106
Abit IC7 befürdési faktor
  • praetorian
    #26
    Lehet, hogy csak a cerka ilyen szarfos. Alapból 44 fok és max 56 - ig felmegy ha nagyon dolgozik a gép. Van bent hátul két db rendszerhűtő ventim, és az alaplap így max 33C, ami még nem nevezhető melegnek.
    A gépet egyébként nem használom nyitott házzal, csak kipróbáltam. 1-2 fokot számított mínuszban, tehát jó a rendszerhűtésem nekem is :))
    Lehet hogy a ventim a rossz...
  • M@TriX
    #25
    az oldallapot amúgy ne vedd le, mert a por az nagyon rosz dolog.
    Egy jól megtervezett hűtési rendszert érdemes kiépíteni. Hoszabb távon megéri és nem is nagy befektetés, csak egy kicsit gondolkozni kell...
  • M@TriX
    #24
    Na most beszúrok egy szövegelést tőlem egy másik topicból:
    "Hátra beszereltem egy plussz nagy ventillátort, hogy szívja kifelel levegőt. és ez -10 fokot jelent. Eddig állandóan aggódtam, hogy 50 felett volt a hőm, most pedig a proci 39 az alaplap 27! fokos.
    És persze egész nap mennt a gép és nem is csak magában, játékra és munkára is be volt fogva.
    Szóval csak ajánlani tudom mindenkinek.
    Előre jövő héten érkezik meg a 3 ventillátor kiegészítés és akkor nagyon bruti lesz. Eddig nem húztam a procit mert nem kellett de most nem fogok aggódni. ;)
    "

    Szóval javaslom neked is, ugyanis kb 1 rugó és ennyit jelent.
    Amúgy az elején én is megijedtem, mert eddig 40 fokos procikhoz szoktam aztán ez a P4-em meg 50-en kezdte. ;)
    De a hátsó venti csodákat művel.
    Előre meg egy ilyet fogok beszerelni, persze átfestve. ;) ezüst/feketére.
    Elméletileg már jön a postán.



    Ha meg nálam is maximalistább akarsz lenni, akkor még egy ilyet is betehetsz ha van egy üres slotod... ;)

  • praetorian
    #23
    Nekem nagyon bejön ez az alaplap, állítólag az egyik legjobban tuningolható deszka manapság.
    Azomban kissé melegnek tartom a processzoromat:
    2-3 óra játék után azaz 100% terhelésnél felmegy egészen 54 - 56 fokig egy jól szellőző házban. (ha leveszem a ház oldallapját akkor sem változik az eredmény)
    Most egy 2500 - as cerka van benne, amíg nem lesz pénzem
    P4 - re, és egy jónak mondható Aero hűtő.
    Írjátok már le lécci hogy húzás nélkül 100% - on milyen hűtővel milyen prockóval hány fokos a gépetek. De szép mondatok ;))
  • praetorian
    #22
    Mondták hogy "hú de milyen bonyolult meg veszélyes" de tojtam a fejükre. Az abit oldalán elég jól le van írva hogy mit hogyan kell, szal nehéz elszúrni, ha értesz angolul.
  • praetorian
    #21
    Itt elolvashatod hogy milyen javítások vannak az újabbnál újabb biosokban:
    tesssék
    Az új biostól egyébként nem vettem észre hogy sok minden javult volna,viszont tudom mostmár futtatni az ABITEQ rendszerinfó progit, ami a régi biossal nem ment.
    Nagy haladás...
    Egyébként csak kíváncsiságból frissítettem, ez az első gépem, és állandóan kísérletezek rajta :)))))
  • M@TriX
    #20
    igen? nekem IC-7-es Abitom van, érdemes BIOS-t frissíteni?
  • praetorian
    #19
    Konverter nekem sem volt benne. :(
    Amúgy felraktam a legújabb BIOS - t ( 1.0--> 1.9 )
    Hát nincs sok változás, pedig biztos van benne vagy 100 hibajavítás....
  • praetorian
    #18
    Szerinttem nagyon jó kis alaplap az IC7, nekem nincs vele problémám, egyedül a NB hűtő a maga 7000 - res fordulatszámával kicsit hangos. Jövőre venni fogok rá egy passzív zalmannt. Találtam egy jó kis progit, ami autómatikusan állítja a hűtőventik tápfeszültsésgét és így a fordulatszámát a hőmérsékletnek megfelelően.(speedfan.exe) Nem kell instalálni, és te állíthatod be a kívánt hőmérsékleteket. Nekem nagyon bejön, sokat halkult a gépem.
    Az biztos, hogy most árában ez a legjobb p4 alaplap.
  • Charly
    #17
    Nekem is az van és tökéletes bent van minden az új bioszt felkell rekni aztán gyí!
  • TheZsenyka
    #16
    "Zsenyka az izlésed még mindig irigylésre méltó. :)"

    Ahhh.... senki sem mossa le rólam hogy olcsó cumók vannak a gépemben... :D

    Majd beugrok...

    Szóval, senki más nem vett IC7-et? Szeretném tudni lenyúlványozták-e a serillelt...
  • [Jakuza]
    #14
    Hat a te mondanivalodnal tuti ertelmesebb volt.
  • Icebird
    #12
    "én ic7-g tulaj vagyok (pár hete) abban - le a kalappal előttük - tényleg minden benne volt, mi szem-szájnak ingere :)"

    Persze mert neked IC7-G a lap. Ugylátszik tényleg az van amit mondtam.
  • TheZsenyka
    #11
    Nincs benne a kézikönyvben a lista. Ez volt az első amit átnéztem.
  • TheZsenyka
    #10
    Most fogom majd eladni :D Régen nem hallottam felőled.
  • atee
    #9
    Nem Abit vs Asus topik!
  • [Jakuza]
    #8
    Hat te lol vagy nagyon.
    Vegul is egy 800as (I875) lapot osszelehet hasonlitani egy 533al.
  • ollie
    #4
    végül is ez egy nagyon olcsó alaplap ahhoz képest, hogy a chipset vadiúj. szerintem már nem fért bele az Abitnek, hogy még több extrát adjon az alaplaphoz.
  • Icebird
    #3
    nekem sem volt bent ,aszhem az csak az IC7G-hez jár.
  • [Jakuza]
    #2
    Az osszes alaplaphoz adott kezikonyvben benne kell lenni az alaplaphoz jaro dolgok listajanak.
  • TheZsenyka
    #1
    Cső IC7 tulajdonosok!

    Ma vettem egy Abit IC7 alaplapot és nem volt benne Serillel2 SATA konverter. Lista sem volt a dobozban hogy minek KELLENE a dobozban lennie.

    Kinek mi a tapasztalata?

    HELP!