5730
  • Kandurex
    #68
    Eltűnt Bendegúz :((((((((((((((((((((((((((
  • tomsolo
    #67
    azé nincs harag mer b*szogatsz
  • Sephi
    #66
    Nos az erosen tulzas hogy nem szereti a nyugdijasokat bazeg. Egesz nap nagyanyammal ul mit beszelsz hulyesegeket.

    Az en macskam a tegnap volt kedves egy igen erdekes dolgot csinalni :)
    Nagyanyamhoz eljott egy ujsagiro fiatal holgy (szal egy kis fruska) hogty valamirol interjut csinajon rola es kerem amikor leult Mozes johiszemuen megjelent. Erre a csaj beszol hogy "Jaj ki nem alhatom a macskakat vigyek innen!" erre nagyanyam vagott egy pofat es ramnezett olyan tekintettel mintha aszondana hogy "Te fogod a kezet en a labat es ott az erkely" de hat ugye nem lehet megtenni vele sajnos allat utalo szal jo ember nem lehet. De hat be lett zarva a konyhaba. Amikor kimentem inni valami teat akkor elfeledtem hogy a konyhaba van es kinyitottam az ajtot mire ez a kerge macska nem nekirohat a ujsagironak es az elobe ugrott mire ez a picsa oribalt es durva lelokte (aszitem raugrokk bazz) mire Mozes nem hagyva magan viszaugrott es bazz beleharapott a kezebe hogy meg a fognyoma is ott maradt :)))))))))) Nagyanyam rohat a iodos vattaett mire en befogtam a vadalatot majdan bementem a szobamban es jott a "jo macska , okos macska" szovegem :))) Imadom baz!:))
  • PResident Evil
    #64
    óóó ne fáradj... már megtették:

    nemcsakfél topicja a gumiban

  • I.C.ram
    #63
    Te is az leszel....
  • Kandurex
    #62
    Ember te egy komplett idióta vagy. Ez nem személyeskedő topic. Ez a macskákról szól, de ha gondolod nyitok neked egyet a gumiban.
  • CSOCSO
    #60
    az én macsuszaim ma csak alegyeket kergették..néha felmásznak a gipsz díszre ami minden boltív alatt van..( a falak sarkain) és végigcsúsznak rajta:( arghh a fogaim széttörnek..
  • CSOCSO
    #59
    ghehehe:) ennél szarabb már csak az ha aszondod hogy egész nap alszik és soha nem eszik:) de gáz:)
  • tomsolo
    #58
    az én macskám 22 éves kékszemű és mikor fürdetem egyáltalán nem nyávog:)))
  • Kandurex
    #57
    "szol egy olyat hogy Miau" :))

    "Sot! Fel is masizk a kad szelere!" hát nem tom, Hókuszpók szíjjel borzolja a bundáját ha fürdőben van:)

    Amugy most meg az van, hogy macskám (Kan macska létére) anyasági funkciókat kezd ellátni. Úgyanis anyám hozott egy kismacskát (el is neveztük Bendegúznak). Szóval van, hogy Bendegúz még ugye szopni akar és hát megy a hókusz után, az meg kifekszik és haggya, hogy a Bende gyakorlatilag lezabálja a hasáról a szőrt...pfff, idióta Hókuszpók :))
  • Sephi
    #56
    Kerem nalunk az ugy mukodik hogy :

