2234
10802156721221919903.jpg
  • Viola90s
    #72
    Fúú de régne írtatok már ebbe atopicba, pedig most érdemes!

    Már a negyeddöntőben van Szávay Ágnes a 140 ezer dollár összdíjazású salakpályás női tenisztornán az olaszországi Modenában.

    A juniorok között az idei Roland Garroson egyesben és párosban is, Wimbledonban pedig párosban tornagyőztes magyar lány a cseh Zuzana Ondraskovát győzte le egy eső miatt megszakított mérkőzésen.

    Szávay Ágnes-Zuzazna Ondraskova (cseh) 6:3, 6:1

  • fpm
    #71
    én nézni annyira nem szeretem, de köszi :)
  • Laffite
    #70
    nem, de miamiban sharapova-clijsters döntő, és mindketten bomba formában, vagyis atomjó meccs várható!
  • fpm
    #69
    sziasztok, nem tudtok vmi olcsó pályát tavaszra budapesten? jó lenne 1500 körül, vagy alatt, elsősorban salak...
  • Laffite
    #68
    bővebb info:
    http://www.wtatour.com/draws/
  • Laffite
    #67
    Ma délután 4-kor Bogotában Czink Melinda ellenfele a harmadik kiemelt Loit, Szávay pedig 19.45-től Mouhtassine ellenfele lesz. Akit érdekel az itt nyomon követheti a két meccset:
    http://betandwin.enetpulse.com/?s=6?=en&live=true&g=ts
  • Ramore
    #66
    jól beszélsz, sajnálatos dolog, hogy egy ilyen viszonylag egyszerű sportág, mint a tenisz, ahova nem kell más csak egy ütő egy labda, ellenfél és pálya, és tudva azt, hogy a világ egyik legnépszerűbb sportága, itthon nem képesek támogatni egypár tizenévest....

    A nagy piacvezető mobilszolgáltató pl támogatja a Fradi focicsapatát a fene tudja hány forintal. Egy szem teniszező éves összköltsége még akkor is csak egy hajszálnyi töredéke lenne a fociklub költségvetésének, ha a világ egyik legjobb edzőét leigazolnák hozzá és az összes nagyobb tornára beneveznék és és körbeutazná a világot.
  • Laffite
    #65
    igazad van, de szponzoraink többsége van olyan töketlen, hogy csak befutott sztárokat hajlandó (!!!) támogatni, egy esetleges nemzetközi sztárrá érett befutott teniszező meg majd pont rájuk várna...

    az ilyesmit profi cégek úgy csinálják (az említett országokban pl), hogy a korosztályos bajnokokkal még teljesen gyerekként kötnek egy szerződést hosszabb távra, ami fedezi a költségeiket minden értelemben, cserébe előjogokat kapnak a későbbi felnőtt versenyekre... aztán persze van aki befut, van aki nem, de utóbbiak csak minimális veszteséget termelnek a cégnek egy későbbi bajnok által jelentett extra bevételekhez képest...

    manapság jönnek-mennek a sportminiszterek, a cégigazgatók havonta milliós fizukkal rohangálnak, mint ahogy a marketingesek is, de egy ilyen egyszerű képletet lemásolni mégsem sikerül senkinek :(
    tehetséges fiataljaink vannak, sportvezetőink, marketingeseink pedig balfaszok, ennyi :(
  • Ramore
    #64
    Én azt nagyon jól tudom, hogy itthon nem lehet sztárokat kinevelni, de az osztrákok, a csehek és a horvátok is amerikában taníttatják a tehetséges palántáikat. Miért nem lehet támogatni egy-két tehetséges magyar tizenévest? Összköltségük a töredéke lenne bármely más sportág támogatásának, de amennyi pénzt, országimázst visszahozna idővel, az több lenne, mint jópár túltámogatott sportág éves költsége.
  • Laffite
    #63
    Ez igaz, de itthon nem lehet sztárokat felnevelni, mert nincsenek létesítményeink és nincsenek korosztályos nemzetközi tornáink. Sztárokat manapság már csak nyugati tenisziskolákban lehetne nevelgetni, mint ahogy az oroszok is teszik, és meg kell nézni az orosz csajokat, mindig legalább 15-20-an vannak a grand slam főtáblákon. Viszont az ilyesmihez sok-sok pénz kell + iszonyat tehetség, de egy Budapesten megrendezett ATP/WTA gálának ehez sok köze szerintem nem lenne, erre mondtam, hogy nincs értelme.
  • Ramore
    #62
    Bizony sok értelme lenne, hiszen a tenisz a világ egyik legnézettem, legeladhatóbb sportága 2005-ben, egy jövőbeli magyar teniszcsillag kinevelése lenne az igazi országimázs javítás szerintem. El kellene felejteni az eladhatatlan és népszerűtlen sportokat (öttusa, vívás stb).
  • Serpa
    #61
    ő még játszik ?
  • Laffite
    #60
    a komolyabb versenyhez sok-sok lóvé, kapcsolatok és egész évben csak ezzel foglalatoskodó szakemberek egész hada kellene, mert amíg nem tudják az eredményt komolyabb atp/wta pontokkal honorálni, addig egy-egy ilyen vállalkozás csak mint gálaműsor jöhetne szóba, max 1-2 túlfizetett nagy névvel, annak meg semmi értelme
  • Ramore
    #59
    az tény, hogy nem vagyunk egy tenisz nemzet, de a csehek, a horvátok meg az osztrákok ellentétben velünk mindíg kipottyantanak egy-egy komolyabb játékost (nem csak junior szinten), annak ellenére, hogy náluk sincsen grand-slam torna.

