22902
Battlefield Vietnam
  • uHs Gerzson
    #16868
    nm ;)
  • dronkZero
    #16867
    Ja a publicot, mint a BFV, vagy a BF42, vagy _akármilyen_ csapatjáték jellemzésére felejtsétek már el! _Nem_arról_szól_!!! Ha tehetném, csak és kizárólag waroznék, nagyjából naponta. Illetve inkább úgy mondom, hogy ha tehetném, az összes gép előtt töltött időmet inkább warozásra fordítanám. Szerintem ez a legjobb dolog, amit a számítógéppel csinálni lehet.

    (Ja, bocs egyébként, kurvára másnapos vagyok, és szófosásom van...:) )
  • haxoror
    #16866
    Oké, ez tényleg buzisan hangzik, csináljunk úgy mintha nem írtam volna semmit... :P
  • haxoror
    #16865
    Ebben van igazság, komolyan kötelezővé tenném a BFV-t mindenkinek hogy végre megértsék hogy a propaganda mindig hazudik és hogy felfogják milyen könnyű meghalni egy összecsapásban, fogadok hogy sokkal kevesebb háború lenne a világon.
  • dronkZero
    #16864
    Nos akkor mások az elvárásaink.
    Eddig az összes FPS közül (és nem három-négyet láttam eddig) az UT(1!) alá írt Infiltration mod célzásrendszere, és a készítők hozzáállása jött be a legjobban.
    Szerintük egy szabály van a fegyverekre: a golyó oda megy, ahová a cső mutat. Alapból nincs célkereszt, sőt, célozva sincs, iron sight van. A szórás/visszarugás úgy van megoldva, hogy a progi alapból nem korrigál lövés után, tehát egérrel kell utánacélozni egy sorozat közben.
    Nagyon kevés progiban van iron sight, de szerintem jót tenne a BFnek.
    A játékélmény meg teljesen szubjektív. Szerintem attól, hogy "spawnolgatunk öszzevissza" még nem kell elcseszni a fegyverek sebzését. Még így is zavar BFVben, hogy van olyan fegyver, amiből nem elég egy lövés fejbe. Élj túl egyet a valóságban... Nekem képzeld tetszik, hogy lelőhetek embereket egy lövésből 150 méterről, még ha ez azzal jár is, hogy engem is lelőhetnek ugyanúgy. Egyébként egy M16 lőtávja 800m területre, 500m célra. Tehát a játékban még így is kicsi.
    Én részemről jobban várom az OFP2-t, mint a BF2-t. Igaz, arról semmi hír. :)
    Amit meg a katonaságról írtál, az a világ legnagyobb faszsága. Ha valaki, akkor _mi_ tudhatnánk legjobban, hogy harci helyzetben mennyi egy katona átlagos élettartama. Akkor már airsoft, de azt csinálni is fogom, amint lesz pénzem rá...
  • haxoror
    #16863
    Akkor a realitás helyett inkább "nem annyira hihetetlen" :)
    Lehet hogy manapság ritka a valódi háborúkban a közelharc de ha mégis sor kerül rá akkor nem 30 tárból lövik le a másikat, gondolom...
    A BFV tényleg nem annyira megbocsájtó az újonnan jövőkkel mint a 42 és a friss hús sokáig csak kel és fekszik de idővel, ha már megtanulta a pályát és ráérez az egész ritmusára már sokkal könnyebb lesz. Sniperek legfeljebb egyhelyben álló embert tudnak egy lövéssel megölni (ha csak nem került időközben elő néhány őstehetség :) és így sem sokáig lövöldöznek mert már mindenki tudja hogy hol vannak a "jó helyek". A heli/mortarkemp meg mindig is volt, publicon tényleg szívás de azért lehet tenni ellene (tényleg nem értem mi benne a szórakoztató, na mindegy...)
  • dronkZero
    #16862
    Remélem nem mindenki ilyen negatívan áll a dologhoz.
    Én részemről akkor is warozni akarok BFV-t, ha már csak 20 ember lesz a világon, aki játsza ezt a játékot.
    És az is tuti, hogy BF2 nem fog kelleni eredetiben egy jó darabig, annyira az előzetes infók alapján nem tetszik.
