168
A légi közlekedés jelene, jövője
  • Marki
    #87
    arról:-)
  • Marki
    #86
    Igen, szerintem is irreális. Szóval a debreceni helyett a zEU-ban a miskolci vasútvonal lesz a fővonal, (csak azért, mert az EU-s tagország felé is vezet), így több IC megy majd arra. Debrecenben sok járat megszűnne, legfeljebb - a Rapid mellett - 1-2 viszonylat. És akkor a reptér ... Nem értem.
  • GozHuszar
    #85
    :))))))
  • mr x
    #84
    Ja...vonat...aha! Már nem tudtam, hogy jön a reptérhez az IC. Aszittem, ez is valami repteres szakkifejezés.
    Mondjuk ha úgyis lesz reptér, részben érthető.
  • GozHuszar
    #83
    Nekem ugy tunt, h Marki vonatokrol, InterCitykrol (IC) beszelt... Repterek szvsz maradnak :))
  • mr x
    #82
    Én se értem, mi ez. Remélem, Marki bővebben kifejti. Nehogymá most megcsinálják a repteret Debrecenben, aztán megint szétizélik. Akkor ennek baromi sok értelme van.
  • nemcsakfél
    #81
    Mi ez a felfordulás?
    Miskolcon reptér? :)) lehet h kicsit túl nagy beruházás 1 km×km nyi területet lebetonozni ahol csak gomba nő a sáros földön. meg a cigányok úgyis lelopnák a betont
  • mr x
    #80
    IC? Mi, lefokozzák Debrecent, helyette Miskolcon lesz reptér? Most mi van?
  • Marki
    #79
    Az EU cstalakozás után kiveszik az IC-ket Debrecenből, mert a miskolci lesz a fővonal a határok miatt, így a második legnagyobb város IC nélkül marad - részben. Ez nem helyes.
  • mr x
    #78
    Már nagyon ráférne.
  • Marki
    #77
    Igen. Elég is lesz, szerintem tovább a vasutat kell fejleszteni.
  • mr x
    #76
    Tehát akkor ahogy gondoltuk, csak három norming röptér lesz.
  • Marki
    #75
    Nem lesz szerintem más reptér hasznosítva a miénken, és a sármellékin kívül..
  • mr x
    #74
    Miskolc-Pestet elhiszem, mert annak még van értelme. Bár Miskolcon sem szándékoznak norma repülőteret építeni, vagy?
  • Marki
    #73
    Nem lesz semmi, de volt ilyen járat. Sőt, Miskolc, Pest is volt. De régen az összes, többségben füves repteret használták.
  • mr x
    #72
    Debrecen-Nyíregyháza tutkó nem lesz. Totál nonszensz. Miért a Nyíregyházi reptérrel is fognak csinálni valamit? Még nem hallottam róla.
  • Marki
    #71
    Reméljük. Vicces lenne, ha az 50-es évek mintájára ismét lenne Debrecen - Nyíregyháza járat. Többet töltött a földön, mint a levegőben:-)
  • mr x
    #70
    Biztos megéri.
  • mr x
    #69
    Hát az száz, hogy Ferihegynél eccerűbb az alaprajza, mint látom. Valóban láccik, hogy az egyik futópálya majnem kéccer olyan széles mint a másik. Nomeg a másikon van festés.
  • Marki
    #68
    Meglehet, de azért jobb félni, mint megijedni:-)
  • GozHuszar
    #67
    :D upsz!
    Nagy kifuto-jahm. Megneztem a honlapot - tisztara mintha parhuzamosan lennenek a kifutok :)
  • mr x
    #66
    Nem-e? Ld. Marki #44!
    Azért ez tiszta magyar hozzáállás, amit a nagy kifutóval csinálnak.