    azt végképp nem értem miért nem próbálnak rendezni itthon egy komolyabb versenyt az új sportarénában. a pályát ideszállítanák mondjuk az osztrákoktól, úgy mint korábban a műfüvet az nb1-es teremfoci bajnokságnak.
  • grebber
    #58
    Hingis sajna kikapott :(
  • Laffite
    #57
    nem hiszem, hogy az, bár adogatásnál nem árt ha valaki magas és erős... szerintem az lehet a titok nyitja, hogy juniorban azért gyorsabban cserélődik az élvonal, míg a nagyoknál sokan 10-15 évet is teniszeznek, elfoglalva a top100 nagy részét a ranglistán - persze ez csak egy elmélet és ettől még egyszer nekünk is lehet egy top10-es menőnk - hajrá!
  • Vaku
    #56
    Az elején jól ment már több teniszezőnknek, de a jó folytatás sajna elmarad.Valami hiányzik belőlük. Talán az erőnlét?
  • Laffite
    #55
    Legyen igazad! Bár anno Kapros meg is nyerte, aztán a nagy áttörés sajnos azóta is várat magára.
  • Vaku
    #54
    Szávay Ágnes junior teniszezőnőnk egyesben és párosban is második lett az ausztrál nyilt tenisz bajnokságban! Belőle lehet valami, ha így fejlődne tovább is.
  • Ramore
    #53
    Állítólag Federer felkérte Sávoltot, hogy ő legyen a páros partnere a következő versenyen.
  • zaki
    #52
    hú, én csak a 3. szett vége óta láttam a meccset, mikor ütött a végén Hewitt egy kettőshibát, de hallottam, hogy 1-4-ről fordított Safin. marha jó meccs volt. volt egy két olyan labdamenet, hogy öröm volt nézni. Safin meg egy állat
  • Ramore
    #51
    Sávolt Attila hogy áll, úgy hallottam a Roland Garros győzelme után idén a Wimbledont is meg akarja nyerni.
  • zaki
    #50
    tegnap sajna lemosta a pályáról Ivanisevicet Hewitt, pedig szurkoltam a horvátnak
  • Ramore
    #49
    Kár, hogy kikapott Sávolt a döntőben, pedig mekkora játékos. :(
  • tibhar
    #48
    itt valaki asztaliteniszezik??
  • mosley
    #47
    nagyon szar meccs volt,(Safin/Mantilla)-ez volt a jó game!
  • Csacsi
    #46
    Huhh. Nem tudom ki látta a Tegnapi Roland Gaross döntőt. De mindenki bánhatja, aki lemaradt róla. Hihetetlen dolgok történtek az egész döntő alatt.Bár Én Coria-nak drukkoltam, de ettől függetlenül, még mindig jó emlékekkel tekintek vissza a tegnapi meccsre.
  • Ramore
    #45
    Sávolt már a négy között van?
  • mosley
    #44
    18-éven felüli teniszpartnert keresek,zugló,újpest,palotakörnyékén..................
  • mosley
    #43
    7 salakos pálya,kül. ok "minden
  • mosley
    #42
    600
  • Sugam
    #41
    ja akkor gondolom én többet vigyek mint 500 nem?
  • mosley
    #40
    "nekem" ennyi,amúgy good
  • Sugam
    #39
    ehh.az tok kevés!!és milyen minoseg?
  • mosley
    #38
    egész szezonra 10000 ft
  • Ramore
    #37
    hol van az ügyefogyott Sávolt?
  • mosley
    #36
    safin a king 4óra 40 perc!
  • mosley
    #35
    alkalmanként 500 /h
  • Sugam
    #34
    mennyit fizetsz egy honapra?
  • Sugam
    #33
    ismerem