30
Melyik 875 alaplap jó vétel ?
  • Icebird
    #30
    Samsungal nekem is szivás volt dualban. Igy jelenleg 1 modul van bent. És egyenlőre még nem tudom kicseréltetni sem ,mert pangás van a mem. piacon és csak ezt a samsungot nyomják.
  • B@dsector
    #29
    Na megvan az ABIT IC-7 elég korekt minöségi
    alaplap a többi abithoz képest meg minden de
    az IC7-G sok értelmét nem láttam, hogy megvegyem mert Gigabit LAN még kb. 3év ,onboard RAID meg
    nem hardveres stb...
    Még csak 1db 512MB 333 Samsung van benne meg egy
    2.66/533 Northwood.
    De majd jövő héten lesz benne XMS Crosair 434DDR
    RAM aztán meg HT...
    A bátyám viszont MSI 875 NEO-t vett és semmit
    nem tudjuk húzni a procit mert egy kicsi tuningtól mér kifagy .
    Miért lehet?
    Bátyámnak 2.4/533 Northwood + 2db 256MB 333 Samsung van és 140MHZ CPU FSB-nél már nem stabil a gép, lehet hogy jobb memoria kell az MSI alalplapna ?
  • kisviku
    #28
    ezt a performance acceleration okosságot még ki sem próbáltam.Fogalmam sincs hogy akkor mi történik.
    Benne van a biosban de még nem próbáltam ki.Amiről én beszéltem az a tuning részben van ,ahol egyébként is lehet manuálisan is állítgatni.
    De szerintem bőven elég az alapérték.Jó én sosem voltam tuning hívő,de ráér később is húzni.Mellesleg nem tudom hogy más alaplap is tudja e ezt,utána kell nézni.Télleg nem tudom.
  • Bandee_
    #27
    Lasarm-ban 53e p4c800 delx
    36 p4p800 delx-enyém!!! Királyos!!!
  • TheZsenyka
    #26
    Történet arról szól, hogy azokat a 875-ös chipseteket amikben nem működik jól a PAT 865-ként vágták piacra.
  • ollie
    #25
    he, ez igen... akkor gyorsan kell venni egy 865-öt, amíg még be van rajtuk kapcsolva :D
  • Inquisitor
    #24
    "de ez a tuning a 875 lapok sajátossága nem? az intel talált ki ehhez a chipsethez mindenféle sebesség optimalizálást (ez nincs benne a 865-ben"
    Amíg az alaplapgyártók többsége (Asus, Abit, Epox, MSI, stb.) aljas módon be nem kapcsolta a 865PE alaplapokon a PAT-ot.
    Áll is miatta a balhé az Intellel. :)
  • ollie
    #23
    Intel® Performance Acceleration Technology:

    Increases memory and system-level performance by optimizing internal data paths.
  • ollie
    #22
    Intel Performance Accelerator...

    The Intel® 875P chipset features support for an 800 MHz Front Side Bus (FSB) and implements Intel® Performance Acceleration Technology (PAT) with dual-channel DDR400 memory configurations to get incredible performance from the memory interface. Optimized to support the Intel® Pentium® 4 Processor with Hyper-Threading Technology†, the 875P chipset adds intelligence to help manage and prioritize multiple threads received from the microprocessor.
  • ollie
    #21
    de ez a tuning a 875 lapok sajátossága nem? az intel talált ki ehhez a chipsethez mindenféle sebesség optimalizálást (ez nincs benne a 865-ben), tehát kell hasonlónak (ugyanannak?) lennie minden i875-ös lapban, nem csak asus-ban.
  • kisviku
    #20
    lehet hogy elírtam valamit.Nehogy félreértsétek: a gyári tuning-nál a max az 30%.Elég ez is ,minek több?

