köszi :D remélem valakinek lesz ötlete,mert így szinte kárbavész 65GB hozzáteszem sata2-es winyó,bár sztem jelenleg nem oszt nem szoroz ..
  • CzGobe
    #429
    erre a problémára ötletem sincs :S (azt hozzá kell tenni, h nekem csak 98am és XPm volt ;))
  • vachel
    #428
    Sziasztok.Lehet nem pont ide illik a kérdésem,de itt még aktívan fórumoztok :D
    Adott egy Samsung 250GB-ás(ebből 232GB a teljes kapapcitás) winyó,amin egy ideig volt windows 7 OS-X Tiger Ubuntu Linux.Felállás a következő:
    1. 16GB NTFS particio win7-nek
    2. 13GB HFS+(ha jól emlékszem)Particio OS-x-nek
    3. 5GB az ubuntunak,amit később vissza konvertáltam NTFS-re és ráküldtem egy xp-t.
    4. 152GB NTFS Adatoknak.

    Most a régi felállást szeretném vissza állítani.
    1. 16GB NTFS XP
    2. 152GB NTFS adatoknak(nem piszkáljuk)
    3. 65GB Telepítéseknek stb ..

    A problémám az lenne hogy töröltem az idegen fájlrendszereket,és egyesítettem a particiokat,de nem hajlandó 2 particiot egyesíteni az xp telepitő és a win7 telepitő sem.Tehát van egy 46gb+17gb üres particiom amit egyesíteni kéne.Partition magic nem működik,hibát észlel az adatos particion és kilép.Más programba nem bízok,egyszer már hazavágtak 150gb adatomat.Ami még érdekes hogy egyik nap hazajöttem bekapcsoltam a gépet és lemez konzisztenciát ellenőrzött az xp.Gondoltam eygszeri alkalom.Akárhányszor bootol az xp mindig ellenörzi,már uj xp-t is raktam és most is.Valakinek nincs ötlete ?Létszi :( Bocsi hogy hosszú lett.
  • dolfy #427
    Én is így tudom..Most mondtak még olyat, hogy a jumpert valami size limitedre raktam azzal még próbálkozom. 1 partícióból állt a vinyó azt beraktam az új gépbe és megformáztam ntfs-re aztán már ott volt hogy teljes méret 31.4GB...ilyet még nem láttam mind1 köszönöm szépen a választ!
  • CzGobe
    #426
    Ha NTFSre formáztad, akkor elvileg kezeli az egészet. ilyen pont fat formázásokkal szokott előfordulni, h kisebb kapacitást lát csak... Nem lehet, h csak keletkezett rajta egy 31.4 GBos partíció és csak azt formáztad és látja?
  • dolfy #425
    Sziasztok!

    Új gépembe akartam átrakni egy régi winchesteremet (Maxtor 200GB) ami FAT32-s fájlrendszerrel volt ellátva. A vista egyből kérte, hogy formázzam meg amit megtettem aztán jött a meglepetés...A 200 gigából most 31.4 gigát lát a gép ez miért van? Vissza lehet hozni a teljes kapacitását a vinyónak? Mik a lehetőségek ilyenkor?
    Előre is köszönöm a segítségeteket!
  • dionaea
    #424
    Még nem próbáltam.Sajna azóta nem volt időm vele foglalkozni de állandóan elveszíti a kapcsolatott a gép a vinyótól
  • CzGobe
    #423
    GetDataBack-et próbáltad már?
  • Boxi911
    #422
    Sziasztok!

    Van egy problémám: Újratelepítettem a gépemet a minap, és a telepítés elején véletlenül a D nevű meghajtómat akartam megformázni. Hálistennek hamar észrevettem, de már a partíciót sajnos töröltem. Miután újratettem a vindózt, megnéztem a merevlemezt, és sajnos azt mondta a vindóz, hogy "Ismeretlen meghajtó, megformázza?". Nah ekkor indultak meg az izzadtságcseppek a homlokomon rendesen... Szal tudna nekem valaki valami módszert mondani rá, hogy mégis hogy az istenben mentsem meg az adataimat?

    Előre is köszi!
  • dionaea
    #421
    sziasztok.
    Segítségre volna szükségem my book essential problémával. A hdd usb n csatlakozik a géphez, most bekapcsolás után fell áll minden adatokat elérem aztán kb 3-4 perc után eltünik mintha valami megszakítaná a kapcsolatot. Egy defragot egy javítást nem tudok végig futattni rajta mert eltünnek a meghajtók más gépen is próbáltam más oprendszerrel és detto. Sajna nagyon sok nekem fontos adat van rajta és nem szeretném hogy elvesszen. Valami ötlet esetleg valami megoldást tudnátok ajánlani

    üdv
  • lagos01
    #420
    Üdv Winchestert szeretnék venni és márt 2 fajta közt gondolkodom.Ezek:
    SAMSUNG 1000GB F1 7200rpm 32MB SATA2 illetve WD 1000GB GP 7200rpm 32MB SATA2. Mindkettőnek azonos az ára.Melyiket lenne érdemes választani?
  • Zeller01
    #419
    Hali!
    Kérdésem lenne, hogy van 2 db merevlemezem. az 1. c és d-re particionálva. a 2. e néven fut. hogy gyorsabb játékok alatt, ha e-re installálok, vagy ha d-re? c-n van az op.rendszer.
    Köszi