2234
10802156721221919903.jpg
  • Laffite
    #112
    néha, de semmi közöm a versenyszerű teniszhez
  • Viola90s
    #111
    Versenyszerüen, bocs kimaradt egy betű :-)))
  • Viola90s
    #110
    Vesenyszerűen?
  • Laffite
    #109
    bármilyen fiatal, sztem azért nincs olyan nagyon egyedül a döntési helyzetekben
  • jointeer
    #108
    csak kiváncsiságból. én 4éve
  • Laffite
    #107
    Miért kérded?
  • jointeer
    #106
    valaki teniszezik is itt?
  • Ramore
    #105
    Persze, én nem ezért írtam, de Te is tudod, milyen könnyű elrontani valakit, főleg aki ennyire fiatal még. Tudod, az a sok rossz példa, akiről már többször is beszéltünk.
  • Laffite
    #104
    bizonyos mennyiségű egészséges promócióra mindíg szükség van, máskülönben elég nehéz szponzorokat találni, ez teljesen általános és szükséges jelenség és őszintén szólva ennyi kell is
  • Viola90s
    #103
    A svájci Klosterben zajló junior tenisz Európa-bajnokságon női egyesben és párosban is a nyolc közé jutott Szávay Ágnes, miután a nyolcaddöntőben mindkét csatában könnyed sikert aratott.
    Kloster, junior Eb, nők, egyes, nyolcaddöntő:

    Szávay (1.)-Larsson (svéd, 14.) 6:1, 6:3


    Kloster, junior Eb, nők, páros, nyolcaddöntő:

    Szávay, Borsányi (5.)-Slomo, Cetlin (izraeli) 6:0, 6:1
  • Ramore
    #102
    igazad van, de ennek pofon egyszerű a magyarázata: kapros és mandula finoman szólva teltkarcsú (én úgy mondom, hogy kövér), ezért nem illenek bele a ckm stratégiájába, ezzel szemben szávay már más tészta lesz.

    egyébként szerepelt már a fábrik show-ban is, ezek az intő jelek.
  • Viola90s
    #101
    Mai hír: Szávay az első kiemelt a junior eb-n.
  • Laffite
    #100
    egyébként a teniszezők közül eddig csak egy idétlen Nagy Ő-t láttam a médiában, őérte meg nem kár azt hiszem... :)
  • Laffite
    #99
    ...de a Gyurta mennyit van itthon egy évben és az Ági mennyit van itthon, nagy különbség... amúgy ha valaki igazán elhivatott, akkor azt nem olyan nagyon könnyű eltántorítani a céljaitól, így ami Danival történt, az nem a médiát, hanem elsősorban őt minősíti :(
  • Laffite
    #98
    Szávay Ági felnőtt tornái és WTA pontjai az utóbbi 1 évből:

    - ITF, ITALY], September 26, 2004, $10,000, CLAY
    7 pont

    - ITF, CHINA, October 31, 2004, $50,000, HARD
    0 pont

    - ITF, CHINA, November 7, 2004, $50,000, HARD
    19 pont

    - ITF, ITALY, December 19, 2004, $50,000, HARD
    1 pont

    - WTA, TIER III, COLUMBIA, February 20, 2005, $170,000, CLAY
    20 pont

    - WTA, TIER III, MEXICO, February 27, 2005, $180,000, CLAY
    5 pont

    - ITF, FRANCE, April 10, 2005, $75,000, CLAY
    4 pont

    - WTA, TIER IV, CZECH REPUBLIC, May 15, 2005, $140,000, CLAY
    1 pont

    - WTA, TIER III, TURKEY, May 21, 2005, $200,000, CLAY
    1 pont

    - WTA, TIER IV, ITALY, July 17, 2005, $140,000, CLAY
    80 pont!!!!!!!!!!
  • Viola90s
    #97
    A női teniszezők legfrissebb világranglistáján százhárom(!) helyet javított korábbi pozíciójához képest Szávay Ágnes (képünkön) és így már a kétszáz között találkozhatunk a magyar teniszezőnő nevével. Szávay 301. helyről a 198-ra lépett előre a világranglistán, miközben megduplázta eddigi pontjai számát.
    Ettől függetlenül a legelőkelőbb helyen rangsorolt magyar teniszezőnő változatlanul Czink Melinda, aki a 122. helyen található.

