791
így a Tour2003 előtt...
  • joe69
    #751
    hogy kell a counter-attack,counter-sprint gombokat hasznalni?? en nyomogattam ossze vissza, akkor is amikor mas attackolt, de nem tortent semmi...
  • Neutral
    #750
    Na sikerült sprintet nyerni.
    Ezen lenn még mit javítani,mert elég irreális,hogy 3 km-rel a vége előtt előre megy minden sprinter,felvezetés meg semmi:(
    Az 54-12 és a 110 nekem is kevésnek tűnt. Na mind1 a 110-120-as lábforgást hagyjuk meg Armstrongnak:)
  • donpedro
    #749
    Igen, ez szándékosan van beletéve a játékba, bár nekem nem jön be.
  • donpedro
    #748
    Azért, mert az embered már fáradt a szakasz végére, valszeg a frissítői is elfogytak, vagy csak egy van, ilyenkor a sprintnél sem olyan hatékony.
  • Kubci
    #747
    nálatok is lassítva mozognak a sprintnél a versenyzők???mármint az összes
  • smile121
    #746
    Kubci pasz:)
    nekem például a sprint végére teljes maradt a piros csik szal találd ki hogy müködik a dolog
  • Kubci
    #745
    Miért van az h a szakasz végén a sprintereim hamarabb elvesztik a piros csíkukat mint mások?és miért lassabak??pedig kontrázok a sprint elején...
  • engine
    #744
    Kösz az infot, don
  • donpedro
    #743
    Ja igen, fogaskerekek. Minél nagyobb a különbség a két fogaskerék között, annál nagyobb az áttétel. Ha jól tudom, akkor IRL a legjobbak 55-11-et is használnak, de úgy vettem észre, hogy a játékban az 54-12 a legnagyobb. Elvileg sík szakaszon annál gyorsabban haladsz, minél nagyobb áttételt használsz. A játék ott van elszúrva, hogy a versenyző folyton leváltogat, és elfelejt visszaváltani, illetve ugyanígy elfelejt felváltani akkor is, amikor lejtősebb lesz az út. Tehát ahhoz, hogy jó időt mehess, ahhoz folyamatosan szemmel kéne tartani az összes emberedet, ami akkor érdekes, amikor egyszerre legalább 5-en vannak a pályán a csapatodból.

    A fogaskerekek alatt lévő szám a lábfordulatszámot jelöli, ezen még nem próbáltam variálni, mindenesetre 105 fölé sosem megy, ami nekem kicsit kevésnek tűnik.

    Felül a szöveges rész elvileg az erő beosztására való, de piszkosul el van cseszve, mert ha nem flat out-on nyomod,, akkor pillanatok alatt lehagy mindenki.
  • donpedro
    #742
    Az egyéni időfutamokkal kapcsolatban én sem tudok mit mondani, azokat mindig szimulálni szoktam, mert ha lejátszom, akkor mindig lemaradunk. Szimulálással csak az a gond, hogy ilyenkor mindig sokkal fáradtabb lesz a versenyző másnapra.

    A csapatidőfutam már nem olyan vészes, ott csak arra kell figyelni, hogy főleg azok legyenek elől, akik jó időfutammenők, de ne csak azok, mert akkor lemaradnak a gyengébbek. Ha jól emlékszem, akkor mi legutóbb 5. helyen zártunk a csapat TT-n, 17 másodperccel a US Postal mögött, de pl megvertük a T-Mobile-t.
  • donpedro
    #741
    Másrészt meg év elején a Pre-season edzőtáborok pont arra valók, hogy a szezon végére leeresztett emberek újra formába kerüljenek.

