58
legfőképpen: miért húzod a procit?
  • zoolee
    #58
    Azér hogy minnél hamarabb leégessem és másikat vegyek.



    Mer nem akarom hogy kárbavesszen.
  • [Walaki]D`Lair
    #56
  • Gerry
    #55
    Csak regisztrált felhasználók nyomhatnak be képeket és linkeket, és azt sem akárhogy...
  • ollie
    #52
    :D
  • ollie
    #50
    Én meg nem húzom, minek?
  • fm
    #49
    kifejezetten több 3dmark pontot kapok
  • fm
    #48
    azért húzom a procit mer bírja a gép,és egy 1700+ os procit abitnf7-ben érdemes húzni az összteljesítmény javítása végett.
  • Borg
    #44
    Semeddig, de ez már mellékes :D
  • ollie
    #43
    És meddig tudtad húzni?
  • FRenkie
    #41
    hello!van egy asus gf 4 ti 4400(v8440) esem!
    motor órajel:275mhz
    memória órajel:550mhz
    meddig lehetne stabilan húzni?
    alaplapom asus a7v8x-x(+amd 2500+barton)
  • [Walaki]D`Lair
    #40
    miért ne? :DDDD ha bírja, hadd melegedjen! VGA-m is szarrá van húzva...
  • Drizzthsz
    #39
    Versenyszellem...
  • barret
    #38
    ezt nem lehet ész nélkül csinálni!max resetelsz egyet!ettől csak a gyári hibás hardver romlik el.mint a haverom abit alaplapja...kapott + 3,3 mhz-et.rip...(nekem is abit van,de még birja)
  • ollie
    #37
    amúgy becsüld meg, mert ez a celeron jobb mint egy 2GHz P4 magos celeroncs.
  • ollie
    #36
    aha, szerintem mehet ez akár 1500-ig is, de erősen függ az alaplaptól és a memória minőségétől is. pl egy bnoname memcsivel nem biztos, hogy tudod húzni, de mondjuk egy infineonnal vagy kingstonnal igen.
  • HG
    #35
    Sziasztok! Bocs, nincs időm visszaolvasni, megkérdezem. Kb meddig lehet próbálkozni egy 1.2 Ghz -es celeron (tualatin) húzásával? most 1333 -on megy, stabil, de lehet hogy menne feljebb is?
    Köszi!
  • gonosz
    #34
    hat ha esz nelkul csinalod..
  • TheZsenyka
    #33
    "ma vettem egy fx5200 est. Ennyit arról hogy nem lehet baj a vidkártya tuningból! "

    Hát igen, például olyan bajos következményekkel járhat hogy valaki 5200-est vesz...

    Egyébként "RIP Gef2"
  • ollie
    #31
    köszi, bár ha annyira kellene, akkor kifizetném azt a 13 dolcsit amibe kerül.
  • [Jakuza]
    #30
    Nem ide valo de tuti van a www.astalavista.box.sk-n tores.
  • ollie
    #29
    aha köszi.
    cpufsb sajna shareware.
  • [Jakuza]
    #28
    Fejbol nem emlexem cimekre.
    De pl ilyen a SoftFSB de mondjuk ez eleg regi es ugy emleszem abbahagytak a fejlesztest. A WCPU.
    Akkor pl a CPUFSB azthiszme ennek a www.podien.de -n mehet a fejlesztese.

    Es meg van egy kuul prg a SpeedFan igaz ez nem Soft tuning, hanem monitorozo, de viszont lehet vele szabalyozni a ventillatorok sebesseget es mar az Nforce2es lapokat is tamogatja.
  • ollie
    #27
    tuC néhány soft tuning linket?
  • [Jakuza]
    #26
    Tul kicsi a tamogatotsaga.
    De ettol meg lehet jo aki ilyen mobokkal rendelkezik. De letezik kismillio soft tuning program ezenkivul, igaz es a hagyomanyos BIOS buheralast jobban szeretem. :)
  • RelakS
    #25
    Én azé, mer az 1.1-es tuám megy 133mhz-s fsb-vel, és így 1466 a sebessége. Jobban hangzik, nem, mint az 1100 :)))
  • ollie
    #24
    EZT checkoljátok!

