81624
  • Piftuka
    #68
    Feladom.
  • zaki
    #67
    tudod mi az az antifutball?
  • Buddy
    #65
    en is ezt mondom....szegyen, hogy pl. spanyolban akar nyugodtan "kieshetsz", az uefa kupa mar tuti.....raadasul ehhez jonnek a gyonyoru sorsolasok...kiemelt-nem kiemelt......en nem szarakodnek : az osszes golyot belebasznam egy pitlibe es kihuzogatnam kettessevel....csokolom.....lehet az elso korben lenne Chelsea-Liverpool meg pl. Torpedo Kutaisi-Slovan Liberec.....es igy a szerencse is beszallna....es tobb esely lenne
  • a.carkey
    #64
    Te értsd már meg, hogy bármennyire jó a spanyol foci és az angol, döntőket - sőt elődöntőket - ritkán vagy egyáltalán nem játszanak. ne akard már bemesélni, hogy egy VB 2. hely, mégha szar is a csapat semmit se ér??? Pont ettől jó a német foci: erre is képesek. Emlékszem arra az ünneplésre amit kaptak, amikor hazajöttek. A magyar focis hasonlatod szintén HÜLYESÉG!
    Ha ki jutunk is, labdába sem fogunk rúgni a csoportküzdelmek során, mármint ami a helyezéseket illeti. Viszont amikor egy VB elkezdődik, rögtön jönnek a szakértők az esélylatolgatással. Elkezdik felsorolni: olaszok, brazilok, spanyolok, argentínok stb. és a VÉGÉN - akármilyen szar is a német foci akkor - hozzáteszik, hogy NÉMETEK ...
    Azok a német szakértők, akik két éve temették a német focit, kb. annyira szakértők, mint a magyarok a magyar focival. Emlékszem a VB előtt az jött a német sajtóból, hogy jó lenne továbbjutni a csoportból, erre - így vagy úgy - elmeneteltek a döntőig. Ebben van a német foci ereje. A külföldi pénzekkel nem tudnak versenyezni, mert spanyolhoz és a digók még mindig vonzóbbak, DE a válogatott az más. Klubbszinten lehet egy ország nagyon jó - SPA -, de a válogatott teljesítményéről is minősítik az ország futtballját.
    Ha mi legalább egyszer így szerepelnénk válogatott szinten, mint a németek, akkor valóban nem lenne jobb a magyar foci?
    De ezzel nem akartam védeni a német focit!!!
    Mindenhol vannak gondok. Pl. fogalmam sincs - mert nem látom hetente - milyen pl. az argentín vagy a brazil bajnokság. De vsz nem lehet rossz, mert válogatott szinten mindig jó játékosok vannak, ezek szerint vannak tehetségek is. Ezért hülyeség, hogy pl. a német focit temetik, csak mert a Bayern idén nem jutott túl a csoportkörén. Ha megnyeri, akkor a szakértők ugyanilyen okosak lettek volna? Pl. idén, ha ez a Bayern, ami simán nyerte a bajnokságot ismét nagyot robbant a BL-ben, akkor ugyanezek a szakértők vajon hogyan fognak vélekedni? A német bajnokság színvonala valóban csökkent, de ugyanúgy lesznek csapatok akik sikeresek lehetnek pl. a BL-ben. A MUFC és az Arsenal kivételével esélyes angol klub nem nagyon lesz a közeljövőben (esetleg a Chelsea, ha végre vki képes lesz összerakni azt a csapatot), de attól még jónak tartják az angol focit, mert kiegyensúlyozott. Ilyen még a spanyol foci is + talán az olasz. A skót bajnokságban két csapat között döl el a bajnokság, a portugálban három között.

  • Piftuka
    #63
    " A német focit lehet temeteni - mindig ezt teszik -, de akár így, akár úgy VB másodikok lettek. Egy válogatottnak meg a súlyát az adja, hogy hányadik lesz egy adott VB-n. Ez a szar csapat képes volt 2. lenni, tehát a német fociban mindig lesz erő, bár a selejtezőkben mostsem villognak, de a brazilok sem villogtak és hová jutottak ..."

    Ez egész egyszerűen HÜLYESÉG !!! :D :D :D

    Értsd már meg, hogy szinte az összes német szakértő azt gondolja, hogy a német foci SZÉGYEN ! És igazuk van.

    Mégegyszer mondom, ne hozd fel a VB 2. helyet, mert ÉPPEN SEMMIT nem jelent ! Németországban ugyanezt mondták rá, amit én.

