51
milyen 5.1-es hangkártyát vegyek?
  • Punker
    #1
    Plz segítsetek választani venni akarok egy 5.1-es hangkártyát optikai kimenettel.
  • ollie
    #2
    optikai? nem digitális?
  • Punker
    #3
    a lényeg hogy legyen rajta optikai kimenet.
  • Punker
    #4
    Abit 5.1 PCI Hangkártya Optical 12 428 Ft
    vagy

    CREATIVE Player 5.1 OEM SoundBlaster 5.1 Digital, 6 analóg kimenet (3 db sztereó) első, hátsó és SubWoofer + Center hangszórókhoz, PCI busz, Full Duplex, AC-3 kitömörítés, EAX, DirectSound, DirectSound3D támogatás, 16 -bites technológia, 32db hardveresen gyorsított 3D -s csatorna, 1024 hangzás, Vonalbemenet, Mikrofonbemenet, Joystick/MIDI csatlakozó, Valós idejű, kiváló minőségű digitális effektusok, S/PDIF digitális kimenet Dolby Digital és DTS dekóderekhez 8 268 Ft


  • Punker
    #5
    Csak nem tom a Creative-on van e optikai kimenet
  • PetruZ
    #6
    Mire való a hangkártyán az optikai kimenet (ha van neki)?
  • Punker
    #7
    1 kábelen megy ki az összes jel,
  • RelakS
    #8
    Az SBlive-om igen furán viselkedik.
    Mivel nincs dosos drájvere, ezért win98se, meg xp alól próbáltam futtatni, és kb olyan efektet csinál a hang, mintha nem lenne neki elég memcsi. Mit lehetne vele kezdeni? (pl a DukeNukem pályavége képernyőjén a gitártépés AKADOZIK!!!)
  • Punker
    #9
    plz valaki adjon valami ötletet mert estig lekéne adnom a rendelést.
  • ollie
    #10
    nekem is sb live-em van, de nincs rajta optikai kimenet. viszont az onboard hangkártyámhoz (asus lap 5.1-es hang) kaptam. érdekes, nem? szerintem rendelj egy audigy-t azon már talán van. de ha biztosra akarsz menni vagy megrendeled az abit-et, vagy megnézed a soundblaster.com-on, hogy melyik modeljükön van biztosan optikai kimenet.
  • PetruZ
    #11
    Aham. Akkor az én Audigy2-esemen is van olyan. :) Bár egyenlőre még nincs olyan hangfal szettem, ami képes lenne fogadni. ;)
  • Punker
    #12
    találtam egyet:

    CREATIVE Audigy PLATINUM 5.1 EX SoundBlaster Audigy Platinum EX, 6 analóg kimenet (3 db sztereó) első, hátsó és SubWoofer + Center hangszórókhoz, Külső, Audigy Drive külső csatlakozófelület + infravörös távirányító, PCI busz, Full Duplex, AC-3 kitömörítés, EAX, DirectSound, DirectSound3D támogatás, 24 -bites 48kHz -es technológia, Vonalbemenet, Mikrofonbemenet, Joystick, SB1394/Firewire csatlakozó, 2 MIDI eszköz szimultán müködtetése, távirányító, Jel/Zaj viszony = 100dB, Áthallás: -100dB, THD 1kHz =0,004%, Kiegészítő FRONT PANEL; kivezetései:S/PDIF digitális bemenet (coaxial, optical) akár 24 -bit / 96kHz -es minőségben való digitalizáláshoz, S/PDIF digitális kimenet (coaxial, optical) Dolby Digital és DTS dekóderekhez, Fejhallgató kimenet, infravörös vevő
  • Punker
    #13
    48 267 FT
  • Punker
    #14
    a tied mennyi volt?
  • Punker
    #15
    pontosan milyen Audigy2-esed van?
  • Punker
    #16


