45215
  • Forrest Tomee
    #213
    Az a baj az x-plannel, hogy az életben nem lesz szvsz annyi kieg hozzá mint az FS-hez bár az olvasottak alapján ( nem próbáltam) valósághűbb, de én pl 'csak' játszani szeretnék ahol fontos a 'körités' is.

  • Rigley
    #215
    Mit értessz körítésen ? X-plane -hez is van rengeteg kiegészítő... ( bár gondolom MS-hez sokkal több kacat van )

    www.x-plane.org --- > itt pl. több ezer repülőt , és mindenfélét lehet leszedni.
  • Forrest Tomee
    #216
    Körités alatt azt értem, hogy szebb a táj ill. a városok a FS-ben ( bár mint említettem X-plane-t csak képeken láttam)
  • neuro
    #217
    ha már fs kiegészítők:

    http://www.avsim.com
    http://www.flightsim.com

    naponta 60-70 új feltöltés mind a két oldalon, éa ezekenek a nagyrésze nem valami vacak shareware cucc, hanem igazán profin megcsinált repülőgép, scenery stb...
  • Forrest Tomee
    #218
    Valaki próbálta már a vitorlázó repcsiket?
    Vannak alapban a progiban 'áramlatok' ?
    Illetve találtam 'áramlat' (thermal ) készítő progit, de még nem próbáltam, hogy miként lehetne pl budapest scenery-re készíteni.
  • antijedi
    #219
    nos én nem akarok terrortámadást gyakorolni, de honnét lehet leszedni azt a progit ami beteszi a töréseket? mert igy eléggé illuzióromboló, hogy nekimegyek a földnek és visszapatan...
  • Giovanni #220
    Sziasztok! Éppen most szedem le a progit a warezcenterről, de néhány fájlt 503.html-ként szedett le...most meg le is halt az egész letöltés, vagy 0-2 kb/s al szedi. Mi lehet a gond, CJB?
  • Forrest Tomee
    #221
    Miért pattan vissza? Kapcsold be a damaget 100%-ra szerintem akkor nem fog.
  • antijedi
    #222
    olyan is van én még nem találkoztam vele de akko jobban megnézem :D
  • Forrest Tomee
    #223
    Most nincs előttem, de valahol a realizmus beállításoknál kell lennie.
  • antijedi
    #224
    már megvan, azt a részt valahogy elfelejtettem átnézni, meg ugy gondoltam hogy természetes hogy van deamge..., ettől fügetlenül az a házösszeomlosdi érdekelne mert gondolom alapbol az nincs benne
  • K.András
    #226
    "Ha nem csak játszadozni szeretnétek, próbáljátok ki a X-Plane -t... Vitán felül a legjobb, legélethűbb szimulátor (repülő) PC-re. Ezt hivatalosan is elismerték !"
    1.Ezzel is csak játszadozni tudsz.
    2.Kik ismerték el hivatalosan(repüsési modellje alabbol tényleg jobb)???
    3.Van a flighthez is olyan repzi ami leglább olyan jo repülési modellel rendelkezik mint a x-plane-ben lévök, pl: realair cessna 172-es
    4.Az Ms-hez nem sokkal több kiegésztö van, hanem millioszámra van hozzá.
    Ha a grafikát is beleszámitjuk az élethüségbe akkor flight simulátor egyszerüen lemossa x-plane-t,a sceneryk minösége siralmas ahogyan az alap paneloké is...
  • antijedi
    #227
    ugye az elejénbe lehet álitani hogy meghibásodjon valami, namost nem lehet azt randomra nyomni hogy meglepetésként érjen?? :D
  • antijedi
    #228
    ja és vitorlásrepcsivel hogy kéne felszálni mert én problátam rádion segitséget kérni de nem nagyon ment :DD
  • [HUN]FaTaL
    #229
    Én is csatlakozom.
  • Rigley
    #230
    Az X-Plane nem játék, ez egy komoly program, amivel a valódi repülés élménye számítógépen is élvezhető... ezen kívül nem csak repülni lehet vele, hanem "scenery"-t tervezni, repülőgépeket építeni... stb.
    Nagyon komoly fizikai alapjai vannak a programnak. Austin Meyer (készítő) úgy oldotta ezt meg, hogy az úgynevezett "blade element theory"-t alkalmazza. Ez azt jelenti nagyvonalakban, hogy a lemodellezett repülőt a program részeire bontja, minden kis részre kiszámítja a rá ható erőket, ezután az erőkből gyorsulásokat számol, amelyből kiintegrálódik a végén a sebesség és a pozíció.
    Tehát nem úgy működik mint a "játékok" nagy része, mint pl. a MSFS... Nincs "megírva", hogy hogyan kell egy bizonyos repülőnek repülnie a készítő szerint.... (akinek esetleg fingja sincs, hogy hogyan is viselkedik a repülő az életben).

