64
Na, valaki magyarázza el gyorsan
  • Kolbasz
    #24
    Ja, és akit érdekel, ma is lesz az HBO-n!!
  • Kolbasz
    #23
    Az a baj, hogy most elolvasva a hozzászólásokat, próbálom magamban tisztázni dolgokat, de folyton ellentmondásokba ütközök. Edig háromszor láttam a filmet. Addig fogom nézni, amíg rá nem jövök. :-D Majd mindjárt megcáfollak titeket, csak előbb alaposan végiggondolom. :-D
  • Jano
    #22
    David Lynch egy kisebbfajta Isten.

    Köszi Ramzának a DVD-t, megtartom! :D
  • Lantee
    #21
    pfhuuuu....megnéztem....kérdeztem egy másik topicban...elolvastam az itteni hozzászólásokat és PAFF!!!! Lepadlóztam! Ejnye-ejnye Linch bácsi! Már megint miért kellet ezt tenned velem!?
    Nem volt elég a Twin Peaks? :)))
  • Jano
    #20
    Lesz az HBO-n.

    Az meg nekem nincs! :/
  • Draco
    #19
    Igen a leszbi szoke csajnak
  • Bandew
    #18
    De akkor a szőke csajnak kell álmodnia nem?
  • Draco
    #17
    Szerintem pedig pont azert mert a doboz utan van a valosag es a doboz elott az alom, ezert azert almodja magat Betty-nek mert a valosagban latta a lanyon a kituzot. Tudjatok hogy van ez, neha valamirol a valosagban azt hisszuk hogy tok lenyegtelen de az alomban megis elojon.
  • Bandew
    #16
    Lehet hogy Dian,na mindegy.
  • Bandew
    #15
    Oké tegnap megnéztem, és kicsit világosabb.
    Lynch, hogy kicsit kavarjon, nem egy hanem 3 szőke csajt rakott a filmbe. Az egyik Betty aki Los Angelesbe jött, a másik (bár sok szerepe nincs) az a csaj akit a producerek akarna "ő lesz a lány" :). A harmadik kever a legtöbbet (visszaolvasva a hozzászólásokat is). Asszem Dian a neve vagy valami lyesmi, vagy Dyna (inkább ez). Szóval őt sokan összekeverik Bettyvel (rohadtul is hasonlít). Miután a csaj belenéz a dobozba, a múlt következik, és a csaj aki felébred az Dyna aki bele van zúgva a fekete csajba. Nem Betty!!! Onnantól már nincs is Betty. Szóval a csaj mondja neki, hogy már többet nem csinálhatják, és férjhez is megy, ettől a csaj bekattan és fejbe lövi magát. De előtte megbizza a bérgyilkost, hogy ölje meg a lányt. És így kezdődik a film. Épp meg akarják ölni, amikor jön a karambol. A csaj amnéziás lesz. És Dyna holttestét találják meg Bettyvel, akinek öngyilkossága már jópár napja volt.
    Viszont van egy kavarás amit nem értek. Az eleje fele amikor a csaj és Betty beülnek abba a gyorskajáldába, odajön hozzájuk egy picérnő, akinek ki van tűzdelve a neve: Dyna. Itt be is ugrik a főhősnőnek ez a név, hogy már ismeri valahonnan. De a film vége fele, amikor a múltat mutatják, és Dyna ül az étteremben, UGYANAZ a pincérnő megy hozzá, és akkor mi van a kitűzőjére írva: Betty!
    Szóval itt már nem tom mi van. Lehet hogy Dyna és Betty ugyanaz csak skizo? És csak a Dyna énje ölte meg magát? :D
    Nem tom találjátok ki. De ez a picérnő kitűzője érdekes.
  • Draco
    #14
    "Tahát mi is akkor jövünk rá dolgokra, amikor a csaj." már aki rájön.... :)
  • Bandew
    #13
    De az is lehet, hogy a néző az amnéziás csaj szemével látja a filmet. Tahát mi is akkor jövünk rá dolgokra, amikor a csaj.
  • Ramza
    #12
    "Szoval a szerelem targya szerintem a lany, es azert is akarja megoletni a vegen."

