11113
\'NBA\'
  • wright
    #11034
    Az nem kérdés,hogy melyik menjen.Egyértelmű hogy a 90-es évek.
    Langyos a liga ezt is aláírom.James nem versenyló-ezt is,bár én úgy ítélem meg őt,hogy amit nyújt egy-egy meccsen azzal egy igavonó állat.Bármit kérhetsz tőle,megcsinálja-nem clutch ez tény,legalábbis nem abban a formában mint MJ,Bird stb.
    Talán azokban az időkben a kiegészítő emberek voltak jobbak,keményebbek.
    Nekem még valami böki a csőröm,ez pedig a 'konkurens' ligák/sportágak.
    5-6 éve az emberek itthon azt se tudták mi az az NFL.Most mindenki azt nézi.Az a liga is szépen átalakult-nézőcsalogatóra.A fociban ott van C,Messi és a többiek.Egész reklámkampányok épülnek rájuk.Ezt iszom/eszem/hordom/utazok/parfüm stb.Ezek mind-mind az NBA sajátjai voltak.A nike,adidas,reebok mind átvitték más ligákba a cuccaikat/megoldásaikat.Több emberhez elérnek ezek,más-célzott közönséghez-akik más sportágat szeretnek.
    Sztem ez is hozzájárul ahhoz,hogy megkopott az NBA.Nem is megkopott inkább átalakult.Muszáj kínai Lin féle senkiket alkalmazni hogy meg legyen egy óriási piacon a jelenléted,támogatói köröd.Nem hiába rémisztgetnek minket(NBA fanokat)reklámokkal ellátott mezekkel-remélem NEM lesz ez.
    Stern is megmondta-muszáj volt nyitni a ligának új dolgok felé.Ez nem az edzők,játékosok hibája.
    James-t akkor ítéltem meg negatívan amikor elment Miami-ba.Lemondott arról hogy valaha is úgy ítéljék meg mint Jordant.Pedig ha kivár Cleveland-ben,kap 2-3 épkézláb embert egy normális edzővel-simán gyűjtögethette volna a címeket.Nem ezt tette-nálam sem lesz Jordan-hez hasonló legenda,mint ahogy másoknál sem.Ezek a mai szemmel sztárok(akik amúgy remek kosarasok)összeállnak ketten/hárman 1 csapatba-ez itt a baj.Mind a bajnoki címre hajt,csak nem úgy mint a régiek.
    Garnett nekem a kedvenc játékosom.Imádtam Min-ben.Szívét lelkét kitette,a csapatvezetés pedig ezt leszarta.1 idényben kapta meg azokat a társakat,akikkel volt egy halovány esélye.Ezért nem tudtam rá haragudni,amikor elment Boston-ba.Szerencsém volt,mert a kedvenc csapatomhoz ment.De amikor behúzták azonnal a bajnoki címet akkor felnyitották a szemét a többi tehetősebb csapatnak-hogy ezt így kell.Ez sztem jelenleg a liga legnagyobb baja.Nem az hogy nincsenek sztárok,versenylovak.
  • csuszi
    #11033
    nem attól lesz valaki előrébb a listán, hogy egyénileg mit alkotna. ez csapatjáték, és lehet valaki értékesebb úgy, hogy dob 3 pontot, mint az, aki dob 40et. stockton 11et assistolt meccsenként, meg lopott több mint 2ot, lusta vagyok megnézni, de tudom hogy all time ranken valahol a top 3-4 körül van. nem fog meg még csak 2es posztot sem, de ettől nem szar védő lesz, lásd előző hozzászólásom. egy védő nem attól lesz állat, hogy lefog 2-3-4 posztot, hanem hogy 1en megfog bárkit. ha valaki lefog 3-4 posztot, attól nem jobb védő lesz, hanem az edzőnek könnyebb dolga lesz, hasznosabb, több a lehetőség a taktrikában. JOBB JÁTÉKOS, nem jobb védő.
    iverson, lásd előző hsz.
    köv bekezdésed: nem ismétlem magam, lásd: első bekezdésem.
    barkley-t nem értem.
    nem szépít, elkeserít. én örülnék a legjobban, ha tévednék. de ez a liga langyos. a nézettség nem véletlen esik. mikor döntött rekordokat újra? mikor voltak újra magas jegyeladások? amikor a 39-40 éves vén mj visszajött. no comment.

    félreérted, ez nem vita, ez beszélgetés. semmi bajom se veled, se mással, ütköztetjük az álláspontokat. nem értesz velem egyet, semmi gáz, így szép. nem kell egyennek lenni.

