85
mp3 / cue -----> audio cd-t hogyan?
  • Nusi
    #85
    Javaslatom ez a program Nero Remove, teljesen eltávolítja a Nero-t ha normálisan nemtudod eltávolítani.

    NERO REMOVE
  • Fatboy Slim
    #84
    Hi arcok,

    némileg off a dolog, de mégis ide tartozik:
    próbálom futtatni a Nero 7.0-ást, ill. a Nero 8.0-ás trial változatával is próbálkozom, de addig nem engedi a gépem, amig a Nero 6.0-ás nincs leszedve. Ugyanakkor ha rámegyek a programtávolítóra, a Nero 6.0-ást nem érékeli. Úgy veszi, mintha nem lenne fent.
    Van javaslatotok?
    ha nincs, milyen szoftvert javasoltok az MP3-ak CD-re kiírkálására? Konvertálni nem akarok!

    Köszi
  • king13
    #83
    Átkonvertálod wav-ba (nálam csak így működött), a cue-ban átírod a file névben az kiterjesztést wav-ra, illetve az "MP3"-at "WAVE"-re. Neroban utána kikéred a megnyitás ablakot, All supported complations blablabla-t kiválasztod, majd a cue filet. Utána kérsz tőle egy írást...ha így sem jó akkor valami nálad nem oké mert én így kiírtam már nem is egyet és tökéletes lett.
  • Mayday
    #82
    Neroban melyik menubol, hogyan irjam?
  • Mayday
    #81
    Autoradio olvassa, mert van cd-textes audio cd-m es hasit.
    Cue-ban termeszetesen benne vannak a szamcimek.
  • zakika
    #80
    azert irtam a CDex ellenorzest
  • king13
    #79
    A Nero tökéletesen ki tudja írni cdtext-tel együtt...az hogy nálad nem írja ki a z vagy azért van mert a cue-ban nincsenek megírva a szám címek, vagy mert az autórádió nem olvas cdtextet :D
  • zakika
    #78
    azt hogy vae rajta CDtext vagy nincs nagyon egyszeruen megnezheted CDex progival
    az be tudja exportalni a CDtextet. windows media player nem tudja ezt
  • Mayday
    #77
    Hat, majd delutan lesz ujra aktualis valszeg, amikoris hazaerek, es probalkozom megint. Olyan jo lenne mar, ha valamilyen programmal osszejonne vegre a mixlemezek megirasa, cd-texttel egyutt :(
  • zakika
    #76
    nyugottan, a kolleganoim szabin vannak tehat tudok irni
    ha tudok segitek
  • Mayday
    #75
    Akkor asszem megvan benne, csak alapbol valami cd managert futtat, es nekem meg cd writer resze kellett :)

    Azert meg tuti fogok kerdezni :)
    (Cegnel vagyok en is, nincs iro, csak a programokat tanulmanyozom.)
  • zakika
    #74
    meloba nincs felinstalalva, de valamelyik opennel (open cue)
    lehet hogy egyenese a write projectnel

    csak egyszer csinaltam vele, de ment
  • Mayday
    #73
    Nekem ez a Feurio mar tul komplikaltnak tunik, amit csinalni szeretnek, egyszeru:
    Van mp-am, nagy file, 75-80 perces mixlemezek. Meg van mindhez a cuesheet.
    Ebbol szeretnek audio cd-t irni, trackesitve, de megis maradjon egyben a mix, es meg a cd text is a lemezen legyem.

    Ezt a cuesheetet hogy toltom be a feurioba?

    (Teny, eddig az easy cd-da extractor lenne a legkiralyabb, de nem ves cd-textet, hiaba allitom be, es mostmar tamogatja az irom is)
  • zakika
    #72
    szerintem nem
    probald ki a feuriot
  • Mayday
    #71
    Mostmar csak annyi bajom van, az iras sikerul, csak hiaba jelolom ki, hogy nyomjon a cd-re cd-textet, megsem lesz rajta.
    Tegnap vettem uj irot, ez mar tamogatja a cd-textet, az elozo nem tamogatta.

