81624
  • zaki
    #1
    ide jöhet minden Real Madrid-hoz kapcsolódó hzzászólás, jöhet a csapatról bármi információ, hírek, stb...
  • zaki
    #2
    1. hír: Beckham a Real Madridba igazolt...
  • Buddy
    #3
    2. hír: mi az a realmargit? :)))

    Egy játékostemető, ahol nem tisztelik a játékosokat.....a legdrágább játékosokért elüzik a klubhű játékosokat.....Morientes, Guti bőven vannak olyan jók, mint a pocokfejű ronaldo meg ez a hajaskurva
  • zaki
    #4
    ez a pocokfejű Ronaldo már 21 bajnoki gólnár jár...
  • Buddy
    #5
    Morientes is hozná ezt a mennyiséget /hozta is korábban/, ha játszana
  • Buddy
    #6
    És lehet, hogy ilyen sztárbandával sem nyernek semmit, mert csapatként nem ők a legjobbak
  • zaki
    #7
    ezt sajnos nem tudjuk meg, mert nem sokat játszik mostanában
  • zaki
    #8
    csapatként ők a legjobbak... mondjuk Makelelé helyére kellene Vieira, meg mondjuk egy középső védő (pl Chivu), és akkor vitathatatlanul ők lennének a legjobbak
  • neménvoltam
    #9
    NEM szeretem a Real Madridot, BAYERNES vagyok!!!
    NEM akarok senkit megbántani, de azért nem szeretem, mert agyonvásárolják magukat a világ leghíresebb játékosaival, és erre kiesnek a Bl-ből, 5-1-es vereséget elszenvednek hazai pályán egy középcsapattól. Nem a játékosokkal van bajom, hanem a vezetőséggel, akik alig tudják hova dugni a világ "legjobb" játékosait. Remélem nem bántottam meg senkit.

    Hajrá Bayern:
  • zaki
    #10
    nem bántottál meg senkit. nem azért mondom, de a német fociról ne is beszéljünk... 1 sztárt mondjál, aki mondjuk a spanyol, olasz, vagy az angol ligából odaigazol, még a bayern-be se mennek...
  • zaki
    #11
    a madrid meg úgy jó ahogy van, ettől híresek, hogy nagyobbnál nagyobb sztárokat igazolnak le évről évre, és így szerez magának még több szurkolót...
  • a.carkey
    #12
    Azért 98 után került a Bayernbe pl. világbajnok játékos és nem is a legszarabb. Yurij is a bundásligába játszott akkor, és jól nyomta (pl.).

    Ha nagyon jó játékos lennék és Spanyolországba "kéne" igazolnom, akkor csak a Real és a Barca jöhetne szóba. Ha amerikai lennék akkor még a Deporivo is. (Ha Torrente rajongó, akkor meg tuti az Atletico Madrid :) ) De, a Real ezzel a költségvetéssel és adósságállománnyal tiszta úton tuti, hogy nem lenne képes ilyen játékosok megvásárlására. Ekkora adóssággal Franciaországban már rég 2. vagy 3. ligás lenne a klub (lásd Monaco kizárása az idén). Szóval itt a pénz. A spanyol bajnokság mára lekörözte az olaszt, bármennyire is a briteknél van a pénz. A britekhez - bármennyire is kiegyensúlyozott a bajnokság - a védők miatt SZERINTE kevésbé igazolnak igazán pengés labdarúgók, akármennyire is pl. Zola egy klasszis játékos (volt), de ő is "öregen" jött oda játszani. Szeretem nézni az angol focit, a kedvenc csapatom is angol, szeretem a spanyolt is, de mindezek ellenére a magyarok miatt főleg a németet szoktam folyamatosan követni :)

    A Real pályáján voltam, a Barcáén is, de egyiknek sem tudnék itthonról "fanklubbszerűen" szurkolni.
    Beckham SZERINTEM főleg az asszony miatt ment melegebb égövbe, bár Vicky is brit, de akkora arc, hogy egy telefonfülkébe se férne be. Ha az MI5 lekapcsolta a gyermekének emberrablóit (jó, jó, csak kisérlet volt, románok voltak), vajon a baszk terrorizmus ellen is "eredményesen" fellépő spanyol rendőrség és elhárítás is meg fogja-e tenni? :)
    De David tudja ...