    nem. kurvára tetszik az indy, a sas és durant. chi jó lett volna, ha nem sérül le rose. kedvelem garnettet is, meg törpe natet. van vagy 20 gamer aki tetszik. nézem is, lásd állandóan basztatom banokot linkért. de attól még én tudom, hogy ez a sportág, vagy liga, kinek mi, azon kevés sportok egyike, ami visszafelé fejlődött az elmúlt 20 évben, és az geci ritka dolog a sportok között :)

    most én teszek fel egy kérdést:
    nem sorolom a szokásos játékosokat, de lenne egy varázspálcám, és a 80-90 es éveket átránthatnám mára kompletten, 20 éves jordanekkel és magicel stb stb stb a nevek - DE NEM ÚJRAÉLNÉNK, minden tiszta lap, lehet hogy mj bajnoki nélkül vonulna vissza (persze ez kizárt:DD) tehát minden játékos új esélyt kapna, lehet hogy magic minden döntőben szopcsizna birdtől, vagy fordítva, szal értitek, nem csinálna mást a pálca, csak kicserélné a mai srácokat a 20 ével ezelőttiekre, fiatal verzióban. de cserébe a mai játékosoknak pápá. és feltenném a kérdést. na melyik liga menjen fiúk? hát csodálkoznék ha nem elsöprő 90es évek lenne a kérdésben a befutó... és ez mindent elmond. :)
  • csuszi
    #11032
    nem az az elsőosztályú védő, aki megfog 3-4 posztot, hanem aki 1 poszton lefog bárkit pl. iverson irányító poszton kibebaszott jó védő volt, kurva nagy steal munkával. mellé górta a pontokat mint a kurva élet. azért van james előtt nálam, mert nem remegett a keze, és nem volt hisztis picsa ha nem ment a csapatnak, hanem bepakolt még 30%ot hogy a nyelve a földet verte.
    james: nem pontok miatt volt gyenge a teljesítménye, hanem mert betlizett, eltűnt a pályáról, vagy fontos pillanatokban kurva nagyokat hibázott. a tavalyi döntőt a mia mint csapat nyerte, illetve popo elbaszta. végig nézhetnénk együtt a tavalyi finalt szépen meccsről meccsre egyszer ketten, és szépen mondanám az adott pillanatokban, hogy opplá, most tűnik el, most csinál baromságot, most betlizik. 1 meccsen jó volt.
    "Minden amit Scottie tudott, James is tudja, csak jobban." - igen, alapszakaszban, sokkal veri. rájátdzásban nem.

    "em kap ki minden balfasztól" nem ez a lényeg, még mindig nem vágod a dolgot. az a fontos, hogy xy versenyló típus kimegy a pályára, és akkor futja a leggyorsabb kört, amikor igazán muszáj. james nem ilyen típus. bryant rosszabb játékos, de kurvára olyan, hogy amikor kell, akkor alkot nagyot.

    wilt: szerinted ha a szabályok akkor olyanok lettek volna mint most, akkor nem alkalmazkodik? akkor nem annak megfelelően játszik? irreleváns érvelés, hogy akkori megmozudlások ma szabálytalanok lennének, akkor logikus hogy nem azt csinálná. szerintem van akkora legenda, az én szememben minden idők top 5 játékosa, hogy megtalálná a módját, hogy ma uralkodna. pont mint jordan, addig fejlődik, addig próbálkozik, addig alakít magán, amíg ő nem lesz a number one. ez jamesre is igaz btw, nála ismétlem a forma nem akkor jön elő, amikor kéne, megbénítja a teher, mentálisan nem erős. ezért lovaglok ezen, mert ez egy kibaszpott fontos dolog minden sportban.

    az mvp mint minden trófea ami szubjektív, és pénz mozog mögötte, sportpolitika. mj azért nem lett 7-8 mvp, mert a trófea elértéktelenedett volna. ezt nem egy nba inside ban elmondták. a 90es évek kurva kemény volt, meg a 80as is. de mj azért a goat, mert pont ebben a korszakban uralkodott. ma kb vicces lenne ha játszana, kb az lenne mint amikor msc a forma 1ben uralkodott. változtak is a szabályok, változnának itt is :)

