69
hacker || cracker || mindkettő || egyik sem
  • KokoMi8813
    #25
    olyan nincs a proginál!
  • KokoMi8813
    #24
    Na akkor inkább belekérdezek OodoSS: megcsináltam azt a szöveges filet amit leirsz, az csinált nekem egy frapsen64crack.exe -t, na de ez [*]ilyenbe van azt nem tom futtatni. az nem is fontos?
    amugy a fraps2.6.0 ra kene nekem crack (ne legyen unregistri kiírva [legyen választható a progiban minden beállítás és ne csak 30 sec-ot tudjak vele felvenni]) ezt kéne elérni
    mond el mit tegyek
  • Dodo55
    #23
    Az iAmaLaME.dll végére...
  • KokoMi8813
    #22
    kössz megnézem az előző nem jött össze nem tom hova kell a "LaMe CrACk=1" irni (mibe???)
  • Dodo55
    #21
    Nagyon egyszerű!
    Kell csinálni egy bat fájlt, amit a program mappájába kell berakni.
    Ez legyen a tartalma:

    echo Crack Program
    echo Press a key to make your program unusable
    pause>nul
    copy cpfl.bat+[a program fájlneve] [a program új fájlneve(nem lehet ugyanaz mint a sima neve)]
    del [a program fájlneve(a régi)]

    Ennyi az egész mentsd el cpfl.bat néven, és futtatsd!
  • KokoMi8813
    #20
    kiprobálom hátha összejön
  • akyyy
    #19
    LÁL
  • CSOCSO
    #18
    amugy pusztuljak meg de en olyat meg nem hallottam se mediatol se mastol hogy a crackerek vagy a hackerek jofiuk...

    en csak azt tudom hogy sokan osszekevertek oket.. de ilyet hogy : aah a crackerek azok jok.. a hackerek a rosszak. hat loal:)
    se 10 eve se 2003 ban
  • CSOCSO
    #17
    elinditod a programot...
    hamegvan akkor az Alt+F4 paranccsal elohozod a debug modot.
    Ha eltunik a progi akkor meg probalkozz parszor ha nem akkor ird be a legvegere a szovegesfileban hogy
    "LaMe CrACk=1"

    "" jelek nelkul.. ujta Alt+F4
    probald meg elinditani a progit.. altalaban mukodik de minden inditasnal meg kell csinalni!

  • ANT
    #16
  • KokoMi8813
    #15
    Volna egy kérdéem pontosan hogyan lehet egy progihoz cracket készíteni!????
    Léci mondjátok pontosan el!
  • wowbagger
    #14
    ja igazad van, bár én még nem ástam bele magam a jogszabályokba...
  • Frank99
    #13
    a sajtótól semmi jót nem várhatsz.
    amikor ártatlan cd-vásárlókat úgy állít be a szegedi néplap, mint a CD másoló maffia, akkor mi vársz???

    egy kis félresiklás:

    A Balatonnak kicsi a vize. Ez tény.
    De hogy a vízminőség kitűnő, az nem érdekli őket.
    Hogy egy csomó vendéglő korrekt áron, jó minőséget ad pl. , az nem érdekel senkit.
    De hogy a déli parton ingovány, + büdös a víz+ stb. az főhírben mindehol.
    Aztán nem jön a vendég ugye kit érdekel, újra FŐCIM: Haldoklik a Balaton!

    Ennek a qva országnak és a mocskos médiának nem az lenne a feladata, hogy előbbre vigye az országot?
    MIÉRT Mindig a rosszat látják?
    Mert az eladható?