    122. (126.) Czink Melinda 304,75
    ...184. (181.) Nagy Kyra 182,50
    ...191. (189.) Németh Virág 175,25
    ...198. (301.) Szávay Ágnes 167,50
    ...199. (195.) Gubacsi Zsófia 165
    ...223. (228.) Kuti Kis Rita 137,75
    ...253. (252.) Mandula Petra 110,75
    ...258. (259.) Kapros Anikó 107
  • Viola90s
    #96
    Azért szerintem ez egy rossz hozzáállás, viszont a focisták többségétől már egész pici koruk óta azt lehet hallani, ha a jövőjéről kérdezik, hogy külföldre akar szerződni.
    Ezen kellene változtatni (vagyis a magyar foci helyzetén), és nem arra menni hogy minél előbb eladni a játékosokat, hanem inkább megtartani.
    De ebbe ne menjünk vele, mert csak felhúzom magam ezen és egész nap ideges leszek.
  • Ramore
    #95
    de miért lesz valaki válogatott egy "jó" meccs után? mert egy válogatott játékosnak nagyobb az ázsiója, többért lehet eladni külföldre és egy picit könnyebben is talán
  • Viola90s
    #94
    Szerintem itt az volt a baj, hogy Mandulának volt egy kiemelkedő eredménye a Roland Garroson és utána elkezdtük sztárolni, pedig kellett volna még vele várni, hogy később is lesz-e eredménye. Talán Gyurtával is ez volt, mindenki azt gondolta, hogy az ezüstnél lejjebb már nem lesz, a focistákról meg inkább ne beszéljünk, mert ott tényleg az folyik hogy ha van egy nevesincs játékosnak esetleg egy jó meccse akkor mindjárt válogatott lesz...
  • Ramore
    #93
    Szerintem neki azzal a hátránnyal kellett a legkomolyabban megküzdenie, hogy nem volt igazán tehetséges, csak egy kitaníttatott teniszező volt. Tudod kikhez tudnám hasonlítani? A magyar focisták többségéhez. Pici koruk óta napról napra edzenek, de mégsem lesznek labdazsonglőrök, mert ahhoz több kell, mint egy jó edző. az eredményeik is hasonlóak, semmi jelentős, vagy kiemelkedő, netán felejthetetlen.
  • Ramore
    #92
    nem éppen, lásd Gyurta Dániel
  • Laffite
    #91
    Ági még csak alig 16 éves, szal a gondolat viccnek sem túl ízléses...
  • Laffite
    #90
    ez mind-mind a már lefutott és totálisan kiégett emberekre jellemző, akik már nem tudnak máshogy/máshol érvényesülni, vagy csak egyszerűen feltűnési szereplési-mániában szenvednek...
  • Laffite
    #89
    szerintem meg igen, csak egyrészt nehéz azzal a hátránnyal megbírkózni, hogy a magyarok többsége csak a salakon jó, mert itthon jóformán csak az van, a másik meg az, hogy túlságosan sérülékeny volt, és úgy elég nehéz szinten tartani egy top 100-as ranglista pozíciót.
  • zolee90
    #88
    az utsó azért lehetne :DDDDD
  • Viola90s
    #87
    Sajnos, és még egy rossz hír mára: Davis-kupa válogatottunk párosban is kikapott így Ukrajna 3-0ás behozhatatlan előnnyel megnyerte a találkozót. :-((((((((
  • EOX
    #86
    Sajnos nem került döntőbe, kikapott 6:3, 6:0-ra :C
  • Viola90s
    #85
    Egyetértek.
  • Ramore
    #84
    Szépen teljesít, csak el ne barmolják olymódon, hogy mondjuk meghívják a barátokköztbe, vagy az aktivitishowba, vagy a ckm címlapjára stb..
  • Ramore
    #83
    az nem lesz nehéz mert mandula gyakorlatilag semmit nem ért el, formálisan a 100-ba bejutott, de szerintem nem volt odavaló
  • OPM
    #82
  • Viola90s
    #81
    Más: férfi Davis -kupa csapatunk az első nap után 2-0-ás hátrányba került az ukránokkal szemben miután Bardóczky Kornél és Kisgyörgy Gergely is elvesztette egyéni mérközését.
    Davis-kupa
    Euro-afrikai zóna, II. csoport, 2. forduló

    Ukrajna-MAGYARORSZÁG 2-0 (Doneck, kemény pálya)
    Péntek: Jarosenko-Kisgyörgy Gergely 6:3, 6:4, 6:7, 6:3; Terescsuk-Bardóczky Kornél 6:4, 6:2, 3:6, 2:6, 6:3. Szombat: Terescsuk, Filima-Bardóczky, Kisgyörgy

  • Viola90s
    #80
    Ebben az évben azért Szávay rendesen elkényeztetett minket! Remélem a folytatás is ilyen lesz!!!!!
  • EOX
    #79
    Nagyon jó már most, remélem többre viszi, mint Mandula
  • Laffite
    #78
    hát nem is tudom, valahogy erre nincs ingerem...
    Közben elveszik a lényeg, Ági nyert és 4 között van, most inkább ennek örülök, de ennek tényleg nagyon!
  • zolee90
    #77
    örüljünk együtt :D
  • Laffite
    #76
    örülünk :D
  • zolee90
    #75
    énis teniszezek. tessék írtam :D
  • Laffite
    #74
    Ja, és ezzel elég sokat előre fog jönni a ranglistán, hiszen eleve Garbinnal elődöntőt játszik egy 140e összdíjazásű tornán, + megverte a torna első kiemeltjét, amiért további bónuszpontokat kap!!!

    Csak így tovább!!!
  • Laffite
    #73
    Agnes Szavay (Hungary) - Francesca Schiavone (Italy) 6:1 6:4

    Schiavone 23. a WTA felnőtt világranglistáján, Ági 301. helyen van (most még)!!! nos, az eredmény valahogy nem ezt mutatja :)