22902
Battlefield Vietnam
  • Pepti
    #12164
    hmm.

    sima bf42-ben a legkönnyebb kitörni? Hát barátom, nem nagyon meccseztél kemper állatok ellen... Tudod vanak mapok, ahol egy-egy repülő plusz wespe és te a büdös életben nem jössz ki, ha az ellen jól kempel... Pl Kharkov, Gazala. Vagy 2 tankkal Berlinen. Vagy akár sztálingrádon se. Vagy mondjuk Bocage-n is lehet szépen aratni. Vagy Kursk-on. Volt olyan Kursk meccsünk anno, hogy a 6. perctől lepörgésig megszülettem, meghaltam. de mást nem tudtam.
  • Zeboo
    #12163
    Szerintem semmi gond nincs a kempeléssel. A war-okról most nem beszélek, mert ott kifejezetten kell kempelni. A publikon már gázosabb, főleg akik csak most kezdik a játékot. De egy kempből csapatmunkával könnyen ki lehet törni (ez inkább a publikra, mintsem az éles warokra érvényes), és ilyenkor még fejlődik is az ember. Mindenkit kempeltek már le a publikon. Kibírható szerintem. Haxoror-al részben egyetértek, de szinte lehetlen a kivitelezés. Publikon teljesen természetes, hogy a klántársaim (akik haverok is) mellé fogok állni és egy csapatban játszunk. És a másik, hogy nem a publikon fog fejlődni az ember, mert ott csak baromkodás,káromkodás, veszekedés és rinyálás megy, amit hamar megun az ember, emellett a csapatjáték egy nagy nulla.
  • haxoror
    #12162
    Bár egyáltalán nem erről volt szó, de csak hogy tiszta legyen a Battlefield sorozat összes része és modja közül pont a vanilla 42-ben a legkönnyebb kitörni a kempből :)

    Látom nem nagyon fárasztottad magad a végigolvasásával, gondoltam írok neked egy lightosabb verziót de fölösleges mert te ezt egyszerűen nem-akarod-megérteni...

    u.i.: Egységben az erő, értsétek ahogy akarjátok
  • CB SNIPER #12161
    ugy ám...
  • polak
    #12160
    szerintem teljessen jó amit leírt!
    nincs ebben picsogás... szerintem nem azt mondta hogy ne kempelj...
    én meglátásom szerint a csapat egyenlő leosztását helyezte előtérbe nem pedig a kempet!
  • Zs0lt1
    #12159
    Ez nem más, mint rinyálás meg picsogás bazzeg.
    Még egy rohadt román szerveren is több szándékot vesz észre az ember a kempből való kitörésre mint ithon. Elegem van már az ilyenekből.

    Ez a bf42-es kemp különben sem hasonlít egy bfv-s kemphez, mert itt ki lehet törni, ott meg nem.
    Flame ON!
  • TLD Robi
    #12158
    Jaja:))
  • Mersant
    #12157
    nos....ja...igy igaz :-)
  • haxoror
    #12156
    Nesztek :)
    Nem olyan tömören velős mint a "A BC a jobbik csapat jutalma." de megéri elolvasni és elgondolkodni rajta

    "Sztem minden játékban előforduló általános jelenség, hogy a gyanútlan gémer betéved valami szerverre, és nagyon gyorsan rájön, hogy itt neki már csak a céltábla szerep jutott. Ehhez gyakran nincs is szükség arra, hogy egy brigád tagjai egy oldalra álljanak, néha már az is elég, ha a pro játékosok aránya egy kicsivel felborul a csapatok között.

    Ez nem is új, nem is bf jelenség, talán nem is tudok olyan mp játékot, még stratégiát sem, ahol ne lenne ilyen. Szerintem mindenkinek az egyéni ízlése határozza meg, hogy mi az a játékélmény, ami a legnagyobb élményt adja neki. Én speciel mindig is a kemény, de lehető legjobban kiegyenlített küzdelemet kerestem minden online játékban.