    Amit az assaultkodásról írtok, arról nekem az a véleményem, hogy a lövés oda mmenjen, ahová célzok, és az illető lehetőleg haljon már meg annyitól, amitől a valóságban is megfikkadna egy ember. Ezért nagyon sajnálnám is, ha BF2ben pl az M16ból(medic, ha minden igaz) kéne egy emberbe 8-10 lőszer. Ha ilyen lesz, akkor mindenképp várok egy realism modot. Remélem nincs igazatok.

  • Meggymag
    #16861
    Na megint ez a szó amit utálok: "reális" ill. "realitás". Ahogy látom elég sokan ezt várják ezektől a gémektől, hogy baromira reális legyen. Namármost ha olyan reálisak akarunk lenni akkor mit spawnolgatunk összevissza? Szerintem egy jó gém készítői tudják a határt a valóság és a gém között és minél több reális(való életben előforduló) dolgot próbálnak beültetni a gémbe ne nem a játékélmény rovására. Manapság a háborúk nem igazán úgy zajlanak, hogy a felek egyáltalán látják egymást és közelharcolnak. Olyan hiperszuper technikák vannak(erről az ittlévő hozzáértők bizti töbet tudnak), hogy ha azt mind beültetnék a gémbe akkor élvezhetetlenné vállna. Kizártnak tartom, hogy bárki is élvezi azt amikor Vietnámban valaki fekszik a pálya másik végén és 1 lövéssel szedi ki. Ilyenkor nemtom milyen reflexek kénének mert esély sincs túlélni. Ugyancsak kevésbé élvezhető amikor 3 heli kempeli az adott spawnpontot és ofkósz nem foglalja ;) DCben se igazán hiszem, hogy a bázis-bázis rakéták olyan kellemesek lennének az ott spawnlolóknak. Szal szvsz ha valaki valóságot akar akkor menjen el katonánk bár nemhiszem, hogy élvezné túlságosan amikor lövést kap és nem tud csak a kórházban spawnolni ;) Ez egy gém és a lényeg a játékélmény vagymi szerintem. Azt meg nehéz elérni a hipertechnikával. Én ettől félek leginkább....
  • Zeboo
    #16860
    Thx, Gerzsy!
  • haxoror
    #16859
    Ja igen, gránátspam, nagyon utáltam :P
    42 után én is csak néztem ki a fejemből amikor fényévekről simán agyonlőtt vki BFV-ben de ez szerintem inkább reális mint 42-ben hogy ha 50 méterre keresztül fut előttem vki ezt simán megteheti azzal a tudattal hogy nagy esélyel élve megússza.
    Igaz hogy BFV-hez jobb reflexek kellenek de idővel meg lehet szokni és élvezetesebb is a játék csak sokkal jobban oda kell figyelni hogy legyen a közelben fedezék és nem szabad az utca közepén szédelegni, szerintem az a szórás ami a BFV-s fegyvereknek van pont jó. (kivéve az M60-at, valahogy másként kellet volna legyengíteni mert hiába pontos hasalva, Vietnámban fekve csak a susnyást látja maga előtt ez ember :(
  • Meggymag
    #16858
    Nemigazán ez számít asszizásnak. Elöbbit gránátspamnek, utóbbit meg fegyverszórásnak hívják :) Bizonyára kafa dolog hiperszuper kézifegyverekkel sétálgatni és 1 lövéssel futás közben nyírni az embereket csak szvsz kurvára nem fun.. BFben van esélyed visszalőni ill. gyógyítani magad. Vietnámban és DCben nincs! És személy szerint engem felbasz amikor a láma csak nyomja a gombot és irtja a futó embereket. Fegyvernek igenis legyen szórása és kelljen már egy kis képesség ahhoz, hogy eltaláld az ellent ne csak buta CSs assizássá váljon már a gém. Na kb ezt jelenti a BFes assizás :) Sok BFes társammal együtt ezért kedveljük annyira ezt a gémet(és a nehéz tankozás nem is említem). Jó az ha egy gém nehéz és idő kell ahhoz, hogy megtanuld. Így több időt foglalkozol vele és jobban megszereted!
  • haxoror
    #16857
    Ha most assizás kapcsán a BF-es gránátdobálózásról meg a szupergyenge sebzésű fegyverekről beszéltek...