    Igen, természetesen igazad van, egyszerűen elírtam!
  • gyraph
    #11
    Abszolút igy van :))) Én is igy éltem meg miútán négyszer láttam és böngésztem a neten.
  • Draco
    #10
    Mindenestre vicces hogy mindenhol ahol a film tartalmarol irnak(tv ujsag, videokazetta hatulja) csak az elso negyed ora-t irjak le:)
  • Draco
    #9
    Hát nem tudom. Mindenestre a film közepén a leszbikus szeretkezés az egyik legszebben megcsinalt ilyen dolog amit eddig filmben lattam. Ja es szerintem miutan "felebred" igaz hogy szerelemre vagyik, de nem a faszira hanem pontosan a csajra. Mert ha emlekeztek van egy olyan jelenet az ebredes utan amikor raugrik a masikra lanyra felmesztelenul, de az mondja hogy nem csinalhatjuk tobbet es akkor a csaj tok ideg lessz. Aztan kezd masztizni is. Szoval a szerelem targya szerintem a lany, es azert is akarja megoletni a vegen.
  • Bandew
    #8
    Figyelj ez nem olyan film, amit el lehet mesélni másnak, hogy miről szól. Ezt a filmet valahol belűl (wow) lehet megérteni, és nem lehet elmagyarázni.
  • GregSB
    #7
    De SZVSZ ez a legelfogadottabb verzió :)
  • Ramza
    #6
    Természetesen ez egy értelmezés a végtelen sok számú közül :)
  • Ramza
    #5
    No. Megpróbálom, bár a végén úgyis ki leszek nevetve. Nem baj.
    Bizonyára mindennyian voltatok már úgy, hogy napközben láttatok valamit, nem is nagyon figyeltetek oda rá, aztná éjszaka álmotokban megint előjött a dolog, teljesen más környezetben.
    A film első másfél órája ez az álom. Pontosan ott van a vágás, amikor visszajönnek a lányok színházból.
    Ezek után felkel a főhős. Ez benne is van a filmben. Innentől kezdve mutatja be a valóságot a film. Kicsit ugrálva az időben, bemutatva egy lányka vágyait, próbálkozásait a filmiparban (elég tisztességes Hollywood-kritika is a film egyben), leépülését, boszúvágyát, amiért nem érheti el azt, amit szeretne (karrier és a faszi).
    Maga az álom a valós élet történéseinek az újragondolása, sokszor szürrealisztikus megjelenése. Szinte mindenki, aki a lány környezetében megfordult, szerepel az álomban is - többségük kicsit/nagyon más szerepben. A szokásos lynch-i megkattant, drogos történet hátterében ott van a vágyak megvalósulása is - a rendezett karrier és szerelem, a sikeres élet.
    Két, gyökeresen más élet bemutatása tehát a film, a vágyaké és a valóságé. Az álmoké és a realitásé.
  • GregSB
    #3
    Elég sok magyarázat van rá, az a legjobb ha te találod ki. Többször meg kell nézni :)

    A neten egyébként nagyon sok elemzés van róla, ha végképp nem érted akkor írd be gúgölbe a címét és több tucat elemzést ki fog dobni.
  • Draco
    #1
    Ma láttam a filmet, és addig nagyjából értettem is amig a két lány szeretkezett, de után mikor elmennek a szinházba és megtalálják a kék dobozt, elvesztettem a fonalat teljesen. Ugyhogy valaki aki latta tobbszor, vagy elsore ertette az adjon mar egy kis helpet, mert nagyon zavar hogy nem ertem, altalban nemhogy mindent filmet ertek de a felenel rajovok a vegere, de ezzen a filmen most fennakadtam.