138
Nyílt levél: magyar hackerek a Pápa weboldalának védelmében
  • NaNoKuTyA
    #98
    ugyanolyan vak és buta vagy mint az egész jobboldali horda!!!
  • NaNoKuTyA
    #97
    belőled dől a hülyeség ember! én ateista vagyok, és nem tudom, hogy neked vagy akárkinek mi köze lenne ehhez!
  • [HUN]PAStheLoD
    #96
    a cigány
  • Frank99
    #95
    valyon mejik?
  • [HUN]PAStheLoD
    #94
    melyik?
  • Frank99
    #93
    arcplasztikázott tetű cigány.

    csókold körbe mindenhol, ahol gondolom...
  • qwert
    #92
    ami az egyháznak tetsző az Istennek is tetsző cselekedet

    Szvsz ez csak egy közhely, már régen nem így müxik az egész...
  • Blasta
    #91
    És az egyház honnan tudja, hogy ami szerintük jó, az jó Istennek is??????
  • Mike at home
    #90
    nem, az egyhaztol
  • Blasta
    #89
    TÉNY?????????????????
    Ezt Istentől tudod???????
  • SoDI---
    #88
    Nem nézőpont kérdése, hanem tény.
  • qwert
    #87
    Nézőpont kérdése...
  • SoDI---
    #86
    ami az egyháznak tetsző az Istennek is tetsző cselekedet

    Pontosan.
  • Mike
    #85
    im itt van korunk demokratája

    még szerencse, hogy nem vagytok túl sokan
  • Mike
    #84
    Sodi téged az egyházad úgy manipulál, ahogy akar.
    sőt a náci barátaid is

    nem vagy jobb bármelyik saját magát felrobbantó arab terroristánál
  • Mike
    #83
    ami az egyháznak tetsző az Istennek is tetsző cselekedet
  • Mike
    #82
    és azt úgy fogják hívni: MIÉP diktatúra
  • Mike
    #81
    soha, ellenben a nácikat előbb-utóbb ki fogják
  • GozHuszar
    #80
    Geysap: en is kivancsi vagyok a fejlemenyekre. Kulonosen arra, a Vatikan hogy fog reagalni a segitsegre, ha valoban eljut hozzajuk az info.
  • qwert
    #79
    jaja...aztán előbb-utóbb csak visszakanyarodik az eredeti témára...
  • gonosz
    #78
    Egy beszelgetes szeret kanyarogni erre-arra, es ez igy van rendjen.
  • SoDI---
    #77
  • Geysap
    #76
    En is. Csak egy dolgot nem ertek, hogy lehetnek az emberek annyira bigottak (felolem ateista, vallasos, mindegy) , hogy ebbe a hirbe, amit leirtam mindent belekevernek, es vallasi vitat nyitnak.
    Ha az kell, annak kulon topicot nyitok "Hogy lehet az, hogy nehany ember bejegyzett vallast alapithat" cimmel....
  • qwert
    #75
    Várom a fejleményeket és gondolom ezzel nem vagyok egyedül...
  • Geysap
    #74
    Az egesz nem vallasi alapokon nyugszik. Vallasossag nelkul is el kell ismerni, hogy a papa a katolukus egyhaz feje, Vatikan allam elnoke. Eddig semmi olyat nem tett, ami iatt raszolgalt volna erre. E mmiatt dontottek a vedelem mellett. Folymatban van a biztonsagi resek keresese, a rendszer bonyolylt, de vannak - szerencsere "eldugva" gyenge pontok. Ezeket mar ismerik. Ha teljes biztonsaggal meggyozodnek rola, tajekoztatni fogjak Vatikant a hazai egyhazfon keresztul, akivel a kapcsolatot felvettek (feltehetoen a titkaraval) Szoval nem vallas, elv. A csoport elve nem a rombolas, hanem a segites.
  • qwert
    #73
    Visszatérve az téma felvetésre

    "a magyar hacker társadalom az amerikaival
    ellentétben kötelességének érzi – lehetőségeihez képest – a Pápa személyes
    Internetes weboldalának védelmét, ha szükség van rá, biztonságtechnikai
    tesztelését."