    wilt 60as évek dominanciájara linkelek inkább egy cikket, szépen lerombolja ezt a mítoszt:
    myth two
  • wright
    #11031
    Én racionális ember vagyok.Pip nyert volna ha nincs Jordan?NEM.Jordan nyert volna 6 gyűrűt ha nincs Pip?6-ot NEM.Stockton közel került volna ha nincs Melon?Megkockáztatom még a play off is karcos.Stock egy bajnoki címre esélyes csapat remek(talán a liga történetének top 5 irányítója)irányítója volt.Egyedül kb 0 esélye nem lett volna.Iverson jó védő?Inkább lelkes.Post defense mint olyan nulla.Perimeter védőnek remek,steal aztán ennyi.Egy pontfosó törpe,alacsony dobószázalékkal és ennyi!!!Meg kibaszott nagy ego mellé.Rakj Jordan mellé egy James-t.Rakj Melon mellé egy James-t.Vagy Iverson helyére egy James-t...........
    Azt írod hogy Stockton minden idők egyik legjobb védője.Meglehet DE csak a saját posztján,esetleg a másik guard pozícióban aztán ennyi.Ennyi erővel Payton még jobb védő volt-nemde?
    Vedd ki James-t az akkori Cleveland-ből és tedd be Pippent.Szted van nagy döntő?Persze hogy nincs,mert ő egy félisten mellett volt másodhegedűs.Jordan-t nem lehet megkérdőjelezni,ugyanúgy Magic-et,vagy Bird-öt sem,Wilt,Dr J,Kareem,Shaq,Hakeem vagy J West.Ezek elvitathatatlanul nyerő emberek.
    De én mint Boston szurkoló pl Russelt nem említem velük egy lapon.Persze rengeteg bajnoki cím,legjobb védő stb....de nem egyedül nyerte.Volt körülötte min 3 hatalmas játékos.
    Barkley-nak most vágta a képébe Shaq hogy te mit nevetsz?5 döntő 4 bajnoki cím van a zsebemben...?!
    Ne hagyd hogy annyira megszépítse az emlékeidet az a 10-15-20 eltelt év.
    Nem kívánom ezt tovább folytatni,és nem is szeretnék veled ezen vitázni,mert felesleges.Látom,hogy szereted ezt a sportot/ligát és értesz is hozzá,de úgy érzem(amit talán le is írtál-hogy a régi fanok nem adnak esélyt az új sztároknak)te is valamilyen szinten közéjük tartozol.Én viszont nem.
  • syberia2
    #11030
    Iverson mióta elsőosztályú védő? És miért jobb a PO-ban ő, mint James? Mindketten vezettek döntőbe harmatos csapatot, csak Lebron ezután nyert kettőt.
    Pippennél meg pont azt magyaráztad el, hogy James miért ilyen jó játékos: all around, egyik legjobb védő, 4 ponttal is megnyerhet egy meccset (James finals teljesítményére is azt mondod, gyenge volt, rá miért nem mondhatjuk ugyanazt, mint Pippenre?)
    Minden amit Scottie tudott, James is tudja, csak jobban.


    Tudom mi az, hogy versenyló, csak nem értem miért lovagolsz (hehe) ezen. Egy igazán jó játékos nem kap ki minden balfasztól, nem értem, miért pozitívum ez nálad.
    Wilt era meg nagyon nem jönne, a mai szabályok mellett minden második megmozdulása goaltending, def. 3 sec. violation vagy támadóhiba lenne.


    Ki nyerte akkor szerinted a tavalyi döntőd?
    MJ-től meg ne várd, hogy minden évben MVP legyen, te magad írtad, milyen kemény volt a 90-es évek. Nem a liga csalta el azokat a trófeákat, Olajuwon, Malone, Barkley mind ott vannak a top20-adban, gondolom okkal kapták az mvpket is.
    Ha a mostani liga harmatos, milyen volt a 60as évek (Wilt szuperdominanciájának)? Aki nem 160 centis, rossz kondiban levő fehérsrác volt, az lazán dobott egy huszast meccsenként.
  • csuszi
    #11029
    james: a tavalyi döntőt nem ő nyerte, persze elképzelhetetlen, hogy ne kapjon mvp-t. ritka szarul tolta az egész sorozatot.
    29 évesen úgy 4szeres mvp, hogy rendesen tolja a liga a szekerét. csak hogy legyen végre a ligának királya, legyen végre jordan utód. és vissza is lukadtunk oda, ahonnan indultunk. az emberkék átlátnak a szitán. mondjak egy vicceset?
    a liga történetének egyetlen tripla duplájával all star-on mj nem kapott mvp-it. nem kapott mvp-t 8 assist 8 reb 32 pontos alapszakasznál, 7 reb, 6.3 assist 33.6 pontnál. kb ennyire politikus az mvp. a ligának üzenete van vele.
    a liga meg olyan harmatos ahogy dumáltuk ezelőtt, hogy itt lenni címvédőnek nem ugyanaz mint a 80, vagy a 90es években.

    ui.: direkt 3 hsz, hogy tagolt legyen a válaszom.
  • csuszi
    #11028
    a lóverseny és versenyló egy mondás szívem sportolók kapcsán.