  • Meggymag
    #16856
    Remélem a kemperek ellen is meglesz a fegyver és akkor annyira talán mégse ;)) Amúgy én úgy érzem már rég óta, hogy a Vietnámból, DCből és BFből összegyúrva iszonytató jó gémet lehetne csinálni. Mindhárom játéknak megvan a maga jó oldala(és ezek nem ütik egymást így össze lehetne gyúrni őket) és a rossz is. A hibákból és bugokból tanulva és a 3 gém jó részét összegyúrva iszonytató jó dolog sülne ki. Remélem ennek neve BF2 lesz :)
  • Zs0lt1
    #16855
    Én majd heliből fogom szedegetni a 42-es asszikat ;-)
  • Zs0lt1
    #16854
    lol :Ð
  • Meggymag
    #16853
    Ha az assizás tényleg BFes lesz akkor a BFes tábor nagy része már garantáltan szeretni fogja(köztük énis) ;)
  • Pink Tiger
    #16852
    firebird powa :)
  • Me0w
    #16851
    Siman menne nem dx9-es kartyan is, dehat igazodni kell a hardvergyartokhoz :) Ezert is szarok a bf2re :)
  • uHs Gerzson
    #16850
    - OS: Windows XP (nicht kompatibel mit Windows 2000 und Me)
    - Prozessor: Pentium IV 1,7 GHz.Empfohlen: Pentium IV 2 GHz oder Athlon XP
    - Speicher: 512 MB RAM. Empfohlen: 1 GB RAM
    - DVD: Geschwindigkeit 16x
    - Grafikkarte: 128 MB.
    Radeon X700 (PCIe)
    Radeon X600 (PCIe)
    GeForce 6600 (PCIe)
    GeForce PCX 5900 (PCIe)
    GeForce PCX 5300 (PCIe)
    GeForce 5800 Series (AGP)
    ATI Radeon X800 XT Platinum Edition
    ATI Radeon X800 PRO
    ATI Radeon 9800 Series
    ATI Radeon 9600 Series
    ATI Radeon 9550 (RV350LX)
    ATI Radeon 9500 / 9700 Series
    ATI Radeon 8500 Series
    ATI Radeon X300 Series
    NVidia GeForce 6800 Ultra
    NVidia GeForce 6800 GT
    NVidia GeForce 6800
    NVidia GeForce FX 5950 Series
    NVidia GeForce FX 5900 Series
    NVidia GeForce FX 5700 Series
    - Soundkarte: kompatibel mit Direct X 9.0b
    - Multiplayer: 1 DVD pro PC
    - Netzwerk: TCP/IP kompatibel, 2-32 Spieler
    - Internet: Bandbreite 2-32

  • Zs0lt1
    #16849
    Én ettől nem félek, sőt...
    Az assi része a bf42-höz hasonlít, a helizés pedig a dc és bfv között valahol, szal valszeg skillesebb lesz, aminek nagyon örülök is.
    Elég csak megnézni, a giga.de-s fickó is milyen szarul vezette a super cobrát :Ð
  • Zeboo
    #16848
    Pepti, azért húzzatok bele, mert a végén bejön az aláírásod... :ÐÐÐ ("...ladder 30-ba mit keresős klán")
  • Zeboo
    #16847
    Hát Gero, ha crytek engine-jét nem fogja megütni, akkor sztem szopás lesz a játék. Nem mai gyerek a Far Cry, és azt a gyorsaságot, amit a játék tudott külső terekben elérni, ráadásul gyönyürű grafikával, fizikával stb, azt szvsz max a HL2 tudta megközelíteni... Grafikalilag nem hinném hogy gond lenne a BF2-vel, csak ne legyen bug-os!!! Meg hát a gépigény... Gondolom X800 alatt nem hiszem hogy menni fog elfogadható sebességgel 1024x768-as felbontásban + minden high lvl... És ha ez alatt tud majd vki játszani csak annak meg nem halál mind1 hogy milyen a grafika? Csak megjelenne már.... :D
  • SeS7thRambO
    #16846
    hmmm kiváncsi leszek mi lesz ennek a vége....... A sok felvetést elolvasva és kicsit tovább futtatva a gondolatokat elég érdekes végkifejletek lehetnek, de vajon melyik lesz ezekböl??? Majd elválik nemsokára... mikor is?? Tudni már 1 pontos dátumot??
