94
Hm?
  • Buddy
    #94
    a sztoriról pont a film jutott eszembe
  • Buddy
    #93
    jó-jó én elhiszem neked, csak pont csináltak egy ugyanilyen filmet, onnan emlékeztem
  • Punker
    #90
    Na mivan? Azóta is várom hogy elém rakd a gombot és végre befejezzük ezt az egész civilizációnak csúfolt viccet.
  • 2XP
    #89
    Ameddig engem nem zavarnak, nincs velük gondom. De ez nem normális dolog, ha az lenne már kihaltunk volna, és ezért nem értem miért mennek ki tüntetni, h ez teljesen normális. A rákos betegek sem mennek tüntetni, maximum azért mert leállítanak kutatási programokat.
  • Buddy
    #88
    sok filmet nezel :)....de a filmben nem keszult el idore a lista....a rendorfonok sokat szarozott vele
  • [HUN]PAStheLoD
    #87
    és szerinted normális dolog ha valaki meleg ?
  • ipszilon
    #86
    remélem, hogy tényleg így van, de sajnos sokszor tapasztalom az ellenkezőjét. tegyük csak fel a kérdést: melegek, mi a véleményetek? az emberek 90%-a, a köv. képpen reagál: fúj!! undorító. nyugaton már elfogadottabb ez a tény és nem nézik ki őket annyira.
    egyébként a toleraniciát nem csak a faji/társadalmi megkülönböztetésre értettem, hanem az egyéni szabadságra. arra, hogy ki mennyire nyitott az élet dolgaira.
    a "sérültekre" visszatérve pedig csak annyit, hogy "nyugaton" MINDEN közintézményben van külön rokkant feljáró, lift, wc stb. és ha egy rokkantat meglátnak az utcán, akkor nem mennek át a másik oldalra.
    és én azt tapasztalom Mo-n, hogy sokszor, legfőképp a szellemi sérültek (ld. mongoloid betegségben szenvedők, ugye így van magyarul?) elől szinte menekülnek az emberek. (megjegyzem én is mindig hirtelen megijedek, de igyekszem úrrá lenni rajta és visszamosolyogni, ha egy ilyen gyerek a közelemben van)
  • 2XP
    #85
    Először lehetne önkéntjelentkezőket keresni.
  • 2XP
    #84
    "de Mo. a "balkánon" van... nos, ez csak rajtunk múlik... "