    Ugye még emlékeztek a IHM Showra:

    - David, nekünk nincs is kutyánk!
    - Az a házunk drágám!
    - Aha, David! Mi ez a Matchbox?

    ...

    A Reallal + az a baj, hogy ritka náluk a kezdő spanyol játékos, mint a fehér holló ...
    De sajnos ez a tendencia - sok külföldi a kezdőben, mégtöbb a padon - nagyon aggasztó ...
  • Piftuka
    #13
    Ne haragudj, de butaságokat beszélsz ! Egészen kiskorom óta a rajongójuk vagyok. Egyik kedvenc gomdbfocicsapatom a 84'-es Real. Amikor a VIDEOTON-al játszottak 85'-ben, akkor lettem végleg a hívük.

    De ne mondj már ilyet, hogy úgy jó, ahogy van !

    A reklámok (póló, kitűző, sapka, WC-papír stb.) miatt leszerződtetnek már egy Beckham-et is -akivel semmi bajom; a világ egyik legjobb szélsője- a csapat szempontjából FELESLEGESEN !!!

    Aztán Figo mehet a középpájára, vagy az olaszokhoz (most a Milan és az Inter került szóba).

    Eközben a Real Madridnak van talán a világ élcsapatai között a legszarabb védelme ! Botrány ! Katasztrófa !

    Ne legyél már annyira elfogult, hogy nem látod !

    Kedvenc játékosom HIERRO már méltatlan régi nagy híréhez, Helguera, Salgado egy nulla. Egyedül a kis Robbie (a másik kedvenc; a harmadik Májer Lajos; Nyugodjék Békében !) a jó !

    Hihetetlen, hogy egy ilyen költségvetéssel rendelkező csapat nem szerződtet úgy 4-5 lób*szó, favágó hátvédet. Ehelyett veszi a sztárokat előre.

    Minek ? Ha nyernek, mindig minimum 3-at rúgnak így is. Emellett a kispados Real is simán BL győztes esélyes lehetne, olyanok ülnek már padon !

    De ha kikapnak, akkor becsúszik egy 5-ös.

    MERT NINCS VÉDELEM ! Egy trágya ! Nulla ! Nem tudom elégszer hangsúlyozni !

    Szóval sürgősen kell pár "állat" francia, holland, svéd (én nem szeretem a brutális, aljas, alattomos olasz focistákat, de kétségtelen NÁLUK aztán vannak hátvédek) védő ! Stam és Desailly kezdetnek remek lenne !
  • zaki
    #14
    Casillas, Salgado, Hierro(Pavon), Helguera, Guti (?), Raul, ezek a kezdő spanyolok. 5 spanyol mindig szokott kezdeni (jó ezért ez nem olyan nagy szám), de jobb mint a Chelsea-nél...
  • zaki
    #15
    a Real-nak tényleg a védelme a leggyengébb pontja, egészen pontosan: Hierro rutinos, jól lát a pályán, de már korosodik, lassú, és rengeteget szabálytalankodik (ha jól tudom neki van az 1ik legtöbb sárga lapja a spanyol liga történetében), Helguera-nak vannak jó meccsei, de van amikor rajta mennek el a mérkőzések, Salgado meg nem 1 nagy durranás: anno azért szerződtedték, mert az előző elnöknek elvette a lányát feleségül, azaz csókos :). sztem Chivu-t, (Stam is jó vétel lenne, ahogy mondtad) és Thuramot kellene leigazolni, meg még Makelelé helyére, vagy mellé Vieira-t. Desailly-t meg már lassan visszavonul, mert már 34 körül jár
  • a.carkey
    #16
    Robi Carlos sem rossz a védelembe, de pl. egy öregfiúk védelembe Robi Carlos, Maldini (bár ő már bele fog büdösödni a Milán mezbe, minthogy eligazoljon) pár aranyarc: Stam, Viera vagy több - jól - védekező középpályás jó lenne! :)