    Azt hiszem vitathatatlan tény, hogy a 100%-osan kiegyenlített csapatok ideája, a gyakorlatban kivitelezhetetlen. Ha pedig hozzáadom azt, hogy minden játékban a legprofibb játékosok előbb utóbb megismerik egymást, és csapatokba tömörülnek, akkor még tovább bonyolódik a helyzet. Ugyanis ezek a játékosok, ha egy időben jáccanak, akkor elég természetes, hogy igyekeznek egy szerveren lenni, hogy kommunikálhassanak, és közös élményekkel gazdagodjanak. Namost, ha összejön, 2-3 vagy több profi játékos egy helyen, akkor az már megalapozza, hogy a játék ne amatőr kóválygás szintjén follyon. Ugyanakkor egy publikus szerveren gyakran nem adott, az hogy még egyszer ugyanennyi és ilyen szintű emberke betévedjen ugyanoda. Sztem érthető az is, hogy az egycsapatban/tásraságban/klában levő emberek szívesebben jáccanak együtt, mint egymás ellen, különösen, ha még ts-en is vannak. Így meg tudnak beszélni valami kooprodukciót, nem egymásra kell anyázni, ha lelövik őket, stb. Tehát, ha ők egy oldalon jáccanak, és mind az ő mind a másik oldal kiegészül átlagos játékosokkal, akkor abból papírforma szerint muszáj egy korrekt kis répnek kerekedni. Persze van a mondás, hogy a szop@as jó, csak a f@sz megfelelő oldalán kell lenni.

    Itt tehát mindenképpen érdekütközés van az egyoldalon játék és a kiegyenlített, mindenki számára kihívást és sikerélményt egyformán biztosítani tudó játék között. Persze érdekes ez a jelenség, mert pl. egy NBA kosárcsapat nem nagyon jár le napi szinten a grundra a többiekkel koszarazni, vagy a profi boxolók sem nagyon járnak csapatostul kocsmai verekedésekbe. Itt viszont elit csaptok játékosai rendszeresen összekerülhetnek olyanokkal, akik csak hobbi szinten, kedvtelésből jáccanak.

    Ugyanakkor így kb. a 10. fps-emen túl mindig találtam üdítően jó példákat, klánokat, szervereket, ahol szinte mindenki számára természetes volt az egyensúlyravaló törekvés. Ahol, ha belépek x klán szerverére, akkor szinte minig ugyanannyi tagot látok mindkét oldalon, kivéve, mondjuk, ha egy másik hasonló súlyú klán is épp ott tanyázik. Ahol a legjobb játokosok az elsők akik szinte azonnal átállnak, ha kezd felborulni az egyensúly. (vicces de az ilyen szempontból kedvenc szervereim szinte minden játékban britek voltak) És ennek 1-1 ember szintjén kell működnie. Pl. emlékszem annó Lappjäveln az nb-ből párszor átjött magyar szerverre, ha magyar kisbarátai éppen ott voltak, és szinte mindig a másik oldalra állt, vagy oda, ahova belépéskor került.

    Szerintem ehhez, a skilltől erősen elkülíthető képességek kellenek, mint nagyvonalúság, sportszerűség, a másik tisztelete stb. Ha azok a kosarasok mégis lejárnak a grundra, akkor oszoljanak el a csapatok között, és adják meg az esélyt a srácoknak hogy hogy örülhessenek, ha bedobhatnak egy-egy ziccert. A legtöbb embernek, aki aktívan játszik nem kis befektetést jelent pl. a gépének a megvétele, szinten tartása, az idejéből pedig a legkedvesebb szabadidejét tölti játékkal. Ezért én mindig is úgy gondoltam, hogy valamelyest felelősség is ez egymás iránt, hogy mindenki megkaphassa azt az örömet a játékból, amit az anyagi és időbefektetés árán elvár tőle. "Ha akarjátok, nem álom."