    az az igazi versenyló típus, aki akkor futja a legnagyobbat, amikor kell. kikap minden balfasztól, szarul játszik lehet 2 nappal a vb döntő előtt, de amikor ott kell lennei a szeren, akkor élete formáját futja.
    na james nem ilyen. kurvára nem.

    wilt: muhhaahhaa kategória, ha james előtte van bárki listáján. az az ember ma bekerülne a ligába, kijönne a wilt era, uralná a ligát, ahogz shaq is uralta egy darabig. egy igazi szörny volt. majd ha mutattok akkora fesztávolságú, olyan atletikus embert, aki ahhoz a böhöm magassághoz a büntető környékéről ZSÁKOLT, szóljatok. képzelj el egy shaqet, akinek olyan rugója van mint egy 2 méteresnek, és oylan erős, hogy cirkuszba mehetne erőembernek. ez wilt. letakarít a pályáról egy jamest wade és boshal együtt. lehet nézni vintage felvételeket róla a youtube on :)
  • csuszi
    #11027
    iverson. minden idők egyik legponterősebb játékosa, döntőbe vezette a harmatos phillyt, kocc egyedül. zseniális mozgása volt, és elsőosztályú védő. - de közel van jameshez a listán, rezeg a léc. ALAPSZAKASZBAN. playoffban esélytelen hogy előbb vigyem jamest.
    stockton: minden idők második legjobb irányitója. minden idők egyik legjobb védője. check steal / game statisztikát, meg assist / gamet. mellette kurva jó dobó. nála még csak nem is rezeg a léc. persze az én listámon. még a top tenben is ott lehet karcsún.
    pippen: jordan homályosítja el a valódi értékét. minden idők egyik legjobb játékosa, igazi all around, egyik legjobb védő valaha, block steal 1 ember komplett kiiktatása. reggie: "pippen az a játékos, aki 4 pont dobásával is tud meccset nyerni" - értsd egy valóságos állat defense oldalon, mellette nem az a béna támadásban sem :D. a 91es final azért lett 4-1, mert magicet levette a pályáról. indianat azért verték 98ban, mert kikapcsolta mark jacksont. lehet csak 20 pontot átlagol, de azt igen hatékonyan, és mellette 1 embernek a túl oldalon lehet búcsút inteni. akár mondjuk jamesnek :) 5 men crewnak is hívták, beszédes... ja és a legtöbb 3ast ő dobta a chi törtánetében, klasszik pipp a labdát szerez letámadásban 3ast penget style. nála sem rezeg a léc. én listám.
  • syberia2
    #11026
    !!
    Utólag elolvasva olyan, mintha Wiltet semmibe venném, nálam legkésőbb a 15-17. helyig még ott van, de Lebron mögött, erre próbáltam utalni.

    + *mutatói :)
  • syberia2
    #11025
    Megértem, hogy a harcosság, meg a versenylóság nálad komoly tényező, de hát ez mégis csak kosárlabda, nem lóverseny. Pl. Wilt egy önző statisztikavadász volt, akiről tudjuk, hogy hogyan is lehettek ilyen jó mutatóji.
    Az hogy a tizes listádban nincs ott János, még nem nagy bűn- de azzal, hogy pl. Iversont is előrébb teszed nála, elveszted a hitelességedet.

