377
Suikoden Series
  • Yuber 7
    #96
    De rég néztem fel ide...
    Mondjuk nem sok minden történt, de annak örülök, hogy két új Suikoden arc feltűnt, már kezdtem azt hinni egyedűl maradok ebben a nagy Suikoden univerzumban.

    Gyertek a erre a címre és itt mindent kidumálhatunk a sorozat bármelyik részéről: (na, nem mintha bármi bajom lenne ezzel a fórummal, de jobb ha a Suikodenesek egy helyen vannak)

    A cím:

    http://www.pcdome.hu/forum/forum.php?action=ll&fid=10&tid=7704
  • Sephi
    #95
    Hat en elvagyok vele kezdem megerteni es teccik a story :)
  • Jinchuu
    #94
    Hát ja, a Xenosaga is nagy game, bár azt is csak elkezdtem és most nem tudom, hogy eddig mi volt a történet, majd azt is újra kell kezdeni! :D Bár abban volt 1-2 ellenség ami igencsak hosszú időt vett igénybe, mint pl. a szörny az idegen hajón. Ennek a harcrendszere nagyon időigényes!
  • Sephi
    #93
    Jah nehez elcsologatni Tai-Hoo-t a hajoval ?:)))

    Egyebkent en mar nem jaccok harmast reg mert jott a Xenosaga de majd fojtatom mert nagyon jo!
  • Jinchuu
    #92
    Na igen, a game nem könnyű, de hát pont ezért szeretjük. :D
    Viszont ezt a hülye kockajátékot igazán kihagyhatták volna!!!! Remélem a 3. részben nem találkozom vele, mert akkor esküszöm felakasztom maga.
  • Sir Quno Jedi
    #91
    Részemről én megcsináltam Chris-t végig, most csinálom Thomast (chapter 2), aztán jön a többi. A csatákban általában próbálok Major Victory-kat kihozni, van amikor összejön, a párharcok, főellenfelek elől meg sosem térek ki.

    Cool ez a gamma, csak nem egyszerűség, de ez benne a szép !
  • Jinchuu
    #90
    Most kezdtem el végigjátszani én is újra az egész sorozatot. Az első részt igaz már korábban játszottam végig, de a másodikat most csinálom és tényleg az rpg világ egyik legjobb játékai, számomra legalábbis. :D
    Na megyek is és játszom tovább. A 3. részt elkezdtem ugyan, de igen régen nem játszottam már vele, így nem emlékszem a történtekre, sajna úgy tűnik újra kell majd kezdenem, de ez nem is baj, legalább lesz már akkor a 2. részből egy elmentésem. :D
  • Sephi
    #89
    figyej csak... az a kis kolok aki Chris-el van... az nem az a gyerek aki az elso vagy a masodik reszben szerepelt?
  • Sephi
    #88
    Hat nem tudom de maj megprobalok nyerni :)
    Majd jol atnezem a terepet oksa ?:)
  • Yuber 7
    #87
    Lehet, hogy tudom miért nem jött be még Thomas fejezete.
    Geddoe első fejezetében elnéztél Budehuc Kastélyba, ahol Thomas a kastély mester? Tudom nem kötelező történet szerint, de van ott egy kis érdekesség velük.
    Mert ha nem mentél el oda, akkor valószínűleg az miatt nem jött még be.
    De ami késik nem múlik, Chris 2. fejezete után már biztos be fog jönni. Persze majd az ő fejezetében se felejts el elnézni a kastélyba.

    Ilyen Bishop, Sarah, Yuber trios harcok lesznek még, de többnyire azokat is el lehet veszíteni.
    Az már más kérdés, hogy érdemesebb megnyerni őket, márcsak a kapott cuccok miatt is.
  • Sephi
    #86
    Kerem en Mt Senai -ban levertem Duke-ekat siman csak amikot Bishop Es Sarah ellen kuzdottem ugy megvertek hogy jaj szal nem nyertem ott de nem is lett vege a jateknak hanem elhuztak!

