11113
\'NBA\'
  • kifli
    #11074
    hol lehet majd nézni?
  • bakkerman
    #11073
    éjszaka all star gala,Csabiék meg a helyszínről közvetítenek :)
  • syberia2
    #11072
  • wright
    #11071
    Jöhetne már a rájátszás.Ez a 'ki tankol a legjobban' nagyon gáz....
  • wright
    #11070
    :D
  • syberia2
    #11069
    Fu köszi :)
  • csuszi
    #11068
    a két kart keresztberakja az edző, lej9n valaki a pályáról valaki meg felmegy helyette. opcionális lehetőség ogy esetleg több ember jön le, és több fel.
    én így vizualizálom a cserét, nem tudom más hogy van vele.
    :)
  • syberia2
    #11067
    szia itt ez az oldal, szerintem érdekel téged:
    www.neittreklamozzugysekattintradsenki.com

    ON: Hogy képzelitek el az all star cseréket?
  • Tomika100
    #11066
    Sziasztok!! Ha szeretitek a sportfogadás akkor like-oljátok a következő oldalt--->https://www.facebook.com/pages/Sportfogad%C3%A1s-Profit-K%C3%B6z%C3%B6ss%C3%A9g/206602259527231?fref=ts és ismerjétek meg az NBA-tippeket!!
  • LoSA
    #11065
    Nickname éjszaka volt... De engem is felbosszantott!
  • wright
    #11064
    King James mez...beszarsz
  • banok
    #11063
    Úgylátszik a Nets magára talált.
  • N1ggA
    #11062
    Aztán meg elejeti. Imádom :D
  • ProGabe #11061
  • N1ggA
    #11060
    Durva, hogy keleten 14-20-as mérleggel rájátszást érő helyen lehet állni. Nyugaton ez 13. helyre lenne elég.
  • elitehun
    #11059
    Kezd átmenni oviba ez :D :D
    "az én apukám erősebb"
    "az enyém felemelt egy autót"
    "az enyém meg egy kamiont"
    "de az autón volt egy kamion"
  • syberia2
    #11058
    Jordanről meg kb másodéves korában mondta Larry Bird hogy ő maga az isten. :D
  • elitehun
    #11057
    Ha már sérülés. Lehet hogy Irving-nek is elszakadt az ACL szalagja...
  • wright
    #11056
    A lazább menetrend azért érdekes mert amikor 16(azt hiszem)csapatos volt a liga akkor is 80 meccs volt.Elég fura lenne ha mondjuk 16 csapat és csapatonként 20/... meccs aztán annyi.Akkor meg az lenne a baj hogy kevés.
    Mind1,nekem akkor sem tetszik ez az összeállunk sztárok aztán a többi le van szarva.
  • wright
    #11055
    Megszoktam a 29,illetve a 30 csapatot.Bár tényleg van ráció abban amit írtok.
  • wright
    #11054
    James már a középiskolában is az volt...no comment.
  • tippmix945
    #11053
    arról nem is beszélve,hogy sokkal lazább lenne a menetrend is
    nem sérülne le 3 meccsenként egy-egy húzóember
    nem lennének ilyen D.Rose,McGrady,Brandon Roy,Grant Hill féle esetek
  • Effe88
    #11052
    de jobb lenne
    ez nem is lehet kérdés
  • tippmix945
    #11051
    de gondolj bele
    nem lenne jobb,ha mondjuk feleannyi csapat lenne?
    minden csapatra jutna 2-3 szupersztár és a csapat többi tagja is All-Star vagy közel olyan szintű játékos lenne
    sajnos csak gazdasági érdekek tartják életben a 30 csapatos ligát,akinek van egy kis esze,az belátja,hogy mennyivel kiélezettebb és szórakoztatóbb lenne egy pl.15 csapatos liga
  • banok
    #11050
    James már clevelandiként is "király" volt pedig ott aztán egyedül volt mint az ujjam...
  • wright
    #11049
    Hajaj :D