    Az a tema lenyege hogy nagyanyam beszol pont amikor eppen olok valakit (mert jaccok) es mondja hogy menyunk mert furdes lesz.
    Mozes nez csak vagy eppen tekereg a parkanyon de nem sejti. Nagyim ugy 10 centis vizet enged a kadba majd beszoltija urasagat aki azonnal megjelenik a kert helyen. Sot! Fel is masizk a kad szelere! Amikor becsukom az ajtot es elmondtam egy miatyankot azert meg elokeszitem a sebtapaszokat mert Rozsomak se tudna ilyet karmolni. Miutan lelkileg felkezultem arra hogy en fogom fogni es nagyim aztassa a labat (matmint a macskajet) felemlem a viz fole ekkor mar hirtelen meggemberedik es szol egy olyat hogy Miau? ekkor mar rohogok mert amikor az also labai ereinntik a vizet olyan mintha meg lenne fagyva. Nagyanyam nyugtassa ez meg ketsegbesseten mintha azt mondana hogy "Hagyatok man beken , legalabb kusojja el" majd berakom a vizben ahol meg is all (persze a viz csak a nyakaig er) es nem mozdul de nyavog. Nagyanyam kozben sikajja rendesen mindehol majd amikor alul kell megmosni akkor felemelem es fogom de kozben az elso ket mancsaval azt jacca hogy o a beszedo fiu es absolute mindent ami a furdokat szelen van megprobal elkapni vagy bele akar kapaszkodni igy berantva nagyanyam gazdag puder es egyeb krem meg mitomen kosarat nagyon boldog.

    Majd az jonm hogy lerakom a foldre es akar tanult kollegam irassa lejebb ugy elkezdunk rohogni mert ugy nez ki mint egy szaritott poc de rohej hogy elrohan majd mindegyik labat kulon kulon megrazza igy ugy nez ki mint egy tancos. Aztan jon a torles ami abbol al hogy veszi nagyanyam a tutulkozot es belegabasztja. Amiutan bele volt tejuesencsavarva neha meg elenged egy Miau? beszolast majd megturujuk es mehet is ki. Neha meg meg is szaritjuk de azt egyszer valaltam mert ez aszite a szaritora hogy vadkan vagymi. Azt meg megemlitenem hogy a vegere nekem legalabb 5 karmolas vidul ugya kezemen minta labamon.
  • CSOCSO
    #55
    náálunk ez akármelyik macsjkával könnyedén megy..igaz kicsit fájdalmas neki meg nem is annyira jo.. de sokkal egyszerűbb..megfogod a macska nyakánál és hátán a szört és a talajhoz nyomod...innentől kezdve se balra se jobbra nem mozdull..sok sok fájdalma s nyervogás de kész van fél perc alatt..aztán belebugyolálom egy rohadt nagy törülközöbe és 5 percig csak dédelgetem..ilyenkor általában csak néz a nagy bamba szemeivel és szotlan...szal ez nálunk igy megy...
  • Kandurex
    #54
    Folyt köv: #53

    Tehát, hol is hagytam abba? Ahh igen, már a vesztőhelyen. Ahogy kattan a kulcs a zárban, Hókuszpók az utolsó mentsvárát a „döglöttmacska” effektust hozza elő (kussban van, nem mozog, nem nyivákol). Persze minket tapasztalt macskafürdő mestereket nem lehet ilyen trükkel átverni. Papám két gyors mozdulattal a fürdőközepén terem és lerakja Hókuszt, aki persze még mindig a kipurcant macskát játssza. Viszont ahogy elkezdi engedni a vizet a fater az egyik ládába Hókuszpók életre kell. Nehéz leírni azokat a mozdulatokat, veronyogásokat amiket ilyenkor leművel. Első körben furcsán feláll két lábra (engem mindig a Kínai kung-fu daru technikára emlékeztet) és olyan fújkálásba kezd, hogy azt hiszem a legközelebbi fújásra a nyelvét is kiköpi. Majd miután látja, hogy agresszivitása semmiben nem gátol minket, ámokfutásba kezd. Ámokfutásának első pillanatába beletanyál az egyik félig megeresztett ládába, ilyenkor előveszi a már jól ismert „bagzó macskák irgalmatlan nyávogása” eposzt, és őrületes vágtát nyom le csekély 30 másodperc alatt. Ezen idő alatt elkészül a jó meleg fürdővíz, és általában Hókusz ilyenkorra már kisebb idegösszeroppanást kap. Most jön a neheze. El kell kapnunk a már balalajkázásba beleőrült macskánkat. Ha megcsíptük a bundáját, lassú, óvatos mozdulatokkal helyezzük bele a ládába. Hókusz vergődése és nyávogása lazán csap át fortissimo magasságokba, de vége nincs tovább. Előkerül a macsek sampon a hozzá tartozó bolyhos mosóruhával. Azt ugye mondanom se kell, hogy a nyermákolásos meneküléses mutatványokat egy pillanatra se haggya abba. Ha kész vagyunk a sikálással, jöhet az áztatás, öblítés. Hókusz visítása ilyenkorra átlép a negyvenezer herces halhatatlan tartományba és menekülő sebessége is megduplázódik. Ha kész vagyunk, egy gyors mozdulattal kirakjuk és egymás vállára borulva könnyesre röhögjük magunkat Hókuszpók ázott macska állagán. Nah, már így is túlzottan bő lére eresztettem a mondandómat.