    Thomas meg mindig nincs meg de majd jaccom es szolok hol tartok oksa?
  • Yuber 7
    #85
    Sephi: Csak egy-két kérdés:
    Geddoe 2. fejezetében Mt Senai-ban ugye megküzdöttél Duke csapatával és megnyerted időben a harcot? Mert utána akkor jön Bishop ls Sarah ellen a küzdelem az oltárnál. :)
    Elsőre talán nehéznek tűník, de mivel nincs sok HP-juk egy jól irányzott támadással (Geddoe 4. szintű áram varázslatával) simán le lehet őket verni.
    És utána jön egy utalás Bishop kilétére. :)
    Ez neked bejött?

    Hugo 2. fejezete elég rövid, de lesz benne egy küzdelem Yuber ellen, amit meg lehet nyerni, csak egy jól megválasztott taktika kell hozzá!

    Aztán mondjad merre vagy a játékban, de ahogy látom elég elfoglalt lehetsz, mivel egyszerre több game-t is nyomsz. :)
  • Sephi
    #84
    Tankson!

    Ma nem jaccotam de holnap este remelem jut ra egy kis ido :)
  • Yuber 7
    #83
    Na sikerűlt rámhozni a frászt... :)
    A szokott helyen kerestem a topicot és sehol sem találtam, már keztem azt hinni, hogy vémetlenűl kitörőlték... Aztán hosszú keresgélés után benéztem ide és megtaláltam... :)

    Na szóval...

    Az első részben McDohl volt a főszereplő, Teo McDohl fia. Miután Ted átruházta McDohl-ra a Soul Eater-t, McDohl-nak menekűlnie kellett, mivel Windy elszánt célja a rúna megszerzése volt.
    Csatlakozott a Fleszabadító Sereghez, és miután a vezérét Odessa Silverberg-et megölték, McDohl lett a sereg vezetője... Kerestek egy jó helyen fekvő kastélyt és sereget toboroztak a Császárság ellen... És hosszú kalandozások árán győzelmet arattak felettük... Az I végén McDohl nem fogadta el a Toran Köztársaság Elnöke címet inkább megszökött Gremio-val egy este...

    Az első rész a Toran Republic-ben játszódik, míg a második a City State of Jowston-ban...
    Az első részt a Gate Rúna Háborúkéntként emlegetík, míg a másodikat a Dunan Egyesítési Háborúként.

    Harmonia konkrétan nem volt benne az első két részben, csak segítséget nyújtottak az ellenfélnek. A II-ben Sasarai is aktívan részt vett a háborúkban, ő pedig Harmonia Bishop-ja.
    Hogy Yuber-t milyen kapcsolat fűzi Harmonia-hoz azt nem tudom, de mindig ha Harmonia-ról volt szó, akkor ott ő is megjelent...
    Bár a III-ban inkább Luc-nek dolgozik, mint Harmonia-nak...

    A főgonosz az elsőben Barbarossa volt, a Sovereign Igaz Rúnáját használta, hogy átváltozhasson.
    A II-ben pedig Leon szabadítja ránk a Beast Igaz Rúnát...

    Remélem mindegyik kérdésedre megtaláltad a választ... :)
  • Sephi
    #82
    Jo... most lettem kesz Geddoe masodik fejezetevel es holnap nekilatok Hugoval is a masodik fejezetnek :)

    En sajnos nem egeszen ertem a dolgokat. Es lenne par kerdesem!

    A Suikoden elso reszeben McDohl -rol szolt... azok kik voltak a Toran Koztarsasag vezerei?

    Milyen foldeszen (a neve) jacodott az elso ket resz?

    Harmonia az benne volt az elso ket reszben?

    Mi volt a fogonosz az elsoben es a masodik reszben azaz miert is harcoltak ezek?