    mennek a p*csába...
  • Geysap
    #12
    Udv!
    Teljesen jogos, es egyetertek az alozoekkel is. Van egy "csoport", akiket kategorizalni kellene. Kik a jofiuk, es kik a rosszak. Ez hallatlanul nehz - ez a hirkozlo szervek megtesznek mindent annak erdekeben, hogy nehezebb legyen. Keverik a fogalmakat, az elnevezeseket - annyira, hogy mar az is zavarba esik, aki valamelyest "otthon van a temaban". A hacker kifejezest az Apranetnel hasznaltak eloszor a szamitastechnikaban - korabban mar a nev ismert volt, de mas viszonylatban (itt nem a valodi jelenteset goondolom) Azt mindenki elismeri, hogy a halozatok fejlodese, a vedelem kialakulasa nelkuuk nehez lett volna, tehat elismeri hasznukat. Ez addig haszon, es talan itt a valasztovonal, ameddig egy rendszernek kart nem okoznak. Tobbszori levelvaltas eloz meg minden "betorest" - aminek a lenyege legtobbszor, hogy a mindent tudo rendszergazdak elkuldik a level irojat a sunyia. Akkor valaszolnak mar tisztessegesen, amikor a jelszavukat kapjak meg a levelben. Eddig karokozas nem tortent, semmit nem romboltak le, nem csufitottak el, stb. Ezt a csoportot en elitelni nem tudom, jobban elitelem azokat, akik a fuluk botjat sem mozditvva, arra is keptelenek voltak, hogy meggyozodjenek a levelek valosagtartalmarol, a veszelyrol. A cracker - a programfeltoressel osszefuggesben kerult ki a koztudatba. Eleinte arrol szo sem volt, hogy rendszerfeltoresek, es rombolasok is kotodnek a nevhez. Az egyik alap hiba itt van: a hirkozles megkulonboztet egy progtamtoro, es egy rendszerbe behatolo csoportot, minden differencialas nelkul. a(phackerekrol s a tobbirol nem is erdemes szot ejteni). Igy tehat a hirkozlesben a hacker szo kapcsolodott a rendszert feltoro rombolo fogalommal.... Ez mondjuk ott baromsag, ahol van, de nagyon nehez berogzult szokasokon, kifejezes hasznalaton valtoztatni. Az a "bizonyos" reteg, aki a "nil nocere" - ne arts elvet vallva keresi a hibakat, es irja meg azokat nnem azonos a sajtobeli hacker fogalommal. Kulfoldon - nem haszon nelkul - nagyobb cegek hacker versenyeket rendeznek, tesztelve ezzel a vedelmuket... Azt, hogy mi eljutunk-e erre a szintre valaha nem tudom. Tobb kbol nem: a legfontosabb a hatter - mi a mozgatoja, milyen erdek fuzodik ahhoz, hogy ezt ne lehessen tisztazni egyszer es mindenkorra. Lehet, hogy - talan bizonyos felsz attol, hogy letisztazott fogalmak eseten azok, akik nem rombolnak olyan informaciok kozelebe jutnek, ahova nem szabadna (lasd. ugyek titkositasa...) Ezek nem azert titkosak, mert valami hatalmas, szenzacios technikat nem akarnak kozze tenni, a fenekt - neveket nem akarnak kozzetenni, amiket a hackerektol is feltenek. A Btk. 300/C es a 300/E § - foglalkozik ezzel, de semmifele kifejezest azokbol, amirol itt irogatunk nem hasznal. Lehet, hogy nem eppen a tarsadalom vedelme az az erdek, ami az E§ szigoritasait kialakitotta, hanem mase... E mellett a 272.§.-t enyhitettek, kazitottak rajta, es ezzel egyutt csaknem bevezettek az ovadekot - ja, ha nem irtam volna a 272 § a kabitoszrekre vonatkozo szakasz. Itt abbahagyom, lehet gondolkodni.
  • wowbagger
    #11
    Igazad van, bár én elsősorban a felhasználói programokra gondoltam, illetve nagy szoftvercégekre, többek között a Micro$oftra, az Adobe-ra, a Macromediára és még egyéb nagykutyákra. Nekik - szerintem - nincs szükségük kiadókra.
  • [HUN]PAStheLoD
    #10
    ja jó akkor megyek töröm tovább a longhornt... :DD
    amúgy a média pontosíthatna de nem kell mivel ha "hackerek törték fel a BM honlapját" kijelentésben benne van hogy fekete kalaposak voltak mivel aki ilyet elkovet az már fekete kalapos ... a cracker meg csak prg-ket tör fel. crackel :)
  • Ron Ragm
    #9
    bocsánat, ált a szoftvercégek előre reírt fizetés szerint dolgoznak, a KIADÓKnak tesznek kárt
    őket meg ki nem szarja le nem?
  • wowbagger
    #8
    Felmerült bennem még egy magyarázat:
    - hacker: a tevékenysége legális
    - cracker: jogsértő tevékenységet folytat