    by attes
  • Zeboo
    #12155
    Jah, és a ragdoll-nak még se híre se hamva, de akkor is a világ legjobb, legélvezetesebb játéka!!!!
  • BurnBaby
    #12154
    öröm látni milyen tájékozottak vagytok a saját ügyeitekben ,))
  • Zeboo
    #12153
    Viszont a sérülésmodel nincs a topon, szóval nem egy Doom III szintű ilyen tekintetben a Bf:V.
  • TLD Robi
    #12152
    Nemrég értem haza,de most látom,hogy van egy TLD server!
    Remélem,hogy a miénk és nem csak tesztelési célokra van:)
  • TLD Robi
    #12151
    Itt vannak infók a gameről:
    http://www.hcgamer.hu/gamer/index.php?p=5&c=8955
  • TLD Robi
    #12150
    Egy jó kis game!Van benne sok minden pl:kempelések,helicsaták,viták:),kickek:),jó taktikák,fordulatok stb.Van benne jó felkiáltás is amikor megölsz egy embert visít egyett az ember:),sok jó ami egy játékhoz kell!A célzás szerintem jó és könnyű célozni,a serverek 28 és 32 fősek.Szerintem nem hasonlít semmijen játékra max a BF 1942-re!
    Szerintem érdemes letölteni!
  • Robogo
    #12149
    Na szerintem nagyon hasonlít a vietcong játékra!Én ajánlom neked ezt a gamet!
  • Zs0lt1
    #12148
    Bézkempelős-kickelős, szerintem :ÐÐÐÐÐÐÐ
  • Bercy #12147
    Dzsungeles rejtozkodos, haboruzos lovoldozos, beszallokahelibeseslelolektitek feszultseglevezetos.
    szerintem....szerinte....
  • Zs0lt1
    #12146
    Alapjában véve leginkább a Battlefield 1942-hez hasonlít, de szinte teljesen más játékstílust kínál.
    Leginkább nem hasonlít semmihez.
  • panther112
    #12145
    Köszi a linkeket, de nem találtam választ a kérdéseimre, pl sebzésmodell, személyes vélemények más fps-ekhez képeset...
  • kz
    #12144
    ajánlom figyelmedbe a
    bfhelp.try.hu
    és a
    www.battlefield.hu
    oldalakat.
  • panther112
    #12143
    Jajj és még az, h valakinek sikerül-e kipróbálnia a men of valor vietnam multit? nekem gondok vannak vele, és ha uolyan szar az is, mint a single része akkor inkább letörlöm az egészet. Van-e multi részben is pl ilyen nyomo az f-et és gyógyulok, meg space a hullára és gyógyulkok baromság, v multiból ezt azért kivették?
  • kz
    #12142
    A JW1 Petkóé, aki megengedi, hogy játszunk rajta, mi pedig istenként tiszteljük ezért is.
  • panther112
    #12141
    Sziasztok, az lenne a kérdésem, hogy milyen más fps-ekhez hasonlít ennek a jatéknak a multija? PL. am army, vagy inkább cod, vagy vietcong? Milyen a sebzésmodell, milyen módokban lehet játszani, mennyit bírnak a katonák, túl könnyű-e a célzás, hány fősek a szerverek, berakja a hullát a még zajló körbe, v végig kell várni, ez opcionális stb. Előre is köszi
  • Zs0lt1
    #12140
    Az uhs időkben régen ...ű
    Ez kimaradt
  • Zs0lt1
    #12139
    Az régen 3 szerver ment azon a vason, egy bfv1.2, egy EoD, és a bf42-es infantry. Szal sztem tuti kibírja.
  • Robogo
    #12138
    Azt hiszem,hogy csak tesztelés alatt van a server!Mert nekünk lesz egy serverünk!De lehet,hogy már a miénk!De nem mindenkinek lehet servere!...Miért különben tiétek a JW1 vagyis a CB kláné?
  • kz
    #12137
    Ma már bárkinek lehet szervere...
  • Robogo
    #12136
    De van egy trs server is!
  • Robogo
    #12135
    Jaja!
  • Pepti@work
    #12134
    szerintem csak tesztelési céllal, hogy bír-e két bfv szervert a vas
  • Zs0lt1
    #12133
    Jah most látom csak, hogy azon a gépen új port lett nyitva :-)
  • Zs0lt1
    #12132
    Egyébként grat hozzá :-))
  • Zs0lt1
    #12131
    Nem hiszek a szememnek.
    A Vietnam'o'matic átalakult TLD szerverré?????
  • Robogo
    #12130
    MNZ-s vagy?
  • Robogo
    #12129
    Milyen köszönetet?Mi van?
  • Robogo
    #12128
    Csocsi mindenkinek!
  • Android
    #12127
    Köszönöm Robi és Gaboca a köszönetet legközelebb figyelek majd jo helyzetben betenni és minőségit
  • kz
    #12126
    Mindegy milyen tűzfalat, meg szpájkeresőt használsz!
    A legjobb védelem, ha a jobb kezed mutató ujját kordában tudod tartani és nem kattansz rá mindenfélére.
    Ha ezt nem tudod megállni (pl nincs csajod, oszt tőteni kell a videokat, hogy jó legyen), vagy nem csak te használod a gépet, akkor formatálj, majd installálj fel mindent frankón és csinálj egy biztonsági másolatot, vagy ghost-ot. Ez után ha be is jönnek mindenféle nemkívánatos dolgok, akkor sem kell az úratelepítésekkel bajlódnod.
  • Tomeee
    #12125
    lol