    Az emberben van még 5-6 jó szezon, 29 évesen négyszeres MVP, 22 évesen döntőbe vezette a Cavset (Larry Hughesokkal meg Sasha Pavlovicokkal), jelenleg back-to-back címvédő a csapata. Szerintem még van esélye a bizonyításra, ha ez csak egy 22. körüli helyre elég.
  • wright
    #11024
    Azért azt ne mond hogy egy agyatlan Iverson-t,Pippen-t,vagy Stockton-t előbb választanál,mint James-t
  • csuszi
    #11023
    szubjektív vélemény az az enyém :) (te objektívre gondolsz)hogyne. én elvitatkozgatok azon, hogy benne van e az alapszakasz all time top 10ben vagy sem, nálam max top 30 kb.
    DE
    direkt írtam, nem versenyló típus. bird, magic, drex, nem sorolom az all time hatalmasokat, azokért az estékért éltek haltak, vért ittak, és teljesítettek, amikor muszáj volt. amikor ki kellett menni, és le kellett rakni a "statementet", ez az én házam, az én stadionom, az én bázisom, kuss bárki jön ide. és az egész sajtó ott lihegett a nyakukban, a szurkolók őrjöngtek, és elvárták a teljesítményt, vér szag volt a pályán, és teljesítettek. megcsinálták, nem bénáztak. sorolhatnák kb 20 játékost a 80-90ből, akik ilyenek voltak. lebron kurva jó. egészen addig, amikor eljön a pillanat. az összes meccset láttam a tavalyi döntőben. hát enyhén fogalmazva is harmatos volt, nemhogy átlagban, hanem 1 kivétellel az összes meccsen. és ez nem az első ilyen final...
    ha meg objektív vizsgáljuk az embert alapszakaszban, akkor nincs top tenben.
    csak a te kedvedért idefirkantok 10 embert, akiket hamarabb választanék nála (nem sorrendben):
    mj
    magic
    bird
    shaq
    wilt
    hakeem
    kareem
    big o
    bill russell
    jerry west
    ha nálad ezeknél hamarabb van leprincess, akkor nem vagy szakértő.
    hogy legyen kicsit több, akik még nálam hamarabb vannak ALAPSZAKASZBAN is mint princi:
    dennis
    pipp
    drex
    ewing
    robinson
    charles
    stockton
    kobe
    iverson
    dr j
    malone
    duncan - kb vele van egy szinten alapszakaszban - 22dik a listán
    és itt kezd rezegni a léc
    reggie
    moses
    legyen meg a 25: dominique.
    ez mind alapszakaszról szól. rájátszásban kb fényév van közte és mondjuk a lista végén levő reggie között, aki halál szarul játszott a 82. meccsen, aztán spike lee lihegő szájától 20 cenitre new yorkban gór neked 70 hármast miközben a new yorki szurkerek kést raknak a torkára, és vesén bassza a new york favágó védő nem normális típusa. na ez ami miatt princi sehol nincs, mert ő
    a, sírva fakadna és hisztizne a bírónál
    b, dobna egy méteres homályt
    c, a csapattársakat baszogatná
    d, sérültet jelentene
    és mielőtt azt hinnéd rühellem, semmi bajom vele, de egyik verziót sem találom túlzónak, ugyanis mindre láttam már nem 1!! példát. nem utálom, rohadjak meg, egyszerűen nem találom jónak élet halál helyzetben. alapszakaszban ott van mondjuk a top 20-25ben nálam is. rájátszásban mondjuk a top 80ban... és erről statisztikát is találsz :)
  • syberia2
    #11022
    Az, hogy nincs a te top 10-edbe az egy dolog, de egy szubjektív, szakértői szemmel vizsgált listán szerintem illik ott találni Jamest.

    Az meg hogy King, még bőven a középsulis éveire vezethető vissza, egy 15-16 éves gyerek beképzeltésge meg nehogymár ekkora ellenszenvet váltson ki minenkiből. Mit kéne tennie most 10 évvel később, közölje, hogy ne hívják kingnek, mert igazából nem az? Ez hogy nézne már ki. :D

    no homo, igazából nagy celtics fan vagyok, szóval utálnom kéne az egész Miamit úgy ahogy vannak :D
  • wright
    #11021
    A Seattle defense-nél felröhögtem-hatalmas :)

    Nagy vonalakban egyetértünk.Ettől függetlenül azért olyan nagy baj nincs a ligában jelenleg,csak ezek a fránya sztárpárok.Simán bevezetném az 1 m ax szerződés szabályt,na de ez egy másik történet :)
  • csuszi
    #11020
    elég karcosan jön le, félreérthető, nálam ettől függetlenül kobe top 5/liga ma, és fénykorában top 1 volt. minden idők legjobbjaiban is ott figyel, csak nem egy hős alkat la-én kívül.
    lebron viszont igazi nem versenyló típus. lásd final teljesítmények. őt meg ezért nem bírják. meg azért mert az emberek nem kedvelik, ha valaki king azelőtt, mielőtt megérdemelné. pláne hogy all time hol van? nálam top 10ben sem, vicces lenne megnézni egy 96os seattle defence ellen. kamera nem tudná követni, éppen merre esik, kel.
  • csuszi
    #11019
    kobe-öt nem azért utálják mert primadonna, hanem mert floppol, mert aljas trükkjei vannak, és mellette önző is. nekem nincs vele bajom, sem azzal hogy jordant üldözi, vagy imitálja, kinek mi. nekem a frusztrációjával van bajom, hogy mindig, mindenkiben az ellenséget látja, és hogy belül tinédzser maradt. egyéniségnek egyéniség, csak éppen nem jó. clyde the glide szerinted odament volna jordanhez hogy 1v1 ben esélyed sem lenne? :D és ezt igaz hogy egy 20 éves kobe mondta, de ezen a szinten mozog ma is. elugatták ezt is az edzők, hogy nem lesz jó vége, hogy átugorják a sztárok az egyetemet. nem nőnek fel, nem lesznek EMBEREK. jordant is megkérdezték, hogy utólag bánja e ezt az egyetem dolgot, elmondta, hogy sokkal szarabb játékos lenne, nem testben, fejben. kobe se lenne ilyen gyerekes sok mindenben. soroljam? féltékeny, kicsinyes, irigy, frusztrált, hisztis. ez mind igaz a játékára, a leader jellemére. kocc mint egy taknyos gyerek. ettől még jó gamer, hajt is mint az isten nyila, csak nem mindegy hogy valakit az hajt hogy ne győzzék le (mj) vagy az, hogy megfeleljen (kobe).
    lebront hagyjuk... túl sok ember kedveli itt, és a fiatalok közül, elég erősen belegyalogolnék a lelkükbe. :)

