197
Vilagfelfogas
  • gergou
    #197
    ezt meg mindenkinek ajanlanam, van bent egy csomo elrugaszkodas a valosagtol, de ennel osszetettebb, es ertelmesebb leirast a hullamter elmeletrol meg nem olvastam, szal erdemes vegigfutni rajta, egy ket dolgon elgondolkodtat az biztos, de egy valamity nem szabad elfelejteni, ezek mind feltevesek, es meg hosszu az ido, h bizonyitasra is keruljenek, bar a cernt nezve ez lehet 2007 tajekan megtortenik :)
  • artschi
    #196
    "Színház az egész világ és színész benne minden férfi és nő."
    Asszem Shakespeare mondta, de tökéletesen igaza van.
  • Rafaelo
    #195
    azuniverzum egy lufi amiben kis lufik vannak azé mert ez így szép !!!
    nade a bökkenő a dologban a tű amit beleszurtam és az így elaszabadult lufi kilötte a szemed ami engem mosolyra fakasztott és azota is fosok a nevetéstől a fotonnak meg nincs tömege mert zöld és kész
  • gergou
    #194
    Itt Nagyjabol ertelmesen, es teljesen le van irva a mai latasmod a vilagunkrol, erdemes vegigolvasni!
  • nemcsakfél
    #193
    hülye vagy. hogylenne már végtelen?
    lederiválod a világ ismert koordinátáit egy közös koordináta rendszerben, és megtudod hogy hova tart a világ vége...


    " az élet nekem egy óriás kerék
    körben táncoló jeges medvék "..

    ebben minden benne van
  • ipszilon
    #192
    őszintén szólva én nem hiszek a "megálmodásban". az is lehet, hogy tök véletlen volt, vagy, hogy tudtad legbelül, hogy nem tanultál elget, nem vagy felkészülve. (merthátúgye az csak 40%, bár lehet, hogy az jó...) szal érezted és az agyad az álmodban ezt így dolgozta fel.
  • gergou
    #191
    Na, elmerul a topic, valami actiont kene tenni, hogy ujra topon legyen:))

    Most kicsit masfele megyek, oszt meselek egy erdekes dolgot... Nemreg szigorlatoztam le matekbol, es a kovetkezo tortent... A szigorlat napja elotti ejcaka almodtam, es az almoban a kovetkezo tortent:
    A matek tanar eppen az en vizsgamat javitotta, kicsoszogtam, es latom ez van rirva pontszamkent: 11 . Csodalkozom, hogy a 80 pontbol csak ennyit ertem volna el?!... Aztan hirtelenjeben odaszol a tanar, hogy meg kell szorozni 3 al, azaz : 11*3 = 33. Tehat ugy indultam el masnap a szigorlatra, hogy 33 pontosra megalmodtam... Meseltem is par havernak, csak rohogtek. Megirtuk, ra egy hetre osztja ki a tanar, es no lam, kereken 33 pontos lett... Na ezt magyarazza meg nekem valaki. Ha nem, akkor majd holnap en leirom a gondolataimat:):)
  • gergou
    #190
    Edited

    `A vegtelennel kapcsolatban: Magamat ismrve:) ha az ember ugy kepzeli el a vegtelent, hogy az tulajdonkeppen veges, es ha elerkeznek vizsgalodasunk kozben az egyik vegehez, azonnal a masik vegen talalnank magunkat...Pl, ha egy pont elindul, es elerkezik a vilagunk vegere, akkor teleportalodik valahova, talan a masik vegpontjaba, es onnet folytatja utjat tovabb... Egyszerubben fogalmazva, az emberi agy csak olyan vegtelent tud felfogni, mint pl egy kor keruleten val haladast korbe korbe, ami tulajdonkeppen vegtelen, de megis veges... Azonban ha bele gondolunk a real vegtelenbe, azt mar nem tudjuk elkepzelni, es elhinni, ugyanis sztem az agy feldolgozokepessege is veges, es ezert feldolgozhatatlan a real vegtelen fogalma... Egyebkent ha igy fogalmazunk, hogy a Vilagegyetem vegtelen ez igaz, de a vilag, az univerzum, amiben elunk, az veges...legalabbis sztem:))`
  • gergou
    #189
    jah , latom szepeket irogattok...:)