    Ok. A Chelsea nem túl brit, az tény. De az 5 a Realban is kevés. De ha már van ez a hülye szabály használják ki. Nekem nyolc!
  • Buddy
    #17
    szerintem a "csapat" elnevezes jobban illik a Sociedadhoz vagy a Chievohoz....ahol nincs tul nagy penz es a jatekosok csapatot kepesek alkotni....ilyen sztarokkal teletuzdelt csapatokat nem szeretek.....most hogy ottvan az a nyafogos tepsikolas gyerek, meg inkabb.....a realnak sok kinevelt jatekosa van, de ugy latszik leternek errol az utrol es csak eszeveszetten koltekeznek......guti, morientes, raul, casillas...stb. mind kinevelt jatekos, es szegyen, ahogy bannak veluk.....nem elkepzelhetetlen, ha talalnak vmi sztarcsatart, akkor rault lezavarjak a padra.....igaz akkor a kozonseg pusztitani fog.......de ez igy mar nem foci meg csapat meg jatek, hanem piac

    Na, hajra Bayern igy vegszora
  • zaki
    #18
    morientes zaragoza-i nevelés...
  • zaki
    #19
    most komolyan, mi az amiért szereted a Bayern-t?
  • zaki
    #20
    Robi Carlos-t direkt nem említettem, mivel nincs jelenleg jobb védő nála a földön, és Cassilas-t sem mondtam, mert ő meg a világ 1ik legjobb kapusa
  • PResident Evil
    #21
    ez már csak a pénzről szól...
  • zaki
    #22
    "kis pénz kis foci, nagy pénz nagy foci"
  • PResident Evil
    #23
    ehhh

    pénz = foci ???

    vagy

    foci = pénz !!!
  • Piftuka
    #24
    Ez jó kérdés ! Bár nekem nem baj az, ha valaki szereti. Nem vagyunk egyformák. Csak sántít a "Real és a pénzcsinálás" hasonlat egy Bayern, vagy Man. United szurkoló virtuális tollából.

    Éveken keresztül ők voltak sok ember szemében a szálka éppen amiatt, hogy a világ többi klubjához képest sokszoros költségvetéssel dolgoztak. Teletömték a csapatukat sztárokkal és úgy jöttek a gyüzelmek. Hosszú évekig ez ment. Akkor a Real még régen nem vett sztár idegenlégiósokat ! Alapvetően a spanyol srácokra épült a játék ! Most valóban ők is "beálltak a sorba". Átvették sajnos a Bayern helyét, mert ott viszont erős gondok vannak. Ez a Bayern már nem AZ a Bayern.

    A német foci totális mélyrepülésben már Európa középmezőnyében van. Nem véletlen, hogy a NAGY CSAPAT, mégnagyobb öregjei -Breitner, Vogst, Müller, Veckenbauer stb.- folyamatosan kritizálják a klubokat.

    Német játékos már nincs is a bajnokságban szinte, csak idegenlégiósok. Ez a folyamat oda jutott, hogy a 4-5 éve még szenzációs BUNDESLIGA sokszor félházas, nézhetetlen meccseket produkál.

    Szerencsére a Real az a bizonyos kivétel a Spanyoloknál és ott (meg a portugáloknál) vannak a leginkább "nemzeti" csapatok, kevés idegenlégióssal.