    "De!Nem a liga kereste az új Jordant-hanem az emberek.A liga csak simult ehhez." nem is írtam mást. ettől még a liga ezt kiszolgálta, helytelenül, és meg lett a böjtje.

    "hogy valaki dobjon 40-et és szántsa fel a pályát?Bezzeg amikor Bryant(nem csípem az ürgét)felszántotta akkor rásütötték"
    félreértetted. ha ma betennél egy 28-30 éves jordant a pályára, górna 40et átlagban!. és mellé palira venné az egész ligát. úgy értettem, hogy ahhoz hogy elmondhassák megérkeztek az új éra üdvöskéi, nem VÁRTAK, hanem a szabályokat vitték olyan irányba (vagy inkább a bírók lettek puhábbak), hogy a léc alább kerüljön. ha beeresztenéd a 90es évek embereit ide, kő kövön nem maradna, és a szabályok visszamásznának a helyükre. így értettem, nem akarat felől.

    langyos. ez a liga ma. ja és minden valamirevaló játékos elélvez magától olyan egójuk van. üdítő kivétel durant meg a sas triója, popo biztos kézben tartja a dolgokat. indy se rossz. trailt nem vágom. többi "sztár"... hagyjuk :)
  • Effe88
    #11018
    Elég sok mindenben egyetértek!
    "hogy a 80-90es években a mai játékosok nem ilyen ellenállással találkoztak a meccseken mint ma, sem szurkoló, sem bírói, sem ellenfél szinten."

    ezzel különösen!

  • Effe88
    #11017
    persze, hogy sorra dőlnek meg a statisztikák mivel olyan hoki csapatok vannak már, hogy nem igaz, ezen csapatok ellen nem nehéz villogni
    keleten írd és mond 2 csapat van!!!!!!!!!!!!!!
    nyugaton 2-3

    a többi 25-26 csapat kis túlzással olyan szar , hogy nem igaz
    tele van fakezű béna játékossal a liga
    ez van
    ez egy darabig nem is fog változni, szerintem..........

