165
45000 Ft ($240) áron beszerezhetőek a Reload-edben látható napszemcsik.
  • Blasta
    #123
    De baze, az a mobiltelcsi, egy egyedi darab!
    Egyedi stílusa van, nem számít igazán tömegterméknek. A tudásával nem vagyok tisztában, de akkor is, ha olyan készüléked van, máris extrémebb vagy mint a többiek, ezért kissé érthetőbb a telefon sikere, mint az idióta napszemüvegeké, hiszen ha rádnéz bárki is, TUTI nem vágja le, hogy ilyen volt Smith ügynöknek!
    Ezt CSAK te fogod tudni, és ez a szánalmas, hogy azért veszed meg, hogy magadat nyugtatgasd: NEKEM SMITH-ES SZEMCSIM VAN, NEKEM SMITH-ES SZEMCSIM VAN......

    BROÁF
  • Tikal #122
    Hülyébb nem vagy, ugyanannyira hülye vagy!

    "van értelme Smith ügynökös szemcsit venni?)!"
    Pedig pont ezt a kérdést kéne feltenni. :)
  • SoDI---
    #121
    úgy érzed, hogy egy Matrixos szemüvegben (...) te több vagy, jobb vagy, netán egyenesen Smith ügynök vagy

    Nem vagyok hülyébb, mint az a több mint egymillió ember, aki kevesebb mint 3 nap alatt szétkapkodta a Samsung mobilokat, csak azért, mert Trinity néhány másodpercig azzal dumcsizott a filmben, de ezt asszem már mondtam :)
    Ők is többségében érett, felnőtt emberek, nem pedig óvodások. De ennyi hülyeség kell az élethez akkor is :)
    Nem vagyunk gépek, hogy mindent racionálisan nézzünk (mennyi lehet ezen a kereskedő haszna? van értelme Smith ügynökös szemcsit venni?)!
  • ipszilon
    #120
    na jah! de mi pestiek vagyunk (akik a szmoghoz szoktak és nem a naphzo :-))
  • Ams
    #118
    éppen ez a kinai piaci darab!
    max 10be kerülhet.
    a többit az ilyenekkel fizettetik ki mint te, akik azért veszik meg mert "smithnek nézek ki benne", (ami nevetséges, mert ugyanolyan gázul fogsz kinézni benne) és ez téged minősít.
    kb. mint egy 8 éves.
  • SoDI---
    #115
    Néhány száz forintos digitális szar is méri neked az időt :)
  • SoDI---
    #114
    Hidd el, elég sokan megveszik így is :)
  • FREAK
    #113
    még mindig nem 50 ezer

    egy órát kicsivel bonyolultabb és precízebb munka összeszerelni, az anyagai is sokkal nemesebbek, és mégis van 10 ezerért tökéletes óra

    nehogymár egy napszemüveg drágább legyen, én összeszerelem neked ingyen, mi ezen a költség?
  • FREAK
    #112
    mert a termék nem ér annyit

    ami 10 ezret ér, ne adják el 50 ezerért, vagy adják, de én tuti nem teszem meg azt a szívességet, hogy kifizetem
  • SoDI---
    #111
    Azért mert van pofájuk hasznot elkérni?
    Arra is gondolnod kellene, hogy van egy szemüvegben tervezési költsége is, amit szintén meg kell téríteni.
    Az UV szűrő, és néhány használt fémötvözet után fizetnie kell a gyárnak a technológia tulajdonosának a licensz-díjat.

    Nem csak alapanyagár, meg összeszerelési költség van a világon!
  • SoDI---
    #110
    ha valaki röhög a markába, hogy jól átbaszott

    Ugyanannyiért tudod megvásárolni, mint amennyiért bárhol máshol a világban meg tudnád venni.
    Globális az ára.
    Akkor miért is basznak át?
  • SoDI---
    #109
    10 ezernek kb. 60%-a csak az UV szűrő.