    Továbbra is várjuk a macskás sztorikat a macsek barátoktól.
  • Kandurex
    #53
    Mivel Csocso barátunk rávilágított ama nem elhanyagolható tényre, hogy a macskák az általam felsorolt érákat előszeretettel újra élik, és esetenként még kombinálják is, így ennek ecseteléséről átmenetileg (hacsak nem, meglep valami újdonsággal) lemondok.

    Így inkább a (cicám által egyik leggyűlöltebb tartott) fürdetésről mesélek.

    Hókuszpók fürdetése, hozzávalók: 1 azaz 1db macska, 1db macska sampon, 2db azbesztkesztyű, 2db sisakrostélyos, 2db személy és 2db tejesláda. (esetenként plusz még egy fő szanitéc. Elvadult fürdőzés esetén: 1db mentőautó a hozzávaló személyzettel)

    A nagy eseményt megelőző napon szoktunk felkészülni. Beszerzzük a szükséges célszerszámokat (lásd: bekezdés), és a fürdőszobát is átalakítjuk némileg. Ez abban merül ki, hogy ami törhető és mozgatható azt eltávolítjuk. Macskám Hókusz, valami ösztönös megérzésből már ezen a napon eltűnik. Így általában szokott csúszni a nagy esemény pár napot. Szóval papámmal minden reggel beöltözünk, és tettre készen várjuk cicánk megjelenését (attól függően milyen éhes 1-2 nap). Onnan lehet tudni, hogy megérkezett, ha kisebb nagyobb zörgés, sompolygás hallatszik a konyha felől. (azért nem állunk oda (a konyhához)), mert akkor kiszúr a beste, és hangsebességgel rongyol ki a házból. Szóval Hókusz miután megérkezett, ártatlan csevegésben vonulunk a papámmal át a konyhán (bár az azbeszt cucc a hozzávaló rostélyossal némi gyanakvást szokott macskámban kelteni) és egy hirtelen mozdulattal vetjük rá magunkat. Hókusz egy sebezett vérfarkas idegével és egy dühödt medve erejével próbál menekülni, de hála a felszerelésnek, no meg a kellő tartásnak (2láb az enyém, 2láb az öregé) nem menekülhet. Közösen visszük be a fürdőbe, majd magunkra zárjuk az ajtót. Folyt köv. lépnem kell…..
  • Sephi
    #52
    Mozes most orul! Haza jott nagyanyo es most vegre megint szopogathat.

    Amiota kicsi volt nagyinak a nyakahoz bujt es a nyakboret szopogatta :) Most mar jo nagy de meg minig azt csinaja :) Tok edes baba :)
  • Sephi
    #51
    Csak harom darab ketto meg mindig el :)
  • viccesimike
    #50
    Hány kutyád volt eddig, hogy ezt ilyen jól tudod.
  • Kandurex
    #48
    Ennnyiiimmmm!!!! Mijarákot keresett nálad Hókuszpók??????? A legalsó kép!!!
    Amugy Hókuszpók itt járt az előbb megmutattam neki a cicákat, a verebes képet különös átszellemültséggel vizslatta... sanda pillantásokat vettet az ablakfelett dekkoló verebekre, majd még egy kósza pillantás a monitorra és egy 10 pontos ugrással vetődött ki (persze az optika patkány repült az asztalról) az ablakon...
  • Sephi
    #47
    ehh! Enyime nem ennyire veszejes! Enyime csak galabott fogot azt is kettot de nem ette meg oket :)
  • Sephi
    #46
    Ahm viccesmike ez nem CS Vs. Ut topik es kerlek ne keverd a szart jo? Ha nem vagy macska fan akkor legszives ne irjal ide negativ dolgokat jo? Mi a mcskakat szeressuk es igenis tud meg ha szereted es gondoskodsz rola van olyan ragaszkodo mint egy kutya.
  • CSOCSO
    #45
    szoval..
    macskám valahogy fogott egy verebet..panellakásban..hogy hogyan azt ne is kérdezzétek..lefényképezni is nem volt egyszerű...
    macska fújt mindenire morgott mint egy pit nagyon zoral volt..mindezt ugy hogy a torkán volt a fél madár..:) nemtom hogy csinált mindent egyszerre.de nembaj..itt van egy kép róla.