  • Yuber 7
    #81
    Ez különös. Elvileg meg gyakorlatilag is Geddoe 1. fejezete végeztével be kéne jönnie...
    Na azért nem aggódj, nekem azt hiszem Chris 2. fejezetének végeztével jött be, tehát be fog az jönni!
    Kíváncsi vagyok mit fogsz hozzá szólni... :)
  • Sephi
    #80
    figyej... az nem baj hogy nekem nincs olyan hogy Thomas a Trinity mezon? Nekem csak Geddoe , Hugo es Chris van azaz harom emberke... jah es mindegyikel kesz az elso fejezet!
  • Yuber 7
    #79
    Még valami, itt egy cím, ahonnan le lehet tölteni a Suikoden teljes világának a térképét!
    http://www.solidus21.homestead.com/files/SuikoContinent.jpg

    Mindig eszembe jut valami... :)
  • Yuber 7
    #78
    Na csak ennyi. :) Remélem érthető...

    Még annyit fűznék hozzá Thomas fejezeteihez, hogy bár korán sem olyan izgalmasak a fejezetei, de nekem személyiségileg mégis bejött. És a fejezetei is olyan nyugodt hangulatot árasztanak...
  • Yuber 7
    #77
    The level 99 trick can only be done in Chapter 1 of the Chris POV. In the first major battle between the Zexen Knights and the Lizard/Karaya alliance, you are told to retreat, and the battle is quite difficult, but it can be won. If you win, you will be awarded with an increase in two levels for Chris, Bolus, Rolan, and Salome.
    The level 99 trick involves dying after this level increase, and then repeating the process over and over until you get to level 99. This is rather tedious, but there are methods to make sure things go smoothly.

    The flow of this entire process is--

    1) Save file at Blas Castle cots.

    2) Talk to Lewis to start event.

    3) skip through dialogue intil major battle starts.

    4) defeat all enemies and proceed to Amur Plains.

    5) remove all armor, and get killed by enemies.

    6) select "don't give up" after getting killed, and start over from 1.

    Here are steps you can take to make this easier.

    1) Do not train anyone's skill in "evade" or "parry" if you don't need to.

    This is because if your evade and parry skill is too high, it would be difficult for you to kill yourself after you receive the 2 level increase. Dying fast becomes a problem after you reach higher levels, and you need to make sure you can die fast to reduce the amount of time spent.

    2) Do train the "Armor" skill for Chris, Bolus, and Rolan.

    Although wearing armor would make yourself harder to kill, you can also remove armor, making it easier for you to get killed after the major battles. However, it is also important to survive the major battle, so increasing your armor skill would help. Also, making sure you have the best armor possible would help. Go to Bine Del Zexse's Merchant Guild hall to buy the best stuff you can purchase (Chris has a lot of money), especially the accessories like Winged Boots and Power Gloves.

    3) Gain levels at Amur plains before trying this trick.

    Before you go to the Amur plains, you can't really get your levels above 21. However, at the Amur plains, you can easily get yourlevels up to 30, and if you persevere enough and defeat the Fly Lizard (area boss), you can get your level up to 34 easily. This not only halps with the survival rate during major combat but also gets you extra skill points as well as cuts down on time.

    4) Use the Chris/Bolus unit as the only combat unit in major battle.

    There are four units in major combat--

    1. Chris, Bolus, Zexen Knight, + Salome as Support

    2. Rolan, Zexen Knight x 3

    3. Zexen Knight x 3

    4. Zexen Infantry x3


    In contrast, the enemies are--

    1. Dupa, Karaya Warrior x3

    2. Shiba, Karaya Warror x 3

    3. Pazupa, Karaya Warrior x 3

    4. Lizard Warrior x4

    5. Lizard Warrior x4

    6. Lizard Warrior x4

    7. Lizard Warrior x4

    8. Lucia, Karaya Warrior x3

    9. Beechum, Karaya Warrior x3

    10. Karaya Warrior x4


    So, as you can see, you are against some stiff competition.