    Mo. sajnos még mindig sok mindeben balkáni, de azért tolerancia kérdésében már szvsz a "nyugattal" megegyező sziten vagyunk (sőt, a terrortámadások miatt a nyugati országokban ez a tolerianci erősen csökkent az utóbbi időben), az ellenkezők 90%-át csak egyes "civil szervezetek" mondják, hogy mégtöbb pénzt követelhessenek magunknak.
  • ipszilon
    #83
    de vége lett a 2vh.nak... ez is az emberek mûve...
  • ipszilon
    #82
    amíg az emeberek nagy része így gondolkozik, addig valszeg tényleg nem csinál sok jót... és remélem saját magadat tartod legelsőként hasztalannak...
    amúgy, igen, tönkresszük a Földet, de már megkezdődött a "rehabilitáció". és igaz, hogy véres háborúk voltak, vannak... de az is igaz, hogy a tolerancia egyre inkább előtérbe kerül sok országban. most erre azt fogjátok mondani, hogy "nyugaton", de Mo. a "balkánon" van... nos, ez csak rajtunk múlik... ez politikától független!
  • ipszilon
    #81
    autisták? na szép, mondhatom! nem tudom te hogyan éreznél, ha autista lenne a gyermeked... és amúgy ez a "betegség" is gyógyítható, a pszichológia és az orvostudomány évről évre fejlődik. és abba bele sem gondoltál, hogy egy autista is szerezhet örömet a szüleinek???
  • ipszilon
    #80
    tők mindegy, hogy hány éves vagy, milyen körülmények között élsz. a lényeg, hogy legyen értelme az életednek. és ha egy 90 éves bácsi van, akkor milyen alapon nyíratod ki??? és ha az a 20 éves egy mamlasz??? és ha életben hagyod, és tíz múlva terrorista lesz belőle???
  • [HUN]PAStheLoD
    #79
    és persze még több kárt ... ólom , töltényhüvelyek tonnái. ..
  • [HUN]PAStheLoD
    #78
    szerintem éjjel puskát fogni és fritzet ölni :)) azt kell!
  • [Walaki]D`Lair
    #77
    hááát...pl...hmmmm....őőőőőő....nos....:-/
  • Calver
    #76
    nézzük a föld szempontjából... mit? (mondjuk én tudok egyet, 2. vh... amennyi ember ott meghalt, na az tuti tökéletes táptalajt csinált!)
  • [Walaki]D`Lair
    #75
    nos nézd...sok-sok hasznos dolgot is csinált az emberiség...
  • Calver
    #74
    haszna? hol élsz te?
  • [Walaki]D`Lair
    #73
    Én nem tudom, hogy meg tenném -e...ha össze lenne szedve 2 táblára az emberiség bűnei és haszna, akkor elolvasnám, elgondolkodnék és utána cselekednék...
  • gyraph
    #72
    A művészeket kihagytam sőt konkrétan írtam is..., de a művészek nem semmittevők, hanem művészek...én már csak tudom :)
  • Calver
    #71
    Alternatív meglátás... Akkor mondjuk ugy, hogy életképtelenek, mert azokra gondoltam... Autisták, stb. A semmittevőket és életművészeket meg hagyjuk ki, mert ha halnak, velük hal az intelligencia egy igen magas foka is! Amúgy szvsz télleg Dynamic meglátása a leghumánusabb, viszont TheZsenyka-nak meg átkozottul igaza van, ezért kell a törvény (kell? kell a fenének, anarchista vagyok ), ha nem lenne, akkor az emberiség nagy része sem nagyon létezne.
  • TheZsenyka
    #69
    Ez egy fura probléma. Mármint hogy ki a felesleges és ki nem. Bizonyos nézőpontból a gyengék társadalma karhatalommal védi meg magát az erősektől azaz a bűnözőktől. Ha ilyen szempontból nézed, a társadalom elkorcsosul. Egy nagy rombolással járó háború után (legyen nukleáris háború) szerintetek kik maradnának meg a legtovább? A jóravaló közösségek? Ugyan már. :D
  • gyraph
    #67
    Te aztán szép listát állitottál össze...
    Most inkább nem akarom elkezdeni sorolni, hogy mennyi híres, zseniális író, művész,túdos stb. került idáig ki a fogyatékosok és rokkantak közül...látom tanulmányoztad a témát és a történelmet....
    Szerintem az alkoholisták, a semmittevők, és a bűnözök sokkal haszontalanabbak...
  • Calver
    #66
    Szerintem:
    - öregek
    - fogyatékosok
    - rokkantak

    Aztán jöhet Dynamic ötlete...

    Amúgy: az öregek is érnek sokat, igen, de melyiknek lehet még jobb élete? 90 éves hugyosjózsibácsinak, vagy 20 éves erős és okos kölyöknek?
  • Jano
    #63
    Ha vki szépen kér, akkor megtenném!
  • NaNoKuTyA
    #60
    a városi vezetőség tagja vagyok, nem???
  • Harder
    #59
    98 öreg meg 2 középkorú :DD
  • KG21
    #58
    rendeznék egy futóversenyt és az utolsó százra várna a halál
  • NaNoKuTyA
    #56
    szerintem 100 öreget kell kiválasztani, azok kötül is azokat akik fél lábbal a sírban vannak!
  • [HUN]PAStheLoD
    #54
    NEM!
  • Harder
    #53
    tudni kell örülni annak amid van :)
  • ipszilon
    #52
    újra: az 1.-ben azt mondoD... :-)
  • ipszilon
    #51
    te is ember vagy... és amúgy .-ben azt mondom, pusztuljanak az emberek, a 2.-ben, meg, hogy sokaig szeretnél élni... most akkor mi van? :-)
  • Buddy
    #50
    es mi a boldogsag kulcsa? :)
  • Harder
    #49
    1.) akinek akár csak 1 szerette is él a Földön, szerintem nem nyomja meg. Nekem van ilyen, tehát .. :)
    2.) hülye lennék meghalni 10 ilyen év miatt, most is boldog vagyok :)
  • Stann
    #48
    Én épp most simán +nyomnám a gombot, habár lehet, holnapra +bánnám, de akkor holnapra már nem lenne belőlem semmi, igy nem is bán6nám +! :)
  • Degec
    #47
    én is simán megnyomnám az a gombot!!
    én inkább a 2est választanám mert amit én a sok pénzel akarok csinálni ahoz több mint 10 év kell:P
  • Degec
    #46
    :D
  • Buddy
    #45
    a francnak van kedve 90 evig elni......50 is boven sok belole