    van még pár kép a cicusrol:



  • CSOCSO
    #43
    viszont makd rakok fel képeket ha anyám nem netkamerázik mert olyan kurva lassu tőle a net hogy faszom kivan
  • CSOCSO
    #42
    viszont az funny hogy a sok városi macska azt se tudja mi az az egér!!!!!!!!!!!
    haverom találált egy kis fehér egeret..letettük elé és néztek rá mint egy UFO ra!!!! meg se merték közelíteni.. 5 perc egér rohangálás után már meg merték érinteni.. még nem pofozták de ugyan azzal a kézmozdulattal érintették meg.. aztán mág 5 erv után már én vettem el az egeret mert szoszerint sikitozott az egér ahogy a macska huzta a szönyegen az meg kapaszkodott of korsz:))))))))))))nekem is fájt...no mindegy... igaz a husvéti csibékkel se tudtak mit kezdeni...azt is csak nézegették hogy ez meg mi.. és ha rohant feléjük csipogva akkor a macskák eszeveszettül menekültek..viszont....
  • CSOCSO
    #41
    jo hasonlat.. ez igaz de ezzel a megvilágítással persze...
  • CSOCSO
    #40
    szvsz ezek igy korszakokba nem foghatoak...ez ugy mind egyszerre van és melyik nap melyikkedve van..a virágzabálás meg nem véletlen vegyél neki füvet mert ég a bele....
    macskafűre gondoltam!!:)
    sztori??? itt tegnap a haverom hozta a tv-jét.. jo nagy saját dobozában...mindig is tdtam ogy a macskáim szatyor és doboz perverzek.. amig nem tudják meg mi van bennük addig szenvednek vele..
    szal anyám mondja éjfélkor hogy nézzemmeg mit csinálnak a macskák mert hangosak...nézem sehol egy macska.. megrugom gyengén a dobozt..semmi.. megyek el.. ee megmoccan a doboz..nézem.. ezzel meg mivan?.. körbenémászom sehol egy lyuk...erre elkezd veszettül mozogni a doboz, hát ugy megilyedtem hogymajdnem felrgutama dobozt.. hülye macsek bevarázsolta magát...tompa macska mi a faszé szerencsétlenkedik...meg imádom turkálnia szájukban mikor nyitott szájjal alszanak, vagy kilog a nyelvük..akkor mindíg birizgálom őket...
    amgy jo sztori.. hát.. amikor igy aranyosan rohangálnak akkor kurva ideg vagyok tölük mert mindig akkor cisnálják amikor laudni szeretnék...
    hja régebben volt olyan .. igaz nem ezekkel hanem fehér kistitákkal hogy a gépeztem..haverom mellettem..erre azt látja hogy sikitozom, betoloma bill-t erre a macsek a térdemnél kapaszkodik a csupasz bőrömön... odáig felmászott a kis geci:)))))))
    aztán ugyan ez a macsek.-.mászkál állandoan a bill-emen ( bár ez is macska perverzitás...mindegyik ráfexik a bill re MIKÖZBEN gépelek!!)
    meguntam feljebb tettem monitorhoz.. hülye elkezdett játszani a zsepimmel de közben hátrált és a dilisnek a két hátsó lába lelogott az meg ilyedtében belekapaszkodott a zsepibe, de valahogy nem mentette meg a macskát a zsepit..át én sirva vertem a monitort, ugy röhögtem...
  • Kandurex
    #39
    Aha, berakja a cípőmbe, majd irgalmatlan nyávogással felébreszt és addig nem hagy békén míg lenem csekkolom az egeret + két simogatás. Aztán megy befalja a macska konzervét az egérre meg úgy néz mintha valami zöldség lenne. (Évi egy egeret hoz) Kétségtelenül nem annyira ragaszkodó, mint a kutya...sőt, ezért mondtam, hogy lenéz téged. De én imádom az egyéniséggel rendelkező macskámat (lásd: #19)
  • viccesimike
    #38
    A döglött egeret nem neked hozza hanem magának de azt is csak a nem kitekattal kényesztetett falusi macskák. A macska egyébként nem emberhez hanem helyhez szokik tehát ez magyarázza hogy a közeledben alszik, költözz el és meglátod mi lesz. A macska meg mikor áldozná fel az életét, hogy téged megvédjen? Soha.. A kutya igen behódol.Ez baj? Legalább meghálálja a gondoskodást és hűséges nem úgy mint a macska.
    A kutya ha elveszti a gazdáját szomorú, sír napokig. A macska ? Az pedig elmegy máshova ahol kaját adnak neki.
  • CSOCSO
    #37
    gyan iylenem van..hatalmas nagy fehér bajusz, fehér "toka"
  • Kandurex
    #36
    Ha nem szereted az állatok, menj más topicba.
  • Kandurex
    #35
    Tévedsz Barátom! Közhittel ellentétben a macska igenis okos állat! Csak éppen míg a kutya felnéz rád addig a macska lenéz téged. Nem fog neked éjjel-nappal lihegni, körülötted pattogni, ha kiszolgálod és gondoskodsz róla, akkor megfog szeretni! Nem pedig behódolni, mint egy kutya. Hasonlísd össze a macska ragaszkodását a kutyájéhoz! Éjjel oda bújj hozzád és nem azért mert simogatást vár. Döglött egeret hozz neked reggelente.