    When your level is still under 50, the only unit that can have any power is Chris's unit. Chris herself is a killing machine. Even if Bolus ends up getting killed, Chris is nearly impossible to defeat. So make sure she is in the center of the battle field so all enemies can attack her instead the other weaker units. Even if Chris is surrounded on all four sides, she can take them all down herself. As long as her attack skills are maxed out, along with her armor skill (but don't raise her evade, and ease up on parry), she turns into the goddess of war.

    After you reach above level 50 or so, the major battles become a breeze. Rolan's unit would start to become pretty good after a while, at least he would be able to handle two or three units on his own. Also, Bolus would start to not suck so much, and would start to consistently kill enemies (raising his "swing" skill is essential).

    Once you get to that stage, you would need no help with major battles.

    5) Make sure you choose the right enemies when dying.


    After you reach above level 50, dying in the Amur plains becomes a problem, because you have become so strong. It is important to die in the Amur Plains to make sure everyone's levels carry over. If you proceed with the events and die, levels of those who are not in your party at that time will not carry over to your last save. Which means you would wate an entire level-gain cycle. Thus, you simply MUST die in the Amur plains to make this trick a success.

    The following enemies appear in the Amur Plains--


    1) Wild Boar

    Excellent damage and hit rate. If it hits you while you are casting a spell, you are guranteed 100+ damage. He is the man.


    2) Black Bunny


    Good at lower levels, but after your MDEF gets high, his lightning spells only take time. Damage is not bad, but their hit rate is pathetic. Avoid at higher levels.

    3) Wolf


    Attack only, and inferior to Wild Boar in all aspects. They come un large numbers usually, but if you can get a Wild Boar, just ignore the wolf.

    4) Fly Lizard (Area Boss)

    Very good due to its fire attack on everyone. At higher levels it may get hard hoever with the higher MDEFs.

    They also appear in certain configurations-- 1) Wild Boar x1

    2) Wild Board x2

    3) Wild Boar, Black Bunny x2

    3) Black Bunny x1

    4) Black Bunny x2

    5) Black Bunny x3

    6) Black Bunny x1, Wolf x3

    7) Wolf x1

    8) Wolf x2

    9) Wolf x3

    10) Fly Lizard (very rare)


    Out of the above, make Wild Boar x2 is the best you can get. As for the strategy--

    When you are trying to die, you must not attack. The only way to do this in Suikoden 3 is to defend, especially when your buddy group is still intact. This is because, even if you are casting a long spell and can not attack, your buddy will still atttack and spoil your attempt to die. Thus, it may be necessary to spread out your team of four into three separate groups, ideally with Chris in one group, Rolan and Salome in another, and Bolus in the last. In that case, meke sure you have some sort of magic rune attached to everyone (after they are high enough levels to have empty slots), and DO NOT raise their skills. The intention is to make it possible for enemies to attack you while you are casting a spell. This allows enemies to hit you while you are defenseless.

    If you are casting a spell that takes more than one round to complete, start over with the incantations after one round so you can keep yourself in perpetual defenselessness for maximum damage.

    In the case of Bolus, make sure he only uses his "Fire Protect" spell, because if you use his "Fire Sword" spell, he often ends up attacking after he complete the spell.

    With all of those preparations, you will be able to get all these four characters to level 99. Which also means that other characters recruited by Chris who have starting levels that are influenced by those who recruit them (such as Watari, who joins at +2 of the recruiter's level, or Ayame, who is -1) would start off from level 99 or something sligtly below that. Thus, this tedious level gain process ends up being a level 99 trick for many other characters who do not have set levels at the time of joining.

  • Yuber 7
    #76
    Sephi: Mondtam, hogy tetszeni fog a játék... :) És ami még ezután jön, hát azt hiszem el fogod dobni az agyad. :)
    A fejezeteket olyan sorrendben játszod, ahogy akarod. Bár ha egy bizonyos sorrendet követsz, akkor plusz jelenetkben lehet részed. Pl: Hugo Chris közötti párbaj Hugo első fejezete végén.
    Vagy amikor elviszed a Jimba által rád bízott jelvényt Chris házába, akkor azt később Chris fejezetében látni fogod, hogy az inas átadja neki.
    Vagy említhetném a Chris Lucia párbajt, Chris 2. fejezetében Great Hollow előtt.
    Ha mindent látni akarsz, akkor a következő sorrendet kell tartani a fejezeteknél:
    Geddoe, Thomas, Hugo, Chris, Geddoe, Chris, Hugo, Hugo, Geddoe, Thomas, Chris.