    Na most azt mondod, hogy normális szemüveget elő lehet állítani 4000 Ft-ból. És ezért megkapod a lencse szűrőn kívüli részét, megkapod esetleg a szemüveg szárának speciális gumi borítását, megkapod a speciálisan tartós, évekig értékálló, rettenetesen könnyű keretet...
    Talán alapanyagáron, szűkösen kijön belőle.
  • SoDI---
    #108
    nagy rablás az egész

    Persze, hogy az.
    Na és? :-)
    Videókártyákból se jelennének meg fél évente új generációk, ha nem érné meg a fejlesztőknek :)
  • FREAK
    #107
    vagyis neked nem gond, ha valaki röhög a markába, hogy jól átbaszott

    hát te tudod

    én azt mondom, amit az 50 ezres tud, azt a 10 ezres is tudja
  • SoDI---
    #106
    Ez ugyanolyan, mint a mirelit krumpli.
    Veheted azt is alapul, hogy mennyibe kerül ugyanannyi mennyiségben a nagybani burgonya, de nagy baromság, mert az nincs meghámozva, feldarabolva, lefagyasztva, becsomagolva stb. :-)
  • SoDI---
    #105
    Én meg nem szeretek, ha birkának néznek, ezért soha nem fogok ezért ennyi pénzt kifizetni.

    Én pedig úgy gondolkodom, hogy nagy baromság az előállítási költségét nézni, elvégre az egyetlen kérdés az, hogy képes vagy-e otthon összebarkácsolni egy olyat, vagy sem :-)

    Ha a válasz nem, akkor pedig kénytelen vagy fizetni, ha nem kínai piaci gagyit akarsz.
  • CSOCSO
    #104
    ezer éve készülnek nem műanyag g schockok...
    nagyon zoral kis g shockok készülnek.. amugy inkább ezt hordom mint a kis ezüst vagy aranyorákat...
  • FREAK
    #103
    az újak brutálisak, és nem műanyagból készülnek :D
  • FREAK
    #102
    nekem is van egy 92-ből származó Casio-m, évi 1 mp-et késik, és a stoppere ezred mp.-et mér, vörös fénnyel villog ébresztésnél (nem viccelek, sokszor a fényre ébredtem), átlagsebességet számol stb stb

    akkor 5 rongy volt, most ennyiért szart sem veszel, amit ugyanezt tudja, 10-nél kezdődik.... nagy rablás az egész
  • Madmaxx
    #101
    ehh gshock :))) brrr. Nagy böszme műanyag dög :))
  • CSOCSO
    #100
    jaja az én casiom is 40 rugo volt.. igaz 98 ban.. első gshock volt...és annyit tud mint a kinai piacon lévő orák:) ehh de a szivemhez nőtt..
  • FREAK
    #99
    persze, nyilván jobb egy drága szemüveg, a Blasta 15-20 rugós szemcsije is jobb mint az enyém, ez első pillantásra lejön

    nem is ez a kérdés, hanem, hogy amit te megveszel 30-40 ezerért a boltban, az TÉNYLEG JOBB MINŐSÉG, illetve TÉNYLEG ENNYIVEL JOBB?? Mert könnyen elképzelhető, hogy a legdurvább szemüveg előállítási költsége sem haladja meg a 10 rugót (sőt, annyiért már egy durva Casio órát is összeraknak ez meg csak műanyag....), de az áruk jóval magasabb. Én meg nem szeretek, ha birkának néznek, ezért soha nem fogok ezért ennyi pénzt kifizetni.
  • SoDI---
    #98
    Tényleg, van már valami hír arról, hogy a Samsung telcsikből már legyártották-e az utánpótlást? :-))
  • SoDI---
    #97
    Miért lennék attól síkhülye, hogy Smith ügynök alapján veszek napszemüveget, ha mondjuk Dunaharasztiban amúgy se gyártanak magyar napszemüveget? :-)))

    Ha már külföldi termék, legyen Mátrix-os :-)))
    Vagy Terminátoros :)
    Vagy Jurassic Park-os.
    Vagy Pókemberes.
    Ha már lehet választani.
    Miért ne?