    http://www.cpuid.com/clockgen.php
  • TheZsenyka
    #21
    Tök jó dolog elolvasni egy rakat cikket a hardocp-n, anandtech-en, overclocker-en utána meg ugyanazt elkövetni a gépeden amit ott leírtak. Igaz, hogy baromira nem jönnek be az online ígéretek, ledurran a retekbe a hw az op, negyedét sem bírják a cuccok az elképzeltnek, de azért elmegy vele az idő...
  • TheZsenyka
    #20
    Azért mert unatkozom. Komolyan.
  • [Jakuza]
    #19
    Azert mert egy 1700+os proci 11ezer es kilehet hozni belole egy 70ezres P4 sebesseget. :)))
    Akkor minek venne az ember 70ert procit ?
  • cypher
    #18
    Tényleg, visszatérve a topik címéhez:
    Miért tuningoltok???
  • Blasta
    #16
    faszt GF2 van a gépben!
    GF4 Ti4200~Ti4600-on hajtva.
    Nahát... :-DDDDDDDDDDDd
  • Blasta
    #15
    Énsem tuningolok.
    Inkább 1 hónappal tovább gyűjtök egy prcire pl. de nem hajtom.
    Nem is beszélve arról, hogy a 2 éves procim (1.2 thunderbird)
    még a most megjelent játékoknál sem kiabál, kivéve 1-2 kivételt (pl. Chaser egész végig úgy ment mint a kés a vajban, de egy pályán, az épületen kívül is ment a háború, amit ablakokon át lehetett nézni. Na az képregény volt keményen).
    Ehhez hozzátartozik, hogy van egy kevés ram is a gépben, meg egy GF2Ti4200 húzva 4600-ra, mert abból nem sok baj lehet.
    Tönkrebaszott alaplappal/windows-zal már én is találkoztam, ami tuning miatt történt, szal nekem nem ér meg 10-20-30% speed egy tönkrevágott rendszert.

    Most pl már január óta szeretnék procit venni.
    Ki is néztem magamnak egy 2400-as Athlon XP-t.
    Akkor kb 30e netto nagyker árontudtam volna hozzájutni.
    Most 17e-ért vágják hozzám. És még most sincs rá sok szükségem, csak azért mégis, szeretnék már ezen túlleni, mert akkor egy jó darabig NO UPGRADE!:-D
  • Punker
    #14
    DVD rippelésnél hamarabb kész vagyok.....
  • Mike
    #12
    Mondjuk a 3M dobozokba kiválóan lehet cd-t zsúfolni, nem beszélve a floppyk "bugyijáról"
  • Mike
    #11
    jaja, azt én is csináltam
    meg túlírtam cd-t

    de egy ideje már nem érdekel
    a cd nagyjából a szemét kategória
    több hányódik belőle a szobámban mint amennyi floppym volt anno (persze 5,25-ös)
  • Mike
    #10
    azért, mert én utoljára a P166-osomat hajtottam 200-zal anno :)

    procik terén: a 2xxx+ is már max 20
    grafkártya is jó 40-estől indul (na jó ez kicsit húzósabb)

    mondjuk amikor a 750-es AMD-met vettem, akkor gondoltam arra, na ha majd kell fikálgatom ahogy illik, de azóta sem szedtem le a hűtőt róla, inkább vettem mellé még egy gépet :)

    (most csak azt ne mondjátok, hogy mocsok milliomos :)
  • gonosz
    #9
    :))
    ez amugy nem vicc, regen a cd korszak elott nagy divat volt.. mind az 1.2 -es, mind az 1.44 -es lemezeket 1.5-1.6 -on hasznaltuk
  • Norbyte
    #6
    Én egy ideje nem tuningolok, mert meghalt tőle az alaplapom. Persze kicserélték, de jobb a biztonság.
    A videókártyát azt bátran, de így sem nagyon akadnak a dolgok, tehát azt csak ha nagyon muszáj.
  • gonosz
    #5
    mert a komolyabb progik mar nem futnak zokkenomentesen a gepemen, es ha kicsikarok belole minden cseppet neha az a +20-30 szazalek donto tud lenni. nemtom miert mondod hogy "ilyen arak mellett", nezd meg mennyi egy ennel erezhetoen jobb vga, 30-nal kezdodik..

    (xp1500+, ati8500)
  • B@dsector
    #4
    Nemtudom talán egy kicsit könnyebb tuningolni
    egy gépet mint egy kocsit, nem kell hozzá
    szerszám készlet stb...