    Ahogy már írtam, én sem örülök, hogy ez megy. Figo és Zidane jó vétel volt, de ott meg is állhattak volna.
  • zaki
    #25
    Figo sztem két évig jól játszott, aztán kicsit leeresztett idén nem nagyon megy neki... Ronaldo-van mi a bajod? 21 bajnoki gól + bl gólok (mesterhármas Old Traffordon)...
  • Goodwill
    #26
    Nekem Figo mindig is a kedvenc játékosaim között volt, de amióta a realban van, egyszerűen képtelen a barcelonában hozott szintjét hozni. A realnál nincs akkora szabadsága, míg a barca-ban tul.képp azt csinált amit akart, jóval többet játszott középen, sokkal kreativabb volt....ez már nem az a Figo, és ha nem megy el innen, soha nem lesz már a régi.... :(
    Azért hajrá Real! :P
  • Buddy
    #27
    ezt mar tobben kerdeztek......de en amiota vagyok, a nemeteknek szurkolok, klubszinten pedig a bayernnek......nem koltekeznek osszevissza, nincsenek sztarok.....es igy probalnak vmit csinalni....az igaz, hogy sajnos egyre kevesebb a nemet jatekos, de mostanaban ok is rajottek erre, es megprobalnak hazai fiatalokat beepiteni......kahn, linke, tarnat, scholl, zickler, fink, steffenberg mind hazaiak voltak, de valamennyien kioregedtek, abbahagyogatjak....kezdenek eltunni.....de voltak nemet kezdojatekosok, es ezt probaljak visszahozni ballack, rau, schweinsteiger beepitesevel.....talan kesobb lauth-ot is.....a madrid tenyleg atfordult, mert inkabb idegenlegiosokkal tomkodik tele a csapatot....es ez sokaknak nem tetszik......es mindig az aktualis legdragabakkal.....ez foleg nem tetszik sokaknak
  • Buddy
    #28
    igaz, hogy most melyen van a nemet foci.....pedig kellene, szinesebb lenne az europai paletta.....remelem rajonnek es talpraallitjak vhogy

    en viszont akkor azt kerdeznem meg, hogy miert utalja mindenki /tobbseg/ a bayernt es a nemeteket? ezt soha nem ertettem es senki nem tudta megvalaszolni
  • Buddy
    #29
    ja meg valami......ugathatnekom van :))

    mit szolnatok ahhoz, ha MINDEN bajnoksagban elo lenne irva, hogy egy csapat max 4 idegenlegiost tarthat a palyan meccs kozben......a nagyobb klubok rogton kapkodnanak levegoert....de igy en azt mondom, hogy a madrid most mar miota spanyol csapat....vagy ott a chelsea....van ott angol jatekos egyaltalan?
  • zaki
    #30
    zickler-rel mi van? játszott 1általán ebben az idényben?
  • Buddy
    #31
    jatszott, csak az a baj, hogy serulekeny....pedig jo jatekos lenne....de hat o is oregszik
  • zaki
    #32
    elő van írva, csak az hogy 4 EU-n kívüli játékos játszhat max. a csapatban, eszerint játszhat akár 2 angol, 5 olasz, 1-1 spanyol, német, francia, skót játékos ez sose lesz megszabva...
  • Buddy
    #33
    ez a baj.....a francia nem angol pl.....most eu vagy nem eu, az orszag az orszag
  • zaki
    #34
    miért utálom a németeket: nem tudom, sose voltak szimpatikusak, a német bajnokság jelenleg, talán az 5. az európai bajnokságok közül (angol, spanyol, olasz, francia) Chelsea-ben van azért 1-2 angol:Terry, La Saux, Lampard, Morris, A. Cole, többet nem is tudnék felsosolni...
  • zaki
    #35
    képzeld, mekkora kbaszás lenne a magyar játékosoknak, ha csak Mo.-on játszhatnának, 1 biztos, hogy akkor jobb lenne a magyar foci, ha meg tudnánk tartani a Gera képességű játékosokat...Ja, ez nem az a topic, bocs
  • I.C.ram
    #36
    Az lesz mindig a menő csapat, ahol a legtöbb "sztár" játékos van? Eddig az MU volt, most hírtelen a REAL lett. Ugyanez votl a Bayer Münchennél is.
  • zaki
    #37
    No-ban egyedül a stadionok tetszenek, nagyon jók ott (is) a körülmények
  • zaki
    #38
    láttátok, azt, hogy fog kinézni az új müncheni stadion?
  • Piftuka
    #39
    Talán a velük született mázlijuk miatt ! Sokáig unalmas, rakkolós focit játszottak (ellenünk is az '54-es VB-n) és SOKSZOR úgy nyertek, hogy nem ők voltak a jobbak.