    Azonban, az "okosok" azt mondják, hogy a crackerek számára elsődleges szempont a károkozás, ez viszont a fenti fogalommagyarázat mellett sem igaz. Gondoljunk csak a - személyes kedvenceimre - a szoftvertörőkre. Ők max. a szoftvercégeknek okoznak kárt.
  • Cat #7
    szerintem ez az egész néhány hackeren (illetve magát annak nevező kisfiun) kívűl senkit nem érdekel
  • wowbagger
    #6
    Helló Emberek!

    Nos, egyes ügyes, okos és mindentudó emberek a médiában mindenféle szemetet terjesztenek... (Gondolom ez nem új senkinek:) Azt állítják, hogy cracker == "hülye, köcsög gonosztevő" (aki ráadásul alig ért ahhoz amit csinál) míg a hacker == "jófiú". Ezzel nem értek egyet! Íme néhány példa: UCF, CoRE, HPA, Stony, LasH, DBC, AAoCG, ORiON, ROR, TRSH, EViDENCE, eMINENCE, TNO, EPS, DAMN, PARADOX, EAT. Ezek a nevek talán ismerősek néhányatok számára. Ezek crackercsapatok nevei. Ők készítenek töréseket a programokhoz, hogy licensz nélkül, ingyen lehessen használni az amúgy fizetős alkalmazásokat. Ők crackernek írják le magukat, de mégsem törnek fel mindenféle siteokat, nem is ezzel foglalkoznak. Van jobb dolguk is... Azonban mindenféle "okos" ember csak mondja a magáét, hogy a crackerek milyen rosszak (és buták), nem is véve a fáradtságot, hogy utánanézzen a valós helyzetnek. Mert a valóság jóval árnyaltabb, és nem fekete-fehér, mint ahogy azt ők bemutatják. Mint ahogy egy online enciklopédia a Wikipedia is írja a hacker fogalomnak sok jelentése van:
    - tehetséges problémamegoldó
    - ügyes programozó
    - "fekete kalapos" hacker vagy cracker! - gonosz bűnöző
    - "szürke kalapos" hacker - "megtért" bűnöző
    - "fehér kalapos" hacker - jószándékú biztonsági szakértő

    Nos lehet, hogy a cracker rosszfiút jelent, de ezek a mindentudók azzal, hogy nem tesznek különbséget cracker és cracker, és hacker és hacker között tudatosan -, vagy véletlenül - összemossák ezeket a fogalmakat. Azért - ebben gondolom mindenki egyetért - a fent említett crackercsapatokat nem lehet egy szinten emlegetni mindenféle script-kiddiekkel, mivel e két jelentés gyökeresen mást jelent (képzettségben is!).

    Második kérdés: hogy lehet, hogy ezek a "tájékozott" emberek, akik előadásokat tartanak a hackerség és crackerség mibenlétéről, Kevin Mitnick-et pl. hackerként tartják számon, míg Kevin az ő fogalommagyarázataik szerint egy rosszfiú, vagyis cracker. Ezzel így ellentmondanak önmaguknak. Akkor most ki a tájékozott?

    A cracker szót én mindig is csak a szoftvertörőkre használtam, valószínű ez már így is marad, de azért legalább a médiában ecsetelhetnék a különbséget a hackerek és crackerek fajtái között. Így legalább nem hülyítenék a tovább népeket...
  • HuAn82
    #5
    LÉPJ BE A CLUB-BA!!

  • Braveheart
    #4
    Én becsületes felhasználó vagyok!
  • Klon
    #3
    egyik sem :)
  • Dynamic
    #2
    Hogy melyik vagy a kettő közül:)
  • Klon
    #1
    ide mit kell írni ?