    A te logikád szerint, ha a magyar válogatott, valami csoda folytán elsőként végez az EB selejtező csoportjában, akkor kijelenthetjük: "A MAGYAR FOCI KIVÁLÓ !"

    Na ne viccelődjünk kérem ! :))
  • a.carkey
    #62
    Az lehet. Erre bezzeg volt pénz, viszont százezrek halnak éhen havonta. Undorító egy diktatúra az tuti. Kiváncsi vagyok mikor fog szétesni ....
  • Degec
    #61
    és egy meccset sem játszottak még benne :) vagy inkább :(
  • zaki
    #60
    mégsem zárták ki a Monaco-t az elsőosztályból... most olvastam, hogy mégis indulhatnak, vhogy biztos kikönyörögték, vagy mittudomén
  • a.carkey
    #59
    "Lóphaszt"! Azért sokan elfelejtik, hogy a Realnak tetemes adssága van. Kb. 70-80 millió Euro. (Anno Pesetaban milliárdos volt.) Már Erről nem igazán beszélnek, de valahogy mindig van pénz játékosokra. Kiváncsi leszek, hogy idén, ha valahogy mégse nyernék meg a bajnokságot, a BL-t már elvesztették milyen következtetéseket vonnak majd le. Egyelőre megvették a Beckhamet, de minek ???? Ha a királyi családnak és a Franco idején oda beinvesztáló - Di Stefano, Puskás és a nagyokidején -, befektető csoportoknak nem lenne ekkora befolyása a spanyol ligára, nem lenne ennyi pénze, akkor tudja a fene miből vennének egy Zidant, Figot és melléjük egy Beckhamet .... Már rég kizárták volna őket, mint a Monacot.

    A német focit lehet temeteni - mindig ezt teszik -, de akár így, akár úgy VB másodikok lettek. Egy válogatottnak meg a súlyát az adja, hogy hányadik lesz egy adott VB-n. Ez a szar csapat képes volt 2. lenni, tehát a német fociban mindig lesz erő, bár a selejtezőkben mostsem villognak, de a brazilok sem villogtak és hová jutottak ...
  • zaki
    #58
    a Bl nem olyan jó, idegesítő hogy 4 olasz, angol, spanyol, 3 német, 3 holland stb... csapat indulhat a ligában, ill. a selejtezőkben, úgy kéne ahogy régen volt, hogy CSAK a bajnok csapatok indulhatnak a kupában...
  • Buddy
    #57
    hát valaki biztos a padot fogja koptatni....
  • ÁjjLe BoBBi
    #56
    fasznak megy oda bekem ? a kispadot koptatni ? :)
  • Buddy
    #55
    nem jó a sok csapat.....a bl-ben meg pláne nem......miről szól az első csoportkör.....a nagy csapatok játszanak 2-t, nyernek, aztán malmoznak, mert úgyis továbbmentek...a többiek meg úgyis csak szenvednek....
  • zaki
    #54
    ja lehet, hogy 2006-ban már 36 csapat indul majd a VB-n...
  • zaki
    #53
    bazz, elég hosszú vb lenne :D
  • Buddy
    #52
    én azt mondom, hogy a fizetesek emelgetése nem fog jóra vezetni....kevesebbet ér majd egy nemz. kupa elhódítása, mint a fizuk finanszírozása, sok csapat meg előbb bele kezd bukni /a folyamat tart/

    egyébként én is azt mondom, hogy mázlival lettek 2.-ok a németek, de hát a sorsolás az sorsolás.....sokszor pedig rászívtak.....ez van...mind a vb, mind a bl akkor lenne reális eredményü, ha a résztvevő 32 csapat esetében mindenki játszana mindenkivel oda-vissza es aki ezt a ligát megnyeri, az a legjobb
  • zaki
    #51
    hát ja, a Real Madrid nem egy Siófok, hogy kizárják a klubot csőd miatt. Monacoval ezt történt adósságuk volt, nem támogatta őket senki, mehettek a 2. osztáyba... Madridban ilyen soha nem lesz, ha adós lenne a klub, mindig lenne valaki, hogy segítsen rajtuk
  • Piftuka
    #50
    "Azért durva, hogy temetjük a német focit, holott világbajnoki ezüstérmesek voltak ... :)"

    Tudtam, hogy valaki felhozza ezt a szánalmas dolgot !