    a balszélső az optikai kimenet szerintem de nem biztos... vélemény?
  • Punker
    #17
  • RelakS
    #18
    Ha jól látom, digital out. Egyébként meg téglalap alakú szokott lenni, és használaton kívül sapkát szoktak rá tenni
  • RelakS
    #19
    Ha minden igaz a live-nak is van optikai kimenete, feltéve, hogy megveszed hozzá a kieg panelt, ami egy pci helyet foglal, fagy a 5.25-ös helyre való kieget...
  • ollie
    #20
    hülyeség... én sem veszek fel sapkát, ha nem használom a fejem. ;D
  • ollie
    #21
    aha, ez mondjuk igaz... de gondolom nálad fagy=vagy :D
  • Laalee
    #22
    a platinumhoz adjak a front panelt, azon meg van optikai kimenet, de csak ezert tok felesleges kiadni 50K-t akkor inkabb abit
  • RelakS
    #23
  • RelakS
    #24
    Ja, belevilágítasz zseblámpával, és kész az új sláger
  • PetruZ
    #25
    Normál, dobozos verzió, nem Platinum, nem EX. Ezen is rajta van a digi be- és kimenet. Annyi van, hogy a bemenet a kártya oldalán van, nem a hátulján, de ez engem csak a CD-olvasó miatt érint, így nem zavaró (kábelt is adtak hozzá, működik is a digi CD lejátszás).
    A kimenet rendesen a hátulján van, mint a képen is.
    A Creative később tervezi forgalomba hozni a Platinum-os drive-box-ot külön is, így ha szükségem lenne rá, majd megveszem (bár nem valószínű, hogy kellene).
    A Platinum csak ebben különbözik a normál dobozostól, illetve az EX-hez pluszban távirányító is jár. Más különbség nincs.

    Ez bruttó 29k HUF volt, boltban, minden simli nélkül. Az OEM változat olcsóbb, de ahhoz nem kapsz szinte semmit (kábeleket sem).
  • Punker
    #26
    Egy gyors telefon után vettem egy INNO AudioExtreme 5.1-est nem egy kategória a Creativ-al de csak 6600 Ft volt, viszont az egész városban nem találtam 3-5 méteres optikai kábelt, szal most kicsit ideg vagyok.
  • Punker
    #27
    Na szal a creative helyett: Abit nVidia GeForce4 FX-5600 256Mb 128bit 41 829 FT

  • PetruZ
    #28
    És ezen van optikai kimenet a hangcuccaidhoz? Ejha, nem is tudtam, hogy FX-ből van kombó-kártya is. ;)
  • Punker
    #29
    persze hogy van + dvd író és scenner is :)
  • Punker
    #30
    ezen van optikai kimenet
  • szasza_1
    #31
    Azt szeretném megkérdezni, hogy driver szinten hogy lehet letiltani az EAX-ot? Mert pl a Stunt GP, vagy a Drome Racers vagy a Colin 3 setup-jában nincs lehetőség a kikapcsolására.
  • szasza_1
    #32
    Nem tudja senki sem?
  • Lacika 79
    #33
    nah, mivel megfeküdt az Audigy2-m, természetesen gari után 1 hónappal, valami újat kéne vennem, de semmi képpen nem akarok Creative cumót venni, mert amennyit szívtam az SB-kkel, az több mint elég. Most az NF7 alaplapi "hangkártyáját" használom, de ez valami botrányos. Halk, tompa, magas és mély hangok teljesen hiányoznak.
    Szóval tanácsokat szeretnék, hogy milyen 5.1 kártyát érdemes manapság venni, ami viszonylag szépen szól, de nem megy rá ingem-gatyám.

    Válaszokat előre is köszönöm!
  • Breki33
    #34
    a választ itt találod

    klikk
  • Lacika 79
    #35
    ehh, ezt hogy nem vettem észre? pedig rá is kerestem, nehogy anyázás legyen belőle. i'm a
  • rezo
    #36
    sziasztok!

    szeretnék érdeklődni kinek van x-fi hangkártyája?
  • hunbasser
    #37
    semmitmondó című topik,lehet zárni
    mindjárt hívok is egy modit -.-
  • John Cena
    #38
    HELLO mindenkinek azt szeretném kérdezni hogy ha veszek 1 5.1-et hány Jackdugó,USB dugó stb. kell a gépbedugni a számítógépbe?
  • Lacika 79
    #39
    Huhh, ezt jól megkérdezted.
    De valószínüleg annyit kell a gépbe dugni, amennyi "jackdugó" van az 5.1-en. Ez általában 3.
  • John Cena
    #40
    ok