  • wright
    #11016
    Ja még 1 dolog.A mai generáció kb annyit látott a golden era-ból,hogy hallottak Jordan-ről,meg Magic-ről,és őket megnézte youtube-on.De látta hogy szar a minőség és ennyi.
    Ezt komolyan írom,az ismerősi körömben nem 1 ilyen srác van.Tehát nekik már nem ez az igényük mint neked,vagy adott esetben nekem(én elvagyok most is :) ) nem látták azt ahogy Spike Lee fogja a fejét Reggie utolsó perceinél,meg hogy majdnem befut a pályára.
  • wright
    #11015
    Értem amit írsz,és részben egyet is értek vele.De!Nem a liga kereste az új Jordant-hanem az emberek.A liga csak simult ehhez.Hogy jól,vagy rosszul,azt mindenki maga dönti el.Azt írod,hogy az emberek azt akarják hogy valaki dobjon 40-et és szántsa fel a pályát?Bezzeg amikor Bryant(nem csípem az ürgét)felszántotta akkor rásütötték,hogy önző,primadonna,nem csapatember...Jordan-t majmolja stb.De 1 kibaszott egyéniség,aki az is akar maradni-ezért utálja a fél liga.Itt van James.Ő se a kedvencem és akkor még finoman fogalmazok.De nála is látszik az az akarat amit anno láttál az akkori sztároktól.Mit kapott?Beképzelt,egyedül nem lenne bajnok stb...Hát Jordan sem egyedül nyerte a 6 bajnoki címet azt is tudjuk.Ebből csak azt akarom kihozni,hogy változtak az igények,a szurkolók részéről is.
    Azt is el lehet ismerni,legalábbis én legtöbbször ezt a kifogást hallom,hogy a 'nagy emberek'.Azt viszont én személy szerint pont nem sírom vissza,hogy nem egy Ewing stb. bohóckodását kell néznem.A bohóckodás természetesen erős idézőjel-nem alábecsülésből írom.
    Abban viszont teljesen egyetértek,hogy elég langyos lett a játék.Ez vitathatatlan.Nem sokkal vagyok fiatalabb nálad,láttam elég korabeli meccset,sokat pótoltam innen-onnan.A hangulat tényleg nem olyan,mint akkor,ez tény.
  • csuszi
    #11014
    nem értek egyet. nem ez a baj... a 90es évek golden korszaka után és jordan visszavonulása miatt igen erősen megcsappant a nézőszám, a közvetítési jogok alacsonyan keltek el, tvében se nézték az emberek, hát kurva nagy pressure került a ligára, hogy megtalálják a következő jordant és a következő generációt. ez pedig 2 dolgot eredményezett, a szabályokat a sok pont, a könnyebb kosarak felé alkották, a bírók felfogását is ide terelték, illetve minden második tehetségre rásütötték hogy new jordan.
    mi történt? az embereknek a töke tele lett hogy minden évben volt 2-3 ember akire rányomták, hogy na majd ő, na majd ő, és kurvára nem na majd ő.
    az emberek szemében leértékelődtek a mai sztárok, elég egy youtube videót megnézni, ahol a 80% a golden érának nevezi a 90es éveket, és kurvára nem a nagy emberek miatt, hanem akkor még a 3as nem volt közelebb, a betörés pedig betörés volt, ahogy a nevében van, nem pedig bekéredzkedés. nem warriorok a mai játékosok, nem csatába menő hősök, hanem kislányok (ez persze nem igaz). de ami miatt így vélekednek az emberek, az az, hogy a 80-90es években a mai játékosok nem ilyen ellenállással találkoztak a meccseken mint ma, sem szurkoló, sem bírói, sem ellenfél szinten. ennek következtében a liga leértékelődött, statisztikailag nem, de az emberek szemében igen. majd ha jön egy srác, aki felszántja a jelenlegi szabályok mentén a pályát, míg a többiek pislognak - értsd begór 40et meccsenként, akkor majd szigorodnak a dolgok. addig lehet nézni a langyos szart, 20 kamerán keresztül, és mérgelődni hogy egy boston la derbit a 80asból meg nézhetsz 240ben, jordanról meg jó esetben van 360asod, ahogy olyat csinál amit más nem.

    ja és a langyos limonádéban sose születnek egyéniségek. direkt nagy emberek nélkül:
    malone, drexler, pipp, kemp, charles, dr, dominique, isiah, larry, magic, dennis, dumars, penny, KJ, tim hardaway, reggie, payton, mullin, grant hill, stockton, hornacek, meg persze mj, meg persze kinek ki, van még pár :)
    na most nem arról van szó, hogy nincsenek tehetségek, vagy olyan arcok akik akkor is helyt álltak volna, hanem esélyt sem kapnak azoktól a nézőktől, akik már a 80-90es években is képben voltak, mert látják, hogy ez nem az a liga.
    és nem azért mert mj buzi vagyok, (az vagyok, de nem elfogult), de ez mind annak köszönhető, hogy mj visszavonulása olyan pénzügyi űrt, valóságos lyukat generált, hogy a ligának kompenzálnia kellett. csak szarul csinálta. olyan magyar költségvetésesen. ahelyett hogy túlélte volna azt a pár év szopórollert, inkább elnyújtotta az agonizálást.
    melyik másik sportágnak volt hasonló krízise? jégkorong. miért? gretzky. kocc ugyanaz, de ott máshogy kezelték a helyzetet. nem is beszélnek a nézők golden 90-esről.
  • wright
    #11013
    A klasszisok most is megvannak.Írsz 8 játékost akikből 4 nagy ember(csatár,center).Na ezek kivesztek a ligából,helyettük van 20 irányító,akik a 80-as,90-es években sehol nem voltak.Volt Stock,Payton,Magic,picit később Nash,Kidd és ennyi.Változik a liga,kinek jó,kinek rossz irányba,attól függően milyen játékot szeret.Én hülyét kaptam az ilyen Ewing,Robinson,Paris totyogó centerektől,mint ahogy sokan mások-ezért néztek mind Chicago meccseket-esetleg Portland meccseket.
  • wright
    #11012
    Ja,érdektelen lett 30-ból 20 csapatra....Nem tett jót a 'nagy hármas'-ok összeállása.Régen minden csapatnak megvolt a maga franchise player-e,manapság meg minden top csapatban van minimum 2.Hogy nézel meg egy Oklahoma meccs után egy Utah meccset?:Sehogy Pedig sorban dőlnek a rekordok,tehát a tehetség megvan most is.James figyel a 60%-os mezőnyszázalékra úgy hogy hülyére verik a ligát,nevesincs Korver millió hármast dob lassan 100 meccs óta,Curry 1 idényben dob millió hármast stb.
    Meg ügye van még 1 faktor.Orba-szájba tudsz meccseket nézni,gyakorlatilag bárhol,bármilyen időpontban.Beletolnak olyan statisztikákat a képedbe,hogy már maga a játékos nem is érdekel,a meccs is le van szarva,mert meg tudod nézni azt is,mikor vesz levegőt.
    Régen láttál egy zsákolást Jordan-től 3 ember között,ha szerencséd volt és felvetted videóra,20X visszapörgetted,hogy ezt meg hogy.Most meg James szembogarát nézed hogy merre kancsalít zsákolás közben 10 kamerából.Nem érdektelen,inkább zsúfolt lett az NBA.
  • syberia2
    #11011
    Lehetnének kivetítős nba meccsnézések, arra hátha összegyűlne a hazai rajongótábor egy része :D
  • N1ggA
    #11010
    Ja de mondjuk ha tavaly tavasszal mondod, még igaz is lett volna :)
    Tavaly nagyon gyenge volt, árnyéka önmagának, idén valamiért kimondottan jó meccsei vannak.
  • hungary27
    #11009
    Nem gondoltam teljesen komolyan.
  • N1ggA
    #11008
    Idén egész jó, múlt héten a hét játékosa is volt.
  • hungary27
    #11007
    Wade is már csak erre jó :D
  • banok
    #11006
  • Effe88
    #11005
    Tökéletesen egyetértek veled.A tegnapi meccsek is olyan gyengék voltak.Ez már nem az az nba amit én megszerettem anno...:/

