168
A légi közlekedés jelene, jövője
  • Marki
    #127
    Régen az is alkalmas volt személyszállításra, ezek képesek lesznek beüzemelni.
  • mr x
    #126
    Bocsánat, a szegedi mégse burkolt kifutójú. De polgári az igen.
  • mr x
    #125
    Ott a bizonyíték a #29-esben.
  • mr x
    #124
    A www.vacchun.hu-n és a Flight Simulator 2004-ben utánanéztem egy kicsit. Kecskeméten valóban egykifutós katonai reptér van, Szegeden viszont két (ráadásul Magyarországon egyedül) merőleges kifutópályával rendelkező reptér van, és ha minden igaz burkolt, és polgári.
  • mr x
    #123
    Meglehet.
  • Marki
    #122
    Majd megint a híradóból halljuk meg először, hogy már kész:-)
  • mr x
    #121
    Másról még nem hallottam hivatalosan, hogy terveznék.
  • Marki
    #120
    Biztos, hogy ekkora országba ennyi reptér kell? Remélem, nem lesz mindenütt nemzetközi forgalom, mert a végén az sül ki, hogy 50 méter magasan kell repülni, különben nem tudsz leszállni.:-)
  • mr x
    #119
    Up!
  • mr x
    #118
    Akkor erre mondtam azt, hogy mintha Győrnél is hallottam volna valami reptérről. De mégse nagyon hallottam róla. Aztán most hirtelen piff-paff el is készült. Bemondták azt is, hogy a közeljövőben még két hasonló funkciójú reptér fog elkészülni: ezek a Sármelléki és a Debreceni.
  • Marki
    #117
    Hát igen, megelőztek minket. Így jár az, aki rosszul kezeli a repterét... Lekéstük. Még várnunk kell..
  • mr x
    #116
    RTL Klub Híradó, ma 18:30.
    Átadták a Győr melletti péri repülőteret, melyről heti gyakorisággal charter és fapados járatok indulnak külföldi célállomások felé.
  • Marki
    #115
    HA az otthoni gépem látná, megadná magaát. Kicsit fejletlenebb:-))
  • mr x
    #114
    4 CDs, de játszani csak a 4. kell. A másik 3 + a 4. az installhoz kell. Egy 2,4-es Athlonra viszonylag gyorsan felmászik, és a progi se tölt túl sokáig. Baró, mindenkinek ajánlom kipróbálásra.
  • Tikal #113
    majd eldobom a picsába őket :)
  • The Garrett
    #112
    Azt tudom hogy ottlesz a bumeráng. :)
  • Tikal #111
    Hi

    A kecskeméti repülőnap programjárol tud vki vmit? Melyik nap lesznek a bemutatok vagy mindkét nap ugyanaz lesz?
  • Marki
    #110
    sirály program lehet.
  • mr x
    #109
    De utána tovább Nyíregyházára, és ott már tök jól leszálltam.
  • mr x
    #108
    Na, a mai Bp-Debrecen sokkal simábban ment. Rájöttem, hogy csak időben kellene ránézni a térképre.
    Már a leszállás is tök jól kezd menni - bár Debrecen fölött még kellett egy tiszteletkört repülnöm, ugyanis nem jól mértem fel a térkép méretarányát, és azt hittem odébb van még. Aztán feltűnt a "W" alakú gurulóút-hálózat...
  • Marki
    #107
    Banyek, ha ezt igazi repcsi csinálná, a vezető ugyancsak repülne:-)
    Egyébként Debrecenből csak a reptér látszik, vagy neki lehet menni a Nagytemplomnak is? :-D
  • GozHuszar
    #106
    :)))))))
    wow!
  • mr x
    #105
    Ja csak nem láttam, hogy átmentem volna a Tisza felett, aztán túl sokáig mentem 130-120 irányába, mire észbekaptam, hogy valszeg túl régóta jövök, visszaszedtem magam 90 (vagy 100) irányába, mire megpillantottam a repteret. Kaptam is az alkalmon leszálltam. Megnéztem a térképen, és mint kiderült, Nagyváradon landoltam.
    Így fogtam magam, újra fel, és át Debrecenbe. Most nemrég fejeztem be, és átadtam a kormányt, a gép (DC-3) jelenleg száll le Nyíregyházán.
  • Marki
    #104
    Komoly? Már bennevan?
    Nálunk meg a műv. kp. bontása kiderült, 50 napig tart, tehát a virágkarnevált ékesíti majd a félig kibontott vasbeton tömb...
  • mr x
    #103
    Megvan a FlightSim2004. Ma lehet, megnézek egy Bp-Debrecen repülést. :-)
  • mr x
    #102
    WOW!
  • Marki
    #101
    Db-i reptéri hír!
  • Marki
    #100
    up!
  • GozHuszar
    #99
    Topic up!