  • GozHuszar
    #65
    ejj.. airportdebrecen.hu, értelemszer?en
    Sármellékről ennyit tudok a neten: http://www.foltnet.hu/zala/balatonairport/
    de ami késik... :D
  • GozHuszar
    #64
    Mr.X: www.ariportdebrecen.hu
    Az adatoknál a futópályára vonatkozó adatokról tudom, h már elavultak, de gozom sincs, mikor frissitik...
    (ezek a használatban lévő futó adatai, két irányból - attól függ, honnan jön be a gép...)
    Azért nem a régi széles futót használják, mert nagyon rossz a betonja, meg gondolom, miután nem jönnek akkora monstrumok, gazdaságosabb a kicsit üzemeltetni. 2500x80 métert nem kis píz lehet leaszfaltozni, ezért is halogathatják a hasznosítást + lehet, h a forgalom nem is fogja igényelni...
    Hogy milyen szögben vannak, nem tudom, lehet, a honlapon fenn van (vannak fotók) - én is tegnap óta tudok a webhelyről, még nem volt időm alaposan megnézni...
  • mr x
    #63
    Tudtok még linket Debrecenről, ahol ilyesmi adatok, meg mondjuk alaprajz van? Vagy Sármellékről?
  • mr x
    #62
    Kezd érdekelni ez a Debrecenes cucc. De ha a másik szélesebb, akkor miért nem azt használják? Mindenesetre, ha pl. 70 m szélesen betonoznák újra, akkor valószínűleg azt használnák majd. Amúgy milyen helyzetben van a két kifutó egymáshoz képest? Mert ha pl. derékszögben, vagy hasonló, akkor lehetne rá szükség. Jó, ha egy reptérnek van legalább két kifutója, és azok nem párhuzamosak (mint ahogy azt Ferihegyen nagyon szép párhuzamosra építették - csak értelme nincs sok).
  • mr x
    #61
    Valószínűleg lesz. Elvégre is Németországból jön a legtöbb külföldi turista.
  • GozHuszar
    #60
    Debreceni reptér LHDC/DEB
    125.9 MHz, Debrecen info
    nyitva 07.00-21.00 között
    Futópálya: 2 db
    egyik használaton kívüli, 2500x80m (néhol 70), hasznosításáról nincs döntés még, mert újra kellene betonozni; valsz. inkább gurulni használják majd, így nem kell 80 m szélesben aszfaltozni...
    M?ködő futóp.: 2500x40m.
    GH
  • mr x
    #59
    Te biztos jobban tudod, de ettől függetlenül szerintem szükségetek lenne rá.
  • Marki
    #58
    Hát, így se kicsi a munka:-(
    Félek, nem éri majd meg.
  • mr x
    #57
    Én azt hittem, több dolgot meg kell majd csinálni Debrecenben.
  • Marki
    #56
    Ja.
  • mr x
    #55
    Elolvastam. Kiru.
  • Marki
    #54
    Debreceni reptérről

    Szerintem egyébként hiába jönnek Debrecenbe repcsivel a németek úgyis továbbmennek Szoboszlóra.

    A balatonnál viszont tényleg lenne forgalom, ahogy I.C.ram is írta.
  • I.C.ram
    #53
    Lehetne Berlin-Balaton jáart is :D
  • I.C.ram
    #52
    Nem is beszélve a vonatoktól megfélemlített német nyugdíjasokról. :)
  • Marki
    #51
    Sőt, a külföldi túristák miatt mostmár 3500. Ráadásul a csúszda balesetveszélyes. Szokás szerint a csúszdákat "U" alakúra csinálják, ez meg sík, és könnyen le lehet róla zukanni a gyönyörű beton-díszkőre. Brutálisak.
  • mr x
    #50
    és én még drágállottam a Rómaira, meg a Palatinusra a napi 1200 Ft-ot!
  • Marki
    #49
    Szerintem inkább csomóan Szoboszlóra mennek. Dehát hogy itt is van mostmár sz@r élményfürdő .. csak nem nekünk:-(
    3000 ft. 1/2 órára.
  • mr x
    #48
    Topic up!