    Nem véletlen a mondás: "A focit 22-en játszák és a kupát a németek nyerik."

    Sokszor igaz. Amúgy neked írtam ám az előző hozzászólásomat elsősorban ! Nem olvastad ?

    Akkor mégegyszer: nemrégen a Bayern is még a "sztárvásároló" csapatok között volt.

    Nellesleg én nem "élből" utálom. A "Nagy német válogatott" régi felvételeit nagyon szeretem. Ők tudtak játszani. Amit a maiak csinálnak, az szégyent hoz az ő sikereikre.

    Amúgy SZVSZ rossz irányba tart a topic ! IMHO ez alapvetően a Real-ról kellene, hogy szóljon ! Majd Zaki helyesel, vagy kijavít, de szvsz a topiccím nem arra utal, hogy arról tárgyaljunk, mi van a konkurenciával. Ki miért szereti/nem szereti őket.

    Ezt nem rosszindulatúan mondom, csak vélemény.

    Ezeknek kellene egy "általános" foci topic !
  • a.carkey
    #40
    Azért durva, hogy temetjük a német focit, holott világbajnoki ezüstérmesek voltak ... :) Kevésbé haldoklik az, mint anno a magyar haldoklott 1954 után! :)
    VFB, a Hannover, a Hamburg, a Bréma és a Kaiserslautern pályája a nagy kedvenceim, bár eddig csak a Bayern, a Kaiserslautern és a Karlsruhe pályáin jártam személyesen. A legutolsóban meccsen is voltam kint, ugyanis ott éltem pár hónapot. Akkor még ilyenek nyomták ott: Khan és Hassler ... :)

    Sajnos a sok külföldi betett a kluboknak, főleg a nemzeti tizenegyeknek. Amikor a Bossman-ügy volt, akkor a lényeget szépen átértékelték, vagyis a srác - és később mások is - eligazolhatott simán a szerződése lejárta után egyéb klubbba, szabadon, de az, hogy mikét került szóba az, hogy sok külföldi legyen a csapatoknál, azt már nem tudom. Az EU határok sokat nyomtak, de ez csak átlátszó inditék volt. A fő "baromság" a pénzéhes és sikeréhes nagycsapatok voltak, akik tudták, hogy egy ideje szopnak, nem tudnak nagy kupát nyerni. Nosza hát ide egyszerre az összes klasszis. A Barca, a Real, a MUFC, az Arsenal, a Bayern mind akkor indult el felfelé. A Milan a három hollanddal is simán nyert BEK-et, szóval náluk ez a tendencia folytatódhatott volna. A többieknek viszont csak a "mócsing" maradt. Azóta mindenki dúskál a játékosokban, a sztárokban, akik a pénz miatt igazolnak oda, az sem érdekli őket, hogy alig játszanak. Persze vannak-voltak kivételek: Raul, Baresi, Maldini, Costacurta stb.
    Mi itthon meg már arra is felkapjuk a fejünket, hogy egy kivénhedt Helder, aki megjárta az Arsenalt ide igazol.

    Én fenntartom azt, hogy a Real sokáig nem fogja bírni és be fog ütni a totális pénzügyi krach.
    Akkor majd a többiek is el fognak gondolkodni. A Monaco idén már ugye megszopta, majd jönnek a többiek is.