    Léptek már ez ügyben, vagy mi van? Vagy nagyobb volt a füstje mint a lángja?
  • GozHuszar
    #72
    Qvert:
    bigott - persze, de ezt en sem mondtam :)
  • GozHuszar
    #71
    hoopp, bocs az ismetlesert, az elobb azt irta, conn. failure :(
  • GozHuszar
    #70
    1etertek [HUN]PAStheLoD-val (#66).
    Onmagaban a vallas nem elitelendo dolog, baj akkor van, ha masokat eroszakkal akarnak vallasossa tenni, ill. vallas neveben pl. mas tulajdonat elveszik, olnek stb.
    Tolem barki barmilyen vallasu lehet, amig nem tesz ilyeneket.
  • qwert
    #69
    Ebben egyetértünk. Azért aki vallásos, nem biztos, hogy bigott is. Én pl. nem érzem magam igazán vallásosnak, de templomban esküdtem és a fiam is meg van keresztelve.
  • GozHuszar
    #68
    1etertek [HUN]PAStheLoD-val (#66).
    Onmagaban a vallas nem elitelendo dolog, baj akkor van, ha masokat eroszakkal akarnak vallasossa tenni, ill. vallas neveben pl. mas tulajdonat elveszik, olnek stb.
    Tolem barki barmilyen vallasu lehet, amig nem tesz ilyeneket.
  • Cat #67
    természetesen nem, de ha 6 éves koromtol egyházi iskolába járnék, minden héten lenne hittanorám, akkor biztos hogy az adom 1%ot nem a vöröskeresztnek hanem mondjuk a katolikus egyháznak adnám
    itt a nevelésről, szocializácioról van szó
  • [HUN]PAStheLoD
    #66
    nem az! sajna a nagymamám is megveszekedett katolikus, sziggya az összes többi vallást és persze azok hívőit, követeli TŐLEM is hogy járjak hittanra, és az adónk 1%-át is meg hogy adakozzunk meg ilyenek.
    Nem a pénzről van szó mint egy politikus esetén hanem a szabad cselekvés jogáról és az akaratodról.
    60éve jár templomba nem tudná elképzelni hogy helyette akudna, midig mondja hogy jaj de aludna még pesze sose alszik tovább pedig nyugdíjas.
    Szal amikor a politika ideológiába csap át (szocializmus , kommunizmus) amikor elveszik az egyén alapvető joga a szabad gondolkodáshoz ... akkor már baj van.

    ÉS a történelemben a vallást lehet hogy kitalálták vagy hittek benne de rossz kezekbe került, kész, ez után már mindegy mi volt mi akart lenni szerintem nincs tovább értelme viselnie a vallásnak (konkrétan a katolikus és egyéb nyugati ill. keleti [ortodox] vallásoknak) az elődök szennyét. Így már nem tudok én legalábbis bemenni egy templomba és nem gondolni ha mellékesen de akkor is arra hogy ennek az építéséből egy várat húznak fel és akkor nem csak restaurált RoM néven emlegetik hanem egy kis falucska a vár tövében... és még sorolhatnám!

    u.i.: a vallás legalább annyira korlátozta ill. korlátozza még ma is a tudományok fejlődését ezáltal a civilizálódást mint amennyire segítette. Nézzük csak meg a pszcihologiát ill a para-pszcihologiát mindet csak megszállta az ördög meg csoda történt... stb.
    na de most má eleget pofáztam..
  • qwert
    #65
    Ez azért szerintem extrém eset...
  • qwert
    #64
    Téged tud befolyásolni az egyház bármilyen formában is?
  • gonosz
    #63
    Van 1-2 haverom akiket elegge tudatosan sikerult atformalniuk. Par ev eleg volt hozza. Rossz rajuk nezni komolyan. Az osszes (nyajon kivuli) emberi kapcsolatuk tonkrement, az egyenisegukkel egyutt.
  • Cat #61
    naigen, csak az kapitalista cél, ez pedig az elmét, gondolkodást, a teljes világszemléletet befolyásolni akaró, az élet minden területére, minden tudományágra, minden szakmára kiható dolog. Egy dolog egy társadalmi csoport/frakció/ szervezet fennmaradása, és egy másik az ehhez szükséges dolgok milyensége. Szerintem össze sem lehet hasonlítani egy egyén vagy sportszervezet stb. tevékenységét az egyházak mindent lefedő, létének bizonyítására megkérdőjelezhetetlen dogmákat felhasználó, az egyén tudatos átformálására törekvő szemléletével.
  • qwert
    #60
    Nem biztos, hogy átvették az uralmat, inkább úgy fogalmaznék, hogy visszavették a jussukat. Azéert azt ne felejtsük el, hogy 1990 előtt azért elnyomták az egyházakat - már amennyire elnyomták.

    "az ő céljuk természetesen a saját hatalmuk, "nyájuk" fenntartása, hivőket akarnak nevelni, akik aztán őket támogatják, nekik adják az adójuk 1%át, uj templomokat emelnek, és idővel akár néhányuk komoly politikusi pozicioba jutva magát az egyházat is segítheti."

    Miért, az egyénnek - pl. Neked is - nem a lehetőségekhez képesti legnagyobb "hatalom" megszerzése és megtartása a célja. Ez kicsiben karrier. Nagyban pedig nem csak az egyházak csinálják ezt. Néézünk csak a politika szinpadára. Ott is ezek a célok, csak épp nem 1% formájában :-))
  • Cat #59
    ez egyrészt igaz, másrészt én nagyon nem értek egyet a 90es évek magyarországánáak "ujramegtérítésével"; egyházi iskolák tucatjai alakultak, egyetemeken, középiskolákon vették át az uralmat a papok
    az ő céljuk természetesen a saját hatalmuk, "nyájuk" fenntartása, hivőket akarnak nevelni, akik aztán őket támogatják, nekik adják az adójuk 1%át, uj templomokat emelnek, és idővel akár néhányuk komoly politikusi pozicioba jutva magát az egyházat is segítheti.

    EZAZ amit NEM SZABAD megengedni
  • Madmaxx
    #58
    Öszintén Sodi, mi a faszért nem takarodsz vissza a polfórumba? Minek kell itt is rontanod a levegőt te kis csökött fasz!