    Lulu egyébként mindenképp meghal... :(

    Thomas Geddoe első fejezete végeztével egyből választható lesz, és ő a játék iagzi főhőse!!! Ez tudom, hogy viccesen hangzik, de a Tenkai csillagjyegy alatt született és az előző két rész főhősei milyen csillagjyegy alatt? Hát Tenkai! :)
    Thomas-ból egy nap nagy hős lesz még... :)

    Chris első fejezetében a háborúról meg annyit, hogy elmételileg tényleg nem lehet megnyerni, de gyakorlatilag igen. És a 99-es szint trükköt is itt lehet megcsinálni!
    Mindjárt kimásolom a menetét...

  • Sephi
    #75
    Nem nyerni! El kell menekulni de mindig elkaptak es idegesitett hogy ujra kellet nezni mindent. Nah de sikerult el menekulni es mar be is fejeztem Chris elso fejezetet is igya hat indulok Geddoe masodik fejezetjehez :)

    Rulez gama!
  • Ramza
    #74
    Lehet, hogy rosszul emlékszem, de Chris első csatájában nem veszteni kell? Vagy csak bizonyos számú körig kihúzni? Mert nyerni biztosan nem lehet.
  • Sephi
    #73
    Szerintem most oltari nagy kibaszas volt...most vagyok Chrissel es nekimentem az elso csatanak (ami tok szar lett!!! bazz de elbasztak a haborukat:((( ) es persze hogy vesztettem mert fogalmam nem volt mit kell csinalni :( Erre meg viszarak oda ahova utojara mentettem azaz a csata elott. Most megint mehetek felorat es ujra vegig kell neznem az oszes beszolast... nagy kibaszas ez...
  • Ramza
    #72
    És a három "láng" között még további három üres hely...
    Türelem, jön majd a bárgyún üveges tekintetű Thomas is idővel.
  • Sephi
    #71
    Ahm... most nem ertem. Valaki irt nekem valami Thomas szereplorol! Az kicsoda mert nekem csak Hugo Geddoe es Chris van ott az elejen...

  • Ramza
    #70
    "Most akarom Chrisel jaccani lassam miert is gyujtotak meg a falut!"

    :)
    Ezt majd egy kicsit később fogod csak megtudni. Kb. ötven óra játékidő múlva.

    A fejezeteket olyan sorrendben játszod, ahogy akarod (bár érdemes a három első fejezetet egymás után megcsinálni, és nem kezdeni addig bele senkinek a második fejezetébe), de tudomásom szerint Lulu mindenképpen meghal.
  • Sephi
    #69
    Te jo eg! Gyerekek ez a gama (suikoden 3) Istenkiraly! ha en nem hiszem el! Most tettem le a joyt de meg mindig jaccanek csak ma tul keso van :))) Basza meg mekorra egy jatek! Es a harc rendszer is kezd szimpatikus lenni! Gondoe -val amiutan kesz volt az elso fejezet elkezdtem Chris-el de nemvoltam oda a bemutatoert igy megneztem Hugo-et es az jobb volt :) Es vegig is vittem a Hugo elso fejezetet! Kurva nagy a vege!! Es rohadt fasza hogy kotodnek a dolgok! Most akarom Chrisel jaccani lassam miert is gyujtotak meg a falut!