    Valamint a programról kapott visszajelzések is azt bizonyítják, hogy nagyon élethű.

    Több repülőgép építő/tervező cég is ezt a programot használja , hogy olcsón tesztelni tudja a készülő repülőket. (lásd pl.: Carter Copter..stb.)

    Nem tudom most hirtelen felsorolni az X-Plane összes jó tulajdonságát... de pl. itt az űr is "bejárható" olyannyira, hogy a Scaled Composites egy űrhajót épít a segítségével.

    De az oldalon egy csomó minden ilyesmi info megtalálható...
    Hirtelen eszembe jutott még egy: Dave Rose, egy híres repülőgép-versenyző Rags nevű híres kétfedelűjét sokat tesztelte az X-Plane-ben, begyakorolta a versenyt, hogy ott majd minden siman menjen... A PC-n sikerült elérnie egy stabil 50 másodperces idoeredményt. A versenyben 49.49 másodpeccel qualifikálta magát, és több rekordot is felállított. No comment.

    Ja és , hogy hogyan ismerték ezt el ? Hát ez az első és eddig az egyetlen olyan program, amivel engedélyezték, hogy pilótákat képezzenek ki...
  • antijedi
    #231
    szerintem te kevered a topicokat mert ez itt nem x-plane topic...
  • Rigley
    #232
    jéé tényleg köszi...
    Én csak röviden megemlítettem, hogy az X-Plane jobb, ha valaki az élethűségre megy, de megkérdezte valaki, hogy miért, hogyan ..stb.

    Ha akarjátok ki lehet moderálni..
  • Giovanni #234
    Warezcenter, de most éppen halott...
  • antijedi
    #235
    jólvan nem azé mondtam hogy ki kell moderálni csak gondoltam nem vetted észre :DDD
    amugy x-plan-nek van egy olyan hátránya hogy crackelt verziot gyk lehetetlen szerintem normálisat találni, én legalábis keresgéltem anno sokat de csak valami régi szart sikerült találni...
  • Rigley
    #236
    OK, persze nincs harag :), ha warez verziot akarsz, akkor töltsd le a DEMO-t. és szerezz hozzá crack-et. azt már láttam pár helyen.
  • Alexease
    #237
    X-Plane-bol ott a Demo, ha meg nem tesztelted. Szed le, nezd meg. De ha itt a torest hianyolod, es inkabb "repkedni" akarsz, akkor az ugy sem fog tetszeni. Ott szinte, tenyleg csak a repulovel, repulessel, muszerekkel, navigalassal kell foglalkozni.
  • Alexease
    #238
    Vitorlazo repulo(k): A Create Flight resznel, kivalasztod a repulot, a helyet, az idojarast, es beallitasz egy indulasi magassagot! Ennyi. De ha be tesz, akkor a fek szarnyakat gyorsan kapcsold ki, mert alapban bent vannak!! :))
  • qrz
    #239
    Hali!
    Használ valaki közületek Sb live!5.1 hangkártyát ezzel a progival?A gondom a következő nincs hangja az ATC-nek! Minden más hang szerintem rendben van .De úgy emlékszem kellene szólni ennek is? Vagy mégsem? Ha valaki találkozott ilyen hibával és van megoldása plz ossza meg velem!
  • Alexease
    #240
    Az Airplane 7.4-rol mit tudtok?
  • WiNters
    #241
    hol lehet beállítani az indulási magasságot?
  • Alexease
    #242
    Ha betoltotte a repulot, akkor nyosz egy ALT-ot, felul a menun a World/Map. Es ott alul.
  • Shogun
    #243
    üdv mindenkinek