    (utólag átolvasva jöttem rá,hogy nem túl helyes nyelvtan szerint írtam és félreérthető lehet,bocsika fáradt vagyok)
  • kisviku
    #19
    A másik topicban leírtam,hogy milyen a lapom.
    Asus P4C800 Deluxe.Nagyon jó,nagyon bejön és sokminden okosság van rajta.Először lehet hogy nem használod ki a tulajdonságait,de a számítástechnika nem is lassan fejlődik.
    Érdemes megveni,bár még nagyon drága,én asszem úgy 61 vagy 62e körül vettem,de ez most a legjobb.Eddig abitom volt,de az asus mindig is a kedvenc volt.
    Ha érdekel valakit van egy magyar nyelvű teszt róla.
    Nem vagyok tuningolós főokos,ezért lehet hogy még többet ki tudnék belőle hozni,de ez a gyárilag beállított tuning amit 5-10-20-30 %-onként tudsz állítani,marha jó.Nem kell semmit állítgatni csak megadod hogy mennyi növekedést akarsz elérni, és kész is.Nekem egy P4 2.66-os van benne és bár még csak a 10%-os tuningot próbáltam ki,de úgy felment 2.9 mhz-re,teljesen stabil,nem melegszik túl,nem fagy.
    Van az alaplapon 5.1-es hangchip, raid vezérlő, 3com lan,meg egy rakás más okosság amiről fingom sincs még hogy mire való.Először filóztam,hogy most 800 mhz fsb-s procit rakjak e bele,mert megvolt a lóvé,de úgy gondoltam, ráér később is.
    Még nekem is fel kell fedeznem mi mindent tud eme kis csoda úgyhogy sok kérdére nem tudnék választ kreálni...
  • atee
    #18
    Nem kell tobbre tartani... viszont lehuzni se!
    Kevesebb meg csak az ÁRA! Ennyi off!
  • dikki*yysw
    #17
    Ezért mondom, hogy a magyarok többre tartják, mint ami. Tipikus példája.
  • dikki*yysw
    #16
    Ja és a north bridge ventije fél év után zörög, és azzal együtt is 60 fok a NB.
  • atee
    #15
    Persze es a barmok eppen ezert adjak 2 ev garanciaval mert ugyis elromlik:)
    Ismetlem nap mint nap adok el Abit lapot es no problem! Asus szerintem ezzel szemben eleg sok hibasta ad ki!
    Epox MSI GigaByte Ezek rendben vannak..csak ugye az aruk messze meghaladja az Abitet! Es nem tudnak tobbet jobbat erte!
  • dikki*yysw
    #14
    MSI nagyon stabil megbízható lap. Asus ugyanez, csak még gyors is.
    Az Abittal kapcsolatban: a magyar userek többre tartják, mint ami. Az Abit a nagyok mögött - Asus, MSI, Epox, GigaByte - egy másodlagos gyártó.
    És iszonyatos az átlag Abit lap átlag élettartama.
  • atee
    #13
    MSI igen az is ok!
    Viszont abszolult nem ertek egyet az Abit alaplapokkal kapcsolatban! Mint lentebb is irtak voltak hibas tipusok sajnos! Ez azonban a gyenge minosegu kondiknak volt koszonheto! Ez a betegseg mar a 815 os szeriak ota nem letezik!
    Jelenleg is boltban dolgozom! Az alaplapok amiket eladunk 50% Abit kb. 30% Intel 20% egyeb!
    Szinte alig van hibas Abit lap! Egyebben eppen az Asus az amivel a legtobb problemank akadt! Abitos lapok kozul is 1-1 AMD procit fogado lapka a hibas!
    Ezenlivul Szinte minden ismerosomnek baratomnak Abit alaplapja van nem kis szazalekban az en ajanlatomra megse csalodott senki mindenkinek stabil gyors megbizhato gepe van!
    Merem ajanlani mind az IC7 mind az IS7 szeriakat!
    Ezeken Rubicon kondik talalhatok! (hozzaertok szerint ez a kondik kozt megbizhato marka!)
    Eddigi Abit alaplapjaim: BH6,ST6,ST6E,BD72,IS7-E
    No problem!
  • neménvoltam
    #12
    Nekem is ASUS van, és eddig semmi problem nem volt vele.
  • Long_Gun
    #11
    Ollie Atya, csalódtunk már az Asusban is nem1x, lásd csak a 105-110 MHz-en megnyekkenő lapjaikat, de a TUSL2c se volt álmaim alaplapja. Az 1ik haver vett 1 ilyen MSI-t, 1 hónap instabil (nem)müködés után most végleg beadta a kulcsot, ddr333 csak 266-on ment benne de hát ez lehet 1 1edi eset is(viszont szép szines ledek világítanak a chipset hütőn)szvsz 2-3 hónapot még várni kell mire normális stabil deszkákat kapunk 865\875-el, kivéve az intel-t azok már most is stabilak, de hát ugye a tuning:)
  • ollie
    #10
    Szerintem az Asus-ban senki sem fog csalódni, csak sajna most még nagyon drága a 875-ös.
  • Inquisitor
    #9
    Skacok, de az MSI cuccot néztétek, amit a srác kinézett magának?
    Mert szerintem nagyon jó ...
    Az Abit miatt meg már számonkérő leveleket is kaptam, hogy miért szidom.
    Azért szidom, mert mint mezei user nekem és a haverjaimnak is volt szerencséje "hibás" szériához.
    Másrészt meg amikor boltban dolgoztam térdig gázoltunk a garos Abit alaplapban, még a legszutyokabb nonam-ből is 10x kevesebb hibás volt.
    Harmadrészt meg ismertem olyat aki az Abit szervizben dolgozott, és tőle is hallottam ezt-azt.
  • Pheel
    #5
    Én sem ajánlom az Abitot. Eddig 2 döglött meg nekem. Most egy harmadik van, ez sem éppen a stabilitás csúcsa...
  • B@dsector
    #3
    Miért nem ajánlod az ABIT mainboard-ot?
  • Inquisitor
    #2
    Régebben az Asus-t javasoltam volna, de mostanában elég lassan frissítik a drivereket, meg a Bios-t. (Nekem Asus van, tehát tapasztalat ...)
    Általában ár/teljesítményben és persze tuningban mostanában még az Abit, MSI, GigaByte szokott felmerülni. Én szerintem az az MSI deszka nagyon jó választás :)
    (P.S. Ezért elharapják a gigámat, de Abit önnek uram nem ajánlom ... meg másnak se.)
  • B@dsector
    #1
    Sziasztok !

    Véleményekre vagyok kiváncsi 875 alaplap vételel
    kapcsolatban.
    Melyik ideálisabb?

    A procim 2.66/533 Northwood 2db 256MB 333 Samsung.

    MSI 875 NEO2-re gondoltam.