    Yuber? Lehet olyan hogy Pl. eloszor Chris-el jaccom az elso fejezetet majd aztan hugoval es ha lehet ugy csinalni hogy esetleg ne hajjon meg Lulu? Mert idegesiet hogy agyon tapoltam Lulu-t es most paff...
  • Sephi
    #68
    vagy ... www.rpgamer.com
  • Yuber 7
    #67
    Ebben nem vagyok járatos, de a következő címeken tudsz a játékból képeket leszedni:
    www.rpgdreamer.com
    www.rpgfan.com
  • Sephi
    #66
    Figyuz ne agodjal mert szerintem se lesz vege ennek a csodalatos mesenek. En alig varom hogy ujjek es jaccam tovabb! Jelenleg Gondoe (vagy mijaneve) elso fejezetet csinaltam meg es most valaszthatok Chris vagy a masik izevel :)
  • BADE
    #65
    Valaki képeket be tud linkelni a játékról?
  • Yuber 7
    #64
    Sephi: Lesznek ám még nagyon kemény csaták, ugyhogy csak csatold az övet! :)
    A történet igazából Chris 3. illetve a 4. fejezetktől lesz igazán izgalmas.

    Ja, igen, és ez tényleg nem az a játék, ahol agyon tudod magad tápolni... :P

    Ramza: Landis-sal nekem sem volt gondom egy-két harc és már a csapatban is volt...
    Ellenben Tuta-val, akihez Mio-t a csapatba kellett tenni, hogy fel lehessen venni...
    Ayame-ről és Watari-ról, a két ninjaról, elég keveset lehet megtudni...
    Igaz te nem sokat érthettél belőle sokat, de Watari a Hihgland Királysághoz még mindig hű (a II. részben a Highland Királyság ellen harcoltunk)
    és valakinek ott tett egy ígéretet, de az nem derűl ki, hogy kinek...
    Érdekes fickó ez a Watari...csak nem.... Jowy az???
    Bár ezt sem értheted még, de miután belekezdtél a II-be megérted... :P

    És akkor ide is leírom a szörnyű hírt:
    NEM LESZ SUIKODEN IV!!!!! :(((((((
    Murayama a Suikoden megalkotója elhagyta a Konami-t... :((((
    Bár lehet, hogy más cég továbbviszi a sorozatot, de............ nem tudom abból mi sülne ki......
    De az biztos, hogy a Suikoden-t ha már elkezdék be kell fejezni, nem hagyhatnak lezáratlan szálakat!!!!!!!
    Erről kinek mi a véleménye?
  • barret
    #63
    és a sea dogs 2?
  • Sephi
    #62
    Ramza : igen mert eloszor a bal fejet majd a jobb fejet oltem meg es vegul a negy testet :)

    barret: most jelnleg Suikoden 3 , Silent Hill 3 , FFX , Onimusha :)))
  • Ramza
    #61
    "sorba vettem a fejeket"

    He?
  • barret
    #60
    hány game-t nyomatsz egyszerre?
  • Sephi
    #59
    De jo! Megoltem siman ugy hogy sorba vettem a fejeket! Egyebkent most jaccom es kezd erdekes lenni es kezd tecceni :) Inkabb ezt jaccom ma es nem a FFX-et :))
  • sigmavirus1
    #58
    Ja, en fertözö is vagyok!:D
  • Ramza
    #57
    Egyelőre meg sincs, úgyhogy nem tudom kezdeni :(
    Tervbe van véve, egyszer biztosan megcsinálom.

    Különösebben senkit nem volt túl nehéz összeszedni. Ami idegesített, hogy rengeteget kellett feleslegesen gyalogolni egy-két karakterhez, pl. ninja-lány (nevét nem tudom) az egyik labirintus végében, ahova amúgy nem mentem volna.
    Van egy karakter, amit elég nehéz összeszedni a leírások szerint, csak akkor jön, ha nem teljes a csapatod, ilyenkor az erdő közepén van rá minimális esélyed, hogy egyszer csak megjelenjen. Többen írtak ilyen rémtörténeteket, hogy két óra rohangálás után esetleg megjelent. Na nekem az első csatában ott volt a csapatban, amikor bementem az erdőbe előszőr :)