    Az is fontos, hogy ne támadj minden nap minden szakaszon, mert ha csak simán végigtekersz a mezőnnyel, akkor verseny közben nem romlik, sőt, néha javul a recovery értéked, amit a szakasz előtt ír ki.
  • engine
    #740
    Sziasztok!
    Valaki megfejtette már, mit kéne tenni az időfutamokom, hogy jó eredmény szülessen?
    Már az is nagy segítség lenne, ha elmondanátok mi mit jelent a fogaskerekek közül, mire jó a szöveges rész fent, ilyesmik.
    Thx előre is.
  • hegyimenő
    #739
    különben nagyon kell figyelni ha valakinek rossz a fitnesse akkor rakjátok feljebb és úgy kell próbálnigatni hogy pont a fő versenyre legyen maxon
  • donpedro
    #738
    A fitness a formát jelöli.
  • Neutral
    #737
    Én csak akkor gyorsítok ha nagyon nem érdekel a szakasz.Viszont nem nagyon szeretek lemaradni a szökésekről. A sprinteket ti hogy csináljátok,eddig max 7.lettem?
  • GuRu
    #736
    Neutral, nem tudom játszottál-e a 3-assal, de ha igen akkor furcsállom amit írtál, ha van olyan aki simán, élöben lejátszik 1 szakaszt normális sebeséggel, akkor az én véleményem szerint meg van huzatva, azért tettek a játékba gyorsítást (2x, 4x, 8x), hogy azt használják, kb. 10-12 perc egy szakasz, és még látványosság is van, részhajráknál, hegyeknél, befutóknál vissza kell tenni normális sebességbe, és teljesen jó legalábbis az én ízlésemnek :DDDDDDD
  • maptel
    #735
    Megtudná nekem valaki mondanni, hogy hogyan kell időfutamot menni. Ja és az editorral mi a helyzet?
  • hegyimenő
    #734
    Kubci van egy próblémám mert mikor tölti a szakaszt akkor kilép pedig a 3 is megy meg a 4 demója is nem tudom mi lehet :(
  • Kubci
    #733
    dp:szerintem attól is függ ki milyíen fizikai formában van

    hegyimenő:mondj 1 időpontot ami neked jó és jáccunk neten!!!!!!!!te crealj
  • Neutral
    #732
    0.8b,szóval nem a legújabb,de szerintem nem sokat változott azóta.
    A játék legnagyobb baja az,hogy ugye időben rövidebbre kellett venni a versenyeket(5 órát nem hiszem,hogy vkinek lenne kedve tötyörészni 1 szakaszon így...).Ez főleg az eredményeknél jön ki,ugyanis,ha vkik lemearadnak a mezőnytől,de kis tgávolságokra vannak egymástól,akkor a gép azonos idővel veszi őke.Eredmény hegyen gyakran jönnek meg 40-50-en is....
  • hegyimenő
    #731
    na megvan a CyM 4 12.0r-es eredrti változat amiveé lehet multizni stb stb. ez a teljes és most szépen ki is próbálom :)
  • donpedro
    #730
    Ez azért nem teljesen igaz, mert ha megnézed, itt elindul a peloton fel a hegyre, és egyenként leszakadoznak azok, akik nem bírják a tempót. Értelemszerűen minél nagyobb a tempó, annál hamarabb és többen maradnak le. Ha van elől szökevény, akkor kimondottan erős tempót szoktak nyomni az elején.

    Másrészt meg nem mindenki egyszerre támad, a favoritok közül néha előbb elindul valaki, néha kivár, és csak később támad. Szóval a cym3-hoz képest sokkal életszerűbb az egész. Az mondjuk tény, hogy US Postal-féle tempómenéssel még én sem találkoztam.

    Szerintem a játéknak sokkal nagyobb hibája, hogy a szimulált versenyek néha nagyon hülye eredményeket hoznak (pl Basso nyeri az időfutamot, Bodrogi 89. 9 perc hátránnyal, vagy pl nálam a TDF-et először Sandy Casar, másodjára Jörg Jaksche nyerte Cunego és Sinkewitz előtt, Armstrong sérülés miatt nem indult, Ulrich 8., Hamilton, Mayo a vert mezőnyben...).
  • Kubci
    #729
    már megvan valakinek az eredeti???mert az jácchatna velem neten!!!!!
  • joe69
    #728
    milyen szam van a game fomenujeben jobb oldalt alul?
  • Neutral
    #727
    Nos a játékból ugy vettem észre,hogy teljesen hiányzik a tempómenés(van amikor 1 csapat előremegy,de csak totyorásznak általában...),és a hegyi szakaszok úgy dőlnek el,hogy mindenki támad,és vki majd sokáig bírja...
  • donpedro
    #726
    Hegyen 85 körüli hegyimenővel simán el lehet menni, én a Giron sorra nyertem a hegyi szakaszokat, pl a királyetapot is, és az összetettben csak azért lettem második, mert az Alessio megszívatott...

    Egyszer Pelizotti indult meg a szakasz közepén, máskor Noé, én meg nem mertem utánuk menni, mert féltem, hogy Basso lenyom. Ehhez képest Basso-t mindig sikerült lenyomni a hegyen, szóval eltaktikáztam a dolgot.