    Szted Miller-t miért imádják Indiana-ban?Biztos azért mert futott egyből nagyobb piacra...Nyerni akart,de a legjobbak ellen félig meddig saját erejéből.
    Ewing az egyik legnagyobb ikon volt New York-ban,imádták(én nem :P ),a knicks arca volt.
    Robinson szintén egy ikon volt,The Admiral,imádták.
    Howard-nak nagyjából minden adott volt ahhoz hogy nyerjen,de ő elbénázta,a Lakers meg behúzta rutinból.
    James-t ki szereti?Miami lakosai meg a videó játék kedvelők :D :D
    Azért mert 1/1 valaki,még ki is kell belőle hozni azt ami miatt valahol vezér lehet.Nem elég a tehetség,azt fel is kell ismerni.Példákat had ne soroljak :D
    Szted ki a nagyobb király?Aki egy csapat arcaként próbál meg bajnok lenni-de adott esetben legyőzik mert akad egy jobb,vagy aki összeáll 2-3 top közeli játékossal és veri a mellét?
    Mekkora különbség van közötte hogy összeállsz valakivel,vagy pedig,hogy oda draftolnak melléd egy tehetséges srácot,tanítod aka Robinson-Duncan-t és nyertek?
  • gerling88
    #11048
    meg mit adott a ligának Orlando?
    O'Neal-t,Howardot én is ki tudtam volna választani,egyértelmű 1/1-esként érkeztek a draftra
    James leszarta?Láttad te pl.a Detroit ellen ECF-t?csak hát még egy jó közepesnek sem nevezhető csapattársa sem volt
    howard köré is nagyon jó csapatot építettek :D beraksz ellenük egy jó periméter védőt meg egy Bynum-ot oszt le vannak nullázva
    és tudtam,hogy felhozod ellenpéldának minden idők legjobb játékosát(aki mellett persze ott volt végig egy Pippen)
    aha és Miller,Ewing mit ért el?Robinson sem nyert volna semmit ha nem hozza el a Spurs mellé Duncan-t
  • gerling88
    #11047
    egyáltalán nem meglepő,hogy mindig ugyanaz a pár csapat nyeri a bajnokságokat és,akármilyen mélyről is kell újjáépíteniük
    Lakers,Celtics,Sixers,Pistons,Knicks a régebbi csapatok
    Heat,Spurs az újabbak közül
    ellenpéldának ott a Bulls,aki bemakkolta Jordant

  • wright
    #11046
    Az orlando-t persze ki kellene baszni a ligából csak Oneal-okat meg Penny-ket adott a ligának,aztán nagyfejű úgy gondolta koccol L.A-be :)New Jersey az egyik legerősebb csapat volt a 2000-es évek elején :D New Orleans csapata mindenképpen kellett a katasztrófa miatt is...
    Howard-nak minden adott volt,körberakták tripladobókkal hogy legyen helye-nem jött össze.James szépen leszarta Cleveland-et és elment a haverokkal nyerni,ahelyett hogy várt volna.
    Charlotte az egyik legszórakoztatóbb csapat volt szintén 2000-es évek elején.
    Arról legtöbbször nem tehet egy franchise,hogy a top játékos leszar mindent és elmegy kurvának....Persze egy Detroit vagy Minnesota fan tudna azért mesélni az ellenkezőjéről is :D
    Egy Jordan,Miller,Ewing,Robinson ott tudott maradni az adott csapatnál.Vagy egy Kobe,Nowo, stb..
    De az tény hogy sok a 30 csapat és a 82 meccs.
    Jah.Gondolom lerágtad a Willt-Russel csata közben a körmeidet? ;)
  • tippmix945
    #11045
    kihagytam még garnettet,pault,anthonyt
    de ez már a 80-as évektől kezdve alakult ki..

  • tippmix945
    #11044
    én az ilyen húgy csapatokat,mint a charlotte,new orleans,orlando,,cleveland,toronto,brooklyn,washington,la clippers kitenném a ligából.arra alapoznak,hogy évekig lötyögnek,behúznak egy korszakos 1/1-es picket,csapatot persze nem építenek köré és ezzel tönkre teszik a játékos karrierjét és annak muszáj nagyobb és erősebb csapatba igazolnia,ha nyerni is akar valamit.
    orlando-howard
    cleveland-james,irving
    toronto-carter,mcgrady
    washington-wall
    hogy csak pár példát említsek.felesleges köröket futnak le,egyszerűbb lenne,ha egyből a lakersbe,celticsbe,spursbe,knicksbe kerülnének ezek a játékosak és bivalyerős csapatok lennének,óriási küzdelmekkel és nézettséggel.
  • tippmix945
    #11043
    a mostani NBA nagyon szar.
    a 90-es évek sem volt már nagy szám.
    amíg 10-12-14 csapat volt a ligában,na az volt az igazi NBA.a legtehetségesebb játékosokat gyűjtötte össze,nem volt olyan,hogy fizetnek valaki azért,hogy meg legyen a keretlétszám meg az üzletelgetés a lejáró szerződésekkel stb stb. sok ez a 30 csapat és az évente a ligába kerülő kb.80-100 játékos,akiknek töredéke marad csak benn és még kisebb hányada válik jó játékossá.
    a 60as és még talán 70es években is minden csapat rogyásig volt HOF játékosokkal.és mind vért izzadt saját csapatáért,óriási párharcok,küzdelmek voltak csapatok és játékosok között akár egy évtizeden át is.
    pl.Celtics-Lakers rivalry,Russell vs. Chamberlain
    pont nem az a gond,hogy egy csapatban több All-Star szintű játékos van.csak a mostani 30 csapatra már nem jut annyi tehetség,így teljesen híg a liga.