    http://www.metro.hu/index.phtml?datum=20030721&rovat=utravalo

    ill. a folytatas:

    http://www.metro.hu/index.phtml?datum=20030721&rovat=utravalo&cikk=5
  • Marki
    #98
    Nem tudom, de biztos nagy lé van a dologban.
  • GozHuszar
    #97
    Es vajon kinek kell majd a Tokoli repter?
  • Marki
    #96
    Na, legalább nem leszünk egyedül a repterünkkel:-)
  • GozHuszar
    #95
    Egesz friss info:
    A Tököli Repülőteret valamivel több mint 3 milliárd forintos limitár mellett, nyilvános, kétfordulós pályázaton értékesíti az ÁPV-Rt.
    Feltétel: 300 millió forintos bánatpénz, a pályázó elmúlt két lezárt gazdasági év mérlege ne tartalmazzon veszteséget és eladósodottságának mértéke ne haladja meg a 40 százalékot.
    A pályázónak minimálisan 200 millió forintos jegyzett-, és 1 milliárd forintos saját tőkével kell rendelkeznie.
    A repülőteret az ÁPV Rt _polgári légiközlekedési és egyéb vállalkozási célra_ értékesíti. A területen a szovjet csapatok által okozott környezeti kár kármentesítési feladatait az ÁPV Rt. elvégzi. Egy, a témában összeállított tanulmány szerint a repülőtér kármentesítésének becsült költsége, az ÁPV Rt. felelőségi körén túl, mintegy 172,1 millió forint.
    A pályázat benyújtásának határideje augusztus 18. Az érvényes pályázatok elbírálása a megajánlott vételár alapján történik. Ha ugyanannyit ajánlanak, vagy ha az eltérés 10 százaléknál kisebb, versengő ajánlattétel lesz.
  • Marki
    #94
    A főutak botrányosak, ahelyett, hogy bekátyúznák, 30-as táblát raknak ki rá. 90 helyett 30-al menjek, mi? Nem sokára vizsgázok, nagyon tudok neki örülni.
  • Marki
    #93
    Nem is kicsit:-(
  • mr x
    #92
    Ejnye-ejnye, rossz a városvezetés?
  • Marki
    #91
    Igen. Azt mondják, a város szépül, errefel az összes műemlék cívisházat lerombolták a belvárosból. Szép. Az új giccses térnél, meg házaknál a régi panelházai ks jobban néznek ki. Sőt, 20 milliárdos konferenciaközpont épül a Kölcsey helyére... OFFtopic hozzászólás:-(
  • GozHuszar
    #90
    Marki:
    :(( nagy hiba mind2
  • Marki
    #89
    Egyelőre nem, csak balhé van, mert a drága polgármester eltökítette a megspórolt pénzt.
    A belvárost pedig lerombolják, és felépül a második Westedn City Center, 15000 négyzetméteren. Gratulálok...
  • mr x
    #88
    "És akkor a reptér "

    Most mi, akkor mégis lesz valami a reptérrel is?