    Pelizottinak volt egy majdnem 10 perces szökése, amit nem tudtunk már behozni, későn indultam meg, így végül 2 perc hátránnyal lettem második összetettben. Az összes trikót megnyertük csak a maglia rosát nem. :)

    Hozzáteszem, hogy aminek pláne örültem, az az, hogy a "vízhordóim" milyen eredményeket hoztak. Egyrészt Rothmer (67-es mountain, 66-os hill, és 67-es flat skillekkel - recovery, stamina is 65-70 között) megnyerte a hegyi trikót. Másrészt Lengyel Tamás, aki a csapat fiatal tehetsége (73-as mtn, 71-es hill, 67-es flat) 15. lett összetettben a Giro-n, és második az U25-ben.

    Ami a hegyi támadásokat illeti, 4 dolog számít, illetve lehet, hogy a felszerelés is, ebben nem vagyok biztos. Mindenesetre ez a négy a következő:

    1. skillek
    2. fitness - összefüggésben a recovery értékkel
    3. még meglévő frissítők száma (ez teljesen megváltozott a cym3-hoz képest, itt ha fullon van a zöld csík, de csak 1 frissítőd van már, akkor sokkal lassabb leszel, mintha majdnem üres a csík, és megvan az összes frissítő)
    4. kontráztál, vagy simán támadsz - ha kontrázol, akkor sokkal gyorsabban és tovább bírod a tempót, és a gyengébb skilleket is lehet ellensúlyozni egy picit. Könnyítés, hogy olyan embert is lehet kontrázni, aki éppen nem támad, és akkor is ugyanúgy megindul az ember, és ekkor is jobban megy, mintha simán támadnál.
  • Meggymag
    #725
    Naakkor ez a verzió amit ezek a Shogun-os srácok csináltak a következőkben más: Mivel nem tudták eddig megtörni a védelmét a játéknak ezért úgy döntöttek, hogy mivel a demon ugye nincs másolásvédelem így úgymond azt bővítették ki. Hozzátették az összes pályát, versenyzőt és mindent ami megvan a fullban így megkapták magát a full gémet. Installálni nem is kell hanem a bemountolt file amit leszed az ember egy exe file ami egy önkicsomagolós rar filet tartalmaz. Azt bárhová kiitömörítheted és ott is van a gém a gépen. Semmi registry semmi egyebek. Az egyetlen dolog ami ebben nincs az az internetes gém(ill ottvan csak nem műxik). Kb olyan mintha egy rippelt gém lenne de a lényeg, hogy műxik. Hehehe :)
  • Neutral
    #724
    Van mit javítani még biza a játékon.....
    A 2.-ben szinte egyenként jöttek be a versenyzők,a 3,-4-be meg még hegyen is gyakran 40-50 fő,még akkor is ha jó hegyimenők viszik atempót,ez azért elég hülyeség:(
  • Neutral
    #723
    ja,ez a másik ami idegesít.....
    Általában ha támadok és jönnek utánam,akkor simán lehagynak,tökmindegy milyen hegyimenők menetek:(
  • Kubci
    #722
    valaki árulja el miért van az h pecharomannal attackolok hegyen felfele 99-es erőbedobással és elmegy mellettem ülye 1 66-os hegyimenő?!????????
  • Meggymag
    #721
    már szedem....
  • Jasper
    #720
    Csumi.
    Az NForce-on megjelent a game valami Shogun csapat crackelte,de nem tudom,hogy milyen lehet,akit érdekel nézze meg.Én kivárok míg megjelenik valami használható darab.Lehet,hogy ez az?
  • camenzind
    #719
    hát igen, 70-es flat érték fölött 2 percet lehet hozni a mezőnyön az uccsó 10km-en...
  • Kubci
    #718
    miért van az h a sprintnél a végén lasítva mennek???
  • Neutral
    #717
    Nah az elkel,mert ez elég idétlen,hogy utolsó 10km-eren a mezőny csak 45-el megy.....
  • joe69
    #716
    a kerekesek ability-jei csak felfele emelkednek idovel, vagy mennek lefele is?
  • joe69
    #715
    #690 valaki?
  • Kubci
    #714
    állítsad nehezebb fokozatra akkor több mezőnyhajrá lesz,mert szinte mindig befognak!kivéve engem:)
  • Neutral
    #713
    Kösz Pdro a müxik a CyM4!!!
    Kissé érdekes egyébként a játékban,hogy játszva 10/1-szer van mezőnyhajrá,szimulálva meg 10/9-szer...
    Jó,hogy van bukás,csak ez a földöncsúszós indulás elég gagyi...
  • hegyimenő
    #712
    nah elmentem Balatonra és amilyen szerencsétlen vagyok pont nem tudtam közben megkaőpni az eredeti CyM 4-et ezért csak akkor lesz meg ha haverom is kinyaralta magát /hétfő,kedd/ peditg már úgy volt hogy csütörtökön meglesz :(