  • wright
    #11042
    Jó választás
  • Ulvar
    #11041
    Van pár hülye szabály, de legnagyobb baj a bírákkal van, az utolsó szart is ki kell szűrniük..és jönnek a hülye büntetések, amik meccseket döntenek el. Lenne mit változtatni, de nincs akkora panasz, mint mondjuk tavaly év első fele, amikor a bírók sztrájkoltak és NCAA bírók voltak...

    Amúgy újonc NBA néző vagyok, bár fix hogy Warriors drukker leszek :). (ezt így mellékesen ahhoz, hogy kevesebben nézik...).
  • wright
    #11040
    Azért NFL-nél is fanyalognak sokan :) Nem olyan kemény,szabályok változtak a több pontért stb..
  • ProGabe #11039
    És csak egy kicsit szidnom kellett a ligát :D

    Annyit én is hadd fűzzek hozzá az egészhez, hogy azért nagyon nehéz összehasonlítani a mostaniakat a régi idők játékosaival, mert róluk (mármint a régiekről) általában csak a jobb dolgok maradnak meg. Mind a pályán, mind azon kívül. Erről már volt szó sok helyen (Trash Talk is ugye), hogy a net mennyire leszűkítette a világot.

    Most már láthatjuk mi is akár mindenkinek az összes dobását, minden statisztikáját, látjuk, hogyan alakulnak ezek. Érezzük, hogy kiből lesz "legenda", kire fogunk, fognak emlékezni 20 év múltán is. Csakhogy ezt azért tehetjük meg, mert látjuk a konkurenciát. Persze, hogy érezzük, ki emelkedik ki a mezőnyből és emiatt ők azok, akikre emlékezni fogunk. Sokan kicsit úgy beszélnek a múltról, mintha az akkori játékosoknak a 95%-a nem ugyanolyan "nevesincs" ember lett volna, mint most. Persze egy Jordan minden korban kiemelkedő lett volna, de róla beszélni, őt hozni fel példának csalás :D

    Azt én is aláírom, hogy a mostani rendszer rossz. Rosszak a szabályok és rossz a játékosok elosztása, pár csapatban vannak az igazán jók, a csapatok többsége csak töltelék. Ezen kéne igazán változtatni, de ez úgy nem fog menni, hogy a srácok inkább a playstationön játszanak, nem a pályákon. Szóval a ligának azon kell erősítenie, hogy minél több gyerek kosarazzon, ha akar még jó játékosokat 20 év múltán is. Na mondjuk ez a téma már tényleg elég nagyívű és persze minden sportra ugyanúgy kihagy. Mindenesetre a legnagyobb gond az NBA-vel van, az NFL-ben jobbnál jobb játékosok bukkannak fel, sorra dőlnek az értelmes, nehezen felülmúlható statisztikák is.
  • wright
    #11038
    Wilt olyan számokat tett le amit nem lehet megkérdőjelezni.100 pontot dobni egy meccsen?50 pontot átlagolni egy idényben?Mellette 20-30 lepattanó :D Gondolj bele:100 pont az minimum 50 dobáskísérlet.Feltételezem volt benne büntető,tehát még több :D Van körülötted 9 ember,abból 5 ehhez feltételezem nem asszisztált :D Az az ember egy szörnyeteg volt,jó értelemben.
    James a 2000-es évek második felének és a 2010-es évek legjobb játékosa.Így fog bevonulni a történelembe.Minden idők egyik legjobbja?Hát majd meglátjuk.Ha 2-3 címet még nyer Wade nélkül(kiöregszik,nem lesznek csapattársak stb...)akkor igen ott lesz top 5 körül.Szerintem.
  • syberia2
    #11037
    Sőt, az sg.hu történetének legkulturáltabb beszélgetésének voltunk tanúi. :D

    Wiltről csak annyit, hogy ezekről a sztorikról nem sokat tudok: azt viszont tudom, hogy a 0 kipontozódása úgy volt lehetséges, hogy amint megvolt a 4-5. faultja, nem védekezett rendesen, nehogy meglegyen a 6. is. Egyszerűen kitalálta pár hónap játék után a ligában, hogy ő lesz az a játékos, aki sosem pontozódik ki. (ezt Bill Simmons könyvében olvastam, aki tud angolul, mindenképp olvassa el valamilyen formában, nagyon részletesen kitér az összehasonlításokra)

    Amúgy valószínűleg csak azért ragaszkodok ennyire Jameshez, mert a 90es évek NBAjét még nem követtem, aztán majd öreg koromban szeretném elmondani, hogy én láttam minden idők egyik legjobbját:D
  • wright
    #11036
    Tessék,egyből pörög a topic
  • wright
    #11035
    Erről beszélek.Most nézem a mia-portland összefoglalót,és James nélkül verik a portlandet....úgy hogy Bosh óriásit játszik.Ennyi tehetséget nem lenne szabad egy csapatba sűríteni.Lehet hogy Bosh nem fp-de pl egy Bostonba jelenleg simán lehetne vezér....