    Tudom, hulyeseg, de lehetseges az, hogy azert nem latom a cd-textet (autoradioban), mert ujrairhato cd-re irtam? (csak eloszor azon kiserletezek)
  • zakika
    #70
    hulye megoldas - atkonvertalni wavba es mp3 helyet mindenhol vawot hastnalni. mondjuk csak probakeppen :)
  • Mayday
    #69
    Hat, koszonom, probalkozom meg akkor.

    Erre az EAC hibauzenetre tipped nincsen?
  • zakika
    #68
    masif jo progi audiora a Feurio
  • zakika
    #67
    es ne felejsd el bejelolni hogy akarsz CDtextet
  • zakika
    #66
    problad meg neroval, az is ismeri
  • Mayday
    #65
    Sikerult egyebkent mar irnom a cue-bol, CDRWin-nel, es tegnap az Easy CD-DA Extractorral. De meg mindig nem sikerult elernem, hogy kiirja a cd-textet, amikor lejatszom (autoradioban). Ezert hajtanam az EAC-ot, hatha azzal teljesulhetne ez a "vagyam".
  • Mayday
    #64
    Most igy, mi a velemenyed?
  • Mayday
    #63
    Mas lesz a hiba, ez biztos.
    Biztonsag kedveert (ismet) rakopiztam az mp3 file nevet, az 100%-osan stimmel.
    A hibauzenetem ez, nezd!