    "A macskák olyanok, mint a nők."

  • viccesimike
    #34
    A macska annyiszor jön, ahányszor esély van rá hogy kaját kap az mindegy hogy hányszor egy nap. Nagyapám is mindig megsajnált egy nyávogó macskát és addig koldult, amíg dagattra nem etette. Ha intelligens állatot akarsz vegyél kutyát vagy majmot (egyre több van mostanában) és ne a macska ösztöneibe magyarázz intelligenciát.
  • Sephi
    #33
    De mekkora egy hulye hozzasolasom volt az elobb:))) Ezert is szeretnek valtoztani a masodik mondaton par sort.

    Hulye vagy te :PPP
  • Sephi
    #32
    Aha ehes kar hogy 4-szer kap naponta enni pontos oraban szal amikor reggel 9 , delutan 1 , este 6 , es ejjel 10 van ott terem kajara keszen a konyhaban.

    Es ezzel az erovel te is hulye kis eloskodo vagy mert te se magad csinalod az ennivalodat hanem a szuleid nem?
  • Sherad
    #30
    ha en vagy bnom jon haza akkor mar 3-5 percel megerkezes elott az ajtoban toborog. Sejtesem sincs hogy erzi meg de ez van. mokas:)
  • Sephi
    #29
    Jah meg merje valaki asozndani hogy a macska nem okos allat bazz.

    Nagyanyam ugy 15 perc mulva kell haza jojjon nemetbol (ott volt ket hetet) es Mozes bazz ott alla bejarati ajtoelott mar 5 perce es nyavog bazz . Ez tudgya hogy jon ! hihetetlen baszus!!
  • Sherad
    #28
    itt egy kep rola bar ez fel evvel ezelotti

  • Jano
    #26
    Nekem van! Egy itthon, meg egy a volt logómban!
  • Kandurex
    #25
    Na mivan? Senkinek nincs itt macskája Sephi-n meg rajtam kívűl?

    Sherad_: Ha van egy jó sztorid Winchester-ről, oszd meg velünk.
  • Sephi
    #24
    Miert? irja ja fustot?
  • Kandurex
    #22
    :DDD