    Hát hogy minek kéne történnie?
    egyszerű kellenek a klasszis játékosok
    jordan,magic,bird,stockton,malone,olajjuwon,barkley,oneil stb.........

    engem ezek a howardok,hardemek jamesek nem érdekelnek
  • ProGabe #11004
    Jól mutatja ez a topik is, hogy valami nincs rendben mostanában. Persze hülyeség általánosítani, de tegnap is megállapítottuk haverokkal, hogy eléggé érdektelen lett az NBA. Nem tudom minek kéne történnie, hogy újra elkezdjen érdekelni úgy igazán ez a liga.
  • banok
    #11003
    NBA CHRISTMAS DAY
    18.00 Chicago Bulls-Brooklyn Nets tv: Sport1 hu, ESPN us
    20.30 Oklahoma City Thunder-New York Knicks tv: Sport1 hu, , ABC
    23.00 Miami Heat-Los Angeles Lakers tv: Sport1 hu, ABC
    02.00 San Antonio Spurs-Houston Rockets tv: ESPN us
    streamek:
  • wright
    #11002
    Ja az :) Egyik törpe,másik agyatlan és még ott van Gay....Cáfoljanak rám,az az aréna megérdemelné!!!
  • tippmix945
    #11001
    nagy hármas Sacramento-ban?jól működik eddig a Thomas-Gay-Cousins hármas.
    viszont a Raptors is tovább tarol Gay nélkül :D:D
  • wright
    #11000
    Hát eddig bejött ez a Gay csere.Este remek volt a Houston elleni derbi.
  • tippmix945
    #10999
    azt hittem nagy gálameccs lesz,nyernek vagy 30 ponttal,kobe varázsol :D:D:D megünnepelte a raptors,hogy elmegy gay :D:D

    néztem végig,fasza meccs volt,az MSG-ben verni a lúzerbandát mindig szórakoztató :D:D
  • tippmix945
    #10998
    torontóban faszuk ki volt már vele,meg egy fiatalabb csapatot szeretnének,a kings meg kap már fűhöz-fához,hogy végre rájátszásba jusson
  • Effe88
    #10997
    visszatért kobeXD
    de minek:D

    kikapni otthon egy torontótól ez igen:/


    boston-nyk 114-73XD
  • wright
    #10996
    Na majd Rudy Gay a kings-ben kiteljesedik,Cousins-al el 1-1-ezgetnek,amiből persze Thomas sem maradhat majd ki :D .Ez a fasz megint minek kellett oda?
  • tippmix945
    #10995
    jaja néztem én is :DD
    nyugaton a kings meg a jazz egy hulladék,25%-os mérleg,aztán meg jönnek az 50%-os és pozitív mérlegek :D
    keleten a Pacers kemény csak,most a Heat is kikap 20 ponttal a Bulls-tól meg 10-zel a Pistons-tól :D:D:D