    Miért lenne butaság? :)
  • SoDI---
    #96
    HAAAAAAAAAJJ!
    Éppen azt mondom, hogy NEM TALÁLHATÓ SEMMI POLITIKAI KIVETNIVALÓ a dologban!!!

    Ha már nincs más választásom, mint a nyugati termék, akkor meg miért ne legyen pont Mátrix-os? :-))

    Érted!
  • Gery1980
    #95
    Innentől kezdeve a témával nem vagyok hajlandó foglalkozni, uganis megfogadtam, hogy a fórumon kerülöm a politikai vitákat.
  • Gery1980
    #94
    Már vártam mikor töltöd meg politikai mondanivalóval a dolgot:D
  • SoDI---
    #93
    A lényeg itt van: ha már úgyis onnan muszáj venni, akkor tök mindegy. :)
    Akkor már legyen Mátrix-os :)
  • Gery1980
    #92
    Mostmár én sem venném fel, bár van 1-2 modell ami tetszik, be is mentem érdeklődni, de mikor kijelentették, hogy 73 ezer forint, akkor kicsit lekókadt a mosoly az arcomról:D
  • SoDI---
    #91
    Butaságnak tartom, hogy a film alapján válasszon valaki ilyesmit, csak azért mert xy is ezt használta/viselte a történet során.

    A fogyasztói társadalom butaságra épül.
    Amíg nem értint hátrányosan nemzeti szuverenitást érintő kérdéseket, miért baj ez? :)

    Van Magyarországon normális napszemüveg-gyár?
    Van magyar mobiltelcsi, ami konkurenciát jelenthetne a mátrixos Samsung-telcsinek?

    Nincs.

    Tönkreteszi bármelyik valamelyik hazai iparágat? Nem.
    Akkor mi a probléma? :-)))

    Ha olyan terméket vásárlok, amiből ;b>nem létezik 599-es vonalkódú, akkor miért ne követhetném a nemzetközi tömegizlést "ha már lúd, tök mindegy" elv alapján?
  • SoDI---
    #90
    blinde rulez :)
  • Madmaxx
    #89
    oakley suxxx
  • Gery1980
    #88
    Ezt tényleg többen mondták már, köztük orvosok is, és ha belegondolsz van ráció a dologban.
    Másrészt némi személyes tapasztalatom is van, ugyanis hordtam én is napszemcsit, eleinte a bizonyos "olcsóbb tipust", majd 2 nyarat végighúztam egy negyven x ezer forintos Oakley szemcsiben, és huzamosabb viselés után igenis érezhető, hogy a szemed jóval nyugodtabb állapotban van.
    Arról nem is beszélve, hogy teljesen másként szűri meg a fényt, élesebben látsz vele, legalábbis nekem ez volt a tapasztalatom.Szala lencse sokat nyom a lattba, sőt, az az ami igazán számít.
  • SoDI---
    #87
    Átfogalmazva.
    Nem csak a szemüveg és az arc formája számít, hanem a haj is meghatározza, hogy illik-e valakihez a szemüveg.
  • SoDI---
    #86
    Részemről a szemorvosoknak hiszek.
  • FREAK
    #85
    de te ezt nem tudod, csak hiszed, soha senkinek nem romlott a látása bizonyíthatóan az olcsó napszemüveg miatt
  • Gery1980
    #84
    NEM A FASZT NEM:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
  • Gery1980
    #83
    Erre nem mondok inkább semmit:D
    Napszemcsi, telefon egykutya.
    Butaságnak tartom, hogy a film alapján válasszon valaki ilyesmit, csak azért mert xy is ezt használta/viselte a történet során.
    De a minőségi szemüveges feltevéseddel kivételesen egyet értek!
  • SoDI---
    #82
    Ízlés.
  • Cat #81
    Ehhez szerintem egyenes szálú, erős, világos színű haj illik. Neked ilyen van?

    sodi, te egészen véletlenül nem vagy meleg? :)