65
  • Ironka
    #65
    Uniu, a világegyetem minden irányban tágul, akármerre nézünk. És ott azért látunk a világegyetem fiatal korában létező objektumokat pl. kvazárokat, mert bizony a fényüknek eltartott egy pár milliárd évig, amíg ideértek. Tudod a fény sebessége véges, így ami több milliárd fényévnyire van, annak bizony több milliárd évvel korábbi állapotát látjuk.
    A Hold egyébként azért távolodik tőlünk, mert a Föld a Hold keringési idejénél gyorsabb forgási periódussal bír, ezáltal a dagálykúpot előreviszi a Föld-Hold tengelyhez képest. Ezáltal a Holdat maga után "rántja" míg őmagát a Hold visszarántja. Így a Föld forgási sebességének lassulása árán a Hold gyorsul, aminek következtében távolabbi pályára kerül és lassul. (égi paradoxon vagy mi :))

    Egy kis idézet:
    "Meddig távolodik a Hold? A Föld forgási periódusa folyamatosan nő; ezzel együtt, de nála lassabban a Hold keringési periódusa is. Ha a Föld forgásánál gyorsabban keringene, akkor a dagályokat előresiettetné, s azok gyorsítanák a bolygó forgását, miközben a Hold fékeződve közelebb kerülne, egyre gyorsabb pályára lépve. A kettős rendszer mindkét esetben ugyanahhoz a végállapothoz konvergál: a szuperkötött állapothoz, amelyben a Föld és a Hold összes rotációs és egymás körüli keringési periódusidői megegyeznek egymással. Ekkor a két égitest egymásra gyakorolt árapályhatása 0 lesz. A Napé azonban még nem, hiszen az a Föld forgását akarja hasonlóan kötötté tenni, vagyis hogy egy évig, 365 mai napig tartson egy nap a Földön. Ezért a Föld forgási periódusideje tovább nő, s a Hold azt követni szeretné, maga is tovább fékeződve"
  • [NST]Cifu
    #57
    Khmm... Ha már az árapályból akar valaki energiát, akkor miért nem a geotermikus energiát választja? Izlandon évtizedek óta sikeresen használják.

    Viszont jó kérdés, hogy ez a megújuló energiák közé sorolandó-e?
  • [NST]Cifu
    #48
    Legyen igazad, de személy szerint inkább a Fúziós energiában és az ITER sikerében hiszek, és nem a nullpont energiában...
  • KennyG
    #47
  • [HUN]PAStheLoD
    #45
    én kiírtottam a magam körül élőket mert nem fürödtem 2 napig :P
  • magyar ember 2
    #44
    A bableves meg a tornazokni eleg utokepes. :)
  • Ironka
    #43
    Nem kell morbidkodni ;>
    Viszont homokba se kéne dugni a fejünket, ez igenis durvuló probléma, pláne ha Afrikát vagy Ázsiát nézzük
  • Ironka
    #42
    :DDDDDD
  • magyar ember 2
    #40
    En tegnap fogytam 1 kilot. :D
  • magyar ember 2
    #39
    "Ha nem felel meg az elképzeléseiknek a valóság, hát álmodnak maguknak egy másik világot."
    Viktor is aszonta: "merjunk nagyot almodni". :D
  • Ironka
    #38
    Nagyléptékben minden számít. Amíg 6+x milliárd ember él a Földön, addig bármilyen lájtos tömegfelhasználási cucc okozhat globális hatást, akár a napelemgyártás is. Hosszú távon fogynunk kell, mert a Mars kolonizáció elég valószínűtlen. Kínai családmodell rullzz :]
  • magyar ember 2
    #37
    Van benne vmi, a tehenek is a mezorol nyerik az energiat. :D
  • magyar ember 2
    #36
    Gravitacios izet a legjobb a retyoban felhuzni, pottyantod a barna macit, az meg tekeri a lapatot. Csak akkor gaz, ha atfordul, es visszacsapja a seggedre. :)
  • Aquli
    #35
    Abba azert fektetunk energiat. Ott a magnes az fekteti bele az energiat, csak az ingyen van, nem apad el, ezert gyakorlatilag olyan, mintha nem fektetnenk be, pedig igen.
  • magyar ember 2
    #34
    vv >> cc
  • magyar ember 2
    #33
    A vizbol veszi ki a zoxigent. Tevvik erteni? :D
  • magyar ember 2
    #31
    "Nejat Veziroglu"
    Ez se White Power poloban jarkal. :D
  • CybearBoy
    #24
    Egy kerék volt, aminek a belsejében speciális pályán súlyok mozogtak. Elég volt egy kicsit megmozdítani, aztán magától gyorsult, és felvett egy állandó fordulatszámot. Ha jól emlékszem, leghosszabb ideig néhány héten keresztül működött. Megállítani nagyon nehéz volt.
  • CybearBoy
    #22
    Mert egy hatodikos tankönyv az kurva mérvadó... Rége azt hitték, hogy lapos a Föld, meg hogy a Föld körül forog minden. Ki tudja, mikben hiszünk ma, amik teljesen máshogy vannak, és tuti, hogy rentgeteg olyan dolog van, amiről még nem is tudunk. Amúgy már a XVIII. században is építettel mechanikus örökmozgót (Orffyreus), melyről rentgeteg információ és bizonyíték maradt meg, csak épp a működési elvére nem derült fény...
  • [NST]Cifu
    #21
    Ja, ha valaki le akar most hurrogni, hogy milyen hitetlen ember vagyok, akkor vegye figyelembe, hogy én anno (fiatalon és naívan) hitten az Egely-féle vitalitásmérőben is.

    Azóta már kissé szkeptikusabb lettem az eféle 'világmegváltó magyar találmány' felkiáltással hírdetett dolgokban. Szóval nem kell bedőlni mindennek...
  • [NST]Cifu
    #20
    1.: Figyelembe véve mindent, a kőolaj még mindig környezetszennyezőbb, mint a hidrogén valaha is lehet...

    Amúgy a legtisztább megoldás az lenne, ha szél- és naperőművek által termelt energiát akkumulátoros autókban használnák fel. Csak ez persze utópia...

    2.: Erről a mágneses nyitott generátornak már a nevéből is arra következtetek, hogy valami 'nagy magyar újító' lehet a feltaláló (mint Gróf Spanyol & Co. - az is volt a Fókuszban, mégse hallotam/olvastam semmi hitelességel bíró weboldalon/lapban a "vízfúziós" motorokról azóta se :)).

    Nem is csoda, hogy nem érdekli a magyar kormányt, meg úgy egyetlen épelméjű embert sem :)
  • gonosz
    #13
    vegulis az olaj is meg szennyezobb lenne ha kilotykolnenk a 20 szazalekat veletlenul :))
  • Cat #3
    marad a napelem