  • zakika
    #62
    pedig ott lesz a gond. vagyis a file neve. probald bekopirozni ugy ahogy van (total comanderbe peldalul vagy explorerben). masik dolog hogy ha mp3 akkor nem wave, tehat ezt valahogy egyeztetni kellene
  • Mayday
    #61
    Probaltam a 3. sor vegen a WAVE feliratot MP3-ra is irni (vagyis az volt az alap), de nem megy.
    Mintha nem ismerne az mp3 formatumot, pedig megtalalja kodolonak a Lame.exe-t.
  • Mayday
    #60
    PERFORMER "VA"
    TITLE "GU27 Live In Miami mixed by Danny Howells (CD1)"
    FILE "01_VA-GU27_Live_In_Miami_(Mixed_by_Danny_Howells)_(CD1)-tronik.mp3" WAVE
    TRACK 01 AUDIO
    TITLE "Thermal"
    PERFORMER "Subway"
    INDEX 01 00:00:00
    TRACK 02 AUDIO
    TITLE "Light Shine (Original Mix)"
    PERFORMER "Tomas Barfot"
    INDEX 01 06:12:33
    TRACK 03 AUDIO
    TITLE "Road Through The Rain (Steve Bug Mix)"
    PERFORMER "AN-2"
    INDEX 01 10:51:15
    TRACK 04 AUDIO
    TITLE "Shiro"
    PERFORMER "Ame"
    INDEX 01 16:47:03
    TRACK 05 AUDIO
    TITLE "Post Modern Sleaze (Salt City Mix)"
    PERFORMER "Sneaker Pimps"
    INDEX 01 24:30:61
    TRACK 06 AUDIO
    TITLE "Discotronic"
    PERFORMER "Adam Kroll Break 3000"
    INDEX 01 31:58:57
    TRACK 07 AUDIO
    TITLE "Hills Of Katmandu"
    PERFORMER "Tantra"
    INDEX 01 36:44:51
    TRACK 08 AUDIO
    TITLE "Mission TF017"
    PERFORMER "DJ Nique"
    INDEX 01 42:12:44
    TRACK 09 AUDIO
    TITLE "Like A Virgin"
    PERFORMER "Olaf Pozsgay"
    INDEX 01 47:05:52
    TRACK 10 AUDIO
    TITLE "Les Nocturnes"
    PERFORMER "Silicone Soul"
    INDEX 01 52:29:50
    TRACK 11 AUDIO
    TITLE "End Of Me (Original Mix)"
    PERFORMER "Mimosa"
    INDEX 01 59:25:41
    TRACK 12 AUDIO
    TITLE "Boogie Down (Kneedeep Mix)"
    PERFORMER "Atomphunk"
    INDEX 01 65:04:25
    TRACK 13 AUDIO
    TITLE "Exercise 5"
    PERFORMER "Bent"
    INDEX 01 69:56:38
  • zakika
    #59
    muti meg azt a cueshitet, vagyis legalab addig a harmadik sorig
  • Mayday
    #58
    A fene. Nem akarja az igazsagot, pedig olvastam egy csomo jot rola a neten, hogy nagyon jo a progi.
    De en betoltenem a cuesheetet, es kozli, hogy hiba a 3. sorban, es mas programnak is baja van a 3. sorral, de annyira nem ertem, hogy mi :(
    Minden cuesheetnel igy jarok.
  • Nusi
    #57
    Én Easy CDDC Extractoral szoktam kiírni a mixeket, csak berakom a cue-jét a mixnek és gyönyörüen egybe kiírja:)
  • zakika
    #56
    Nekem nerovan tokeletesen muxik. nem kell darabolni.
  • Noninnyó
    #55
    EAC = Exact Audio Copy. Ez olyan progi, aminek betöltöd a cue sheet-et, és frankón kiírja tökéletesen egybe. Szerintem ez a legjobb, és itt nem kell darabolni. Egyébként én azt tapasztaltam, hogy szétdarabolás után már nem full tökéletes az egybe-kiírás, halltató, hogy megakad egy kicsit. Szal EAC.
  • Mayday
    #54
    Ja, tehat csak ugy irja meg a nero, ha elotte konkretan mar feldarabolom? Tehat mar eleve tobb mp3-am van?
    Mert anno a CDRWin csinalta, hogy beadtam a a cue filet, es kiirta a cd-t, tokeletesen. Csak mar nehany eve nem csinaltam, ezert gondoltam, van valami uj program, megoldas.
  • VinylToy #53
    Mp3 direct cut, ez szépen feldarabolj a hosszú mixet, persze pontosan kell vágni, mint azt már írtam, utána a neroba betölteni a számokat, számcímeket átírni (ekkor ki fogja írni a cd lejátszó, ha támogatja), és a szünetet a számok között nullára állítani (alapbeállítás 2 ms), az elsőnél meg kell hagyni, mert muszáj, és ennyi.
  • Mayday
    #52
    Kiiras-kerdes:
    A lentiekbol jol ertelmezem, hogy ha van egy 1 file-os mp3 mixlemezem, cuesheet-tel, azt a Nero tokeletesen kiirja, tokeletesen egyben lesz, nem lesz szunet vagy "pattanas" a trackek kozott? Vagy KIIRASRA mi a legjobb program?
    Tovabba Nero - vagy barmelyik masik - altal kiirva a cd-lejatszom is ki fogja-e irni a szamok cimet?
  • VinylToy #51
    de igen, csak az mp3 direct cuttal szépen kell megvágni :D
  • Noninnyó
    #50
    EAC a megoldás. Azóta én is ezt használom. Ez szépen megcsinálja egybe. Ha szétdarabolod, és úgy írod meg nero-val, már nem lesz olyan szépen egybe, hallhatóan (amennyiben mix cd). Szóval EAC (Exact Audio Copy).
  • zakika
    #49
    nero csak ugy csinal, mintha kifagyna, csak kozben szetszedi a filet, de nem mutat semmit :)
  • salieri
    #48
    köszi az infot, megprobalom, remelem sikerul :)
  • VinylToy #47
    Mp3 Direct Cut, ez szétdarabolja és kiírhatod Neroval.
  • salieri
    #46
    Sziasztok, latom jo regen irtak mar ebbe a forumba, de ha valaki figyel meg, akkor megkerdeznem, hogy tudnatok e segiteni nekem abban, hogy .cue fajl segitsegel kiirjak mp3t audioba?
    Milyen program lenne hozza a legfelelobb? nerot probaltam, de az kifagyott kozben!