    A vegtelennel kapcsolatban: Magamat ismrve:) ha az ember ugy kepzeli el a vegtelent, hogy az tulajdonkeppen veges, de ha elerkeznek vizsgalodasunk kozben az egyik vegehez, azonnal a masik vegen talalnank magunkat...Pl, ha egy pont elindul, es elerkezik a vilagunk vegere, akkor teleportalodik valahova, talan a masik vegpontjaba, es onnet folytatja utjat tovabb... Egyszerubben fogalmazva, az emberi agy csak olyan vegtelent tud felfogni, mint pl egy kor keruleten val haladast korbe korbe, ami tulajdonkeppen vegtelen, de megis veges... Azonban ha bele gondolunk a real vegtelenbe, azt mar nem tudjuk elkepzelni, es elhinni, ugyanis sztem az agy feldolgozokepessege is veges, es ezert feldolgozhatatlan a real vegtelen fogalma... Egyebkent ha igy fogalmazunk, hogy a Vilagegyetem vegtelen ez igaz, de a vilag, az univerzum, amiben elunk, az veges...legalabbis sztem:))
  • [HUN]PAStheLoD
    #188
    szar ügy .. de ezen lehet elmélkedni de szvsz nem érdemes mert nem érint mivel még azt se tudjuk mi van a saját galaxisunk közvetlen közelében...
  • Ron Ragm
    #187
    Ja, végülis mindenki jó valamire, ha másra nem hát elrettentő példának:)
  • PResident Evil
    #186
    hát valami maradandók kellen alkotnunk...

    de ha így marad minden akkor, csak az lesz : hogy ez a faj kiírtotta magát... vagy valami ilyesmi.. ennek jó lesz emléket állítani...
  • Eye-scream
    #185
    Naigen, de végülis nem mindegy? Itt ülünk egy apró sárgolyón, egy teljesen közönséges csillag körül keringve egy totál átlagos galaxis peremterületén, és elméleteket gyártunk arról, hogy mi fog történni akkor, ha már a fajunknak az emlékét is elfelejtették...
    "Az összes állat közül egyedül az ember hagyja figyelmen kívül a tényt: az élet azért van, hogy élvezzük" Csakhogy a téma címénél maradjunk:)
  • PResident Evil
    #184
    de akkor... izé... egy nagy végtelenbe keringünk... aminek sosincs vége...

    ez adhat egy kis reményt...
  • Eye-scream
    #182
    Hát pont ezt jelenti a végtelen, nem?:)
    Mondd el a létező legnagyobb számot...
  • PResident Evil
    #181
    de akkor ez fizikalilag lehetetlen...

    ...meghatározhatatlan ?
  • Eye-scream
    #180
    Amúgy a Világegyetem szerintem nem lehet "véges". Elvileg a Világegyetembe minden beletartozik. Nem lehet azt mondani, hogy itt van a vége, mert már nincs több csillag, atom, elektron. Még ha már semmi nem található ott, abszolút semmi akkor az is beletartozik a Világegyetembe...
  • harakiri
    #179
    ha a személyiségednek, és az én tudatodnak nincsen köze a lelkedhez, akkor miben különbözik a te lelked az enyémtől, illetve ez a különbség hogyan nyilvánul meg?- hiszen ezek szerint nem nagyon használhat fizikai csatornákat a megnyilvánulásra, mivel azok változnak, megszűnnek, a lélek pedig-állításod szerint- nem.
  • [HUN]PAStheLoD
    #178
    próbáld elképzelni a világegyetemet egyre messzebről nézve de u.azt kell látnod! ne feledd!
  • Arch
    #177
    egyetértek...
  • ipszilon
    #176
    ezt én sem értem!
  • ipszilon
    #175
    igen. erre sikerült időközben rájönnöm!:-)
  • ipszilon
    #174
    az is lehet, hogy a lélek = agy... én legalabbis ebben hiszek.
  • Tikal #173
    Valoban nincs élet a halál után, élet az itt van :)
    A lélek az nem fizikai, az én tuatod amitz balesetkor esetleg elvesztenél az az elméd szüleménye, nem a lelkedé... A lélek nem lehet fizikai...
  • dikki*yysw
    #172
    Hát persze hogy van vége.
    A többi meg.. persze hogy lehet :D

    Volt régen egy kurva jó rajzfilm :D Lekicsinyítettek vkit, már nem emlékszem, kit, nem kizárt hogy dexter vagy cow&chicken volt, de valszeg a world premiere toons-ban volt a rajzfilm, és abban volt hogy egy atomra (molekulára?) rá volt írva "DO NOT REMOVE THIS ATOM" (akkor atom, nem molekula :DD) mert ha kiveszik összeomlik a világegyetem. :DD
    Kurva jó volt. :D
    Persze most mindenki hülyén néz miről beszélek. :DD
  • gergou
    #171
    erdekes amit mondasz, en is gondolkoztam mar ezen is:)