    az lenne a kérdésem hogy hogyan kell ide bevágni egy screeshotot a gépemröl?
  • WiNters
    #244
    ott alul mi?
    bicsi de nem találom
  • Alexease
    #245
    Bocsi! Baloldalt az ALTITUDE
  • Alexease
    #246
    Be tudsz irni pontosan egy helyet, iranyt, magassagot, sebesseget, es oda teszi a repulot. Pl. Budapest, 1200ft (kb 400m), 150km/h, 30fok:
    - Latitude (szelesseg): ~N47.50.00
    - Longitude (hosszusag):~ E19.50.00
    - Altitude (magassag): 1200
    - Heading (irany): 30
    - Airspeed (sebesseg): 150
  • WiNters
    #247
    bicsi=bocsi :D
    köszi
  • antijedi
    #248
    vintatatni nem lehet magam? :D

    sblive5.1: nekem pont ilyen van és atc nekem szépen szol, már ha arra gondolsz hogy karatyolnak bene
  • antijedi
    #249
    vontatatni akarom modnani :DD
  • WiNters
    #250
    érdekelne engem is a reális törés.
    az elöbb 5000 méteren lerobbantam overstress miatt.
    egyszerűen lebegtem a levegőben tovább.
    ez nagyon zavaró.
    tudnátok adni címet ahonnan le lehet ezt szedni?
  • antijedi
    #251
    jaja overstress idegesitő egy dolog amugy :DD
  • antijedi
    #252
    amugy valaki itt emlegete hogy DC-n van sok addon hozzá, namost az a gáz hogy én senkinél nem találtam csak K.Andrásnál, de ő mivel dsl-es lassu mint a tetü, szal valami hub 5let vagy valami?
  • K.András
    #253
    Figy annyira komoly az x-plane mint az fs...
    Ha már igazi szimulátorolon szeretnél tanulni egy komoly repzivel, azért már 25 millio eurot kell kiperkálni vagy pedig oránként kifizetsz 225 eurot.
    http://www.simw.com/index.cfm?fuseaction=dsp_flightschool
    Na ehez képest x-plane fs meg minden egy gagyi(el ne képzeld hogy rendes repülöre ezzel képeznek embert mert sirva fakadok, kisgépre lehet de komoly repzire soha...
    Egyébként fs-t is használják oktatási célokra kisgépes repülésnél, söt online oktatást is láttam valahol!Nem mondom hogy jobb az fs fizikája mint x-plané(de irtam vannak olyan fizetös gépek aminek leglább olyan akurátusan van megcsinálva mint x-planeben, ráadásul sokkal szebb és annyira nem vagy profi te sem meg a harmadik sem hogy érezéttek a különbséget a fizikában ,ezek nagyon kis számok amiket egy profi pilota észrevesz de te vagy én nem, szoval ennyit az x-planeröl ez FS2004-topic...
  • K.András
    #254
    Ja és lehet az ürben menni fs-el is..Ezt a töréses dologbol csak a géptörés van meg nekem, ami az épületet is rombolja az még nincsen de keresem...
  • Ruffi
    #255
    2000+ 512 mb ddr(333) geforce 2 ti (asus) mennyire fog akadni? 1024*768-ban?
    Tudom hogy gagyi a vga de csa kmost cserélek radirra