    1. Nem mi temetjük. Az összes német szakértő és olyan emberek, akiknek aztán van joga kritizálni, egy rakás nullának titulálják a német focistákat, meg a válogatottat. Bírálják a vezetést és azt, hogy nem ügyeltek az utánpótlás nevelésre.

    2. Azt hittem, a legelvakultabb német drukker is elismeri -amit mindenki más a világon- hogy az a 2. hely a világ legmázlistább helyezése. Egy olyan csapat kapta az ezüstöt, amely a mutatott játék alapján már a csoportjából sem érdemelte meg a kijutást. Szerencsére azért a döntőben helyretették őket. Ott kevés volt az emberfeletti szerencse.

    "Én fenntartom azt, hogy a Real sokáig nem fogja bírni és be fog ütni a totális pénzügyi krach. "

    Baromság ! Honnan vetted a csődöt ??? LOL ! :D Több pénzük van, mint amiről más 10 sztrácsapat álmodni is mert valaha.
    Nem lesz itt csőd soha, ilyen bevételek mellett !
  • zaki
    #49
  • zaki
    #48
    láttam már ezeket a képeket, szoktam néha nézegetni azt a honlapot...
  • a.carkey
    #47
    Ez a legnagyobb:




    Tippelj, hol van?




    Észak-Koreában (Phenjan)! Durva. 150 ezer emberkének tervezték. Jó lesz majd koncentrációs tábornak, ha esetleg bevonulnak az amerikaiak, vagy megdől a rendszer. :)

    2. India, Kolkata (120,000)




    3. Mexico, Mexico City (114,465)



    A 4. helyen egy Egyesült Államok-beli áll! (Ann Arbor, Michigan Stadium 107,501)

    A régi vezér, a Maracana már "csak" 70 ezres! :(

    De itt mindent megtalálsz! :)
  • a.carkey
    #46
    kép ... :)
  • a.carkey
    #45
    Íme! Lép is, pár is ... :)


  • zaki
    #44
    nyomhatnál be pár képet a Bernabeu stadionról is...
  • a.carkey
    #43
    Ja bocsi. Azt hittem költői kérdésed volt? Nem gondoltam, hogy megválaszolod. Én azért betettem egy "igazi" képet is. A szürke (ezüstszínű) léghajóra gondolok ... :)
  • a.carkey
    #42
    Az ALLIANZ-ARENA :)








    Itt meg lehet tekinteni virtuálisan is (jelenlegi állapotában):

    ALLIANZ-ARENA WEBSITE



    Semmi extra. Mint a Puskás Stadion! :)

    Lautern

    Hamburg

    Schalke

    Herta


    Valamint elrettentésnek a legjobb magyar stadionok:

    Puskás Ferenc Stadion

    Fradi

    Újpest

    ETO

    Diósgyőr



  • zaki
    #41
    így fog kinézni az új müncheni stadion:

    na de ne térjünk el a topic címétől...
  • a.carkey
    #40
    Azért durva, hogy temetjük a német focit, holott világbajnoki ezüstérmesek voltak ... :) Kevésbé haldoklik az, mint anno a magyar haldoklott 1954 után! :)
    VFB, a Hannover, a Hamburg, a Bréma és a Kaiserslautern pályája a nagy kedvenceim, bár eddig csak a Bayern, a Kaiserslautern és a Karlsruhe pályáin jártam személyesen. A legutolsóban meccsen is voltam kint, ugyanis ott éltem pár hónapot. Akkor még ilyenek nyomták ott: Khan és Hassler ... :)

    Sajnos a sok külföldi betett a kluboknak, főleg a nemzeti tizenegyeknek. Amikor a Bossman-ügy volt, akkor a lényeget szépen átértékelték, vagyis a srác - és később mások is - eligazolhatott simán a szerződése lejárta után egyéb klubbba, szabadon, de az, hogy mikét került szóba az, hogy sok külföldi legyen a csapatoknál, azt már nem tudom. Az EU határok sokat nyomtak, de ez csak átlátszó inditék volt. A fő "baromság" a pénzéhes és sikeréhes nagycsapatok voltak, akik tudták, hogy egy ideje szopnak, nem tudnak nagy kupát nyerni. Nosza hát ide egyszerre az összes klasszis. A Barca, a Real, a MUFC, az Arsenal, a Bayern mind akkor indult el felfelé. A Milan a három hollanddal is simán nyert BEK-et, szóval náluk ez a tendencia folytatódhatott volna. A többieknek viszont csak a "mócsing" maradt. Azóta mindenki dúskál a játékosokban, a sztárokban, akik a pénz miatt igazolnak oda, az sem érdekli őket, hogy alig játszanak. Persze vannak-voltak kivételek: Raul, Baresi, Maldini, Costacurta stb.
    Mi itthon meg már arra is felkapjuk a fejünket, hogy egy kivénhedt Helder, aki megjárta az Arsenalt ide igazol.