    Egyebkent ha belegondoltok, mi a rakert nem jartak a Holdon tobb mint 25 eve? Valami nagy sotetseg van a dologban:)
  • Degec
    #170
    sztem a világuniverzumnak is van vége
    lehet az egész univerzum egy más világ elemi részecskéjének alkotóeleme
    és lehet azokból részecskékből egy kocskacukor lesz:)
    (egy kockacukor belsejében vagyunk jaj de jó:)
  • Dikkma
    #169
    Jaaaja ez király hogy az agyad balesetben változhat. Lobotómia vagy baleset, és teljesen más leszel.
    Ez sacc/kábé jó érv a lélek, egyéniség mint olyan létezése ellen.
  • Dikkma
    #168
    Megbeszéltük, hogy lesz összehúzódási folyamat, mert megáll a tágulás, mert nagyobb az összehúzó erő, mint a tágulásé. Szóval nem lesz ilyen részecske-fényévekre sűrűség. Persze, egy ideig lehet, de akkor meg már minden volt előtte fekete lyukakban, és azok párologtak el, szal nem leszünk akkorra.
  • Dikkma
    #167
    De sztem ez tök alapvető dolog. Nem? Schrödenberg (vagy ki, most elbizonytalanodtam, de nem is a név a lényeg) macskája.
  • harakiri
    #166
    Sziasztok, látom érdekesen alakul a téma...
    Én dikkivel értek egyet, mármint abban, hogy nincs élet a halál után, én ugyanis nem tudok olyan definíciót adni az életre, amely kiterjeszthető volna arra a valamire , ami a halált követi.
    Tikal, mit nevezel te léleknek? Miért gondolod, hogy nincsen köze a fizikai valóságodhoz Neked mint léleknek?
    Szerintem nagyon is összefüggenek, meddig a pontig tekinted Magadat saját magadnak?
    Teszemazt, ha balesetben megsérülne az agyad és teljesen mássá válna a személyiséged, arra is azt mondanád, hogy te vagy ? -persze onnanntól Te lennél, csak épp a környezeted számára nem-
    Szóval remélem érted a kérdésem lényegét, ha a személyiség nem az agyadban lévő neuronhálózat, illetve annak eddigi változásai, akkor micsoda, és miért van rá befolyással egy agysérülés?
  • Ron Ragm
    #165
    de létezhet, csak az emberi agy annyira korlátolt hogy nem tudja elképzelni.
  • Tikal #164
    nem hinném hogy ennyien vagyunk, csak ezeket a gondolatokat leirni nem mindig egyszerű, meg nem mindenkinek van kedve ehhez gondolom :)
  • gergou
    #163
    Na, szomoruan latom, hogy haldoklik a topic, ezert irok is egyet, hogy visszakeruljon az elre:))

    Szoval csak ennyien vagyunk ossz, akik elgondolkoznak ilyesmin??
  • gergou
    #162
    Egyebkent belegondoltam, parhuzam vonhato egy bolygo, egy ember, ...stb...es az univerzum elete kozt. Megszuletik letezik meghal... Ha egyszer a vilagmindensegben minden atvaltozik, es elpusztul..., akkor maga az univerzum is elpusztulhat egyszer, nem kell az, hogy ter es ido megszunjek letezni, de ha mar pl. homogenna valtozik az egesz, esz pl fenyevekre lesznek egymastol a reszecskek, az mar halalt jelent...
  • ipszilon
    #161
    de akkor is kell lennie valaminek. a semmi nem létezhet!
  • Tikal #158
    a tudosok szerint :) de ők minden héten mást gondolnak :)
  • gergou
    #156
    Ez latod igaz:)
  • ipszilon
    #155
    de igen!!! léteztél egy bizonyos dimenzióban, ahol tér és idő van. még akkor is ha nem lesz senki, aki emlékezne rád, te akkor is léteztél... egyébként miután meghalsz, a tested szétbomlik, az is te vagy és élsz tovább, csak másképp.
  • ipszilon
    #154
    "Gondolkodom tehát vagyok!" (Descartes) egyetlen egy dolog amit nem kérdőjelezhetsz meg az az, hogy létezel. mert azt nem képzelheted, hogy nem létezel. hiszen akkor nem lenne senki aki azt kézpelné, hogy nem létezel...