  • Rusid
    #16845
    ÁÁÁ elkések óráról.
  • Rusid
    #16844
    Nem hiszem hogy a bfv-nél arcadosabb lenne :)
  • Pepti
    #16843
    en egyebkent bf2-nel attol felek, hgoy mar tul arcade-os lesz. Szamomra akkor max hobbi szinten fog letezni mar csak a game, klanszinten nem biztos hogy tolni fogom, sajna arcade-ert nem rajongok annyira.
  • Pepti
    #16842
    Nem csak itthon haldoklik, kulfoldon is. Nezd meg, a ladderen meg mennek a meccsek (de egy csomo regi nagy klan mar abbahagyta, vagy csak ilyen immel-ammal van jelen bfv-ben), de a public szervereken mar nem igazan vannak fent annyian, mint regen, elozo NC befuccsolt, mert talan 2 NC kapitany foglalkozott vele, meg a supervisorok is leszartak, most tavasszal mar ezert is nem inditottak NC-t. OC szintugy ugy nez ki, hogy meghal, vagy legalabbis nem igazan foglalkozik vele stx.
  • Rusid
    #16841
    Biztos lesz Vietnam alá is volt pedig mostoha gyerek.
  • Mr Manson
    #16840
    WWII mod is ütos lenne, de ugyse lesz!
  • Rusid
    #16839
    Remélem a Vietnam Modot a Dice Canada fogja tálalni. :)
  • Mr Manson
    #16838
    igy van, bfv haldoklik
  • Amon Serrano
    #16837
    Az lesz, mint a doom3-mal! Nagyon nem szeretnék csalódni! Tény, hogy itthon döglődik a BFV (már csak azért is, mert én sem nyomom az utóbbi időben)!
  • TDC Geronimo
    #16836
    Ez nem kétséges ;)
  • TDC Geronimo
    #16835
    Mivel nagyon sok új játékos lesz biztos lesznek közöttük olyanok akik azon akadnak fenn, hogy : "jujj de csúnya a víz, a far cryban szebb volt" stb (higgyétek el nem egy ilyen ember lesz). De amikor már ilyeneken akadnak fenn az emberek az már régen jó sztem. Hát nem tom mennyi fórumot olvastatok egy-egy kép vagy videó után, de hogy ott miket írtak az emberek...hááááát enyhén szólva derültem rajtuk :)
  • Rusid
    #16834
    Jó játék ez a Vietnám, de lassan fél vagy inkább több ,mint fél éve nem jött ki hozzá semmi patch. Így már kezd kissé egysíkuvá válni. Na nem baj biztos lesz Bf2 alá Vietnám mod.
  • TDC Geronimo
    #16833
    Hát, hogy én nem leszek közöttük az tuti....tény, hogy a hatalmas reklám miatt nagyon sokan egy teljesen bugmentes és tökéletes játékot várnak.....szvsz nem szabad ezt elvárni egy játéktól sem. Én úgy vagyok vele, hogy én a vietnamot (POE) is hihetetlenül élvezem és imádok vele játszani....nos szvsz a BF2 csak jobb lehet...szal nem lesz gond ;)
  • Bercy #16832
    "nem vagyok meggyözödve az eddigi infok alapján hogy annyira nagyon jó gama lesz."
    ezzel enis igy vagyok...
    tul sok tul szep kepet es infot hallottunk a jatekrol. szerintem nagyok az elvarasok es kicsit pofara fogunk esni. bar abba biztos vagyok h nem lesz rossz gamma. de sokan csalodni fognak...
  • TDC Geronimo
    #16831
    Nálam meg pont fordított a helyzet.....én a modern cuccokért vagyok oda....nem titkoltan van egy kedvenc fegyverem is :)

    És az benne lesz a BF2-be :D
  • Mr Manson
    #16830
    pl nekem személy szerint bf42 még mindig nagyobbat üt mint bfv.
    rühellem a nagyon modern harcokat, és imádom a második világháborut.
  • TDC Geronimo
    #16829
    Amúgy meg BF2 kijövetelével tuti halott dolog lesz.....mindenki öregszik....vietnam után a XXI. század :)