    Én fenntartom azt, hogy a Real sokáig nem fogja bírni és be fog ütni a totális pénzügyi krach.
    Akkor majd a többiek is el fognak gondolkodni. A Monaco idén már ugye megszopta, majd jönnek a többiek is.
  • Piftuka
    #39
    Talán a velük született mázlijuk miatt ! Sokáig unalmas, rakkolós focit játszottak (ellenünk is az '54-es VB-n) és SOKSZOR úgy nyertek, hogy nem ők voltak a jobbak.

    Nem véletlen a mondás: "A focit 22-en játszák és a kupát a németek nyerik."

    Sokszor igaz. Amúgy neked írtam ám az előző hozzászólásomat elsősorban ! Nem olvastad ?

    Akkor mégegyszer: nemrégen a Bayern is még a "sztárvásároló" csapatok között volt.

    Nellesleg én nem "élből" utálom. A "Nagy német válogatott" régi felvételeit nagyon szeretem. Ők tudtak játszani. Amit a maiak csinálnak, az szégyent hoz az ő sikereikre.

    Amúgy SZVSZ rossz irányba tart a topic ! IMHO ez alapvetően a Real-ról kellene, hogy szóljon ! Majd Zaki helyesel, vagy kijavít, de szvsz a topiccím nem arra utal, hogy arról tárgyaljunk, mi van a konkurenciával. Ki miért szereti/nem szereti őket.

    Ezt nem rosszindulatúan mondom, csak vélemény.

    Ezeknek kellene egy "általános" foci topic !
  • zaki
    #38
    láttátok, azt, hogy fog kinézni az új müncheni stadion?
  • zaki
    #37
    No-ban egyedül a stadionok tetszenek, nagyon jók ott (is) a körülmények
  • I.C.ram
    #36
    Az lesz mindig a menő csapat, ahol a legtöbb "sztár" játékos van? Eddig az MU volt, most hírtelen a REAL lett. Ugyanez votl a Bayer Münchennél is.
  • zaki
    #35
    képzeld, mekkora kbaszás lenne a magyar játékosoknak, ha csak Mo.-on játszhatnának, 1 biztos, hogy akkor jobb lenne a magyar foci, ha meg tudnánk tartani a Gera képességű játékosokat...Ja, ez nem az a topic, bocs
  • zaki
    #34
    miért utálom a németeket: nem tudom, sose voltak szimpatikusak, a német bajnokság jelenleg, talán az 5. az európai bajnokságok közül (angol, spanyol, olasz, francia) Chelsea-ben van azért 1-2 angol:Terry, La Saux, Lampard, Morris, A. Cole, többet nem is tudnék felsosolni...
  • Buddy
    #33
    ez a baj.....a francia nem angol pl.....most eu vagy nem eu, az orszag az orszag
  • zaki
    #32
    elő van írva, csak az hogy 4 EU-n kívüli játékos játszhat max. a csapatban, eszerint játszhat akár 2 angol, 5 olasz, 1-1 spanyol, német, francia, skót játékos ez sose lesz megszabva...
  • Buddy
    #31
    jatszott, csak az a baj, hogy serulekeny....pedig jo jatekos lenne....de hat o is oregszik
  • zaki
    #30
    zickler-rel mi van? játszott 1általán ebben az idényben?
  • Buddy
    #29
    ja meg valami......ugathatnekom van :))

    mit szolnatok ahhoz, ha MINDEN bajnoksagban elo lenne irva, hogy egy csapat max 4 idegenlegiost tarthat a palyan meccs kozben......a nagyobb klubok rogton kapkodnanak levegoert....de igy en azt mondom, hogy a madrid most mar miota spanyol csapat....vagy ott a chelsea....van ott angol jatekos egyaltalan?
  • Buddy
    #28
    igaz, hogy most melyen van a nemet foci.....pedig kellene, szinesebb lenne az europai paletta.....remelem rajonnek es talpraallitjak vhogy

    en viszont akkor azt kerdeznem meg, hogy miert utalja mindenki /tobbseg/ a bayernt es a nemeteket? ezt soha nem ertettem es senki nem tudta megvalaszolni